Svět podle Jima

• USA According to Jim (více)
USA, (2001–2009), 66 h 6 min (Minutáž: 20–28 min)

Jim Belushi, Courtney Thorne-Smith, Kimberly Williams-Paisley, Larry Joe Campbell, Taylor Atelian, Billi Bruno, Conner Rayburn, Nicole Sullivan, Ed Quinn (více)

Série(8) / Epizody(182)

Jim Belushi hraje Jima, milujícího manžela, otce a švagra v této rodinné komedii ze současnosti vytvořené pro ABC. Šťastně ženatý Jim je spokojený se svou životní rolí. Svou rodinu živí prací ve stavebnictví, své ženě Cheryl pomáhá s výchovou tří dětí a občas se schází se svou šestičlennou bluesovou skupinou na zkoušky v garáži. Teoreticky má na všechno odpověď, v praxi to tak ale vždy být nemusí... (TV Prima)

tosastava odpad!

Belushi v úlohe neuveritelne otravného kreténa s mentalitou desaťročného decka,vlastne všetci sa tam správajú ako banda magorov. V reálnom živote by žiadna normálna žena s takým kreténskym chujom nevydržala pod jednou strechou ani mesiac. Vzhľadom k tomu že aj manželka a jej dvaja pribrzdení súrodenci sa tiež správajú ako debili, tak sa navzájom doplňaju a tvoria hrozne "vtipnú" jebnutú americkú rodinku. Vydržal som sledovať šesť dielov,hrôza a des ()

tron

„Čo také sa môže stať? Prinajhoršom budú z našich detí siroty.“ Vlastný sitkom už má dnes skutočne každý nie príliš úspešný filmový herec a tak sa do toho oprel aj vždy snaživý a vždy nie príliš úspešný James Belushi (MUŽ S ČERVENOU TOPÁNKOU, ČERVENÁ HORÚČAVA, KUČERAVÁ SUE). Sitkom „Bláznivý Jimov život“ štartoval v roku 2001 a rozpráva o obéznom chlapíkovi (Belushi), ktorý má krásnu štíhlu manželku (Courtney Thorneová-Smithová z „Ally McBealovej“) a... a vlastne nič. Vysedávajú na gauči alebo skáču padákom, niekedy je to troška vtipné, niekedy sa aspoň usmejete, ale celé to na mňa pôsobilo hrozne sileným dojmom, dialógy chcú byť strašne vtipné a pritom vtipné nie sú takmer vôbec, pravdupovediac herci sú dosť nesympatickí, zápletky nestoja ani za zmienku, no skrátka až ukážkovo smutná sitkomová rutina. Je to dôsledok toho, že dnes už má sitkom v podstate každý a podľa toho to aj vyzerá – všetko sa to v predtočenom smiechu začína na seba až príliš podobať a jediný rozdiel je v titulnom hrdinovi. Ale zrejme som v menšine, lebo sitkom je taký úspešný, že i teraz, keď píšem tieto riadky (august 2009), sa robia nové série, čo je slušný výkon... alebo smutný dôkaz niečoho. ()

Olík

Start rovnal se despekt. O Belushim nemám kdovíjaké mínění, navíc v kombinaci s Thorne-Smith a dalšími televizními přicmrdávači....no zkrátka měl jsem strach. Obavy se neštěstí nenaplnili. Určitě nejde o žádnou díru do světa situační komedie, žádné experimenty, žádné novum. Stará škola amerického sitcomu. Máma, táta, děti, strejda, teta. Každý mající to svoje. Vlastě v pointě, to co by jste od Jima Belushio přesně čekali. Každopádně Jimův pohled na každodenní rodinné soužití dokáže pobavit. Sice jednoduchou formou, ale pobavit...a o to by mělo jít především. ()

BigDeal

Tuctový sitcom, kde je postava Jima natoľko staromódna, že sa musí všetko priúčať od svojho okolia a bezchybnej manželky. Situácie ktoré nastávajú sú sto krát videné a jediné čo seriál posúva ako tak na čiaru priemernosti je humor Jamesa Belushiho a to, že keď dá niečo do poriadku, neskončí to sentimentálnou scénou kde sa všetci objímajú, ale len podaním ruky. ()

Likan7

Seriál neprávem někde pod radarem. Jim je totiž, minimálně v první polovině, skvělý rodinný sitcom, který si na nic nehraje. Tahle rodinka mi přirostla k srdci hned na začátku a Jim Belushi si to dával jako král. Ostatní, hlavně postava otravnýho bratra Andyho, je sice v dalších sériích už jen sebe parodující postavička, která není vtipná, ale i tak jsem je měl rád. Poslední série jsou sice o poznání slabší a poslední 2, 3 už vůbec nemuseli vzniknout, i tak ale budu moc rád vzpomínat na ty první, kde byl seriál skvělej, vtipnej a milej. Jime, Cheryl, Andy, Dano, děti, bylo to skvělých 8 sezón, díky za ně! ()

• V čase 13:15 má Dana (Kimberly Williams-Paisley) v ruce téměř prázdnou skleničku vína. V následujícím záběru je ale sklenička plná. (Likan7)
  • Jimovo druhé jméno je Orenthal, Cherylovo druhé jméno je Mabel. (ČSFD)