Svět podle Jima (TV seriál)

According to Jim

Bláznivý Jimov život

Komedie

USA, 2001–2009, 66 h 6 min (Minutáž: 20–28 min)

Jim Belushi, Courtney Thorne-Smith, Larry Joe Campbell, Taylor Atelian, Billi Bruno, Kimberly Williams-Paisley, Nicole Sullivan, Ed Quinn, Dan Aykroyd, Joseph Bologna, Cindy Crawford, Rosalind Chao, Gillian Vigman, Ingrid Sanai Buron, Hugh M. Hefner, Meredith Giangrande, Jennifer Alden, Mark Adair-Rios, Dave Coulier, Betsy Rue, Christopher T. Wood, Dot-Marie Jones, Jason Kravits, Stacy Stas, Tim Meadows, Kevin Sorbo, Kyle Chavarria, Courtney Taylor Burness, James Lipton, Chris Elliott, Rachael Harris, Conner Rayburn, Barry Williams, Ryan McPartlin, Kelsey Crane, Mary Gross, Jeff Lewis, Patrick Fischler, Reni Santoni, Oleg Štefanko, Julie Newmar, Stephen Root, Stacey Travis, Katie Carlin, Berglind Icey, Nana Visitor, Cleo King, Diane Delano, Tara Strong, Mason Cook, Bob Levitan, Jim Rash, Patrick Cassidy, Joe Gnoffo, Paul Vinson, Bianca Barnett, Ben Falcone, David Pasquesi, Amanda Perry, Garrett Morris, Christopher Stapleton, Caitlin Dulany, Austin Rogers, Candace Kita, Rob Moran, Tammy Townsend, Steve Susskind, Jennifer Coolidge, Nikki Boyer, Tom Bergeron, William Schallert, Jane Morris, Lulu Antariksa, Jackie Debatin, Brad Paisley, Carla Renata, Nick Jameson, Katie Lohmann, Kenneth Choi, Suzy Nakamura, Austin Majors, John Ducey, Ellen Albertini Dow, Philip Bolden, Pat Finn, Kari Coleman, Tom Maden, Maribeth Monroe, Zack Shada, Cyndi Martino, Brian Reed Garvin, Carlos Lacámara, Mo Collins, Jack Donner, Eve Brenner, Brian Palermo, Bruce Jarchow, Lynne Marie Stewart, Michael McManus, Mark Beltzman, Steven Gilborn, H. Richard Greene, Loudon Wainwright III, Sarah Poynter, Christopher Gehrman, Jeanette Miller, Nicholas Hormann, Robert A. Johnson, Frances Callier, Marc Evan Jackson, Kinga Philipps, Bo Diddley, Constance Marie, Robert Belushi, Anne Bellamy, Christopher Moynihan, Danny Breen, Veronica Dunne, Irene Roseen, Kevin Porter, Adam Ray, Jim Ishida, Lucille Soong, Danielle Burgio, Jason Stewart, Roberta Hanlen, Angee Hughes, Brooks Almy, Steve Guttenberg, Patrick Fabian, Lee Majors, Erik Estrada, Mitch Rouse, Anastasia Ganias, Grace Rowe, David Mattey

Start rovnal se despekt. O Belushim nemám kdovíjaké mínění, navíc v kombinaci s Thorne-Smith a dalšími televizními přicmrdávači....no zkrátka měl jsem strach. Obavy se neštěstí nenaplnili. Určitě nejde o žádnou díru do světa situační komedie, žádné experimenty, žádné novum. Stará škola amerického sitcomu. Máma, táta, děti, strejda, teta. Každý mající to svoje. Vlastě v pointě, to co by jste od Jima Belushio přesně čekali. Každopádně Jimův pohled na každodenní rodinné soužití dokáže pobavit. Sice jednoduchou formou, ale pobavit...a o to by mělo jít především.(23.2.2018)

• MM_Ramone

"Bláznivý Jimov život" je americký televízny sitcom, ktorý sa natáčal v rozmedzí rokov 2001 až 2009. Bolo natočených sto osemdesiat dva častí. Ja som sa pri tomto seriály nikdy nedokázal pobaviť. Vôbec mi to neprišlo vtipné. James Belushi v hlavnej úlohe svojrázneho otca rodiny je celkom fajn, ale všetko ostatné je úplne naprd. Jeho šišatá manželka Cheryl, jej egocentrická sestra Dana, Jimov hlúpy švagor Andy a dokonca i tie ich tri krpaté detiská mi boli vrcholne nesympatické. **(23.11.2016)

• BoPo

Človek má silný pocit, že sa tento seriál snaží, nie veľmi úspešne, vykrádať iné seriály z kategórie rodinné. Ako výplň chvíle v dĺžke trvania menej ako pol hodinu, popri inej činnosti typu domáce práce, vhodné, ale inak vlastne nič neprinášajúce. V porovnaní s produkciou českých a slovenských televízii je to však stále hodnota, ktorá má svoje opodstatnenie.(3.10.2010)

• tosastava

Belushi v úlohe neuveritelne otravného kreténa s mentalitou desaťročného decka,vlastne všetci sa tam správajú ako banda magorov. V reálnom živote by žiadna normálna žena s takým kreténskym chujom nevydržala pod jednou strechou ani mesiac. Vzhľadom k tomu že aj manželka a jej dvaja pribrzdení súrodenci sa tiež správajú ako debili, tak sa navzájom doplňaju a tvoria hrozne "vtipnú" jebnutú americkú rodinku. Vydržal som sledovať šesť dielov,hrôza a des(2.1.2016)

8 / 10 Prečo také nízke hodnotenia? Ak to hodnotím v rámci sitcomov, tak mi to vychádza na krásne štyri *. Belushi podľa mňa vôbec nepôsobí len ako nasilu nasadená figúrka, práve naopak, v roli Jimma pôsobí veľmi vierohodne - lenivý, zabednený, patriotický, hrdý, no blbý... jednoducho radový Amík.(18.11.2005)