Nevím to určitě, ale myslím si, že jsem tento film kdysi viděl.Bohužel jsem si ho skoro vůbec nepamatoval tak jsem se dnes na ně chtěl kouknout.Při sledování jsem pořád musel myslet na jednu věc a to proč se takovéto filmy netočí dnes?Kam se poděly všechny ty nádherné snímky, kde se kluci chovali jako kluci?Jinak pěkná podívaná, která za tu spoustu let vůbec nezestárla.(12.2.2012)

Tak Páni, kluci, moc ste mne nebavili....Tento film som videl prvý krát až teraz, v čom vidím najvačší problém môjho chladného prijatia. Detská klasika, ktorú každý videl a tak si uložil do pamate jej prvé zhliadnutie v nízkom veku, keď sa dokázal identifikovať s hlavnými hrdinami a tak pri každej scéne pri každom opakovanom zhliadnutí cíti ten neopakovateľný nostalgický pocit, ktorého som bohužiaľ ušetrený. Film je zameraný na presné vystihnutie doby, v ktorom sa odohráva, v kontraste s figúrkovitosťou až karikatúrnym zobrazením jednotlivých dospelých postáv. Vidíme ich tak detskou optikou. Dej sa postupne vyvinie až v záverečnej tretine, keď film dostane aspoň nejaký spád, ale o ňom Páni a kluci nie sú. Ja som očakával vačšie dobrodružstvo, ako lezenie po rebríku do riaditeľne.(22.9.2013)

Velmi pohodová a bezstarostná podívaná, jenže ještě více než sympatičtí dětští hrdinové mě zajímali dospěláci. Především tedy Iva Janžurová a úžasný pedagogický trojlístek Petr Nárožný - Josef Somr - Václav Lohniský. Petr Hapka složil skvělou hudbu, která asi nejlépe vynikla v první scéně Jiřího Lábuse.(25.5.2014)

Jsou filmy, které si z dětství pamatujeme jako úžasné zažitky a když se k nim po letech vrátíme, hořce zjistíme, že zestárly a především, že v dospělosti zkrátka nefungují. Páni kluci patří k těm řídkým vyjímkám, kdy se filmový zážitek opakuje kdykoliv snímek znovu shlédnu. Znovu se ze mě stává kluk, co podniká dobrodružné výpravy, má spoustu volného času a dovede si ho přes občasnou nepřízeň dospělých užívat. Kdykoliv zazní známá filmová melodie a hlas mě vyzve: "No tak tu nestůj a pojď", jdu a znovu se ponořím do světa svých dětských vzpomínek. Celkový dojem. 90 %.(14.6.2006)

• Frajer42

Mě to tedy kdovíjak nenadchlo. Takové Bylo nás pět a další stejně laděné filmy či seriály se mi líbily daleko víc. Tohle byla docela nuda. Vtipné to nebylo vůbec. Zajímavé také ne. Celý příběh je detailně popsán v obsahu, takže nevím nač ztrácet čas. Jen vám řeknu, že je to opravdu tak trochu o ničem, ale ta hvízdací melodie těch malých frajerů je docela návyková. Dávám takové strašně moc slabé 2*.(4.7.2012)

• - V čase přibližně 21:50, ve scéně, kdy Petr (Jiří Lábus) prochází ulicí se svým cestovním šlapacím brusem, je na zdi po jeho levé ruce možné spatřit socialistickou elektrickou rozvodnou skříň a elektroinstalační lištu s přívodním kabelem. (ultrainferna)

• - Michal Dymek za roli Tomáše dostal honorář 6 000 korun českých, za který koupil sobě a svému bratrovi jízdní kola a matce elektrický motor do šicího stroje. (cariada)

• - Scénář Víta Olmera, který je uveden v titulcích jako jeho autor, údajně vycházel ze staršího scénáře Jana Procházky, který prý nemohl být z politických důvodů uvedený. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)