Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Původní televizní seriál, který se snažil zaznamenat rozhodující momenty ve vývoji pražské Záchranné služby v letech 1956–1975 a podal také svědectví o náročnosti práce jejich zaměstnanců, dnešním dílem končí. Některá lidská dramata se uzavřela – v desátém dílu jsme sledovali smutné a důstojné rozloučení s MUDr. Skalkou. Dnešní díl bude vycházet ze skutečné události – havárie letadla v Suchdole. Záchranná služba prokáže vysoké profesionální i morální kvality a to je důstojný závěrečný akord díla o lidech, kteří povinnost pomáhat bližním chápou jako nejvyšší životní poslání člověka. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Režisér Jiří Adamec natočil v roku 1984 na základe scenára Jiřího Hubača dramatický seriál zo zdravotníckeho prostredia, ktorý sa volal "Sanitka". Je zložený z jedenástich na seba nadväzujúcich častí. Každá z nich mala zhruba hodinovú minutáž. V tomto projekte sa objavilo mnoho známych českých hercov. Posledná, záverečná epizóda zachytáva dramatické okamžiky záchrany životov pasiažierov, ktorí prežili haváriu veľkého dopravného lietadla. Príbeh tejto časti je inšpirovaný skutočnou leteckou nehodou, ku ktorej došlo tridsiateho októbra roku 1975 v pražskom Suchdole. Táto tragédia si vyžiadala sedemdesiat deväť životov. Vďaka rýchlej a profesionálnej pomoci záchranných zložiek prežilo štyridsať jeden ľudí. *** ()

Galerie (11)

Zajímavosti (10)

  • Při výjezdu sanitek k letecké havárií, vybíhá Pudil (Petr Nárožný) na ulici a zastavuje dopravu, aby mohly sanitky vyjet, přičemž jich vyjede čtrnáct. Při příjezdu na místo nehody je však, podle typického oblečení postavy (černý kabát a klobouk), vidět, že první sanitku v koloně řídí právě Pudil. (cundak)
  • Otec Jandera (Josef Karlík) má ve své masně lednici zn. Frigera. Tato pražská firma je vyráběla od roku 1937, než byla znárodněna. Po roce 1989 obnovila svou výrobu. Ve své sbírce má dokonce funkční lednici, kterou měla ve své vile Adina Mandlová. (sator)
  • Scéna havárie lietadla v Suchdole pri Prahe sa mala natáčať štyri dni, ale štáb to stihol za tri dni. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama