Arnoldovy patálie (TV seriál)

Hey Arnold!

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie

USA, 1996, 8 h (Minutáž: 24 min)

Tvůrci:

Craig Bartlett

Francesca Marie Smith, Jamil Walker Smith, Dan Castellaneta, Sam Gifaldi, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Adam Wylie, Ashley Buccille, Jim Belushi, Sam McMurray, Zelda Rubinstein, Charisma Carpenter, Jeremy Lelliott, Christopher Castile, Ashley Tesoro, Julia Louis-Dreyfus, Josh Ryan Evans, Kyle Gibson, Gregg Berger, Danny Strong, Michael Bacall, Joe Alaskey, Joseph Ashton, Nika Futterman, Hiep Thi Le, Beverley Mitchell, Dom Irrera, Mary Gross, Peter Scolari, Mayim Bialik, Richard Mulligan, Elizabeth Ashley, Shari Belafonte, Jim Ward, Kathie Lee Gifford, Craig Bartlett, Maria Bamford, Jeremy Suarez, Charles Shaughnessy, Max Casella, John Schuck, Phyllis Diller, J.D. Daniels, Ryan Seacrest, Georgia Engel, Pat Corley, James Keane, Miko Hughes, Michael Fishman, Mary Scheer, Tony Jay, Dee Dee Rescher, Blake McIver Ewing, Jordan Warkol, Rose Marie (vyp.), Kevin Michael Richardson, Dan Butler, Jane Carr, Mitzi McCall, Jarrett Lennon, Jim Lang, Pamela Hayden, Anndi McAfee, Lane Toran, Marcus Toji, Cameron Van Hoy, Lou Rawls, Victor Samuel Lopez, John O'Hurley, Rod McLachlan, David L. Lander, Marty York, Grant Gelt, David Wohl, Candi Milo, Alan Smart, Justin Shenkarow

Vždycky jsem usedávala k obrazovce a zpívala "hey arnold!". Neuvěřitelně moc mě to bavilo, každá postava animáku má něco do sebe, je originální, a naprosto bezkonkurenční. Helga je ovšem také nezapomenutelná, vždycky si na ní vzpomenu, když potkám člověka tohoto typu. Její nekonečná láska ke klukovi s hlavou ve tvaru fotbalového míče =D Tohle je prostě klasika!(24.1.2010)

Nejoblíbenější seriál mého dětství, na který se ráda podívám i dnes. Arnold je sice takový "Mirek Dušín", ale je obklopen spoustou zajímavých postaviček, že zažívá občas dost krušné chvilky, z čehož je často náležitě roztomile vystresovaný. Naprosto skvělé jsou postavy jeho excentrických prarodičů, všechny ale spolehlivě válcuje do Arnolda tajně zamilovaná Helga G. Pataki (viz má profilovka). Její tajné výlevy lásky jsou prostě dokonalé a když to pak doplní její oblíbenou hláškou: "Move it, football head!", těším se na další díl jak malý Jarda na vánoce!(20.11.2012)

Šišatá hlava Arnold, to bola svojho času jedna z mojich najobľúbenejších rozprávok. Skrytá láska Helgy, kamarát Gerald, starí rodičia, nájomný byt, jazzová trubka, šialená izba a mnoho iných vecí z toho je skrátka nezabudnuteľných. Naozaj to bolo v niektorých dieloch depresívne a nedopadlo to tak dobre, takže lepšie hodnotenie nedám.(20.2.2012)

český preklad názvu to naozaj zabil, ako sa z "hey" stali "patálie"... to netuším. :D ale inak v pohode seroš... pár častí ma vtedy i dojalo (to o tom že je sirota a to s tou ženou (?) ktorá odletela s holubami zo strechy nakoniec nejakej časti (neviem si spomenúť ako sa tá časť volala ale na konci bolo tiež ukázané že akože aj Arnold nasadol do lietadla a odletel... akože v sne .. tuším... nespomínam si úplne, predsa len je tomu už asi 13 rokov čo som to videl naposledy... Inak súhlasím s názorom Jossie: tiež mám radšej ked hlavní hrdinovia niesú dokonalí a krásní.(10.5.2014)

Zkuste si udržet duševní zdraví, když máte hlavu jako americkej fotbalovej míč, kamaráda, kterej by díky svýmu účesu mohl patřit do rodiny Marge Simpsonové, babičku s dědou, kteří jsou zralí akorát tak do blázince a v cestě vám stojí Helga Pataki, která vám dělá ze života peklo, ale i přesto vás miluje...srdcová záležitost teenegerských let, aneb ať žije SUPERMAX(2.1.2012)

• - Oskar Kokoschka je pojmenovaný po vídeňském malíři z přelomu 20. století, přestože jejich povahy byly absolutně opačné. (PußyMagnet)

• - Seriál měl být původně zakončen třemi půhodinovými epizodami. Ty se nakonec spojili do filmu Hey Arnold! The Movie (2002). (PußyMagnet)

• - Řezník, pan Green, je založen na roli Ernesta Borgnineho ve filmu Marty (1955). (PußyMagnet)