V tomto akčním snímku od scénáristy a režiséra Joka Anwara vstupují indonéský komiksový superhrdina a jeho alter ego Sancaka na filmová plátna, aby bojovali s podlým zločineckým bossem Pengkorem a jeho ďábelským oddílem osiřelých nájemných zabijáků. Sancaka žije na ulici v drsných a krutých podmínkách od chvíle, kdy jej rodiče opustili. Přežívá jen díky tomu, že neustále myslí jen na sebe a svou vlastní bezpečnost. Ale když ve městě začne bujet kriminalita a po celé zemi se šíří nespravedlnost, Sancaka se musí rozhodnout, jestli bude i nadále ignorovat okolní svět, nebo se stane hrdinou utlačovaných. (Cinemax)

EvilPhoEniX

Joko Anwar velký talent z Indonésie, jeho horory patří k tomu nejlepšímu, co se dá z Indonésie najít a jeho nadcházející Impetigore všichni netrpělivě očekáváme a tahle odbočka byl zajímavý experiment. Gundala je tak trochu Marvelovka na indonéský způsob. Film je založen dle slavného komiksu a v Indonésii film získává úspěch u diváků i kritiků (72% rating). Našincům to však moc neřekne, ale já si film celkem užil. Film jede dle klasické šablony, hlavní hrdina dostane nadlidskou moc po udeření blesku a rozhodne se chránit ulice Jakarty, kde kriminalita roste každým dnem. Zajímavý je záporák Pengkor, který má skvělý vzhled, ale spíš je to diplomat než bojovník. Film dostane zajímavou gradaci, kdy záporák povolá svou armádu sirotků ( nájemní zabijáci), kde se mimochodem objeví i Cecep a ten tu má i solidní fight. Film je hezky natočený, postavy jsou zajímavé, příběh je slušný, hudba je fajn, akce je poměrně dost a souboje ujdou ( bez těch blesků bych se však obešel) a není to taková ta klasická akční divočina, na kterou jsme zvyklí z Indonésie, což je škoda, protože to mohl být akční nářez roku, takhle jen fajn akční a zábavná oddechovka. Vypichl bych však solidní souboj dětí, ten malý frajer tam předváděl moc hezké chvaty, fight s Cecepem a nový objev Asmara Abigail, která mě hodně zaujala. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6.5/10. ()

LiVentura

Jedná se o dost těžkopádné a velmi vnitřní vyprávění tři hlavních hrdinů, z nich jsou všichni postavení osudem proti sobě, je zde silný akcent na dramatičnost děje s přesahem do poznání celospolečenských problémů této veliké muslimské země. Ale za mě originální a určitě to nemělo ani náhodou finance Hollywoodu, leč podařilo se z toho dostat pěkný civilní hrdinský film! ()

Morholt

Hrdina nadaný metáním blesků se musí postavit za dělníky a sociálně slabé, které terorizuje popálený padouch, jenž, mimo jiné, tráví rýži. Blbost na entou od začátku až do konce, ale tady to mělo být primárně o akci a právě ta za mnoho nestála. Ne že by souboje byly úplně špatné, ale tohle všechno jsme už viděli x krát a ještě x krát uvidíme. Navíc někdy mi to připadalo, že koukám na Buda s Terencem a to v podobně laděném filmu asi není úplně košér. Závěr, kdy záporák nasadí armádu speciálních sirotků, ten zmar jen korunoval. Jako hororový tvůrce mě Anwar docela baví, ale tady šlápl vedle. 30% ()

Arsenal83

Indonézsky komiksový superhrdina. To samo o sebe znie ako Eskímák v Afrike alebo prácechtivý osadník, strašne mi to nešlo do uší. Navyše, keď si človek uvedomí, že Indonézia je najväčšia islamská krajina na svete, obával som sa, či náhodou ten superhero nebude lietať na koberčeku a zhadzovať na neveriacich psov bomby namiesto toho, aby ich odpaľoval priamo na tele. Ktorý pravoverný by nesníval o takomto hrdinovi? Avšak prišlo prekvapenie. Žiadny muezín, žiadne aláhu akbar, žiadna spomienka o kafíroch. Reálne dobrý film vo svojom žánri. ()

blackrain

Některé digitální triky nebyly vůbec špatné a to jsem přivyklá obvyklému "digitálnímu bordelu", ale bylo jich tu málo. Hlavní postava je celkem sympatický chlapík. Scénář ale za mnoho nestojí. V průběhu sledování se stále vynořovala nějaká PROČ. Vyšlo mi z toho sociální drama. Chápu, že si hlavní postava musela něčím projít a prozřít, aby ji to k něčemu vyprovokovalo. Tři hvězdy dávám z milosti. ()

• Film má potitulkovou scénu, kde se Gundala (Abimana Aryasatya) poprvé objeví ve svém charakteristickém obleku. (Martrix)
  • Gundala je prvním filmem v Bumilangit Cinematic Universe, což je indonézská obdoba MCU. Takže je vlastně totéž, co byl pro MCU Iron Man (2008), což je zajímavé i v kontextu toho, že o produkci se postarala společnost Quantum Creations FX, která se podílela mj. i na filmu Iron Man. (Martrix)