poster

Lick the Star

Krátkometrážní / Drama

USA, 1998, 14 min

Režie:

Sofia Coppola

Scénář:

Sofia Coppola

Kamera:

Lance Acord
(další profese)
 • movie
  ****

  Nadmíru vydařený kraťas, který jasně naznačuje ohromný potenciál autorky. Bavilo mě to hodně. Ke shlédnutí na youtube.(9.4.2011)

 • ORIN
  ***

  https://www.youtube.com/watch?v=UzsrgDgmZrI(10.6.2013)

 • dr.Orlok
  ****

  Krátkometrážní, černobílý film o čtyřech kamarádkách, kteří chtějí "oslabit" kluky krysím jedem. Celý plán vymyslí Cloe, krycí název je Lick the star. Jako u všech filmů Sofie Coppolové je i zde pečlivě vybrán soundtrack. Někdo o ní prohlásil, že natáčí filmy, aby si do nich mohla vybírat písničky. Něco pravdy na tom možná bude.(20.12.2005)

 • kaylin
  ***

  Sofia Coppola již prvním krátkým snímkem ukazuje, že má smysl pro silné ženské hrdinky, což se bude v její následující tvorbě nadále opakovat. Stejně tak má smysl i pro určitou stylizaci, což je zde primárně dáno použitím černobílého schématu. Jinak se jedná o ukázku toho, že povinná četba může být skutečně nebezpečná. Nápad zajímavý výsledek přechytralý.(26.9.2014)

 • dr.horrible
  ****

  Ja mám od Coppoly najradšej Virgin Suicides, takže toto mi hodne sadlo. Mohla by sa vrátiť k podobným témam. Herci prirodzení, soundtrack pecka. Linklater v sukni.(22.11.2020)