poster

Výbuch bude v pět

 • anglický

  Explosion at Five

 • anglický

  Explosion Will Be at Five

  (festivalový název)

Rodinný

Československo, 1984, 87 min

Komentáře uživatelů k filmu (62)

 • ivishka
  ***

  Jednou velkou záhadou v příběhu pro mě byl fakt,že nikdo kdo kdy slyšel tak nechutně hrát někoho na housle ho nemlaštil tím smyčcem po hlavě..Nezlobte se na mě ale to bylo pro mě opravdu utrpení přežít ten neskutečný rachot - a každý hned věděl,že Ludvík Čtrnáctý provedl nějákou lumpárnu. Líbí se mi pojetí,které hned naznačuje,že i inteligentní fyzik je jenom člověk jako tomu bylo například u toho Einsteina(špatné známky ve škole atd..).Film s prazvláštní atmosférou se zachycením času tehdejší doby na člověka působí uklidňujícím dojmem a občas i trochu úsměvným.(28.6.2012)

 • Renton
  ****

  Příjemný rodinný snímek, který zaručeně potěší. Alespoň mě určitě, fyzika byla moje oblíbená..(30.3.2005)

 • Karlos80
  ***

  3*, a to jednak za pár opravdu životu nebezpečných scén (melouny, nábojnice na kolejích atd.), v podání mladého a nadějného fyzikáře Ludvíka Kastelána alias Ludvíka XIV. a jeho školní party. Dále za krásnou mladou Mahulenu Bočanovou (Bíba), a také za skvělého, svérázného pana fyzikáře Lumíra v podání Jiřího Hálka, který nakonec měl to pochopení pro všechny ty jeho bláznivé pokusy. Ještě jsem ale zapomněl na pana Buchteleho ! Ó ano, jak pak by ne.. Chovatel šlechtěných králíků (Zdeněk Blažek-jeden z našich NEJ dabérů). Jeho.... "To je sabotáž" !!! Mě fakt rozesmálo, v ten okamžik to nemělo chybu ! Celkově tedy spíše takový průměr v tehdejším dětském rodinném filmu a v zábavě jako takové.(28.12.2006)

 • viperblade
  ****

  Hlavně kvůli mlaďoučké Mahuleně ... :-)(5.8.2007)

 • sud
  ****

  Zajímavé fyzikální pokusy sympatického Ludvíka, mladá a velice půvabná Mahulena Bočanová, neodolatelně roztržitý fyzikář Jiří Hálek, vkusná zábava a optimistická atmosféra. Tenhle film můžu. 80%.(24.4.2011)

 • Ej Hlemýžď
  ****

  Fyzika je krásná už svými definicemi a zákony. Před mostem je třeba zrušit krok, aby nespadl. Lidově řečeno - když výchylka ypsilon dosáhne g lomeno omega na druhou, pak f lomeno velké S překročí hodnotu sigma e, protože deformační likvidion zakmitače o šlajsnu vrznonož, není uvedený akvabác ničím jiným nežli cachtovodní karambolouch pokolena jdoucího ponoru neuvěřitelné pindy.(16.9.2013)

 • Allien.9
  *

  Naprosto nefungující dětský film, který mě vždy nudil k smrti. A navíc ta příšerná fyzika...(18.11.2011)

 • Fingon
  ****

  "Ale pane Čtrnáctý, Ludvík se jmenuje kastelán..."(17.5.2006)

 • mchnk
  ***

  Modré sešity, bílá tílka, červené trenýrky, dřevěné lavice a slušná lekce fyziky.(28.9.2017)

 • darkrobyk
  ****

  Kdykoliv se k tomuhle filmu nachomýtnu, těším se na šílenou učitelku Z.Hadrbolcovou. Její průpovídky: slepice sezobne jedno vejce, čtyři vejce snesou tři slepice a slib, že nebudeš ze střechy shazovat školníky na nevinné melouny... mě vždy a znovu pobaví. A krásná Bočanová, prasklá lávka, patrony na kolejích a zapálený fyzikář. A tělocvikář netušící, že komár prokousne kalhoty. Nejen příjemná vzpomínka na dětství, ale jeden z milých rodinných filmů, ke kterým se člověk rád vrátí.(24.4.2011)

