Spongebob v kalhotách (TV seriál)

SpongeBob SquarePants

SpongeBob v šortkách

SpongeBob v nohaviciach

Animovaný / Komedie

USA, 1999–2019, 100 h 53 min (Minutáž: 22–51 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (274)

Pokaždé, když myju houbičkou nádobí (ne, myčku dosud nemáme), vzpomenu si na Spongeboba. :-) Jasně, je to seriál pro děcka, ale i dospělí si v něm můžou leccos najít. U některých dílů jsem se "řezal" jako blázen, jiné byly o kousek slabší, ale celkově je to fakt dobrým směrem ulítlý seriál, který když už člověku náladu nezvedne, tak ji aspoň nezkazí.(13.9.2013)

Vůbec nechápu proč přesně je tohle označovaný jako "dětská / rodinná" záležitost, některý díly sou dost slušnej trip.(3.12.2013)

• Dudek

Absolutně nezajímavá blbost, kterou už několik dlouhých týdnů sleduji na satelitu. Je ale možné, že humor je tam podáván hlavně formou dialogu, který se mi z němčiny žertovně opravdu přeložit nedaří. Originalitu a zajímavé prostředí však hodnotím 40%.(29.8.2006)

I když nejsem pětileté dítě,tak se u fórků Spongeboba a Patricka vždycky a ráda zasměju:)(18.3.2011)

Asi seriál trochu nadhodnocuji, ale já prostě nemůžu jinak. Žlutá mořská houba Spongebob si mě naprosto získala. Vždycky se neskutečně bavím při hláškách Spongebobova ne zrovna chytrého kamaráda - hvězdice Patricka :D Ale ani Sépiák nebo pan Krabs nemají chybu.(25.7.2011)

Spoungbob je taková malá, milá blbůstka, která mě vždycky zaručeně rozptýlý, když nemám zrovna náladu podívat se podesáté na nějaký díl South Parku, Futuramy či Simpsonů. Taková dadaistická, veselá záležitost, která se sice nikdy nevyšplhá do takový výšin popularity jako výše zmíněné kusy, ale rozhodně mezi nima místo má. Ať žije Spongebob, vivat Patrick! 70%(22.12.2006)

Velice zábavná a zejména neskutečně originální a ulítlá záležitost a navíc jsem si právě teď všimnul, že se chystá celovečerní film a dokonce, že se snad objeví i u nás v kinech. Občas se skutečně dějí zázraky.(22.9.2004)

Já jsem se dost bavil. / Viděné epizody z 1-6 série *126.dílů / Sleduji 7 sérii ( Hodnocení: 7/10 )(10.6.2016)

Po pár dílech jsem si tuhle ujeťárnu zamiloval. Sponge Bob je pokaždé originální a hlavně vtipný. Ač není ze stejného kanálu, navazuje na tu nejlepší tradici Cartoon Network tj. Dextrovu laboratoř, Johnyho Brava, nebo i Rena a Stimpyho. Velice zábavný seriál.(19.9.2011)

Simpsonovský dabing tomu dost pomáhá. Tak hezky infantilní animka, pro děti dobré...(31.1.2010)

Víte co se říká: "zvědavého šneka zabila sůl." Ze začátku mě Spongebob moc nebral, ale když už jsem si na tuhle houbičku zvyknul, tak mě začala bavit. Je pěkné sledovat bezstarostného žluťáka, který se svým tělem a obličejem dokáže provést neskutečné šílenosti a být přitom vtipnej a lézt na nervy Sépijákovi společně se svým kamarádem Patrikem. Hodně dobrá originální záležitost. Mám před sebou ještě spoustu dílů, na které se těším. :-)(11.2.2013)

Napriek tomu, že budem mať onedlho 22 sa pri tomto seriáli nasmejem. Veľmi zvláštny humor robí tento animák niečím iným ako ostatné kreslené seriály, SpongeBob je môj obľúbenec a milujem jeho český dabing, takže SpongeBob zaručene iba v češtine.(20.3.2012)

Rodinný?:-) Nevím, jestli bych "Spongeboba" pustila dětem, tahle houba je spíše pro odrostlejší "děti".(26.1.2014)

Naprosto genialni infantilni humor spolu s krasnou animaci nam muze dat dohromady jen jedno - SPONGEBOB SQUAREPANTS! Nikdy neodpustim ceskym TV stanicim, ze tento kult nechaly bez povsimnuti a ochudily tak nas narod o genialni oddechovku, u ktere se skvele pobavi jak deti, tak i dospeli (ovsem vyzaduje to samozrejme nadhled a smysl pro humor ;-)(19.12.2007)

Adele can set fire to the rain, BUT SPONGEBOB CAN MAKE FIRE IN THE MIDDLE OF THE OCEAN! 60%(11.4.2012)

Kdo by neznal tenhle animák o oživlé podmořské houbě a jejích kámoších. Prostě klasika.(21.9.2016)

Docela originální a vtipná pohádka na ranní stávání.(7.12.2009)

Tohle je strašně srandovní seriál. Procházela jsem kolem něj kolik let, ale teď na něj čučim stále. Spongebob je mluvící houbička, která žije v ananasovým domečku na dně moře. Už jenom ten nápad je dost legrační. Oblíbené postavy: Spongebob a Sépiák a Gary a Patrick.(28.8.2015)

