Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Původní televizní seriál, který se snažil zaznamenat rozhodující momenty ve vývoji pražské Záchranné služby v letech 1956–1975 a podal také svědectví o náročnosti práce jejich zaměstnanců, dnešním dílem končí. Některá lidská dramata se uzavřela – v desátém dílu jsme sledovali smutné a důstojné rozloučení s MUDr. Skalkou. Dnešní díl bude vycházet ze skutečné události – havárie letadla v Suchdole. Záchranná služba prokáže vysoké profesionální i morální kvality a to je důstojný závěrečný akord díla o lidech, kteří povinnost pomáhat bližním chápou jako nejvyšší životní poslání člověka. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Režisér Jiří Adamec natočil v roku 1984 na základe scenára Jiřího Hubača dramatický seriál zo zdravotníckeho prostredia, ktorý sa volal "Sanitka". Je zložený z jedenástich na seba nadväzujúcich častí. Každá z nich mala zhruba hodinovú minutáž. V tomto projekte sa objavilo mnoho známych českých hercov. Posledná, záverečná epizóda zachytáva dramatické okamžiky záchrany životov pasiažierov, ktorí prežili haváriu veľkého dopravného lietadla. Príbeh tejto časti je inšpirovaný skutočnou leteckou nehodou, ku ktorej došlo tridsiateho októbra roku 1975 v pražskom Suchdole. Táto tragédia si vyžiadala sedemdesiat deväť životov. Vďaka rýchlej a profesionálnej pomoci záchranných zložiek prežilo štyridsať jeden ľudí. *** ()

Galerie (11)

Zajímavosti (10)

  • Odborníci na letecké nešťastia poradili filmárom, keď točili scény z pádu lietadla, že keď lietadlo spadne, najviac čo je v tom priestore havárie vidno a čo je všade, sú papiere. Preto dekoratéri nechali priviesť celé auto papierov. Hlavný kameraman Juraj Šajmovič počas prestávky jeden z tých papierov zdvihol a zistil, že sa jedná o ohlasy divákov. (Raccoon.city)
  • Informace z letištního dispečinku o počtu pasažérů v letadle byla 130, když ale ředitel (Josef Vinklář) hlásí konec akce, čísla lidí jsou: 68 mrtvých a 52 zraněných – tedy 120. V tomto případě by měla akce dohledávání pacientů pokračovat. (sator)
  • Pro zraněné při leteckém neštěstí byli přizváni do role komparzu invalidé bez končetin z Prahy, takže autenticita zraněných je opravdu velmi naturalistická. (sator)

Reklama

Reklama