Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Těžce životem zkoušená Scarlett O'Harová poté, co ji opustil manžel Rhett Butler a pádem z poníka se zabila dcerka Bonnie, odjíždí na milovanou Taru, kde bydlí její sestra Suellen s rodinou, aby se pokusila získat Rhetta zpátky. Toho však zajímají jen divoké pitky a karty... Děj čtyřdílného filmu, natočeného podle románu Alexandry Ripleyové, navazuje na osudy hrdinů románu Jih proti Severu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (55)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Už dlouhá léta patří mé srdce, stejně jako milionů ostatních, Scarlett O´Harové a Rhettu Butlerovi, hrdinům nejslavnějšího světového bestselleru všech dob. Čtyřdílný film je natočen podle předlohy Alexandry Ripleyové. Není to sice legendární Jih proti severu, ale stejně mám tenhle film ráda. Timothy Dalton byl prostě neodolatelný a okouzlující. Love hurts od Nazareth můžu poslouchat pořád dokola, nikdy se mi neomrzí. Vlastně kvůli této písničce jsem Nazareth začala poslouchat. Někde mám ještě jejich stokrát slepovanou kazetu. Asi se po ní půjdu podívat. Už jsem zase sentimentální. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Co se týká mě, tak nejlepší zpracování Jihu proti severu, co jsem viděl. A nějaká melodramatická sračka z božského Kristiánova roku tomuhle nemůže vůbec nijak konkurovat, až na to, že Timothy Dalton není bohužel Clark Gable, ale jinak je toto zpracování mnohem lepší. Uvěřitelnější, zábavnější, reálnější, méně melodramatické, Scarlett se tu chová jako tvrdá ženská a ne nějaká obyčejná hysterka od splavu, je mnohem uvěřitelnější a skutečnější postavou, než Scarlett hraná Vivien Leigh. ()

Reklama

PetrPan2 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál mám neodmyslitelně spojeny s počátkem vysílání TV NOVA (to bylo tenkrát v minulém tisíciletí, kdy ještě vysílala zajímavé pořady) a samozřejmě taky s písničkou Love hurts od skupiny Nazareth. A i když romantiku zrovna dvakrát nemusím, tohle se celkem povedlo. Nejlepší byl asi hlavní záporák Sean Bean. ()

Riddick77 

všechny recenze uživatele

Poměrně povedný sequel Jihu proti Severu, který se zaměřuje na osudy dvojice hlavních protagonistů po ukončení občanské války ve Spojených státech. Zajímavé je především zasazení příběhu do Irska, tedy ke kořenům Scarlett O'Harové. Doba je vykreslena poměrně dobře, minisérie ani chvíli nenudí a vystřídá se v ní značné množství zajímavých postav (i protagonistů). Joanne Wahlley jako Scarlett a Timy Dalton jako Rhett jsou více než v pořádku, takže celkově spokojenost. Sledováno téměř v jednom kuse :-) 8/10! ()

Brinkley 

všechny recenze uživatele

Předem podotýkám, že i v románové předloze nevidím nic víc, než červenou knihovnu. Na Jih proti Severu jsem se dívala v nácti letech z povinnosti vůči "klasice" a hlavní hrdinka mi neuvěřitelně lezla na nervy. Můj dojem nezvrátil ani božský Gable. V seriálu mi Scarlett už na nervy neleze, to obstará pro změnu Dalton. Nemá smysl komentovat scénář a provedení - jde o novodobou Angeliku, řekla bych, že v rámci televizní produkce zručně natočenou. P.S. Přiznávám, že mám slabost pro Seana Beana, bez něj bych dala jistě hvězdy dvě, za něj však 65%. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Poslední role Manninga Redwooda a Betsy Blair. (HappySmile)
  • Během natáčení tohoto seriálu Timothy Dalton oficiálně oznámil svou rezignaci z role Jamese Bonda. Stalo se tak 11. dubna 1994. (HappySmile)

Reklama

Reklama