Mám komentátorský blok a zároveň dilema, všechny mnou hodnocené filmy opatřuji komentářem, tudíž jsem na vážkách, zda mám vůbec příhody mořské houbičky na mytí hodnotit. Pokusím se tedy alespoň vyjádřit pocity, které mám z téhle hravé animované grotesky, byť mne to stojí velké úsilí : Chachacháá ! Toto citoslovce není v žádném případě myšleno ironicky, nýbrž zcela pregnantně popisuje radostné projevy mé maličkosti při sledování eskapád tohoto tvorečka v modravých vodách pobřežního moře. Závěrem je nutno říci, že přes veškerou snahu překonat až absurdní nechuť k psaní , se mi opět povedlo stvořit něco pro mne naprosto typického, a tím je celkem dlouhý, ovšem zcela bezobsažný komentář, jinými slovy hovno zapsané několika větami. Uklidňuje mne však fakt, že se v tomto svém počínání necítím na ČSFD jedinečným.(19.5.2014)

Spongeboba jsem poznal když jsem byl hodně malej, tak si pomatuju jak jsem vždycky čekal na RTL nebo Nickledonu nebo co vlastně bylo.. who cares.. na desatou hodinu abych mohl vidět Spongeboba s německým dabingem. Později už jsem si to stahoval v "dospělosti" a koukal na to a vždy mě to pobavilo. Tahle houba a jeho přátele žijící pod vodou je prostě boží.(13.9.2016)

• Big Bear

Z donucení (při tom když to sleduje jeden z mých potomků) na to občas kouknu. Trochu mi uniká celý ten koncept. Havajská hudba, mycí houba, celé je to divné. A ani ta animace není nic moc. Ale nezastírám, že pár hlášek bylo vtipných. Můj šálek kávy to však není. Dva krabí hambáče. * *(3.12.2013)

Je to blbost s tak naprosto absurdním humorem, že to prostě nejde nemít rád.(26.8.2018)

Díly, kde se objevuje pirát Očko, jsou naprostý a totální odpad, díly se Supermořcem a Ploutvoklukem jsou, no dejme tomu, nudné, ale vše ostatní je pecka. Spongebob je takový idiot a jeho okolní svět je tak dokonale nelogický a bez pravidel, že vznikají neuvěřitelné situace a člověk si tento seriál po pár dílech musí zamilovat. s5(31.5.2013)

Což o to, na začátku neskutečně chytré, ztřeštěně zábavné, s nadsázkou a pro všechny. Později jen ukřičená infantilnost, ve které jsou popkulturní odkazy (Např. sci-fi padesátek?? Kolik dětí maximálně věku prvního stupně základky to pochopí?) jen pomníkem prvních asi tří sérií. A kvůli Nicku to asi jen tak neskončí. Původně jsem si myslel, že jde o postavu ze staré theatrical éry a ten vzhled postav i gagy to hodně připomínají, přitom má velmi originální prostředí, zřejmě důvody, proč SpongeBob tolik zabral. Autor Hillenburg (který už dávno odešel od seriálu) byl sám mořským biologem. Upřímnou soustrast.(15.9.2019)

"Jó... Kdo žije v ananasu na dně moří? SpongeBob SquarePants! A velikou láskou tajně hoří..." Nenechte se zmást tím infantilním humorem a všema těma barvičkama, tahle houba je pěkně zákeřná a tenhle seriál pro děcka asi tolik jako South Park... Jen by mě zajímalo, kolik toho člověk musí vyhulit, aby stvořil postavičky typu Patricka, Sépiáka anebo samotnýho SpongeBoba... A oba palce hore za českej dabing, kurde takhle kvalitně se nedabují ani ty nejprovařenější blockbustery z blockbusterů nejprovařenějších. "A... jó, kdo žije v ananasu..."(24.8.2015)

Gary je boží!(26.7.2014)

Žlutá houba u mě boduje víc než Pokémon.(18.6.2011)

Roztomile absurdní. Jen mi vadí ten důraz na peníze a kšeftování. /30. 7. 11./(30.7.2011)

Tohle skutečně nemůže vymýšlet nikdo normální. A snad to ani není pro děti, asi jako Dexterova laboratoř. Je to hodně ulítlé, ale zábavnou formou. Je tu několik tematických okruhů - v restauraci, s klepeťálem, námořní historky, hororově až scifi laděné povídky. A ty se mi líbí ze všech nejvíc.(8.4.2011)

• korbitch22

Radši bych se koukal na všechny filmy Pokémonů dokolečka, než si víc jak jednou pustit díl téhle vymaštěné houby, která opět strhla bandu retardovaných jedinců s rozhledem kovalčáka.Na druhou stránku se to moc nesnaží vypatlat děti víc než je únosná hranice proto, abyste tvůrce žalovali.Jeden bod plus a druhej za dobrej dabng a Sépijáka.Že bych to ale vyhledával, nebo si to sám pustil...eh tak to nikdy.35%.(7.10.2013)

Průměrný animovaný seriál, který mě ničím zvláštním nezaujal. Ale jako oddychovka asi dobrý. 55%.(21.6.2015)

• ARI50

Blaznivý seriál pro děti, hoube sopel v akci nic výjmečného.(22.9.2018)

Optimistický a bezstarostný plážový seriál. Pre deti je tu dobráčisko Spongebob a kopa ponaučení, pre dospelých zasa absurdný humor, z času na čas nejaká paródia a sladký závan nie až tak vzdialeného detstva. A tak to má byť :)(19.11.2010)

Zvrácené, bizarní, úchylné, vtipné a určitě ne pro děti. Seriál pro pokročilé huliče.(15.1.2013)

