První setkání s rodinou vaší přítelkyně může být náročné. Ještě těžší je plánovat žádost o ruku na každoroční štědrovečerní večeři její rodiny - přičemž její příbuzní ani netuší, že je lesba. Když se Abby (Kristen Stewartová) dozví, že Harper (Mackenzie Davisová) jejich vztah před rodinou tajila, začne o ní pochybovat… Sváteční romantická komedie Šťastné a veselé zachycuje pestrou škálu emocí spojených s touhou po přijetí ze strany rodiny, snahou být věrný sám sobě a odhodláním nezkazit si Vánoce. (HBO Europe)

JohnnyD

Mizerne napísaná romantická komédia s nesmierne nesympatickými postavami (Harper!!!), ktorá na povrchu hrá na progresívnu nôtu, ale vo svojej podstate len ukazuje (podobne ako Black Panther alebo Love, Simon), ako zabrzdená je spoločnosť i Hollywood. Čakal by som, že v roku 2020 by už mohlo byť normálne nakrútiť homosexuálnu romantickú komédiu, ktorá nebude riešiť homosexualitu ako takú, ale postavy budú emancipované a rovnocenné s postavami heterosexuálnych romantických komédií. Chápem, že na niečo také nie je pripravené Slovensko, ale od Hollywoodu mi to príde mimoriadne spiatočnícke. Kamuflovať scenár na úrovni Hallmark movie touto témou je len čistý marketing. ()

Enšpígl

Nehrát v tom Kristen tak se na to ani nekouknu, vánoce nesnáším a americké vánoce už tuplem. Docela mě přišlo komické, že v USA v týhle době se někdo bojí říct rodině že je lesba. V realu bych se bál spíš říct že jsem heterák. No nic. film se snažil tuhle storku pojmout lidsky především postavama lesbiček, ale nějak mě to nechytlo. ()

Malarkey

Zbytečná komedie o dvou holkách, které mají strach říct na plnou hubu, že se mají rády. Těch LGBT témat je poslední dobou hrozně moc. Možná až moc. Pravda, že pár momentů tu vtipných bylo, ale v celém kontextu mě film nebavil. ()

MrHlad

Parta nesympatických snobů a lhářů se chová otravně a těch padesát minut, co jsem na to zvládl koukat, jsem přemýšlel o tom, proč Kristen Stewart už dávno nevzala kramle. Možná, že to celé skončí nějak smysluplně, ale nemám silu a chuť to zjišťovat. Clea DuVall navíc točí, jak kdyby jí bylo devadesát. A smysl pro humor má, jak kdyby jí bylo sto. ()

Djoker

Vánoce jsou tady spíše jen povinná kulisa. Kromě prosazování vznešených hodnot se řeší hlavně coming out. Pro odpůrce hnutí LGBT, amerických svátků a snobů z vyšší společnosti to bude zaručeně noční můra. Díky sympatickému castu je však snadné podlehnout. ()

somnar

Zajimavé. Čekal jsem vánoční eskapismus, místo něho se v tom ale stále jen prohlubuje internalizovaná homofobie jedné z protagonistek, kterou násilně vyoutuje její sestra, což ale přesto vygraduje tím, že si přejete, aby Kristen Stewart skončila s Aubrey Plaza. Vůbec vedlejší postavy jsou v tom hodně výrazné. Na závěr to sice chce být dojemnější než Marley a já, ale vlastně se nedivím, že to tak rezonuje, protože to v některých nuancích není tak festive blbé, jak to z trailerů vypadalo. Netflix by za tohle Hulu urval ruce. ()

Eliott

Děj o dvou lesbičkách, které jedou strávit své první společné vánoce s velice nóbl konzervativní rodinou jedné z nich. Obvykle LGBT filmy nemusím, ale tento na mne vážně zapůsobil. Příběh zdaleka není tak předvídatelný, jak by se na první pohled mohlo zdát a dostaví se velice vtipný a hezký film o několika lidech a jejich příbězích. Pochvalím především jak hezké herečky vybrali do hlavních rolí, jelikož se na ně moc hezky kouká a také závěr, který je skutečně velkolepě provedený a dokonce dosti dojemný. 78% ()

