Předem podotýkám, že i v románové předloze nevidím nic víc, než červenou knihovnu. Na Jih proti Severu jsem se dívala v nácti letech z povinnosti vůči "klasice" a hlavní hrdinka mi neuvěřitelně lezla na nervy. Můj dojem nezvrátil ani božský Gable. V seriálu mi Scarlett už na nervy neleze, to obstará pro změnu Dalton. Nemá smysl komentovat scénář a provedení - jde o novodobou Angeliku, řekla bych, že v rámci televizní produkce zručně natočenou. P.S. Přiznávám, že mám slabost pro Seana Beana, bez něj bych dala jistě hvězdy dvě, za něj však 65%.(11.9.2008)

Adaptace knihy Alaxandry Ripleyové Scarlett, která je pokračováním románu Margaret Mitchellové Jih proti severu. Vzhledem k tomu, že samotné pokračování knihy nemá stejnou úroveň jako slavný původní román, nedá se tomuto seriálu téměř nic vyčítat. Příběh je zde oproti knize trochu pozměněný, ale podle mě jen v jeho prospěch a získává tak mnohem větší dramatičnost. A opravdu musím ocenit výkony herců. Já tento seriál viděla dřív než film Jih proti severu, tak možná proto bude pro mou babičku navždy Rhettem Butlerem Clark Gable a pro mě Timothy Dalton.(4.11.2003)

Hodnocení tu létají od nadšených po ty znechucené... jako malé děvče jsem to milovala, teď tak nadšená nejsem. Nevadí mi, že je děj rozvleklý, jen ta průhledná konstrukce slaďáku mě trochu ruší. Vsadím se, že pokud existuje příručka na výrobu romantického seriálu, nebudou ve Scarlett žádné chybět žádné z jejích kapitol. Dva ústřední hrdinové mi docela sedli, pravda, některé vedlejší postavy byly postavené ryze na jednom povahovém rysu. Annabeth Gish jako Rhettova druhá manželka je otravně dobrácká. Ale jinak kostýmy a krajinu je radost sledovat. Takže u mě nostalgický průměr.(16.7.2009)

Když je romantický seriál opravdu romantický, nezbývá než jej ocenit. Pěkný seriál, který možná sahal k nebetyčným výšinám, ale stal se poměrně oblíbeným ve svém žánru. Vyhnul se schematizování, nebyl nijak podbízivý a vysokou kvalitu udržely také dobré herecké výkony obou představitelů hlavních rolí. Scarlett OˇHara & Rhett Butler jsou prostě dokonale zamilovaný pár. A tak jim to přejme. 80%(25.4.2012)

Film nakrútený podľa voľného pokarčovania Odviateho vetrom (môjho obľúbeného románu) od Alexandry Ripleyovej Scarlett sa začína výborne. Scarlett (Joanne Whalley) aj Rhett (Timothy Dalton) sú podľa mňa skvele obsadení, aj keď na Vivian Leigh a Clarka Gabla asi nemajú, a aj výprava je celkom dobrá. v 3. až 4. dieli sa to však zvrtne a film sa absolútne odkloní od knižnej predlohy (súdená za vraždu?!?). V tomto okamihu sa mi film prestáva páčiť a z nadčasovej love story (aj keď voľne dotvorenej) sa stáva chabý mix zlej detektívky a romantického blábolu akoby v štýle Rosamunde Pilcherovej. Kľudne si mohli ten 4. diel odpustiť a nakrútiť to podľa knižky a dopadlo by to oveľa lepšie. Ale čo už - zbytočné plakať nad rozliatym mliekom. Rozhodla som sa, že tento koniec si v mysli vytesním a budem myslieť len na to dobré vo filme. S prižmúrenými očami a čiastočnou subjektívnou nekritickosťou, čo sa môjho obľúbeného príbehu týka, dávam 4 hviezdičky.(8.1.2008)

• - Během natáčení tohoto seriálu Timothy Dalton oficiálně oznámil svou rezignaci z role Jamese Bonda. Stalo se tak 11. dubna 1994. (HappySmile)

• - Poslední role Manninga Redwooda a Betsy Blair. (HappySmile)