Je v tom všechno.(18.7.2008)

Já fakt nemůžu jinak, než dát toto vysoké hodnocení. I když už nejsem dítě (aspoň věkem ne), tak se mi ta žlutá hodná, nevinná houba hrozně líbí.. Je to dost pro děti, občas je zde i nějaký ten hlubší humor, ale je do oka bijící, jak velmi dětinské to je. No a to je právě ono. Úplně si ujíždím na tom, jak je Spongebob a Garry roztomilý.. na to už člověk asi musí mít povahu :). Začala jsem sice na objektivních 4 hvězdách, ale tím, jak mi Spongebob umí rozveselit náladu a pohladit moji dětskou duši, mu musím udělit plný počet.. (vezmu-li ještě v úvahu, že je to z roku 99..:)(8.8.2011)

Jak byl ujetý film tak je ujetý seriál. Jenže film je podle seriálu. Yeah!(27.6.2009)

Zbožňujem tento absurdný seriál, kde sa všetko točí okolo ritného skialpinistu Spongeboba a dementnej hviezdice Patrika. Najdȏležitejšie sú ale prašule p. Krabsa (mimochodom, dabing Bedřicha Šeteny je úžasný!). Je to skvelá odreagovačka plná stupídnych situácií a unikátneho humoru.(6.3.2015)

Tahle věc mě začíná dovádět k šílenství. Žádné nové díly a všem postavičkám bych nejraději vrazil.(15.5.2012)

Tenhle od pohledu protivnej, zdrogovanej antropomorfní "ementál" můžete buď milovat nebo nenávidět. ... Ústřední postavou seriálu je ultrakreténské duo, které dovedlo termín "blbý a blbější" do dosud nepoznaných dimenzí. Spongebob i Patrik jsou chytří asi jako... no... skutečná mořská houba a skutečná mořská hvězdice po mozkové obrně. Dobrodružství těchhle dvou retardů může díky neexistenci pravidel leckdy nabývat až dadaistických kvalit, s lehkým dotekem surreálna a řádnou dávkou demence. A já jednoduše miluju, když se zhovadilost umí dotáhnout za úměrnou mez. Pozdraven buď Spongebob ve své hranatosti!(4.8.2013)

Tohle je jedna velká bezkonkurenční halucinace. Zbožňuju Spongeho a když jsem viděla Twilight s českým dabingem, tak jsem místo Edwarda viděla Spongeho (díky Honzovi Maxiánovi) a celý film jsem se jen smála. Jojo občas si říkám, že ty starosti, které má Houba Robert v ananasu na dně moří, bych také chtěla mít. :D(21.11.2013)

rititiki vadí důraz na kšeftování, ale pro mě je hláška krabáka: "prašulky" s tím dětským nadšením to, co mě skvělým způsobem rozesmálo. Naivně se tvářící seriál, který hýří optimismem a se dotýká i hlubokých věcí v tom mezilidským styku. Chci se na to dívat :-) Spongebob - čistá duše stejně jako Patrik. Asi jsou i tací, ale nevím, jestli vždy a za každých okolností jako Spongebob. Seriál tak na čtyři, ale film, to je prostě mrda.(24.11.2013)

• Teya

Nudná ptákovina s příšernou animací, tupými příběhy a takovou koncentrací nechuťáren a zhovadilostí, až mě to u pořadu pro děti zaráží. Nemůžu se dočkat, až to moji dceru konečně omrzí a přestane mě s tím dennodenně mučit.(29.12.2013)

Krásně se s ním v sobotu ráno vstává.(25.4.2011)

Spočiatku zábava, po čase otrava... 65%(31.1.2015)

To se neomrzí:-)))) Naprostá genialita u které se musí člověk prostě jenom smát, protože mu nic jiného nezbývá. Spongebob není jenom můj zbožňovaný seriál, je v něm mnohem, mnohem víc. Je to kult. Nejlepší je Patrick. Český dabing rovněž skvělý.(24.7.2015)

Poprvé jsem to viděla v rakouský televizi, takže jsem nerozuměla ani slovu.... A podruhý (asi tak po dvou letech) se česká televize uráčila to vysílat. To už jsem rozuměla... :). Co se mi nejvíc líbí, jsou ty postavy (šnek, no a co?!) a krásný barvičky..:) Tak fajn, skončila jsem, je to pro malý děti!(21.7.2010)

Tohle prostě nemá chybu.(7.12.2011)

Už jsem o tomto seriálu a filmu něco slyšel. Ale říkal jsem si, že jde o nějakou další americkou blbovinu. Já hlupák!!! Vše změnilo jedno ráno, kdy jsem vstal dřív a náhodou v televizi běžel Spongebob. Něco takového jsem ještě neviděl. Naprostá zvrácenost, všechny roztomilé seriály pro mrňata obrácené naruby, geniální hlášky, hudba, scénář! Okamžitě jsem se zamiloval. Můžu vidět kdykoliv a nikdy se neomrzí. Doporučuju všem, kteří dosud neměli tu čest. Zátiší Bikin a jeho obyvatelé v čele se Spongebobem na Vás čekají!(5.7.2009)

Kdo by věřil, že přijdu na chuť malé žluté houbě téměř ve věku dospělosti. Čím jsem starší, tím víc mě baví pozorovat Spongebobovo žití ve velkém ananasu na dně moří. Neskutečně se bavím nad jeho zvláštností. Patrik je takový hlupák, čímž si dokáže získat veškerou pozornost. A neméně důležitý Sépiák, který mě baví jeho nabručeností a neustálou znuděností. Některé díly opravdu stojí za to, například když je záběr na Geryho ulitu, či Spongebobovy nohy. Nestalo se mi, že by mě nějaký díl nebavil.(8.6.2013)

