BOURQUE

Malý kúsok veľkého príbehu z pera V. C. Andrews (ani jednu knihu som nečítal) na filmových plátnach. Film, kde v centrom pozornosti je mladá slečna Heaven, obsahuje mnoho smutných obrazov. Heaven a jej sestry/ bratia musia znášať veľa bolestí, čo spôsobuje hlavne nezodpovedný život ich otca. Spôsob, ako sa „zbaví“ svojich detí, je silné jak pre oči tak aj pre srdce. Aj Heaven sa dostane do novej situácii, ale jej život sa výrazne nezlepší. // Počas sledovania filmu a blížiacim sa koncom som uvažoval medzi slabšou „trojkou“ a silnejšou „dvojkou“. Nakoniec som zvolil prvú možnosť. Kvalita scén je dosť kolísavá (niekde čakáte na väčšie vyostrenie situácii alebo riešenia problému a zrazu sa to končí). Niektoré časti príbehu (neviem, ako je to v knihe) mi prídu „obecné“ a zjednodušené, bez väčšej hĺbky alebo následkov činov. Herecká hra A. Basso je však dobrá, dokáže vás presvedčiť o pocitoch, ktoré prežíva. Záver je spíš symbolický, naznačujúci pokračovanie. Každopádne, tento film mal v sebe väčší potenciál. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()