Hlavní postavou příběhu, který je citlivou sondou do duše malé holčičky, je pětiletá Kačka Znamínková, která žije s rodiči v malebné podhorské vesnici. A protože má velmi bujnou představivost stává se nejen princeznou se zlatou hvězdou na čele, ale také princeznou na hrášku nebo třeba lovkyní krokodýlů. Společně s rodiči očekává nového sourozence, který se má mamince narodit každým dnem, radost však bude mít pouze v případě, že to bude sestřička. O bratříčkovi nechce ani slyšet. Nakonec však místo očekávané sestřičky dostane bratříčky a to hned dva, protože se mamince narodí dvojčata, která dostanou jména Petr a Pavel. A to se Kačce vůbec nelíbí. Místo, aby mamince pomáhala, trucuje a zlobí. A protože se najednou všichni točí kolem miminek, cítí se odstrčená a namluví si, že není vlastním dítětem svých rodičů, což vede k dalším konfliktům a potížím. (oficiální text distributora)

Stružák

Asi bych film úplně neoznačoval jako pohádku, spíš takovej malej rodinnej film. Kdovíjak moc to koukatelný není, je to další z řady filmů na jedno shlédnutí. Nicméně to jedno shlédnutí je docela příjemná podívaná, plná v roce 2024 neobvyklých slovních obratů, zajímavých hereckých výkonů dětských herců. Příběh film má, má docela spád a párkrát se člověk i zasměje – mistrovská kinematografie se tu neodehrává, ale zábava to docela je, tak proč ne. ()

Wishkah

No nevím. Jako dítě sem se ten film nechápal a ani trochu se mi nelíbil. Jako dospělého mě ten film nudí. Tak nevím pro koho ten film vlastně točili ()

mira007

Dílo od Věry-Plívové Šimkové specialistky na československý dětský film, který na mne působil strašně depresivně. Jeden z nejnepříjemnějších filmů tvářící se, že je pro děti, ale působilo to tak nějak psychologicky strašidelně. ()

arcticsky

Dětský film natočený v pěkné přírodě a s působivou hudbou. Řekl bych - vhodný pro větší děti. Je to docela v uvozovkách "nářez". Pro mne v tomto žánru jeden z nejlepších filmů. ()

zdeny99

Nefňukej, veverko! je klasický rodinný film určený spíše pro menší děti do deseti let. Ovšem pro děti, které již dávno odrostly, protože tohle se dnešním dětem už nebude líbit. Kromě lidového pojetí, kdy se rodičům narodí dvojčata, celá rodina žije v ústraní v nějaké staré chalupě a Schmitzer coby táta zapomene Kačenku i s klukama v kočáře na fotbale, tak z celého filmu vyvěrá pořádná dávka nostalgie. Svět bez mobilů, počítačů, nýbrž život na chalupě, včely, kočky, vůně pověšeného prádla.... [2461. hodnocení, 44. komentář, 54%] ()

Zevon

Je to úsměvné, Schmitzer je výborný. Hezký film pro děti, naprosto přirozený děj a má logiku. Cáknutá babička je tak kouzelná..Nezbývá mi, než litovat, že hodnocení není na deset, ale jen do pěti, ať mi paní Plívová-Šimková odpustí, kdybych měl možnost ji poznat, koupím ji zato tu nejlepší čokoládu, co na rohu v magacínu mají. ()

Pitryx odpad!

Mně nevadí, že to nemá děj. Ale to, že je to celkově kapitální békovina. Tohle se snad nemohlo líbit ani těm nejmenším. Takže mně osobně zůstala z celého filmu jen závist nad tím bydlením. ()

rigby

Půvabný pohled do dětského světa s roztomilými dětskými herci. O nic moc tu nejde, ale i tak je film zajímavý nejen obrazově. Skvělou hudbu k tomu nahrál Michal Pavlíček se skupinou Stromboli, a to si zaslouží hvězdičku navíc. Podobné dětské filmy už se dneska netočí, nikdo to asi neumí... ()

DexMASTER094 odpad!

Tento film nenávidim, od malička ho nesnášim a vždycky to tak bude. Suma sumárum - možná dobrý film který se mi ovšem natolik znechutil že nemohu hodnotit jinak. Koš už se třese! ODPAD! ()

Desmi

"Sonda do duše malé holčičky". Oficiální text distributora nelhal. Ve skutečnosti je to ještě horší. ()

panFalář

Výborná Marie Rosůlková v roli babičky Pralinky, trpící stařeckou demencí: „…ta spadla do potoka… a pak umřela!“ Na hlavní hrdinku a dětského diváka však ona demence působí stejně jako na dospělého poněkud neklidný otec Brůna. Jeden z mála českých dětských hororů. ()

Saprofag

Je to fakt hrůza a jako film pro děti to tedy rozhodně nevidím. Před odpadem to zachraňuje jen srovnání s většími hrůzami a několik vychytávek Jiřího Schmitzera. ()

Standa95

Tento film jsem až donedávna nenáviděla. Moje o x let mladší sestřenice na něj koukala dokolečka. Kačenka mi přišla jako nevychovaný spratek, kterému bych dala v některých situacích pár facek. Čím jsem ale starší, měním názor k filmu. Dokážu ho trochu pochopit a nebrat s tak negativním přístupem a hodnocením. Když ho dávají jednou do roka v TV, možná se na něj podívám, abych si ho pouštěla jen tak ve volné chvíli? Nejsem blázen. Ano pro děti film možná dobrý, ale pro ty, co už mají trochu víc rozumu, nevím no... ()