Podarené dobrodružstvá žltej špongie žijúcej v podmorskom Nohavičkove pracujúcej u Chrumkavého Kraba. Pozitívne, pekne spracované a hlavne vhodné pre deti aj dospelých. 10/10(28.1.2014)

• Flaxik

A s pravdou ven, kdo jste podle obrázku nejdřív mysleli, ze SpongeBob je kus ementálu? Nevěřím, že jsem jediný! Celkem pošahaná, občas až vyhulená úchylačinka, ale stokrát lepší než vykozené Winx nebo vymozkovaní Bakugani. SpongeBob je takové otravné hovado, že mě občas i baví. Ale fakt, vypadá jak kus sýru, že jo?(7.6.2016)

Pro někoho trapná stupidita, pro někoho (včetně mě) vtipná a zejména velmi originální kreslená groteska. Mé potomky to baví, ale často se zasměji víc než oni a autoři cíleně baví i dospělou část diváků. Je to poučné, vtipné a originální. Pro mě OK.(11.5.2015)

• pufina

Bezstarostná houba SpongeBob si žije pod vodou - světě, div se! Animace docela ujde, sem tam je vtipný díl, ale celkově mě to naprosto nebaví. Mám ráda spoustu animáků a jsou mezi nimi i serály, ale tohle nikdy! Nejsou mi čtyři roky, abych hned v zápětí po tom, co něco kváknou, zapomněla, co řekli.. Stupidní dialogy!(31.7.2011)

Místy můžeme narazit na díl, u kterého se člověk může smát od začátku až do konce... bohužel jsou i díly u kterých lituji přivstané hodiny. Proto hodnotím na 80% jelikož se více směju než lituju ;-)(8.1.2012)

Spongebob je prostě klasika, kterou miluju od dětství. Nejlepší na tom je, že vtipnost dílů vůbec nemizí, a i když už takovej už takovej prcek nejsem, tak mě to pořád baví, a když náhodou narazím na Spongeboba v televizi, tak si sednu a čumím jak ten malej harant. Patrick je největší borec! :D(16.1.2014)

Miluju houbu a nestydím se za to :-) parádní oddechovka. Můj nejoblíbenější animovaný seriál, který nezkazil ani dabing. Spongebob forever :-)(4.2.2015)

SMRT!(3.6.2010)

Náhodou jsem tento seriál zachytil v televizi a šokovalo mě, že jsem ho objevil tak pozdě. Nicméně je to další důkaz toho, že český dabing nepatří do kopru a na ujetý smích Jana Maxiána jakožto dabéra Spongeboba se těším jako malý kluk každý den. K originálu jsem se nedostal, ale nevadí, zajímá mě spíš česká verze, hlasy režisér vybral geniálně. Jelikož jsem mimo televizi dost často, budu si ho muset opatřit nějak jinak. S ním člověk zapomene na všední starosti a zlepší mu to náladu. Dost mě ale zaráží, jak zdejší rádobykritici haní dětský seriál, který určený dětskému publiku. Pochybuju, že v jejich věku tomu budou rozumět. Jestli to děti baví, není co řešit.(11.4.2015)

Vynikající pohádkový animák na odreagování. 70%(17.6.2012)

Samozrejme, že je SPONGEBOB určený deťom! - ktoré užívajú psychedelické látky... ( alebo budú ( možno aj vďaka tomuto seriálu :- ))(30.8.2014)

Špončbob je riadny bujón, avšak len ťažko sa dá veriť, že ide o produkt určený pre tých najmenších a ak predsa, tak potom americké deťuchy musia byť trošku vyspelé, v opačnom prípade vzdávam hold, ako po iné razy českému dabingu.(26.9.2011)

Baví mě od narození.Co více k tomu dodat,snad jen to,že to má výjimečně slušný český dabing.(29.7.2013)

Nikdy mě to moc nenadchlo. Ale pěkná animace. Stejně mi připadne pořád jak sýr a né houba. :D)(14.9.2014)

Nekompromisní šílenost která vás prostě musí dostat do kolen... Člověku ani nevadí že hlavním hrdinou je houba... z vlastní osobností, i když očividně nemá mozek. :D(16.11.2015)

Bláznivé. 60%(24.12.2011)

poprvé viděno až teď, ale už naprosto chápu proč to má status kultovky. vynikající záležitost(15.1.2014)

If nautical nonsense be something you wish(8.8.2017)

I keď je to určené prevažne mladším divákom, ja sa na tom proste "kosím" donekonečna.. Niečo na tom bude...(12.9.2008)

• giovanni3

Vůbec mne nechytl ten typ animace ani zábavy... Ale občas se díl zadařil a člověk se mohl alespoň trošku smát = 2z5(28.6.2011)

Vždy mi to zpříjemní vstávání. Spogeboba jsem si oblíbila hned při prvním díle. Jeho a Patrickovi situace miluju !(16.8.2011)

• Koryntos

Ale jo Boba mám docela ráda, ale když na to tady děcka civí půl dne tak mi pak Bob leze na nervy a jako správná houba ze mě vysává poslední zbytek energie. Plankton rulez.(26.11.2012)

Jako sranda to je, ale v dětském vysílacím čase to moc vhodé není teda. Můj názor(23.9.2014)

