Titulní hrdinkou vyprávění je malá šimpanzice, kterou si přivede z exotické služební cesty doktor Tesař. Protože zvířátku se v kleci v pražské zoo nedaří, musí si Terezu vzít domů. Oba Tesařovi synové mají radost, jejich nepřejícný kamarád Pepík se však rozhodne opici ukrást. Ukáže se však, že Tereza vyžaduje péči, kterou jí chlapec nedovede dát... (NFA)

TV spot

skok01

Film jsme viděli a ocenili i s dětmi. Skvělý snímek, pobaví, neuškodí. Ona ta českolsovenská filmová tvroba nebyla zase tak špatná, najde se v ní i hodně dobrých pokladů, které se nebojím ukázat vlastním dětem. Tento film hodnotím vysoce, jednak pro dobrý děj a herecké výkony, ale také proto, že je sice poplatný době ve které vznikl, ale není to v něm zase tak úplně znatelné a markantní. Až na soudružku učitelku, sběr papíru a tehdejší ceny potravin. Film celkově mohl být poznamenaný dobou mnohem více, jako některé jiné nejmenované filmy. ()

SOLOM.

Vcelku slušný filmeček z našich luk a hájů. I když hlavní roli zde hraje chlupatá šimpanzice – což bylo samozřejmě jen a jen plus. Taky jsme na to jako malí čuměli, tatík to má dodnes na VHSce a kupodivu mu to pořád ještě jede. Je to humorné, nechybí zde ani emoce, místy nechybí potřebná dramatičnost, slušné herecké výkony i těch nejmenších aktérů – no prostě pohodový film pro celou rodinku se šťastným koncem, jak jinak… ()

Divočák

Nemám rád filmy s opicema a tenhle nijak nevybočuje z řady. Co jinak říct? Tereza je další z obyčejný filmů pro děti, které tady u nás za komančů vznikly, ale spíše než v duchu "Lucie postrach ulice" nebo "Ať žijí duchové", se nese v rytmu "Dva lidi v Zoo", což mu na atraktivitě pro mě taky rozhodně nepřidá. Podprůměr. ()

topi

Dětský film o šimpanzi Tereze, který je ale tak ukrutně nudný a zdlouhavý, že mě už ke konci vůbec nezajímalo jestli se Tereza, která se dostala na útěk, vůbec najde. Je to možná i tím, že nesnáším opice a tak mě byl i příběh jaksi lhostejný. Jsou určitě mnohem lepší dětské snímky, tenhle by se spíš dal přirovnat k blbině Dva lidi v zoo. ()

Prochy38

Mám rád ty filmy z prostředí našich ZOO. Pravda ale je, že většinou pozbývají kvalitních příběhů. V tomto případě tradiční dětská naivita hraničící až s pitomostí. Apel na rodiče, protože jestli někde u nás byly či jsou podobné ratolesti, je něco v nepořádku právě s rodiči. Chování děcek mi fakt vadilo a film mi pokazilo. Milé vidět pár zvířátek.... Nesmíme zapomenout, že není možné, aby se o tak vzácné zvíře, jako je šimpanz, staraly malé děti. ()

• Natáčelo se v zoo Lešná u Zlína, část pak také v Ostravě-Hrabůvce, konkrétně za komplexem Venuše. (M.B)
  • Šimpanz Tereza byla pro filmové účely zapůjčena ze ZOO Liberec. (Prochy38)