Sandokan (TV seriál)

Tiger von Malaysia, Der

• Československo

Dobrodružný

Itálie / Francie / Západní Německo / Velká Británie, 1976, 6x60 min

Zastaralé, nepekné, ale solídne dobrodružné. A hlavne: kultové. Ako človek už nenarodený v Československu by som nikdy nepochopil kultovosť Sandokana, nebyť rozprávania mojich rodičov. Tričká s podobizňou Kabira Bediho a fakt, že množstvo Rómov a rozličných výstredných indivíduí v osemdesiatych rokoch dalo svojim deťom meno Sandokan, hovoria za všetko. Remeselne naničhodné dielo, jeho kultúrna a "historická" hodnota je však nespochybniteľná. (50%)(11.9.2010)

• Ebon

Byl to prostě fenomén doby stejně jako céčka, nebo šmoulové, bez ohledu na kvalitu. Dnes se nad ním usmíváme, ale kdo tenkrát neměl tričko se Sandokanem, ten byl out. Stále si pamatuji, jak jsme si hráli na postavy ze Sandokana a holky se hádali, kdo bude Perlou Labuanu. Jméno Kabir Bedi znal každý.(12.9.2011)

• Master19

Sandokana jsem nikdy nesledoval, tričko s ním neměl, takže nejsem nikterak zatížen. Samotný seriál jsem teď shlédl na levných dvd a není to tak úplně hrozné. Jen je škoda soubojů, ty jsou trapně odfláklé. Na druhou stranu exteriéry, nebo některé záběry lodí jsou pěkné. Nad ostatní se také vyjímá podařený dabing, v čele s Viktorem Preissem.(5.6.2009)

• Big Bear

Tygra z Mompračemu jsem jeden čas nosil nažehleného i na tričku a bylo to mé nejoblíbenější tričko. Strejda ho někde sehnal na pouti.... Seriál jsem tehdy hltal plnými doušky kdykoliv běžel v TV. A tehdy na to čučela celá rodina. Sandokan byl televizní událost. Dnes, po letech jsem jej náhodou shlédl a shodou okolností zrovna díl, kde Sandokan chrání lady Mariannu před tygrem, kterého zabije při společném skoku nožem.... Dnes už je to k smíchu, ale za to retro a vzpomínky dávám za dvě. * *(4.7.2012)

• Adam Bernau

Sandokán, Sandokán, zabil tygra a muchy se bál. Nebo tuhle znáte? Prší prší, jen se leje, Sandokan se z okna směje, Mariana za lesem miluje se s Janésem (případně Mariana na dvorku, spravuje tam motorku). Kdo chtěl být ve školce opravdu frajer, musel mít tričko se Sandokanem. Nedávno jsem si pustil první díl a počítám, že všechny ty hvězdičky jsou, stejně jako u mne, na počest kultu.(5.8.2011)

• - Seriál bol v Československu natoľko populárny, že v Nitre po ňom pomenovali obchodné centrum alebo dokonca aj koláč - Sandokanove oči. (milhouse86)

• - Na konci 6. části, kdy James Brooke (Adolfo Celi) stojí na pobřeží, ze kterého před chvíli odplul Sandokan (Kabir Bedi), jeden z mrtvých vojáků nadzvedne hlavu. (DZOUKR)

• - James Brook (Adolfo Celi) bola aj reálna postava z histórie Malajzie. (Raccoon.city)