Páni kluci

(festivalový název)

Gentlemen Boys

Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Československo, 1975, 87 min

Ach to boli časy......čarovný nostalgický návrat do detských čias s neopakovateľnou hravou atmosférou. Film, ktorý by v dnešnej dobe natočiť nešiel. Nádherná Hapkova hudba (najmä romantická melódia), chytľavý veselý ústredný motív ktorý skrátka nejde dostať z hlavy a skvelé herecké obsadenie jak dospelých, tak detí. Na scenári by sa ešte dalo popracovať v niektorých scénach mi vadila dejová stagnácia ale tá pozitívna energia vyžarujúca z tohoto filmu prebije všetky nedostatky. Najobľúbenejšia scéna: "Ale ne -Ale jo -Ale ne -Ale jo" :)(29.12.2008)

Nepamatuji se na ten film, přesto, že jsem jej už musela jako dítě vidět. Mohu ho tedy hodnotit pouze z pohledu dospělého, a také k tomu přidat názor mé devítileté dcery. Naštval jí obraz holek jako totálních slepic, stejně jako mne. A i když nadsázka a přehánění k dětskému filmu patří, tady toho na mne bylo poněkud příliš. Ale co tedy dělá podle mého názoru tanto film tak voňavý je nesporně skvělá hudba!(2.3.2010)

• sanikope

Neuveriteľná nuda!!! A ten infantilný svet dospelých? 2 hviezdy iba za výpravu ktorá mi samozrejme evokuje spomienky na detstvo a za chytľavú melódiu. Inak vrelo odporúčam na poobedné schrupnutie, snová nálada tohto filmu pôsobila na mňa úplne omračujúco a už sa teším ak nabudúce nebudem môcť zaspať tak vytiahnem toto DVD dám si kafíčko po obede a budem mať vystarané, možno si film i časom obľúbim.(28.3.2010)

Může mít kluk z vesnice lepšího průvodce dětstvím? Když u nás zazvonil zvonek a táta otvíral se slovy "tak co zase kde proved?", zdrhal jsem se na zahradu schovat mezi tůjky a v hlavě mi přitom zněla krásná znělka bezstarostného mládí, kterou musí umět zapískat každý správný uličník. Páni, kluci, snad nás to nikdy nepřejde...!(28.4.2008)

Film Páni kluci jsem úpně poprvé viděl v televizi na jaře v roce 2000.Pamatuji si to, protože jsem si to natočil na VHS a moc se mi to líbilo.Rodinný film ve kterém hrali samé známé osobnosti české kinematografie například Josef Somr,Iva Janžurová,Zdena Hadrbolcová,Petr Nárožný a zesnulý Václav Lohniský.Snímek natočila v roce 1975 režisérka Věra Plívová-Šimková.(17.3.2008)

• - V čase přibližně 21:50, ve scéně, kdy Petr (Jiří Lábus) prochází ulicí se svým cestovním šlapacím brusem, je na zdi po jeho levé ruce možné spatřit socialistickou elektrickou rozvodnou skříň a elektroinstalační lištu s přívodním kabelem. (ultrainferna)

• - Z filmu se ztratila jedna zásadní rovina obsažena v předloze Marka Twaina, a totiž že může existovat přátelství mezi černošským a bělošským chlapcem. (sator)

• - Michal Dymek za roli Tomáše dostal honorář 6 000 korun českých, za který koupil sobě a svému bratrovi jízdní kola a matce elektrický motor do šicího stroje. (cariada)