poster

Infiltrace: Obchod se svědomím (TV film)

Dokumentární

Česko, 2019, 52 min

Scénář:

Šárka Maixnerová

Hrají:

Ivana Lokajová
(další profese)
 • KOffi
  *****

  Pro mě, jako pro rodiče, to byl velmi silný dokument. Mezi lidmi je malé procento psychopatů, kteří nemají empatii s ostatními lidmi a tvory. Vysvětluji si to tak, že neomluvitelné chování těchto "doktorů" a především arogantní "doktorky" dětského oddělení, je právě důklazem jejich společensky patologické psychycké poruchy. Myslím, že minimálně ona by měla jít do vězení na velmi dlouhou dobu, být navždy zbavená atestace a po výkonu trestu kopat v Jáchymově novou díru v zemi. Strašné...(3.6.2019)

 • Fretakata
  odpad!

  Toto že je dokument !? Toto je masáž mozgov. Ani len nepredstiera snahu o objektivitu. Otvorene odmieta odborné informácie ("na vytáčky nie sme zvedaví") a ide za politickou figúrkou (sori, minister). "Expert na zdravotnícke právo" Dr.Švehelka: lekárka sa o chlapca mala "starať". AKO by sa "staral" pán "expert"?!? Na chodbe, nevidí do hrdla, bez nástrojov, šitia + nevie to, lebo nie je ORL. Držal by Adama za ruku a spieval by mu ?!? Áno, nevyzerá to dobre, keď deckárka prechádza s rukou vo vrecku - ale ona zháňala ÚČINNÚ pomoc - a priviedla ju. Situácia vtedy nebola dramatická. Mala chlapca na oddelení, vedela o čo ide, zháňala ORL. DEZORGANIZÁCIA bola hrozná: NESKORÝ ORL doktor (s kľúčmi), nevolali domáce ARO, .. Adam nevykrvácal. Zrejme vdýchol krv (chýba info o kľúčovom momente, len, že hľadali odsávačku). Adamov osud je obrovskou tragédiou. Ale film masíruje mozgy škandalizovaním krokov, ktoré neboli chybou. Nevolali ARO už na oddelení ? - krvácanie po tonzilektomii ARO nevyrieši a životné funkcie mal Adam v poriadku. Šiel do ambulancie pešo? - chlapec chodil. Ležal na zemi? - srdce sa masíruje proti tvrdej podložke. A iné. Tvrdenie redaktorky "Adamovi sa nikto nepokúsil pomôcť" je drzá lož, ktorú film sám vyvracia.. Masážou je aj názov analogický s ÚMYSELNÝMI svinstvami typu Aktip. TOTO MALO VO FILME ZAZNIEŤ: Pri krvácaní z úst treba predkloniť hlavu a krv nechať vytekať. Táto krv je pre obeh stratená, treba zabrániť jej vdýchnutiu.(26.5.2019)

 • swamp
  ****

  Existence tohoto dílu cyklu Infiltrace je, myslím si, důležitá. Zobrazené případy jsou alarmující, možná ne zcela ojedinělé (mám namysli jakýsi nezájem lékaře, který jsme snad každý občas zažili), ale určitě ne (doufám) standardní. Obchod se svědomím, a především pak kamerové záběry krvácejícího dítěte, jsou téměř na hranici lidského chápání. Ta arogance (stran lékařů), neschopnost (stran sester) a bezmoc (stran rodiče) se vryjí pod kůži a nedělají dobře. I když se mi úplně nechce, tak ale musím okomentovat i dokumentární stránku, která je velmi plytká a nebýt těch 3 případů jako takových, tak vlastně není nač koukat. Nevidím nic progresivního, řekl bych, že nechtěnou pointou je démonizace našeho zdravotnictví, což si protiřečí třeba právě s dalším dílem cyklu, kde tvůrci jdou za lékařem pro odborné posouzení jistého doplňku stravy (to jen na okraj). Dokument nemá žádný zásadní přesah, vnímám ho jako rešerši tvůrců, kteří pak své poznatky sestříhali do 52 minut. Na závěr bych se ještě rád pozastavil nad ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Ten úsměv nad záběry, ze kterých jde mráz po zádech... a jeho chladné okomentování, že "tohle by se asi stát nemělo" - to mě vážně dostalo. Jasně, chápu, nechce si srát do vlastního hnízda, ale nikdo ho samozřejmě neobviňuje, že se jedná o jeho chybu (i když částečně systémová je). Doufal jsem v lidštější reakci...(12.6.2019)

 • Stíba
  ***

  V první řadě hodnotím dokument a jeho zpracování a ne příběhy samotné, ty jsou samozřejmě otřesné. Většinový prostor tu dostává jen jeden z nich a ty další dva jsou tu skoro až zbytečné, jelikož se podle mě vše jen kouskuje a výsledný dojem to tříští. Podání je tak ve finále malinko rozpačité a nedokáže vypovědět tolik, kolik by z toho asi šlo dostat, přesto si člověk dokáže udělat celkem zajímavý obrázek, který bych ale velmi nerad paušalizoval na celé naše zdravotnictví jak bývá v oblibě. Je totiž bez debat, že můžeme být opravdu rádi za jeho neuvěřitelnou úroveň, těmto smutným příběhům navzdory.(24.6.2019)

 • oveckaoa
  ****

  Staženo omylem místo Infiltrace Obchod se soucitem nechtělo se mě to mazat tak jsem to dokoukal a na to původní se budu dívat zítra. V rychlosti je docela smutné co se v této republice děje, když si člověk čte kolik jde do zdravotnictví prachů a přesto si věčně stěžují , že mají málo a pak si člověk říká za co by to chtěly , když se tolik doktorek a doktorů nedokáže pořádně postarat o kluka co má problémy (neplést problémový) po trhání mandlí. Nechápu, že za to nikdo nesedí ten kluk je totálně v háji borovém a lepší už nejspíše nebude a ti doktoři jsou na jiných nemocnicích a jedna dokonce i na mateřské byt to někde v zahraničí řeší se to daleko více a jsou i lepší výsledky přitom ta paní chce pouze omluvu a nejde jí tak moc o peníze . Je smutné , že Eu řeší kdejakou kokotinu ve stylu zakážeme tuzemáky,žárovky, mentolové cigarety a tohle nevadí. V případě té paní s těhotenstvím mě zaráží ten doktor, který byl absolutně nad věcí a měl to totálně na salámu takhle by se doktor chovat teda neměl u těch úředníků nic nového, když jdete k nám okolí na pracák chovají se podobně povýšeně. Nechápu , že tomu dá někdo odpad , ale tady zase mě to nepřekvapuje buď je to troll nebo je to individuum ve stylu dám tomu odpad jsem king světa.(4.3.2020)