Jak moc miluju knižní předlohu od Alexandry Ripleyové, tolik nesnáším tento TV seriál. S prominutím Joanne Whalley vypadá jako čivava a taky tak mluví, tak jsem si Scarlett nepředstavovala. A Timothy Dalton není žádný extra fešák, Clark Gable to rozhodně není. Hudba je příšerná, až na irské odrhovačky, na kterých se nic zkazit nedá. Jediné, co musím pochválit je, že Iry hrajou opravdu Irové a ne Američani, kteří se snaží o irský přízvuk, a Irsko vypadá taky věrohodně. Doufám, že někdy někoho napadne to natočit znovu, taková Keira Knightly by se do role Scarlett hodila, horší bude vybrat Rhetta.(8.3.2011)

Poměrně povedný sequel Jihu proti Severu, který se zaměřuje na osudy dvojice hlavních protagonistů po ukončení občanské války ve Spojených státech. Zajímavé je především zasazení příběhu do Irska, tedy ke kořenům Scarlett O'Harové. Doba je vykreslena poměrně dobře, minisérie ani chvíli nenudí a vystřídá se v ní značné množství zajímavých postav (i protagonistů). Joanne Wahlley jako Scarlett a Timy Dalton jako Rhett jsou více než v pořádku, takže celkově spokojenost. Sledováno téměř v jednom kuse :-) 8/10!(20.7.2011)

Seriál, jako pokračování nepřekonatelného filmu z r.1939 JIH PROTI SEVERU. Již tehdy, jakmile vešlo ve známost, že chce spisovatelka RIPLEYOVÁ napsat pokračování tohoto románu, jsem kroutila hlavou, protože jsem nevěřila, že překoná spisovatelku MARGARET MITCHELLOVOU. No a po shlédnutí tohoto seriálu musím říci, že jsem měla pravdu. Ono to není vždy jednoduché vžít se do doby a století, ve kterém jsme nežili. Děj je prostě nastavená kaše, která se točí dokolečka jenom kolem Scarlett a jejich "kšeftů". Osobní vztah těch dvou jakoby vyčpěl. Ale to vše bych ještě spolkla. Znáte mě. Mi vadí detaily, které jsou prostě zásadní. Tak např.: jak může režisér do úlohy Scarlett obsadit HNĚDOOKOU ženskou, to prostě nechápu, zvláště, když ty její oči byly tou krásou. Jinak herečka JOANNE WHALLEY to zahrála jak nejlíp uměla. TIMOTHY DALTON jako Rhett Butler byl v pořádku a velmi se snažil dohonit Clarka Gablea, což se mu místy i velmi dařilo. Celý děj příběhu byl ovšem korunován moderní blbosti, a to 4.dílem, kdy zde dochází k vraždě ( z romantiky se rázem stal horror ) a to ještě z mnoha nemožnými prvky režie. Nedokážu si představit, že by šokovaný člověk, který vraždu nespáchal, tahal kuchyňský nůž z oběti a sahal na mrtvolu. Dále - při znásilnění mohla řvát Scarlett o pomoc a jistě by sluhové přiběhli. Měla jich v domě dost. Jenže ona se pouze rvala z násilníkem a vydávala zvuky, které si mohl kdokoliv jakkoliv vysvětlit. Abych to zkrátila : tato moderní horrorová vsuvka se mi do takového romantického filmu prostě nehodila a tím mě spisovatelka velmi otrávila. Když dva dělají totéž, prostě to není totéž.(2.4.2011)

4/4 Po cca 15 letech mi to konečně došlo ;) Proč mohu tuto mini sérii vidět znovu a znovu... přičemž původní Jih proti severu neberu a sérii Sever a jih beru od druhé série vlažně. Dabing Hany Maciuchové je to hlavní neviditelné kouzlo, které je naštěstí součástí i DVD. A kdyby byly titulky, tak bych o něj už nikdy nezavadila. Jaká to šťastná náhoda, milý Rhette :)(21.4.2010)

• vesper001

Nechápu. Nechápu, proč tvůrci překopali děj předlohy, která je akční i zamotaná až až. Nechápu casting, který do role Scarlett obsadil afektovanou a výrazově neschopnou Joanne Whalley a do partu Rhetta odpudivého Timothy Daltona, který připomíná dávné novácké „gumáky“, a jehož sexappeal uživatelka forsberg velmi výstižně přirovnala k sekačce na trávu. Nechápu kostymérku, která nastrojila hlavní protagonistku jako strašáka do zelí, nechápu scénáristu, který z šarmantní madame Butler udělal upjatou vykopávku, z Anne Hampton vdavekchtivou intrikánku, ze Sally Brewton atraktivní ženu, z Johna Morlanda stárnoucího páprdu a z otce Columa O´Hary ufňukaného hňupa, zamilovaného do vlastní sestřenice (!). Jediný důvod, proč jsem se na tu hrůzu vydržela dívat až do konce, byl Sean „Boromir“ Bean v roli hraběte Fentona, zde sice zloducha non plus ultra, ale také nejpřitažlivější osoby v celém Jihu, Severu, Irsku i Anglii (*). Ale jinak… nechápu, proč se skupina Nazareth propůjčila svůj hit takovému škváru. Nechápu producenty, že do toho dali peníze. Nechápu, proč tohle vůbec vzniklo.(12.3.2012)

• - Během natáčení tohoto seriálu Timothy Dalton oficiálně oznámil svou rezignaci z role Jamese Bonda. Stalo se tak 11. dubna 1994. (HappySmile)

• - Poslední role Manninga Redwooda a Betsy Blair. (HappySmile)