Poměrně povedný sequel Jihu proti Severu, který se zaměřuje na osudy dvojice hlavních protagonistů po ukončení občanské války ve Spojených státech. Zajímavé je především zasazení příběhu do Irska, tedy ke kořenům Scarlett O'Harové. Doba je vykreslena poměrně dobře, minisérie ani chvíli nenudí a vystřídá se v ní značné množství zajímavých postav (i protagonistů). Joanne Wahlley jako Scarlett a Timy Dalton jako Rhett jsou více než v pořádku, takže celkově spokojenost. Sledováno téměř v jednom kuse :-) 8/10!(20.7.2011)

4/4 Po cca 15 letech mi to konečně došlo ;) Proč mohu tuto mini sérii vidět znovu a znovu... přičemž původní Jih proti severu neberu a sérii Sever a jih beru od druhé série vlažně. Dabing Hany Maciuchové je to hlavní neviditelné kouzlo, které je naštěstí součástí i DVD. A kdyby byly titulky, tak bych o něj už nikdy nezavadila. Jaká to šťastná náhoda, milý Rhette :)(21.4.2010)

Adaptace knihy Alaxandry Ripleyové Scarlett, která je pokračováním románu Margaret Mitchellové Jih proti severu. Vzhledem k tomu, že samotné pokračování knihy nemá stejnou úroveň jako slavný původní román, nedá se tomuto seriálu téměř nic vyčítat. Příběh je zde oproti knize trochu pozměněný, ale podle mě jen v jeho prospěch a získává tak mnohem větší dramatičnost. A opravdu musím ocenit výkony herců. Já tento seriál viděla dřív než film Jih proti severu, tak možná proto bude pro mou babičku navždy Rhettem Butlerem Clark Gable a pro mě Timothy Dalton.(4.11.2003)

• berg.12

Jó, jó, tvůrci si mysleli: "Takové téma, to musí fungovat vždy, slavná romance, šoupnem tam nějakého známého herce, přidáme sladkobolný hudební motiv, diváci na tuhle velkolepou kostýmní podívanou určitě zaberou".... prdlajs! Nudné a roztahané až na půdu, bez jiskry a s jednou jedinou scénou porodu, která za něco stojí.(9.10.2005)

Film nakrútený podľa voľného pokarčovania Odviateho vetrom (môjho obľúbeného románu) od Alexandry Ripleyovej Scarlett sa začína výborne. Scarlett (Joanne Whalley) aj Rhett (Timothy Dalton) sú podľa mňa skvele obsadení, aj keď na Vivian Leigh a Clarka Gabla asi nemajú, a aj výprava je celkom dobrá. v 3. až 4. dieli sa to však zvrtne a film sa absolútne odkloní od knižnej predlohy (súdená za vraždu?!?). V tomto okamihu sa mi film prestáva páčiť a z nadčasovej love story (aj keď voľne dotvorenej) sa stáva chabý mix zlej detektívky a romantického blábolu akoby v štýle Rosamunde Pilcherovej. Kľudne si mohli ten 4. diel odpustiť a nakrútiť to podľa knižky a dopadlo by to oveľa lepšie. Ale čo už - zbytočné plakať nad rozliatym mliekom. Rozhodla som sa, že tento koniec si v mysli vytesním a budem myslieť len na to dobré vo filme. S prižmúrenými očami a čiastočnou subjektívnou nekritickosťou, čo sa môjho obľúbeného príbehu týka, dávam 4 hviezdičky.(8.1.2008)

• - Poslední role Manninga Redwooda a Betsy Blair. (HappySmile)

• - Během natáčení tohoto seriálu Timothy Dalton oficiálně oznámil svou rezignaci z role Jamese Bonda. Stalo se tak 11. dubna 1994. (HappySmile)