poster

Král: Věčný panovník (TV seriál)

 • Jižní Korea

  Deo king : yeongwoneui gunju

 • Jižní Korea

  더 킹 : 영원의 군주

 • anglický

  The King: Eternal Monarch

 • anglický

  The King: Forever Sovereign

 • anglický

  The King: Monarch of Eternity

  (neoficiální název)

Historický / Drama / Romantický / Fantasy

Jižní Korea, 2020, 19 h 30 min (Minutáž: 71–81 min)

Režie:

Sang-hoon Baek

Scénář:

Eun-sook Kim
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jarah
  ****

  Nebudem riešiť logiku, paradoxy, kontrasty či kvantovú fyziku. Myslím, že to ani nebolo zámerom tohto seriálu. Mňa si táto dráma získala, rezonovala na mojej frekvencii a splnila moje očakávania. Vždy ide o splnenie alebo nesplnenie subjektívnych očakávaní. Má všetko, čo robí dramatické dielo drámou - úvod, zápletku, vyvrcholenie, dejový zvrat a rozuzlenie. Postavy sa vyvíjajú, niektoré viac, iné menej. Zaujímavý moment bolo prepisovanie spomienok, to ma naozaj bavilo. Jednu hviezdičku som zadržala kvôli mierne rozpačitému ukončeniu, ale môže sa stať, že ju časom pridám, keď si druhú polovicu seriálu pozriem s inými, než anglickými titulkami. Pripúšťam, že mi niečo mohlo ujsť. Lee Min Ho ako herec dozrel, Woo Do Hwan je prirodzený talent a dokonca som vzala na milosť Kim Go Eun, ktorá ma z doterajších seriálov veľmi nepresvedčila. Tu sa dvojúlohy zhostila na jednotku a dokonca im to s veličenstvom sluší. Scéna na konci jedenástej epizódy mi vyrazila dych. Silné štyri.(27.6.2020)

 • Roby
  ****

  Rukopis scénáristky Kim Eun-Sook je viditelný o tom není sporu, ale i tak nejsem s doramou úplně spokojen, natož nadšen. Její předchozí seriály například: Secret Garden nebo Goblin mě upoutaly daleko více. Lee Min Ho svou roli zvládl na jedna s mínusem, ale ke Kim Go-Eun mám jisté výhrady, jelikož si nemyslím, že byla správnou volbou pro tento seriál. Už od začátku mi pro tu roli prostě neseděla a její až nepřirozeně časté uplakané výlevy mi ke statečné policistce nesedí. Kdo mě překvapil, tak byl skvělý Woo Do-Hwan, kterého jsem si v jeho dvojroli oblíbil asi nejvíce. Taky bych ještě chtěl vyzdvihnout okouzlující premiérku, která se z mě neznámého důvodu v druhé polovině doramy zcela vytratila a měla za epizodu asi tak dvě minuty nebo dokonce v některých dílech nebyla vůbec... nechápu. Je to všechno takové děsně milé, romantické a často dost akční a to není obvyklá trojkombinace. Sice to asi nebude patřit mezi nejlepší kousky roku 2020, ale diváky kteří nadšeně milují vykonstruované romantické zamilované super chvilky, kde krásní lidé dělají krásné věci si jistě najde.(22.6.2020)

 • Kreptry
  *****

  Kim Eun-sook. Můžete jí milovat nebo nenávidět, buď 0 nebo 1, nic mezi tím. Plno korejských seriálů má slibný začátek, ale potom se kolem kritického 8.-11. dílu něco stane a to způsobí, že buď příběh nabere druhý dech nebo se to nějak doklepe do konce. U The King: Eternal Monarch jsem měla pocit, že první polovina přešla hrozně rychle a druhá ještě rychleji. Bylo to jako na horské dráze – rovinka s krásným výhledem do kraje, potom mírný sešup dolů, aby se mohlo opět vyjet na nejvyšší bod dráhy, sjet dolů, projet vodou a přijet do cíle. Uznávám, že je příběh komplikovaný. Je zde plno postav a cestování časem, které nemusí mít každý rád, je pokaždé, pokud je takhle propracované, těžké pochopit. Proto jsem velmi ráda, že jsem prošla průpravou s Doctorem Who. Myslím, že mi to dost pomohlo. Uznávám taky, že mám několik otázek, které bych potřebovala vysvětlit, nejlépe od samotné scénáristky, ovšem to nic nemění na tom, že jsem se do téhle kdramy zamilovala. Nebo jsem se spíš zamilovala do Lee Gona? To je asi přesnější. V Legend of the Blue Sea mi byl Lee Min-ho jedno, možná na mě působil až nepříjemně, ale tady? Radikální otočení! Myslím, že se můžou všichni princové z pohádek jít vycpat, Lee Gon je totiž strčí hravě do kapsy. Královna Kim Go-eun má talent. Ukázala ho v Goblinovi a ukázala ho i teď. Co bych ale ráda vyzdvihla nad všechno ostatní, a pro mě osobně jde o velmi důležitý článek v mém hodnocení, a to u čehokoliv, na co koukám, je soundtrack. Instrumentální doprovod seriálu je naprosto uchvacující!(19.6.2020)