Film byl perfektní přehlídkou parodických gagů a byl natřískaný od začátku do konce. Seriál je malinko slabší a těch vtipů tam není tolik. Dá se na to sice v pohodě koukat, ale žádná třeskutá zábava to není. Nejlepší postava je samozřejmě mazlíček Gary. 70%(29.9.2016)

Tohle že je pro děti?? :D no já nevim, ale podle mě tomu děti asi moc nepozorumějí :) Žlutá houba Spongebob mě vždy dostane do záchvatu smíchu a do toho ještě tupá hvězdice Patrick, hodně ovlivnitelný pan Krabs a šíleně nervní Sépiák !! :D No paráda... 90%(26.7.2013)

Vám tohle přijde normální? Autor fetuje, za to vám ručím. Díly se dávají dohromady pravděpodobně tak, že přinesou co nejvíc neznámých tvrdých drog a zkouší co to udělá. Až se díly začnou opakovat, poznáte že jim došly neznámé drogy.(11.8.2009)

Pro Spongebobíka mám slabost. :-)(3.1.2010)

Jedinou stinnou stránkou seriálu je nedůsledný překlad. Spongebob by měl být v češtině Houbob, ve slovenštině pak Hubob.(30.8.2014)

Vzhledem k tomu, že jsem během svých snídaní viděl už asi tak sto dílů, si myslím, že jsem oprávněn tento seriál hodnotit. Hlavou mi vrtá, jestli je to skutečně pro děti. A pokud je, tak proč je to svým způsobem tak nevýchovný seriál. Prostě vše je vzhůru nohama, nic nedává smysl a je to celé tak trochu úchylné. Zároveň je to ale z ranního programu to nejsmysluplnější, na co se dá koukat, občas se u toho člověk i zasměje a velmi povedený je i český dabing.(26.9.2017)

Človek, ktorý vymyslel tento seriál je absolútny génius.(26.4.2008)

Originální seriál. Český dabing s hlasy ze Simpsonů není vůbec špatný, i když je to asi pro mladší generaci, myslím, že to je pořád nadstandard. 75%(7.4.2010)

Ráda se na něco tak střeleného dívám. Ty postavy se mi strašně líbí. Souhlasím i s tím názorem, že je to blbost, ale mě to strašně baví. Je to vtipné a roztomilé.(16.3.2011)

Ještě do nedávna jsem ani nevěděl co to ta žlutý sejra je zač. Pak jsem koumal, že je to vlastně houba s dírama. Neskutečný ňouma, který dokáže pobavit.(15.5.2011)

Pecka!(15.12.2015)

Já, já, já nemůžu jinak. Spongebob je skvělá satira, kterou člověk pochopí až jako teenager minimálně. Spousta epizod obsahuje až morbidní humor. 90%(18.5.2017)

Viděl jsem jen pár dílů v zahraničí, ale parádně jsem se bavil. - Ale co mě napadlo u tohoto seriálu: v top 200 je spousta takovejhle supr seriálů, který se k většině lidí vůbec nedostanou. Všechny maj 80%+ a maximálně 400 hodnocení. Ách jo, ale člověk nemůže chtít vše. Edit 11.12.2011: Konečně jsem se dostal k dostatku SpongeBobů a nemůžu se toho nabažit. Je to nejvíc úchylný, ale výborný!(1.9.2008)

Kolem Spongeboba se vytvořil kult snad přirovnatelný jen k Hello Kitty či Betty Boop. Jinak však Spongebobova "dobrodružství" moc nevybočují z průměru, ale přece jen něco ho trošku zvedá- poučuje (chcete-li moralizuje) a to ne okatě, což je velmi složité (a třeba Pixar to neumí vůbec) a díky tomu přidávám čtvrtou hvězdu.(28.12.2010)

• Paity

Spongebob, neboli mycí houba je skutečně unikát. Dětská záležitost, které ale nerozumí ani člověk s vysokou školou.(29.6.2012)

Je to sice pro děti, ale i tak mi to přišlo jako ne moc povedený seriál s nepříjemnými postavami, pochybným dějem, ne moc vtipným humorem, zkrátka takový, který je většinu času hodně mimo (v tomto případě ne pozitivně). Zkrátka jsem za svůj život viděl spoustu mnohem lepších dětských seriálů, na něž jsem se občas s chutí podíval i jako dospělý... to ale asi nikdy nebude případ tohoto seriálu.(15.11.2012)

8/10 Nevěřil jsem, jak moc se nasměju u kresleného seriálu pro děti. Dialogy a vizuální stránka jasně napovídají, že jde o večerníčkovou záležitost s klasickým morálním ponaučením na konci. Ale právě úžasně povedená a originální animace spolu s komicky přímočarými rozhovory a příběhy tvoří onu nezaměnitelnou zábavnou atmosféru. Když ještě autoři přidají neodolatelného bezmozka Patrika, tak není co řešit. Tato jednoduchá a svižná zábava v desetiminutových porcích mi vždy dodá optimismu.(4.2.2007)

Spongeboba jsem dlouhou dobu docela úspěšně ignoroval, což byla velká chyba. Tento lehce ujetý kreslený seriál má svoje kouzlo, originální figurky, zápletky, inteligentní humor a skvělé hlášky...(22.4.2011)

• KoRner

Hrozná kravina s veľmi nepeknou animáciou. Nikdy som nerozumel skultovneniu tejto postavy.(15.2.2013)

Excelentní český dabing.(19.12.2013)

Absolutně super a originalne prastenny serial v 2D. 100%(22.5.2005)

