Tak jde čas

USA, 1965, 14 679x30-60 min

Kamera:

Mark J. Levin

Gemini odpad!

Nejen že je to děsivý, ale jak jsem tak nedávno po pár letech opět pár minut zahlédl, je to i magický....aneb ty příšernosti co si v Přátelích vymýšleli pro Doktora Drakea Ramoraye (alias Joeyho) asi nebyly tak úplně zcestné fórky....bohužel... ()

Djkoma

Seriál, který se natáčel přes 30 let. Více dílu než si umíte kdokoliv představit. Obsazení v němž herci doslova stárli s rolí a vyjímkou nebylo ani dočasné nahrazení herce jiným, který zaskočil pár dílů a pak se postava vrátila do své staré podoby. Ani mohutné počty plastických operací, kterými se zakrývali výměny herců u různých postav, no prostě všechno možné i nemožné v jediném seriálu... Úlet, ale jednu dám už jen za tu výjimečnost. Mimochodem číslování IMDB se zastavilo na čísle 11021 a stále jde o první sezonu :-). ()

RedAK

Jako mladého, zdravého a ambiciózního alfasamečka mě často napadají myšlenky, nad kterými zůstává čurák stát. Tuhle jsem přemýšlel, jak dlouho by běžnému bílému středoevropanovi trvalo shlédnout všechny díly seriálového kultu Days of Our Lives. Nejdříve je nutno si spočítat, jak dlouho vlastně seriál trvá. Matka všech přechytralých pseudointelektuálů, paní Wikipedie, uvádí, že k třetímu květnu 2013 se datuje uvěřitelných 12633 epizod. Fůů. Místní csfd guru zase píše, že epizody měly v rozmezí 30 - 60 minut. Páč jsem do toho fakt zapálenej a pro budoucí plány to potřebuji vědět naprosto přesně, zabruslil jsem do tajů zahraničních zdrojů a prohnal stránky nejpřesnějším google translatorem. Od 8.11.1965, kdy se seriál začal vysílat, do 21.4.1975 měly epizody 30 minut, potom se kvůli velkému úspěchu jejich čas zdvojnásobil na hodinu. Při šesti dílech týdně to dělá 2656 epizod po půl hodině, tedy 1478 hodin čistého vysílacího času. Zbylých 9977 epizod už má po šedesáti minutách, což dělá přesně 9977 hodin, plus tedy těch prvních pár tisíc dílů a dohromady to je 11455 hodin. Nyní je důležité zjistit, kolik takový běžný bílý středoevropan má volného času. Uděláme mu hezký týdenní průměr. Dejme tomu, že to není lenošný tupý zmrd, jinak řečeno nebohá oběť našeho státního systému, a není to ani žádný vysoký politik, čili protekční tupý zmrd. Je to prostě úplně normální tupý zmrd, který osm let studoval zahradníka, protože vždycky toužil mít za nehty špínu od hlíny a okopávání brambor mu způsobuje přímo orgasmy. Takže tedy, náš vyučený zahradník Imrich, který dělá v Tescu za pokladnou, páč ho do žádného květinářství nevzali, protože dnes bez matury prý nejste nic, říkala Máňa z konzumu, dělá čtyři dvanáctky týdně. Dovolenou mu počítat nebudeme žádnou, protože Imrich pracuje, tudíž si ji nemůže dovolit. Ze 168 hodin týdně máme 48 v prdeli, nyní začneme odečítat. Určitě hodně spinká, protože je velice utahaný a také navštěvuje psychiatra, páč mu už mrdá z toho věčnýho pípání vysočiny v akci. Dejme mu osm hodin spánku denně a čtyři hodiny psychiatra týdně. V neděli se hodinu hádá s Naďou, jeho chotí, nevyučenou číšnicí na mateřský, protože zase vzal z práce v rámci úspor prošlý jogurty a tchyni nedělají příliš dobře na žaludek. Pak má samozřejmě také svoje koníčky, čili každou středu jezdí do staré konzervárny čorovat železo, aby se mohl jednou týdně vyšvihnout a koupit si route66 tabák a dvoustovkový balení dutinek. Když si zrovna nezaryje do stehen ostnatý drát, naložit celou kárku mu zpravidla trvá dvě hodiny. Každý pátek chodí do hospody na poker, kde prohrává Nadiny úspory, které našetřila na jídle a každou sobotu chodí na golf. Se dívat. Do hospody. Kde u pokeru prohrává Nadiny šperky, které jí koupil z výhry v pokeru. Občas si také myje pyje, souloží a žere. Suma sumárum mu týdně zbyde nějakých 30 hodin volného času, které se, kdoví proč, rozhodne investovat do kompletního shlédnutí seriálu Tak jde čas. Vzhledem k celkové délce seriálu by pak shlédnou všechny díly a dozvědět se, zdali Laura nakonec vošuká Mickyho nebo Billa, jak při prvním díle vesele slibuje příběhový mód, trvalo Imrichovi celých sedm let a čtyři měsíce! Mezitím by ho jistě vedení povýšilo na skladníka, tchyně by mu pošla na žaludeční vředy a Naďa by začala šetřit na fetu. Nehledě na fakt, že natáčení seriálu bylo v lednu 2014 obnoveno a schváleno až do roku 2016. Deset generací scénáristů tak muselo patrně nechat šukat všechny se všema, psy s kaktusama, mrože s batolatama, židle s poličkama, jinak si nedovedu představit, co jiného by se tam mohlo dít. Dvanáct tisíc píčů to tady afektovaně hodnotí, aniž by viděli aspoň půlku seriálu, protože od čtyřsté sezóny výš to začíná být fakt napjatý. Abych nastolil rovnováhu ve vesmíru, uděluji pět krvavě rudých hvězd, které se stejně během nanosekundy ztratí v jedovaté šedi gigantických, se vší nenávistí udělených odpadků. Days of Our Lives forever, pičo. () (méně) (více)

