Hodnocení tu létají od nadšených po ty znechucené... jako malé děvče jsem to milovala, teď tak nadšená nejsem. Nevadí mi, že je děj rozvleklý, jen ta průhledná konstrukce slaďáku mě trochu ruší. Vsadím se, že pokud existuje příručka na výrobu romantického seriálu, nebudou ve Scarlett žádné chybět žádné z jejích kapitol. Dva ústřední hrdinové mi docela sedli, pravda, některé vedlejší postavy byly postavené ryze na jednom povahovém rysu. Annabeth Gish jako Rhettova druhá manželka je otravně dobrácká. Ale jinak kostýmy a krajinu je radost sledovat. Takže u mě nostalgický průměr.(16.7.2009)

Film nakrútený podľa voľného pokarčovania Odviateho vetrom (môjho obľúbeného románu) od Alexandry Ripleyovej Scarlett sa začína výborne. Scarlett (Joanne Whalley) aj Rhett (Timothy Dalton) sú podľa mňa skvele obsadení, aj keď na Vivian Leigh a Clarka Gabla asi nemajú, a aj výprava je celkom dobrá. v 3. až 4. dieli sa to však zvrtne a film sa absolútne odkloní od knižnej predlohy (súdená za vraždu?!?). V tomto okamihu sa mi film prestáva páčiť a z nadčasovej love story (aj keď voľne dotvorenej) sa stáva chabý mix zlej detektívky a romantického blábolu akoby v štýle Rosamunde Pilcherovej. Kľudne si mohli ten 4. diel odpustiť a nakrútiť to podľa knižky a dopadlo by to oveľa lepšie. Ale čo už - zbytočné plakať nad rozliatym mliekom. Rozhodla som sa, že tento koniec si v mysli vytesním a budem myslieť len na to dobré vo filme. S prižmúrenými očami a čiastočnou subjektívnou nekritickosťou, čo sa môjho obľúbeného príbehu týka, dávam 4 hviezdičky.(8.1.2008)

Ne, neni to spatna miniserie a jakozto pouhy divak bych hodnotila mozna i vyse, nicmene z pozice fanynky predlohy mam bohuzel krajni vyhrady. Je to proste Jih proti Severu volume 2 bez Scarlett i Rhetta, je to pribeh lasky, ale tento zar vasne by stacil uhasit i jarni destik, navic necitlive vrazeni vrazdy - wtf?- ovsem bez poirotovske nonsalantni lehkosti byti... Proste nemate-li ocekavani, dobre, pokud je mate a cekate Rhetta Butlera, je jasne, ze pujde o prusvih. Timothy Dalton ma tady charisma srovnatelne s ceskym dabingem k LOTRovi - aneb pateticky az na pudu, neverite mu ani slovo a u "velkych" scen propukate v huronsky smich. Marna slava, Clark Gable byl jen jeden...(24.9.2017)

Poměrně povedný sequel Jihu proti Severu, který se zaměřuje na osudy dvojice hlavních protagonistů po ukončení občanské války ve Spojených státech. Zajímavé je především zasazení příběhu do Irska, tedy ke kořenům Scarlett O'Harové. Doba je vykreslena poměrně dobře, minisérie ani chvíli nenudí a vystřídá se v ní značné množství zajímavých postav (i protagonistů). Joanne Wahlley jako Scarlett a Timy Dalton jako Rhett jsou více než v pořádku, takže celkově spokojenost. Sledováno téměř v jednom kuse :-) 8/10!(20.7.2011)

• berg.12

Jó, jó, tvůrci si mysleli: "Takové téma, to musí fungovat vždy, slavná romance, šoupnem tam nějakého známého herce, přidáme sladkobolný hudební motiv, diváci na tuhle velkolepou kostýmní podívanou určitě zaberou".... prdlajs! Nudné a roztahané až na půdu, bez jiskry a s jednou jedinou scénou porodu, která za něco stojí.(9.10.2005)

• - Poslední role Manninga Redwooda a Betsy Blair. (HappySmile)

• - Během natáčení tohoto seriálu Timothy Dalton oficiálně oznámil svou rezignaci z role Jamese Bonda. Stalo se tak 11. dubna 1994. (HappySmile)