Botič

Roztomilá komedie, která strčila do kapsy všechny Netflixovské pokusy o ultimátní vánoční příběh, ano koukám i na tebe Holidate. Úsměv jsem z tváře nesundal snad po celou dobu. ()

Spiker01

Je mi jasné, že v konzervativních kruzích film pohřbívá LGBT tématika (na to tu visí ještě celkem snesitelných 63%), ovšem mimo to se jedná o klasický feel good vánoční romantiku, kterou od tvorby zrůdné stanice Hallmark odlišují dobří a známí herci (Kristen Stewart a Mackenzie Davis výborné obě). Osobně jsem se bavil skvěle a těch povinných trapných momentů zase nebylo tolik, takže za sebe můžu vřele doporučit na příští Vánoce. PS : Dan Levy se tedy neskutečně potatil a rád jej v podobných typech filmů uvidím častěji...75% ()

pepo

Chalani majú Love Simon, baby toto. Konečne dobrý mainstreamový feel good film s babskou gay tematikou. Ako komédia je to síce rozpačité, ale ako vzťahovka to funguje dosť dobre. Aj keď najmä kvôli ústrednému páru (Mackenzie Davis úplne žiari a pokojne by som jej dal nomináciu na Zlatý glóbus, Kristen sa pri enj prekvapivo trochu stráca)). Slabších 8/10 ()

filmfanouch

Šťastné a veselé AKA Happiest Season je dost možná skutečně první romantická komedie, jejíž hlavní postavy jsou lesbičky. Scenáristka a režisérka Clea DuVall (která je jinak celkem populární herečka) se u psaní scénáře (který sepsala s pomocí Mary Holland) inspirovala svým vlastním Coming outem a sama svůj film víceméně popsala jako autobiografii. Happiest Season se tak skutečně stává první mainstreamovou komedii, jejíž zápletka se točí kolem lesbického páru a vzhledem k faktu, že za filmem stojí právě DuVall tento film nejenom působí jako autentická ukázka Coming outu, ale zároveň je ten film výrazně důležitý v tom ohledu, že je v něm sice tajnost své sexuality hlavním motivem filmu, právě filmy jako Happiest Season ale ukázkově k tomu, aby se divákům předvedlo, že na tom skutečně nic není. Těžko říct jak by takhle působil film, který by měl místo dvou hereček v hlavní roli dva herce, Happiest Season ale dle mého názoru dělá LGBTQ+ ukázkovou poklonu. Ale Happiest Season ve finále není jenom zásadní film, ale zároveň jde zcela jasně o komedii roku! DuVall a Holland napsali bravurní scénář, který má skvělé komediální momenty, vyloženě dojemnou romantickou stránku a především skutečně servíruje parádní motivy ohledně patálií s Coming outem. Happiest Season to má ve finále jednoduché i díky jednoduše bravurnímu obsazení. Kristen Stewart a Mackenzie Davis jsou výborný pár, který mezi sebou má parádní chemii, jejich vzájemná láska je uvěřitelná a máte skutečně pocit, že jsou pro sebe stvoření. Happiest Season má zároveň parádní vedlejší herce- Je tu výborná Alison Brie jako starší sestra postavy Mackenzie Davis, Victor Garber a Mary Steenburgen jsou jako rodiče postavy Mackenzie Davis bravurní, Jake McDorman zde má velmi zajímavou roli, víceméně neznámý Dan Levy se zde taky předvede v tom nejlepším možném světle. Nejlepší z celého castingu je ale ve finále překvapivě Aubrey Plaza, která si krade každou svou scénu pro sebe. Nejvíc potěšující fakt je skutečnost, že žádná z těch postav není chodícím klišé. Opravdu ne! Jsou to bravurně napsané a komplexní postavy, obzvláště tak bravurně napsané na poměry současných komedií. Ten film má velké štěstí ve svém castingu, protože pro ztvárnění jednotlivých rolích byli zvoleni ti nejlepší herci. A skutečně se víceméně všichni předvádí ve velmi vysoké formě. Happiest Season je ale zároveň vánoční film až na půdu a atmosféra vánoční komedie sálá snad ze všech stran. Neříkám hned, že má Happiest Season potenciál na to stát se novou vánoční filmovou klasikou, vyloženě ale ani to není nemožné. Ten film si ale i přes status komedie z Coming outu vyloženě neutahuje a nezlehčuje to. Naopak Coming out zobrazuje jako velmi náročnou věc, náročnější než za kterou jí většina nezainteresovaných lidí považuje. Vyjít se svou sexualitou ven opravdu není lehké, zvláště když jste součástí konzervativní rodiny. Postava Harper v podání Mackenzie Davis si to uvědomuje a přesto skutečně chce říct, že je láskou jejího života žena. Ten film pořád není drama a ty aspekty Coming outu pořád zobrazuje s trochu humornou nadsázkou. Vzhledem k faktu, že za filmem ale stojí právě DuVall, která si Coming outem prošla to nikdy nesklouzne do absolutnímu vysmívání psychického utrpení lidí stydících se za svou homosexualitu. A to je na tom filmu tolik super. Ten film má bravurní komediální načasování, úžasné postavy, chytrý scénář a především skutečné vánoční srdíčko. V rámci zachycení lesbického vztahu jde navíc už teď o zásadní snímek sám jsem překvapen jak moc z toho nadšený jsem. Jasný komediální TOP roku a zvědavost co dalšího DuVall předvede. Její novinka možná není dokonalá a jistými momenty přece drhne, má ale hodně důvodů proč si jí nejen pamatovat..... ale zároveň se do ní jednoduše zamilovat! () (méně) (více)