woody odpad!

"Joey, co to je?" "Ále, to jsou rekvizity ze Dnů našich životů." "A proč jsou popsané" "To byl tahák. Když jsem nějakou repliku zapomněl, tak jsem si ji přečetl." "Aha. Tady čtu 'Dobrý den.Jsem doktor Drake Remoray.'" "Jó. Tuhle jsem potřeboval fakt často." ()

Tom Riddle

Rozhodně je nesmysl, že by se tam sto dílů nic nedělo. Naopak, odsýpalo to dost rychle (jako písek v přesýpacích hodinách...), až na to se Sami (Alison Sweeney), už se nikdy nedozvím, jak to s ní dopadlo... No tak! Lidi, tohle je klasika! Copak si nepamatujete ty díly, kde je Marlena posedlá Ďáblem? Nasaď mi sluneční brýle, Carolino, to světlo mě pálí do očí. Ne, nedělej to Carolino, je posedlá Ďáblem! AAAAAHHHHHHH, JOHNE!!!!! ()

hirnlego odpad!

žbl...žblept.....ona je smrtelně nemocná...bzzzzzt...chrrro.....miluji ho...bluah...ble..zemřu.....ach..síp...je mrtev!...smrrrrk.........mé city k tobě jsou jako...chlecht..širý bermudský oceán....žbluah blept.....aj lav jů...chro chro ()

TheMaker

::::::::::::::::::: Hvězdička za to, že se o tomto, jako o nejhorším seriálu a nejdelším, celkem často mluví. Divím se, že se to producentům chtělo pořád platit ............. Celý ten seriál je zvlaští, zvláštně divný ....... ,-) :::::::::::::::::: ()

dO_od

// Za památné narážky v přátelích a epizody s démonem v samotném seriálu... tu jednu tomu dát musím :) ()

Karlos80 odpad!

