poster

Páni kluci

 • anglický

  Boys Will Be Boys

 • anglický

  Brave Kids

  (festivalový název)
 • USA

  Gentlemen Boys

Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Československo, 1975, 87 min

 • Aluska88
  ****

  Krásný film o dětství a eskapádách party přátel z dávných dob. Snímek vyniká kromě hereckých výkonů malých kluků a ostatních tváří "zavedených" jmen také především uvolněnou atmosférou, přirozeností, příjemným, "českým" humorem a citem pro opravdovou filmařinu i poetiku. Tedy všemi faktory, které se spolu pohromadě v dnešní tvorbě nachází již zcela výjimečně. Filmy pro děti a mládež z dávných, minulých let mají téměř vždy nezaměnitelnou atmosféru tehdejší doby a čím jsou starší, tím větší dopad mají často na diváky stižené nostalgií:) Když se dívám na ta léta, kdy děcka běhala od rána do večera po venku, lozily po stromech, vyváděly všemožné lumpárny a nějaké to odřené koleno, zašpiněné tričko, či občasné potyčky s kamarády je vůbec nemohly rozhodit, dostane mě vždy melancholie, když vidím, jak silný kontrast to je v porovnání s dětmi, které vyrůstají v dnešní době. Tehdy to pro ně byla všechno zábava, nebyli zlí, nenávistní, bezohlední, ani znudění. Zato v dnešní době je těchto vlastností všude až příliš. Neměli technické vymoženosti, mobily, ani internet. Stačila jim příroda, přátelství, kolo a chleba s máslem:) Místy mi Páni kluci připomínali Stůj při mě.(6.3.2013)

 • Marek1991
  ***

  Milý, celkom pozitívny a oddychový film, no príbeh ma akosi nezaujal, to jašenie sa ma akosi nechalo chladným. Je to pekné z detského pohľadu, miestami je to aj komické, hudba tiež ušla, no možno som len z generácie, pre ktorú to nie je stavaný film, aj keď si myslím, že podobné deti sú všade a stále. Chýba mi tam niečo výraznejšie. Je to také nenáročné, pohodové, celkom krátke, no obávam sa, že čoskoro zabudnem na väčšinu z toho filmu.(27.2.2014)

 • Pepinec
  *****

  Může mít kluk z vesnice lepšího průvodce dětstvím? Když u nás zazvonil zvonek a táta otvíral se slovy "tak co zase kde proved?", zdrhal jsem se na zahradu schovat mezi tůjky a v hlavě mi přitom zněla krásná znělka bezstarostného mládí, kterou musí umět zapískat každý správný uličník. Páni, kluci, snad nás to nikdy nepřejde...!(28.4.2008)

 • nascendi
  ***

  Uvedomujem si, že po šesťdesiatke si premiérovo pozrieť starší film pre deti, je priam zvrhlé. Ale keď je jedným z mojich drobných cieľov je mať odsledovanú prvú trojstovku filmov z rebríčka, musel som pretrpieť aj aktuálne číslo 243. Na dobré až vynikajúce hodnotenie je potrebné mať u detských filmov nostalgické spomienky, u romantických filmov podobný zážitok a u niektorých, pre istotu, nekonkretizovaných filmov znížené IQ. A keďže moje spomienky na detstvo sa výrazne odlišujú od tohto filmového príbehu, nemôžem mu dať iné hodnotenie, ako široko chápané tri hviezdičky.(4.9.2012)

 • Enšpígl
  *****

  Doufám, že i za padesát, šedesát nebo třeba sto let budu z toho filmu nadšenej a budu si při jeho sledování vybavovat jak jsme si s klukama hráli na černochy, tím že jsme se váleli do půl těla v rozehřívajícím asfaltu na silnici nebo jak jsem vlezl do zahrady pro největší jabka v ulici jenom proto, abych je dal Naďě a při úprku před psím nepřítelem jsem si přes plot natrhnul prdel :) Může mě být třeba milion let, ale pokud i v tomhle věku dám tomuhle filmu s perfektně vybraným hereckým obsazením pět hvězdiček, bude to se mnou skvělý, budu se totiž pořád pyšnit tím nejprestižnějším titulem PAN KLUK ! Kluci přece nestárnou !! a to nám holky děsně záviděj :)(24.3.2008)

 • - Když Štrůdl (Bohumil Luxík) přijde k Tomášovi (Michael Dymek), zrovna když natírá plot, má v ruce štrůdl, který je ovšem jiný, než ten, se kterým uteče domů pro lístečky o chvíli později. (SONY_)

 • - Vlakové záběry se natáčely na trati Velké Březno – Úštěk, hlavně pak v obci Levín. 3 roky po natáčení byl provoz na této trati v celém úseku ukončen. Dnes je provoz na trati obnovován a funguje v úseku Velké Březno – Zubrnice – Týniště. (tommahol)

 • - Ve scéně, kdy děti hrají divadlo, Blanka (Magda Reifová) shodí nohama koberec za schodů, ale o záběr později je koberec zpátky na svém místě. (SONY_)