dr.horrible

Tak predovšetkým, Clea DuVall nie je moc dobrá režisérka. Názov očividne myslela ironicky, ale nevyšlo to takým tým zábavným Fotr je lotr spôsobom; tie veci, ktoré sa tam Kristen Stewart väčšinu stopáže dejú, a ktoré ako hlavná postava prenáša na diváka, sú skôr smutné a depresívne, ako zábavné trampoty. A ako celok sú humorom zle vyvážené, a napr. pri záverečnom fighte sa nesmejete, pretože sa cítite pod psa, a postavy Mackenzie Davis (hrajúcu presný opak jej role zo San Junipera) a Alison Brie (hrajúcu opak všetkého z jej dosavadnej kariéry) už viacmenej neznášate. Držia to - a fakt, že hodne - pokope hlavne Kristen a Aubrey Plaza vo vedlajšej úlohe bývalej priateľky. Ale určite to neni pohodová vianočná komédia. A v červenej farbe nemá čo robiť. ()

boshke

Trošku se to ve mně pere. Moje první reakce byla ve stylu "'zase' nám progresivní Amerika cpe další lesby". Tak trochu Tomio Okamura / Parlamentní listy. Vzhledem k tomu, že SPD nevolím, tak druhá reakce byla "proč by vlastně hlavní postavy nemohly být lesby, i když je to ve finále téma relativně podružné". Ale... Věřte mi, jsem progresivní, liberální Pražák, co byl před dvěma roky na Prague Pride ( a užil si to). Ale zjišťuji, že mi tahle imperialistická multi kulti LGBTQ+ (nebo už jsou tam nějaká další nová písmena?) propaganda, kdy jsou najednou všechny postavy tak "nějak" na sílu barevné nebo sexuálně "nestandardní" fakt (trochu) vadí. A nechoďte za mnou s "Jak podružné téma? Vždyť ústřední dvojice jsou lesby a gró filmu je jejich homosexualita a její tajení před rodinou"... Není. Stejně tak by to mohl být bílý kluk s černou holkou a nebo holka z bohaté rodiny s nějakým pohůnkem, na vyznění filmu by to VŮBEC NIC nezměnilo. A ano, je normální, že postavy jsou barevné nebo sexuálně nestandardní "jen tak", když v tom ale člověk vidí ten vymejvací trend, tak ho to přeci jenom nakrkne... Jinak tedy pardon, alespoň pár slov k filmu samotnému - je k uzoufání schématický, nezajímavý a v tisíci obdobách už tisíckrát viděný. Ale jestli vám stačí čtyři homosexuálové (nebo jich bylo víc?) a Vánoce, tak je to film pro vás... 20% ()