Kdysi mě ukázky na tuto pórovitou, žlutou, infantilní postavičku lezly na nervy. Tehdy jsem ještě nevěděla o co jde. Pak jsem si jednou po škole pustila MTV a málem jsem se srolovala smíchy z pohovky na podlahu. Tenhle originální a pološílený humor je přesně pro mě. Tom Kenny je velice talentovaný člověk, neboť jsem si nikdy předtím nedokázala představit, že by dospělý muž mohl mluvit tak úžasně hravou fistulí. Moje nejoblíbenější hláška, která v naší domácnosti zlidověla: You've got to use your IMAGINATION! *nad hlavou nakreslí rukama duhu*(10.9.2006)

Prašulky prašulky prašulky a Hrajeme si na praní.. no prostě čtveřice Spongebob, Patrick, sépiák a pan Crabs mě už několik let baví a ještě bavit bude :D(18.12.2013)

Miluju český dabing Spongeboba! http://static.fjcdn.com/pictures/Spongebob_47a62b_2385611.jpg(15.2.2015)

Takových 70%. Nikdy jsem se na to nedíval, až nyní občas se synem přítelkyně. Některé díly lepší, i dospělí se zasmějí, některé díly takové spíše trapnější. Ale když se člověk dívá na celý díl, rozhodně je to lepší, než vidět útržky, protože to je děs. Ne, že bych to musel vidět, ale když už se na to dívám, dá se to přežít a když člověk chytne lepší díl, i se pobaví a zasměje. Howgh!(26.1.2016)

Spongebob si u mě získal místo hlavně kvůli zrychlené verzi filmu co je na youtube a je neskutečně bavící (aspoň 30 minut válení v křeči smíchu) a taky kvůli placce se Spongbobem a nápisem "Holy mother of pearl..." rulez total(3.1.2009)

• MulaNula

Nějak mi ten humor stále nepřijde vtipný(25.6.2009)

Po prvním díle 60%.(28.6.2009)

A to má být jako co, sýr?(23.6.2011)

Kokrhající škeble (!?) a jiní obyvatelé mořského dna, kteří zažívají nevšední, sympaticky vtipné příhody v čele s jednou takovou houbou v kalhotách. Vždycky mi zvednou náladu díky těm fajn hláškám. "Nebudu!"..... "Budeš! Jinak ti udělám ze života sucho!"(24.7.2011)

• Asmodin

Nepochopila jsem smysl. Musím litovat ty dětičky, který se na to dívají.(1.7.2013)

• Sochorisko

Jako odpůrce Spongeboba musím zmínit naprostou banalitu nápadu-mluvící houby.. Sice to nepraktikuji často ale na tento seriál koukám/nekoukám v češtině a ten "hlas" mi k tomu vůbec nesedí. No ale celkově příběh, komika a systém prezentace mě nudí a vytáčí. A ta znělka ? To je snad horší než u seriálu Ulice nebo Ordinace !!!(27.4.2015)

Kouzelný kreslený seriál, který si hláškami nezadá se simpsnama, natolik promyšlený, že je nezávadný pro děti a přitom velmi obohacující i pro dospělé... Zkrátka skvělé odlehčení po náročném dni, seriál plný rad do života a vtipných situací.. Morous Tadeáš, ztělesněná inteligence v podobě Patrika a nezapomenutelný Sponge v doprovodu skryté hlavní postavy Garryho... Prostě parádička PS:Konečně ho dávají i u nás :))))(8.9.2008)

Zajímavá pohádka, která hrává na Nova Cinema. Viděl jsem už dříve i na Nově, ale nějak jsem tomu nevěnoval pozornost, až do teď. Šílené postavičky, šílené příběhy, které baví dokonce i mě. Trošku ubíjí dabing, ale asi se dalo čekat, že děti si na kvalitu dabingu stěžovat nebudou. :) 82%(27.8.2011)

Docela mě překvapilo, že se mi tento roztomilý animovaný seriál bude líbit, ale co.Na sobotní a nedělní rána se to hodí skvěle.Vlastně jsem se na to nikdy pořádně koukat nechtěl, jenomže při sobotních a nedělních ránách nic nedávají no a většinou to u mě vždy vyhrál SpongeBob.85%(7.12.2012)

Spongebob mě jako malý dítě bral snad míň, než teď. Nevím co mi na tý žlutý houbě vadilo, ale teď se mi strašně líbí (ale možná to bude tím, že v dnešní době, co točej ty kraviny pro děti, dokážu Spongeboba mnohem víc ocenit.) Postavičky se nevtírají, jsou zábavný, Patrik je neuvěřitelně zábavnej svojí blbostí, Sépiák nabručeností, Sandy svou drzostí (a taky tím, že je jediná veverka pod vodou) a Pan Krabs zase tím svým "Prašulky, prašulky". Na odlehčenější zabavení je to rozhodně správná volba.(24.3.2013)

Spongebob: "Ahoj Sepiaku, už más hotové pochůzky?" Super seriál na odreagovanie. Odporúčam.(13.7.2014)

Šílenost :D(23.7.2014)

Ten, kdo hodnotí moji oblíbenou, uměleckou patlanici, u které důvěrně snídávám už po několik let, méně, než 3☆☆☆, protože má Spongeboba za naivní, dětskou, usmrkaneckou frašku, aby vypadal jako setsakramensky lstivý mazák, je dle mého tupým mentálem s duševními chorobami a nezaslouží si spatřit realitu všedního dne. Protože toto je ta nejodvázanější animovaná libovka, kterou znám! Tedy hned za Městečkem South park. A že tu přeci jen tací jsou. A našla by se jich celá hromádka. Já mu plných počet nedal, protože, ačkoliv se mi líbí, některé díly nejsou úplně odvázané a mohou být až nudné. Zejména nové série. {75%}(4.11.2014)

