Věra Plívová Šimková je jednoduše génius. Její vidění dětského, ve Sněhurce víc dívčího, světa je tak opravdové, že si může dovolit natočit poetický film bez velké zápletky. Do poslední desetiminutovky je líčení příprav pasekářských dětí na divadelní představení bez vážnějších problémů (s výjimkou utopených koťat), ale v poslední chvíli si paní Plívová dovolí škobrtnutí, kterým ještě podtrhne neobyčejně věrné zachycení dětského světa 70. let minulého století. Mistrovské dílko. Hudba: Zdeněk Liška. Podobné prolínání pohádkového světa u hrdinky je v Jakubiskově Takmer ružovom príbehu.(1.2.2010)

Václav Babka byl jako učitel skvělý. Takového učitele, aby skutečně jeden pohledal. Setkala jsem se na základce a na střední se všemi možnými tipy učitelů, ale nikdo nebyl takový jako tento. Mám ráda, když Zdena Hadrbolcová v nějakém filmu hraje maminku. Propůjčuje svým maminkám laskavost, dobrosrdečnost a starostlivost. Takovou maminku by chtěl snad každý. Ta děcka se musela při natáčení strašně naběhat, ale bylo na nich krásně vidět, že si to užily.(28.10.2011)

Paní Věra Plívová - Šimková je těžká frajerka. Její filmy a Velkopopovický Kozel - 11° Medium to jsou dvě věci na světě, který na mě spolehlivě zabíraj. No, pak ještě striptérka Lulu z night clubu Inferno, ale to souvisí s tímhle filmem spíš jen okrajově. Co, ale naopak souvisí s tímhle filmem maximálně je mimořádný talent paní režisérky vložit do filmu dětskou radost, dětské lásky, sny i touhy po dobrodružství, vynikající práce s dětskými herci a bezchybný výběr exteriérů ve kterých se snímek odehrává ( Litoměřicko forever ). Tak paní Věro Plívová - Šimková moc děkuji za krátký návrat do mých dětských let, ale teď už musím jít, vždyť malí můžeme jen chvíli být a pak už končí léta her, končí všem a to je fér. Dětský svět byl fajn, byl náš, léta prázdnin, slunce, pláž, pryč je smích školních tříd, teď už musím něčím být.(30.1.2010)

"Kejchale, že se nestydíš mejt si nohy! Ty můžou bejt špinavý!!" . . . . Ve světě dětí Věry Plívové-Šimkové se držela basa, děti se pořád smály, běhaly na loukách, vymýšlely různá dobrodružství, pan učitel byl vlídný a přívětivý. Její filmy jsem měla ráda, ale ve skutečném životě jsem nikdy takovou solidaritu nezažila. Scéna s topením koťat mi uvízla hodně dlouho v paměti. Film je jako většina českých filmů pro mládež značně podhodnocen.(27.4.2014)

• GIK

Beze smyslu skotačící děti od začátku do konce. Nepovedený výběr dětských herců. Někdy až obtěžující a otravná hudba. Nevěřím, že se celá třída zblázní a všichni se můžou přetrhnout, aby hráli divadlo. Děti zde nejsou tak uvolněné, jako v jiných filmech od Šimkové. Je to celé nějaké křečovité. Princ jménem Jerry, holčička v amoku, která se chce utopit místo koťat a Babka převlečený za Sněhurku tomu nasazují korunu. Hrozné postsynchrony.(17.11.2017)

• - Natáčení probíhalo v Železném Brodě, místní základní škole a okolí. (Tommy872)