Učebnicová ukázka práce československé dětské kinematografie, za kterou stojí velká osobnost tohoto žánru, paní režisérka Plívová-Šimková. Toto je film, který krásně a silně působí na dětskou duši. Zvlášť dnes, kdy jsou děti vystaveny nekompromisnímu náporu amerických vizí toho, jak má vypadat dětský film. Když to není vyložená a záměrná propagace čehokoli, co jsou schopni ve státech prodat a tlačit, tak je to primitivní příběh s jedním hrdinou, s jednou nespravedlností a co možná nepřehnanějším happyendem. Ne ne, tohle možná funguje za oceánem, no...i když musím uznat, že přece jen u žijeme víc jak 20 let v domnělé svobodě, takže ten vliv západu je pomalý, ale pevně stálý. Ukončím to, tohle musí znát ještě děti mých dětí. Bezchybný a velmi milý muzikál nejen pro děti.(14.11.2011)

Na tohle jsem se hrozně těšila, protože jsem ten film viděla naposledy jako malá, věděla jsem, že se mi to vždycky moc líbilo, ale děj už jsem si až tak nevybavovala. Dneska už mi písnička o žluťáskovi vážně lezla na nervy, ale jinak jsem byla potěšena tímto nostalgickým snímkem. No a malý Vašut fakt nemá chybu :D A nejlepší, jak mají všichni ti kluci naprosto shodné účesy s "honící patkou".(25.12.2010)

Nádherný český fimový muzikál Na to, že už je dost starý si drží vysoukou úroveň. Tehdejší kvalita fimařů se nezapře. Názorně ukazuje jak se dají dělat špičkové dětské a rodinné filmy, které odpovídají reálnému životu, dobře se unich pobavíte, protože mají děj, humor a spád a jsou bez úchyláren a feministických sajrajtů dnešní doby. Dnes se dětem rve před oči tvrdý sex, vnucují se jim agresivní feministická svinstva atd. atd.(12.5.2012)

Pěkně natočena letní pohoda. Doporučují v hnusných zimních večerech, možná vás nebude tolik otravovat věčné opakování dvou písniček. Ty písně jsou naštěstí docela povedené takže to přežijete i v horkých letních dnech, kdy naopak budete toužit po chladnějším počasí. Z toho vychází, že jediné co váš naštve (pokud jste soudní) je absolutně dementní chování malých fotbalistů, kteří prohrají zápas kvůli tomu, že fotbal není jejích nejsilnější stránka a hned se chtějí mstít klukovi z poutě, který jím chtěl pomoct (jak naznačuje písnička fotbal hraje jako Pelé, takže i ti antitalenti mohli vyhrát), ale podvodnicí z druhého mužstva ho zamkli v jeskyní. 60%(9.7.2011)

• burton

No, moc se mi to nikdy nelíbilo. Asi proto, že mě jako malou všichni a všude děsně šikanovali a byla jsem ta tlustá ošklivá outsaiderka? Fakani zlí a krutý... nikdy jsem nebrečela a nemstila se a nestříhala nikomu vlasy a neházela ho za trest do bláta. Naopak, vždycky jsem se rozdělila o svačinu, za kopance poděkovala, nastavovala druhou tvář a hlavně nedolejzala! Takže když byla fronta na kolotoč, byla jsem poslední a nekolotočovala. No a všichni pak blili, páč to překolotočovali a mě bylo fajn, takže mě nesnášeli ještě víc. Každopádně, tenhle film jsem viděla docela dostkrát, protože za komoušů se produkci zdálo, že by se z toho mládež mohla asi nějak poučit, nebo co. Při poslechu některých písní z tohoto filmu se mi dodnes ježí vlasy a nůžky, zavřené v šuplíku, zlomyslně cvakají a v tu ránu si vzpomenu, proč jsem neměla ráda neděle.(18.2.2015)

• - Fotbalový zápas běžel víceméně v reálném čase. Jen občas do toho tvůrci filmu zasáhli, když potřebovali, aby tam byla nějaká konkrétní situace. (Elisebah)

• - Andula (Ivana Maříková) má na sobě stejné šaty, které měla ve filmu Ať žijí duchové! (1977) blonďatá dívka, která zapisovala pod stromem do deníku zápis ze schůze o jednání o hradu. (Mia...)

• - Film se točil ve Vesci u Sobotky. (M.B)