Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Životní peripetie českého vynálezce lodního šroubu Josefa Ressla jako třídílný televizní film. Je to vcelku dobré, ale příliš rozvleklé, zbytečně dlouhé.(24.10.2004)

Seriál, kterému chybí lepší výprava a měl by být radikálněji sestříhaný. V této podobě žel příliš rozvleklé.(13.9.2006)

Výborně zpracovaný námět o životě jednoho z velkých Čechů. Skvělé herecké obsazení a herecké výkony. Z určitého hlediska je ten snímek hodně nadčasový. Vynálezci to v historických zemích českých nikdy neměli lehké. Ať to bylo za Rakousko-Uherska, za první republiky, za bolševika, nebo dnes. A o tom ten snímek taky je. Ti vynálezci, včera, dnes i zítra, takový obtížný hmyz. Závidíme jim úspěch a rádi bychom prašule, které přinese vynálezce měly jenom pro sebe.(24.4.2012)

Preiss je vynikající, příběh je zajímavý, i když na dnešní dobu opravdu rozvleklý. Když ale přistoupíme na tempo a přesuneme se v duchu do doby 19. stol., užijeme si to. Na mě minisérie působí krásně melancholicky, zejména poslední díl. Resslův lodní šroub je typická ukázka toho, že jsme se nikdy moc neuměli jako Češi prosadit, pokud jsme rovnou neodešli za "hranice našich snů". Snad až dnes.(26.8.2009)