 • Kryton
  ***

  Celkem fajn filmeček, kde se hází melouny anebo dávají diabolky na koleje.(10.5.2009)

 • Tommassi3
  ****

  "Jak se jmenuješ ?? Slyšíš ?? Jak se jmenuješ ??" - "Babinský !!" - "Tvrdý nebo měkký !!" ;) Rozhodně tvrdý !! Zvlášť s přihlédnutím k mladistvé kobře Bočanové, která rozhodně od ztracené koloběžky v Chalupářích zkrásněla..;) Aniž bych tedy chtěl pořádat nějaké závody v impertinencích či snižovat kvality této výtečné adaptace stejně Vostré knižní předlohy.. Pinkavův tvůrčí vrchol s prvním tuzemským pokusem o atentát na školníka dokazuje, že i nerďáci můžou být dacani, totiž asociální živlové..;)(28.8.2016)

 • Siegmund
  ****

  Jeden z mála dětských filmů (a to nejen českých), v kterém se hlavní dětský hrdina zajímá o něco rozumného. Bohužel filmu k dokonalosti ještě leccos chybí; nemá úplně ten správný šmrnc. Jednotlivé postavy mi přišly málo propracované, kamera mi mnohdy připadala jako málo nápaditá ... Pozorní diváci jistě zaznamenali i chyby ve filmu. Rád bych je zde i uvedl, ale zatím zde rubrika „Chyby ve filmu“ není k dispozici. Přesto přese všechno se na film dá dívat i 28 let po jeho vzniku. Film skýtá pro děti i dospělé svým celkem reálným dějem příjemnou zábavu.(25.12.2012)

 • Rakosnicek77
  ****

  Příjemný odpolední návrat do dětských let. Tohle jsem měl rád už jako malý kluk :-) A Mahuleně to tady ještě fakt sekne :-)(14.3.2015)

 • blackrain
  ****

  Nenáročný film pro děti a samozřejmě nejen pro ně, protože i já se na tenhle film ráda podívám. S takovou vášní pro fyziku jsem se ještě nesetkala, ale co každého z nás baví něco jiného. Já jsem vždycky fyziku a matematiku brala jako nutné zlo. Herecké obsazení nemělo chybu. Nejvíce se těším na Václava Babku a samozřejmě Zdenu Hadrbolcovou. Takové filmy jako je tento se dnes bohužel netočí.(17.11.2011)

 • SallyZen
  ***

  Hezké rodinný filmek, spíše pro mladší generaci, ale na takové velikány, jako "Ať žijí duchové" nebo "Páni kluci" to vůbec nemá. 65%(17.11.2011)

 • applause
  ***

  Velký počet přeřeků u paní učitelky blondýny už zde není vtipný, ale kýčovitý. Až na to, že je film špatně sestříhaný, ale na tu dobu se to dá tolerovat, je to pohodový, místy vtipný snímek, i když se celý motá kolem fyziky.(13.12.2016)

 • LadyPupu
  ***

  Líbilo se mi jako dítěti, líbí se mi pořád. Jen jsem nikdy nepochopila zálibu toho kluka ve fyzice :-)(24.2.2015)

 • Mylouch
  ***

  Slušný dětský standard ve školních kulisách 80. let(20.5.2012)

 • cariada
  ****

  Další s příjemných filmů pro děti z 80.let. Mladý kluk , kterého fascinuje fyzika. Pomáhá mu v tom jeho starší sestra Mahulena Bočanová. Některý pokusy jsou docela šílený. Kde jsou ty časy těhle filmů.(5.9.2009)

 • Dawid199
  ***

  Pohodový a oddychový film, který si na nic nehraje a párkrát se u něho možná i trochu zasmějete. Stejně jako viperovi se i mne moc líbila krásná, mladičká Mahulena Bočanová, kterou jsem nejdříve ani nepoznal.(31.10.2010)

<< předchozí 1 2 3 4
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace