Svět podle Jima (TV seriál)

According to Jim

Bláznivý Jimov život

Komedie

USA, 2001, 182x22 min

Jim Belushi, Courtney Thorne-Smith, Kimberly Williams-Paisley, Larry Joe Campbell, Nicole Sullivan, Ed Quinn, Dan Aykroyd, Joseph Bologna, Cindy Crawford, Rosalind Chao, Gillian Vigman, Ingrid Sanai Buron, Hugh M. Hefner, Meredith Giangrande, Jennifer Alden, Mark Adair-Rios, Dave Coulier, Betsy Rue, Christopher T. Wood, Dot-Marie Jones, Jason Kravits, Stacy Stas, Tim Meadows, Kevin Sorbo, Kyle Chavarria, Courtney Taylor Burness, James Lipton, Chris Elliott, Rachael Harris, Conner Rayburn, Barry Williams, Ryan McPartlin, Kelsey Crane, Mary Gross, Jeff Lewis, Patrick Fischler, Reni Santoni, Oleg Štefanko, Julie Newmar, Stephen Root, Stacey Travis, Katie Carlin, Berglind Icey, Nana Visitor, Cleo King, Diane Delano, Tara Strong, Mason Cook, Bob Levitan, Jim Rash, Patrick Cassidy, Joe Gnoffo, Paul Vinson, Bianca Barnett, Ben Falcone, David Pasquesi, Amanda Perry, Garrett Morris, Christopher Stapleton, Caitlin Dulany, Austin Rogers, Candace Kita, Rob Moran, Tammy Townsend, Steve Susskind, Jennifer Coolidge, Nikki Boyer, Tom Bergeron, William Schallert, Jane Morris, Lulu Antariksa, Jackie Debatin, Brad Paisley, Carla Renata, Nick Jameson, Katie Lohmann, Kenneth Choi, Suzy Nakamura, Austin Majors, John Ducey, Ellen Albertini Dow, Philip Bolden, Pat Finn, Kari Coleman, Tom Maden, Maribeth Monroe, Zack Shada, Cyndi Martino, Brian Reed Garvin, Carlos Lacámara, Mo Collins, Jack Donner, Eve Brenner, Brian Palermo, Bruce Jarchow, Lynne Marie Stewart, Michael McManus, Mark Beltzman, Steven Gilborn, H. Richard Greene, Loudon Wainwright III, Sarah Poynter, Christopher Gehrman, Jeanette Miller, Nicholas Hormann, Robert A. Johnson, Frances Callier, Marc Evan Jackson, Kinga Philipps, Bo Diddley, Constance Marie, Robert Belushi, Anne Bellamy, Christopher Moynihan, Danny Breen

Scénografie:

Michael Hynes

Kostýmy:

Bernadene Morgan

Soundtrack James Belushi, Glen Clark a Scott Clausen: 1. Sweet Home Chicago [3:28] ,2. Cadillac Man [2:35] ,3. Say I Do [2:54] ,4. Have Love Will Travel [3:25] ,5. Jimmie's Theme [4:07] ,6. Angel [3:42] ,7. Mellow Down Easy [3:11] ,8. I'm a Girl Watcher [3:11] ,9. Almost [3:21] ,10. 300 Pounds of Joy [2:44] ,11. Bless My Soul [2:43] ,12. Mambo Miami [3:40] ,13. Viva Las Vegas [3:52] ,14. All She Wants to Do Is Rock [2:43],(7.5.2011)

• MM_Ramone

"Bláznivý Jimov život" je americký televízny sitcom, ktorý sa natáčal v rozmedzí rokov 2001 až 2009. Bolo natočených sto osemdesiat dva častí. Ja som sa pri tomto seriály nikdy nedokázal pobaviť. Vôbec mi to neprišlo vtipné. James Belushi v hlavnej úlohe svojrázneho otca rodiny je celkom fajn, ale všetko ostatné je úplne naprd. Jeho šišatá manželka Cheryl, jej egocentrická sestra Dana, Jimov hlúpy švagor Andy a dokonca i tie ich tri krpaté detiská mi boli vrcholne nesympatické. **(23.11.2016)

• tron

„Čo také sa môže stať? Prinajhoršom budú z našich detí siroty.“ Vlastný sitkom už má dnes skutočne každý nie príliš úspešný filmový herec a tak sa do toho oprel aj vždy snaživý a vždy nie príliš úspešný James Belushi (MUŽ S ČERVENOU TOPÁNKOU, ČERVENÁ HORÚČAVA, KUČERAVÁ SUE). Sitkom „Bláznivý Jimov život“ štartoval v roku 2001 a rozpráva o obéznom chlapíkovi (Belushi), ktorý má krásnu štíhlu manželku (Courtney Thorneová-Smithová z „Ally McBealovej“) a... a vlastne nič. Vysedávajú na gauči alebo skáču padákom, niekedy je to troška vtipné, niekedy sa aspoň usmejete, ale celé to na mňa pôsobilo hrozne sileným dojmom, dialógy chcú byť strašne vtipné a pritom vtipné nie sú takmer vôbec, pravdupovediac herci sú dosť nesympatickí, zápletky nestoja ani za zmienku, no skrátka až ukážkovo smutná sitkomová rutina. Je to dôsledok toho, že dnes už má sitkom v podstate každý a podľa toho to aj vyzerá – všetko sa to v predtočenom smiechu začína na seba až príliš podobať a jediný rozdiel je v titulnom hrdinovi. Ale zrejme som v menšine, lebo sitkom je taký úspešný, že i teraz, keď píšem tieto riadky (august 2009), sa robia nové série, čo je slušný výkon... alebo smutný dôkaz niečoho.(23.12.2004)

• BoPo

Človek má silný pocit, že sa tento seriál snaží, nie veľmi úspešne, vykrádať iné seriály z kategórie rodinné. Ako výplň chvíle v dĺžke trvania menej ako pol hodinu, popri inej činnosti typu domáce práce, vhodné, ale inak vlastne nič neprinášajúce. V porovnaní s produkciou českých a slovenských televízii je to však stále hodnota, ktorá má svoje opodstatnenie.(3.10.2010)

Tento seriál je pre mňa dosť špecifický. James Belushi chcel svoj vlastný sitcom, a ľudia mu tento sen splnili. Bláznivý Jimov život je pekný, dobre sa na ňom nasmeje - ale niečo mu aj tak chýba. Rozhodne nehodnotil by som pod ***, pretože povedal by som, že tento sitcom patrí svojou kvalitou aj k legendám. Takže odo mňa 60% - ***.(3.3.2013)

• - Jimovo druhé jméno je Orenthal, Cherylovo druhé jméno je Mabel. (Elwanelyn)

• - První název pro seriál byl "The Dad". (Elwanelyn)

• - V seriáli nikdy nezaznie priezvisko Jimovej (Jim Belushi) rodiny. (martin5504)