Dzeyna

Kristen Stewart nemám vůbec ráda, nicméně tady mi nevadila a celé se mi to líbilo. Navíc zde není přehnaná vánoční atmosféra, ale je to na únosné úrovni. ()

DwayneJohnson

Na první pohled nenápadná, ve finále o to víc sympatičtější pohodovka. Už před zhlédnutím jsem tak nějak tušil, že se mi to bude líbit a můj vnitřní kompas mě zase nezklamal. Lehce nadhodnocuju vzhledem k faktu, že tak kromě Kristen hraje i Alison Brie, no a pak, zítra jsou Vánoce! Pokud hledáte něco netradičního, je pro vás Happiest Season  určitě dobrá volba. Bez ohledu na vaši sexuální orientaci. ()

silentname

Mám tak trošku pocit, že niektorí ľudia úplne nepochopili pointu filmu "Happiest Season". Áno, Kristen Stewart je tu ako Abby najsympatickejšou postavou a pre mňa by som povedal, že sympatie som prechovával aj k Riley. Film síce je komédia, ale humor plynie z istej trpkosti. NIektoré scénky sú klasicky blbé ako napríklad vyšetrovanie "ukradnutého" medailónu (a to napriek neuveriteľne strelenej Lauren Lapkus, ktorá sa určite na svojom výkone musela baviť), ale zase v iných scénkach ten humor plynie veľmi prirodzene. Je vidieť, že sestry majú komplikovaný vzťah a je medzi nimi ťažká rivalita. A ak boli vychovávané tak ako to Harper povedala, nie je sa moc čomu diviť. Museli bojovať o rodičovskú lásku a žili v podstate celý život len v obrovských klamstvách, aby nepošliapali svojim rodičom ich kariéry. A bolo to pre nich úplne prirodzené. Čiže žili skutočný život a život, o ktorom vedeli ich rodičia. To je celkom silné. Harper mi prišla v mnohom nesympatická, no súčasne som ju potom aj vedel pochopiť. Ale ako sa hovorí, kto urobí niečo raz, nemá problém urobiť to znovu. Najmä ak je v situácii, že začne panikáriť. Takže nemôžem súhlasiť s jej činmi, ale viem ich pochopiť. A v tom je pre mňa tento film spracovaný dobre. Nie je veľmi sympatický, nie je veľmi šťastný a rozhodne nemá postavy, ktoré by som chcel v živote moc stretnúť. Ale výsledok je podľa mňa to čo sa z toho má počítať. A aj fakt, že som celú dobu bol na strane Abby tomu vedelo niečo pridať. Takže pre mňa kvalitne spracovaná dramédia. Ale romantický film to podľa mňa veľmi nie je. Hodnotenie: B+ ()

Chrustyn

Vánoční komedie, tentokrát okořeněná lesbickou romancí a neustále oddalovaným coming outem. Čekal jsem nesnesitelné peklo a dostal snesitelný film, který se sice nestane vánoční klasikou (to, že se odehrává o Vánocích je poznat jen díky vánočnímu stromku), ale pokud budete donuceni ho vidět, přežijete bez větší újmy. ()

Arsenal83 odpad!

Človek si zapne film a zas je účelovo polovica postáv homosexuálna, ja už neviem kam to smeruje. Veď ok, žite si, ale prečo každý druhý a prečo sa scenár vždy zaoberá homosexuálnymi „problémami“, dokonca aj vo vianočnom filme? Čakal som príjemný film a od začiatku na mňa pod rúškom Jingle Bells vybalili dve hádajúce sa lesby, ktoré akože majú problémy vo vzťahu a dobré rady im dáva ďalší teploš. Nechápem, že sa sneh neroztopil. ()