 • Zíza
  **

  Velmi ambiciózní projekt, krásně osvětlený, vybarvený, s uměleckými obrazy, jehož ramena drtí ambice, které nedokáže naplnit. Seriál je trochu jako laciná telenovela; občas nerespektuje diváku inteligenci, nabízí ďuzny ve scénáři jak hrom, klišé, s nimiž neumí pracovat, a zbytečné postavy, sice zahrané skvělými herci, ale absolutně zbytečné. Zní to prostě skvěle – paralelní svět, král a detektivka; fešák, co neumí hrát, Lee Min Ho, a herečka, které to občas sedne a občas ne, Kim Go Eun. Jenomže scénář to zabil, nemluvě o tom, že je jasné, že tenhle seriál chce jen vydělat, nic jiného, protože tak směšný product placement už jsem dlouho neviděla (Dá si někdo smažené kuře?). Jediný, kdo ze seriálu vytřískal maximum, byl herec Woo Do Hwan, jeho postavy se opravdu lišily, skvěle je zahrál a vlastně to on to dost zachraňoval. Nikoliv přehršel romantiky, který vznikl odnikud. Hrdinčino zamilování ovšem působí, že přišlo teprve ve chvíli, kdy zjistila, že hrdina je opravdu král a bohatý… víte, čím to zavání… Vlastně bych takhle mohla nadávat dál a dál. Na to, že záporák sice působil drsně, ale vlastně ničeho nedosáhl, jen tam tak pobýval, mračil se, sem tam něco provedl, ale vlastně postava bez hloubky a zájmu (ačkoliv herec je to fajnový). Zápletka byla prostá, jen příběh je divně pomotaný, aby nebylo na první pohled vidět, jak slabý scénář je. A tak dále, a tak dále (kdyby měl někdo zájem, jsem ochotná mu další věci napsat do zpráv :-D). Co se mi ale na seriálu líbilo, byla hudba, která opravdu sedla do scén, ačkoliv není zapamatovatelná a OST není peckové se zapamatovatelnou alespoň jednou písní, dále také kamera a světlo, s tím si opravdu vyhráli a za mě oba palce nahoru. Sem tam nějaká scéna byla fajn, pokud tam zrovna nekdákali ty hrozně trapné věci, které by se dospělý člověk styděl říct, ale rozhodně tyhle scény nestojí zato, aby to člověk zkouknul celé. Efekty byly fajn. Ve zkratce: Kamera, světlo, Woo Do Hwan jsou tři důvody, proč seriál nespadl do bahna, ale šosy si v něm máčí. Lee Min Ho je stále fešák, Kim Go Eun sice umí hrát, ale tady nebylo co, dohromady jim to i docela klapalo, ale žádný zázrak. Je to celé romantika a kdesi na pozadí se odehrává zbytek, který je stejně všem fanouškům u zadku. Hlavní je, že se král a detektivka milují… Seriál zničen velmi slabým scénářem, který ani nevěděl, co chce vyprávět a jak ukočírovat všechny ty postavy, které si vymyslel.(25.6.2020)

 • kklepkaa
  ***

  Překvapila mě Go-eun Kim, kterou jsem zatím viděla jen ve filmu Nalaď si lásku, kde mě příliš neoslovila, ale tady společně s Min-ho Lee zářili. Nápad s jinými dimenzemi oceňuji, ale nemyslím si, že to tvůrci úplně zvládli. Nic moc nebylo vysvětlené a akorát se vytvořilo spoustu nelogičností. Musím nanejvýš vyzdvihnout nápad s dvojníky a to především v podání Do-hwan Wooa. První díl byl poměrně slabší, skákalo se hodně v čase a dimenzích a párkrát mi chvíli trvalo se zorientovat. Scéna na začátku se zradou byla skvělá, pak ale chvíli trvá, než seriál nabere to správné tempo, které si drží až konce. Po nějaké době se mi to rozleželo v hlavě a snižuji hodnocení na 3 hvězdy.(21.6.2020)

 • - Natáčení seriálu začalo v říjnu 2019 a skončilo 28. května 2020. (Roby)

 • - Když se Jo Eun Seob (Do-hwan Woo) dívá na televizi, pustí si na Netflixu pořad Beomineun baro neo (od r. 2018). (kklepkaa)