Hrozně mi to připomíná Rena a Stimpyho, i když je to méně nechutné a více pro děti.(15.2.2015)

Seriál tak ako pre malých tak aj pre starých. Perfektný humor, zaujímavé prostredie a nezabudnuteľné hlášky. Odporúčam každému kto sa rád baví.(12.12.2007)

Na prvý pohľad sa to páči asi málokomu. Tá postavička - špongia je taká trochu divná a ani tá animácia nie je bohviečo............. Ale to je len prvý pohľad................. Tých pár dielov, čo si videl bolo fakt vtipných a tie nápady, to som ešte v kreslenom seriály nevidel ...............(23.1.2010)

Ke snídani s mladším sourozencem ideální zábava.(13.3.2011)

Krávovina na entou, kterou je možný sledovat jedině tak po třech gramech. Ale pak je to docela prdel :-) 70%(16.2.2012)

Tenhle seriál mě opravdu nikdy nebavil. Viděl jsem pouze pár dílů. Animace je sice roztomilá, dabing také poměrně zdařilý, ale ani to mě nepřesvědčilo ke sledování většího množství dílů.(7.6.2013)

Bláznivá, volnomyšlenkářská houba s těmi nejlepšími grimasami a v našem dabingu s tím nejtrefnějším hlasem. Příběhy, které jdou často až za hranice normálního chápání, stále dokážou ale neuvěřitelně pobavit. Kombinace věčně pozitivně smýšlejícího Spongeboba a až lítostivě hloupého Patricka utvářejí už 18 let příjemně koukatelné televizní dobrodružství, které dokáže vždy zpestřit pohodový večer.(4.11.2017)

Tak na toto sa vždy teším keď som na návšteve u sestry asi ešte viac ako moja neter a synovec, ktorí to milujú.. :) A to som sa do toho zapozerala iba "by the way" keď to mali zapnuté :)(12.6.2005)

Originalita, vtipnost a šílenost v jednom. Občas drsné, občas zvláštní a právě proto jsem si tu mořskou houbu tak oblíbil.(10.9.2011)

Nejhorší na tomhle absurdním seriálu (což nekritizuji) je ten šílenej merchandising. Vytlačil Simpsonovi z prodeje z celého Španělska!(24.12.2011)

Úsměv ty žlutý houby mám čím dál raději :)(1.1.2015)

• jasanka

Tenhle humor ani animaci nějak "nechápu" a jde to mimo mě. Vždyť to vůbec nedává smysl... :D(11.8.2015)

Dlouhou dobu jsem Spongeboba míjela, ale nakonec je z toho láska jako trám. Postavy jsou skvělé vykreslené, dialogy mají nápad a mě ten infantilní humor prostě sedí. Za naprostou špičku považuju legendární díl Sepiák má volno s nesmrtelnou otázkou: Ahoj Sepiáku, už máš hotové pochůzky? :)(24.3.2017)

Nechapem preco sa tento serial nedostal na Slovensko pripadne do Ciech... je skutocne skoda ze to u nas nebezi pretoze je to vazne sranda .. sice skorej pre mladsich ale vzdy si to rad pozrem ked na to nadabim dakde na nemeckych staniciach ... P.S. český dabing je hrozný shit !!!!(16.10.2008)

Houba v kraťasech! už samo o sobě to je drsnej námět a když připočteme chobotnici a hvězdu,tak se posmějete!(2.3.2011)

• zliteonit

Nenašel jsem vůbec nic co by se mi na tomto animáči líbilo.(6.8.2011)

Komiks pro děti, který jsem si rychle oblíbil. Podmořský svět, který vypadá jako svět lidský. Většina akcí se točí okolo hamburgrárny hamižného pana Krabse, kde Spongebob dělá úžasné krabí hambáče podle tajného receptu, který se stále snaží získat různými úskoky pan Plankton od Veselého kyblíku. Je to příjemně ujeté, ale opravdu vtipné, občas poetické, vytváří to ucelený svět s postavami s jasnými charaktery a příběhy vesměs nesou jasné a smysluplné ponaučení. Pro dnešní děti relevantnější a pochopitelnější než příběhy středověkého původu.(18.12.2011)

• Mitisko

Hodnotím tak ako hodnotím hlavne z dovodu komercilizace detí. Pod touto postavičkou sa predáva kde čo len aby sa predalo a deti sú z toho nadobro oje.ane(30.5.2013)

Takovou hovadinu snad nelze hodnotit jinak, než plným počtem. Zaslouží si to také svým kvalitním českým dabingem.(21.12.2013)

Seriál plný humoru, bláznů a skvělých příběhů, které se vymykají všem možným zákonům! Pokaždé, když se na to podívám, se mi sice sníží IQ, ale zato se mi o dost zvýší radost ze života! Kdo hledá v tomhle seriálu nějaký smysl, ať se nenamáhá, hlavní roli tam má především nezkrotná Fantazie! Spongebob s Patrikem jsou blázni, co ještě svět neviděl, Sépiák je vzteky vybuchující umělec a Krabs je zas skrblík přes prašule - a všichni dohromady dávají skvělou partičku podivínů ze Zátiší Bikin!(29.6.2015)

