Epizody(6)

Série „Bylo jich deset“ začíná seznámením se s hlavními postavami. Pět mužů a pět žen jede na neobydlený ostrov, kde si plánují dobře odpočinout a pobavit se. Bohužel luxusní hotel a ohromující prostředí jsou daleko od toho, co hlavní postavy ve skutečnosti čeká. Chvíli po příjezdu na ostrov si postavy uvědomí, že jejich šťastná dovolená se promění ve skutečnou noční můru. Hrdinové se ocitli úplně odříznuti od vnějšího světa. Neschopnost spojit se s pevninou jim dává pocit, že jsou oběťmi nějakého krutého vtipu. Brzy bude jasné, že to není jen hra, neboť jejich životy jsou v nebezpečí. Abychom pochopili, co se ve skutečnosti děje, hlavní postavy vzpomínají na události před mnoha lety, což se stalo důvodem, proč jsou nyní znovu všichni společně na tomto ostrově. Za hříchy minulých let bude muset být zaplaceno, ale hrdinové mají v úmyslu najít krutého mstitele, než je sám zabije... (LIVINGDEAD)

LIVINGDEAD

Dobrý seriál, dokonce i napínavý. Až do poslední chvíle nevíte, kdo vraždí. Dá se říct, že jsou všichni podezřelí a všichni v minulosti udělali hroznou věc...70% A na každou svini se vaří voda :-) ()

ricci.s

Keby tento seriál nerežíroval režisér jedného z najlepších hororov všetkých čias, asi by som ho obišiel. Napokon fajn, že som mu dal šancu, som spokojný, no nie nadšený. Ostalo to totiž len pri kriminálnom thrilleri, ktorý je trochu podobný ako môj obľúbený Harperov ostrov. 10 ľudí, každý ukrýva temné tajomstvo, v každej časti niekto zomrie, vraj je samozrejme jeden z nich, podozriví sú všetci. Či do poslednej chvíle neviete kto vraždí je otázne, mne osobne už bol vrah jasný v nejakej 4 časti, bol som len zvedavý, či mal komplica a ako to celé vysvetlia. Vysvetlenie ma uspokojilo asi tak na pol na pol, v danej situácii sa totiž jedna z hlavných hrdiniek zachovala úplne prijebane, a tým pádom trochu upadol aj celkový dojem. Viac ako samotný dej na ostrove ma dokonca zaujali jednotlivé osudy, ktoré sú vykreslené naozaj vynikajúco, a postavy si preto diváka dokážu veľmi rýchlo získať. Že krv a brutalita išli bokom je už druhá vec, škoda. Na slabšie 4 mi to ale stačí (aj u mňa 70%). ()

*CARNIFEX*

Zaujal ma námet, pripominajúci solídny “Mindhunters” z 2004. Veľa ľudí, opustený ostrov, všetci kapú, jeden vrah. Hodnotenie síce nič moc, ale podaktorí, ktorí majú skúsenosti v rámci žánru hodnotia pozitívne, a tak si hovorím, daj šancu tejto “Francúzke”, možno ťa prekvapí nečakane dráždivým bozkom “na dobrú noc”. Úprimne, celkom som sa tešil na niečo “akčnejšie”, keďže poslednú dobu zaplavili plátna samé drámo-horory v “slow-motion” móde, z ktorých som ostal akýsi unavený i znudený zároveň. Páči sa mi, ako sú prezentované hriechy každej osoby, no už prepojenie s prítomnosťou, no najmä s dôvodmi tohto celého “cirkusu”, mi príde úplne od veci. Čo sa mi ďalej nepáči, sú tie fakt neuveriteľné “zhody náhod” ale aj totálne jebnuté správanie postáv, a tak je tento projekt určený predovšetkým pre tých, čo sa dokážu povzniesť nad tie neuveriteľné, nie len réžijné, ale aj scenáristické lapsusy. No a keď sa tak nejak terazky nad všetkým zamyslím, za tých 5 hodín sledovania, to vlastne ani nestálo, a (asi) ani nestojí. Medzi 2-tri, ani o milimeter viac. U mňa klasicky za 2, lebo po gore ani chýru ani slychu, pričom o nejakom originálnom či premyslenom spôsobe mordovania, nemôže byť taktiež reč. ()