Nebezpečí nudy, únavnost která hraničí až s otravností, a s účelovým vymýváním mozků, demence a zapomnětlivost která se časem dostaví také, tak to vše je legendární " Tak jde čas". Všechno se jednou okouká (podobně jako naše seriálové sr*čky) a přestane bavit, a já jsem jen zvědavěj kdy přijde ten pravý čas, a tento odpadový seriál skončí navždy někde na dně v seriálovém propadlišti dějin..Kolik to má dílů ptám se:-)?Nedovedu si totiž např. představit, kdyby tohle to jednou mělo vyjít na dvd:-)! Bóóže to by byla trefa do černého:-)! Ani za vytrvalost..! ()

monolog

Lidi, i když je to totální kravina, nemůžete tomu upřít, že je to neuvěřitelně vitální kravina. Vždyť čeho jinýho se natočilo nějakých 25 sérií? (netočili to každej rok od 1965) Podle Imdb to má nějakých deset tisíc dílů. V jakým jiným seriálu si jeden herec zahrál i několik rolí a může říct, že jsou to jeho životní role? Kde jinde bylo tolik intrik a nenávistí a úkladů a vyřešení, který nakonec vedly jen k dalšímu zamotání? A na co jinýho se lidi dívají pořád dál? Vždyť jenom těch herců, scénáristů, režisérů a všech doprovodných pracovníků kolik se tu vystřídalo, to je přímo neuvěřitelný. A taky to vyhrálo nějakých 150 cen (nevím jestli za nejlepší nebo nejhorší tv seriál). Prostě, Dny z našich životů se staly měsíci a lety z našich životů. A kdo mi chce tvrdit, že neviděl ani deset dílů, tak sním jeho skalp s octem a cibulí, protože to podle mě není možný. Já sám jich viděl aspoň sto a to jsem to nijak nesledoval, prostě když jsem si četl a telka jela, tak jsem to u toho sledoval. ()

Boss321 odpad!

Jediné co mi na tomhle seriálu přijde originální je počet dílů a kolik lidí se za těch desítek let muselo u natáčení vystřídat...... ()

Zíza odpad!

Nikdy nezapomenu... jak Marlene ovládl ďábel, to bylo vskutku grandiózní. Ještěže na to babi koukala, jinak nevim, co bych se svým životem počala bez znalosti alespoň jednoho dílu tohoto skvostného seriálu. Neplánuje někdo remark? ()

Dragoni odpad!

Už se těším na 100 000 díl, možná se toho nedožiji, ale přece jenom ta zvědavost, že ?. ☺ 11 250 dílů (Leden 2010) ☺ ()

gudaulin odpad!

Vlajková loď mýdlových oper to sice rozhodně není, ale svým způsobem je fascinující, jak dlouho se seriál dokázal udržet ve vysílání. S kvalitou to pochopitelně nemá nic společného, spíš jde o zajímavý námět pro sociologický výzkum...Můj dojem je nulový. ()

Dudek odpad!

Ježiš, tohle bylo příšerné, ale pamatuji si jednu epizodku, ve které šlo o zničení světa, byla parádní, proto musím dát jednu hvězdičku :) ()

Segrestor odpad!

Tuto mučírnu hodnotím jako odpad, ale kolik jiné srandy bychom si užili v jiných seriálech, kde tohle parodují, co? Nesmíme zapomínat, že někdo musí natočit něco naprosto strašného buď, aby ostatní věděli, kudy ne anebo prostě jen proto, aby si z toho někdo mohl dělat prdel. Považte, že díky této seriálové trapné zrůdě jsme se hihňali u Přátel nebo Futuramy. Neberte ale můj názor vážně, neviděl jsem ani jeden celý díl pořádně. Kdo zde ano? Kdo zde viděl CELÝ seriál, aby mohl napsat nějakou skutečně fundovanou recenzi? :) ()

Gilmour93

Tento očistec měli pouštět Alexovi v Mechanickém pomeranči. Tvůrci musí na smrtelné posteli propuknout v lítostivý pláč při zjištění, jakým nehorázným způsobem promrhali "Days of Our Lives“. Na druhou stranu abych nekřivdil, epizody 615., 891. a poslední tři minuty z 1044. zase nebyly tak špatné.. ()