Já, Claudius

Bláznovo štěstí (E10)

(epizoda)
  • Velká Británie Fool's Luck

Claudius prijíma korunu a ušetrí všetkých sprisahancov okrem Cassia. Zbožšťuje aj Líviu. Messalina, ktorá mu porodila deti, ho presvedčí, aby ju nechal vládnuť vedľa seba. Čoskoro však cisára zradí. (Arsenal83)

Frajer42

Spoilery! Když už si myslíte, že Claudia konečně potká to dlouho odkládané štěstí a poprvé v životě se cítí šťastný, tak si pro vás scénář připraví dalšího vlka v rouše beránčím v podobě osoby, které důvěřuje ze všech nejvíc - jeho vlastní ženy, ze které se nám vyklubala další náruživá a zákeřná kurva. Dobu, jak dlouho se cítily postavy z tohoto seriálu šťastné, bychom mohli měřit maximálně v minutách. I když se to možná nemusí na první pohled zdát, tak tento seriál je v jádru mnohem drsnější a nekompromisnější, než třeba takové dobové Hry o trůny. Ten hrůzostrašný obrázek, který měl Claudius kdysi před očima z první ruky Augustus - Livia, tak něco velmi podobného prožívá, aniž by o tom věděl. Člověk zkrátka v naprosté většině případů věří tomu, čemu věřit chce. Svět tedy nevybíravým způsobem opouští další z mála správných chlapů. Tak už nám zbývá jen poslední Claudiův opálený kamarád mezi zástupy ovcí, krys a hadů. [84 %] ()