U mňa sa jednoznačne prejavuje syndróm SpongeBob mánie, vrátane zásobovania sa úplne "zbytočnými" čačkami s motívom tohto seriáliku. Aj keď neviem, či existuje vôbec nejaká dabovaná verzia, rozhodne odporúčam v originálnom znení.(25.11.2007)

původně jsem to pořídil pro naší malou, ale po pár společných hodinách koukání, jsem docela propadl tomuhle jednoduchýmu humoru a zamiloval si věčně nasranýho sépijáka, na prachy orientovanýho krabse, úplně vymletýho patrika i nekonečně optimistickýho boba.(21.9.2010)

Vzhledem k existenci mých potomků jsem nucena se často dívat (nebo aspoň poslouchat) tolik slátanin produkované pro naše nejmenší, že po prvním náhodném shlédnutí Spongeboba, jsem si tohoto žlutého "savce" doslova zamilovala. Precizně vypracované jednotlivé charaktery (obzvlášt povedený je pak Sépiák - jakožto sebestředný, průměrný "rádoby" umělec a intelektuál, flustrovaným prací za pokladnou místního fast foodu a vlezlým sousedem) , nespočet slovních hříček, shazování mnohých filmových klišé a poslouchatelnými dětskými zpívánkami. Navíc výborný dabing, který vše podtrhuje. Nebojím se srovnat tento seriál se Simpsonovými (z mého pohledu i lepší). Radost mi udělalo i vědomí, že v originálním znění epizody o Atlantidě bych slyšela hlas Davida Bowieho (hned jsem začala pátrat po anglické verzi). O věnování pozornosti tvůrců každému detailu svědčí i fakt, že Bowieho postava má různě barevné oči a vlasy Ziggyho Stardusta.(5.6.2012)

Co si budem povídat, tohle není pohádka pro děti :))(23.12.2013)

Skvěle vymyšlený animák, který pobaví děti i dospělé.(21.5.2014)

Pěkný a vtipný seriál, který je asi pro děti i dospělí.(18.8.2014)

• Oonika

Nechutný a nevýchovný humor. Absolutně nechápu to masové nadšení, protože nejen, že je to úplně o ničem, ještě je to ke všemu vulgární. I kdyby měly moje děti jednou radši čumět do zdi, bude to lepší než tahle slátanina.(15.11.2014)

Mořské houbě a partě v Zátiší Bikin nemůžu inak než dát 4 hvězdy, protože jsem se synkem strávil při jeho sledování spoustu času a bavil jsem se u něj někdy i dokřupava s vyjímkou hraných epizodek, kde vystupuje pirát Očko, které zavání odpadem, jinak třeba ovšem Supermořec s Plotvouklukem, bitvy o tajný recept mezi Krabsem a Planktonem, špičkování se Sépiákem a nerozlužné kamarádství Houby a Hvězdice potěší svou ironicky-humornou stránkou - 75%(10.9.2015)

Spongebob je prostě tak trapný, až je vtipný, a nemůžete se na něj dívat kriticky a vážně, protože ho jinak prostě nepochopíte. Někomu tento humor sedne, někdo ho pokládá za detinský a trapný, zásadní ale je, že je primárně určen dětem, ale dokáží se u něho válet smíchy i dospělí.(30.6.2009)

Geniální kravinka. Moje gusto!(19.5.2010)

• Judy24

Pro děti dobré, ale já už jsem na to asi moc velká holka...(11.6.2011)

Naprosto vynikající, originální a neskutečně vtipný seriál. Ačkoli se na první pohled může zdát, že je cílen primárně na dětské diváky, dokáže pobavit celou rodinu. Skvělé nápady, prostředí, vtipy a v neposlední řadě i povedený český dabing. 90%(15.2.2012)

• Smerfetka88

Po shlédnutí jednoho dílu jsem si řekla, že asi nejsem ve správném rozpoložení na takovou pohádku a že příště to bude lepší. Nebylo to lepší ani podruhé. Naprosto nezajímavá pohádka s nesympatickými postavičkami, stupidními dialogy a otravnou hudbou. Jsem ráda, že když jsem byla dítě, hrál Kulík, Dulík, Bulík a ostatní.(26.2.2012)

Nesmyslné,otravné,občasně humusácké a tyhle všechny zápory mě dostávají do kladu(3.6.2012)

Je to tak, tak moc ulítlé, že je to totálně super.. nejen pro děti, ale i já si to pouštím před spaním a vážně se směju:)) Funguje svým humorem mnohem lépe než většina ostatních komedií.(24.10.2013)

Prekvapivo vtipná záležitosť – aj bez drog a dokonca s dabingom!(14.6.2014)

• Terezinka198

Asi jsem vážně přišla o smysl pro humor, protože mi vtipy přišly dětinské, někdy až k pláči.(19.2.2016)

Je to tak pitomý, až je to skvělý.(5.10.2019)

Jeden z nejlepsich serialu!!!(6.6.2005)

90% Je to normální? No samozřejmě, že není, proto je to taková sranda. Jak charakterizovat seriál, kde hlavními hrdiny je mořská houba (Spongebob Squarepants), jaho kamárad hvězdice (Patrick Star), chobotnice s obsesí v hraní na klarinet (Squidward), chamtivý krabí majitel občerstvení (Mr. Krabbs) atd... ? To snad ani nejde, podívejte se sami a zjistíte třeba i to, jak vypadá mořská veverka :). Co ty na to Garry? .... miou miou(19.8.2006)

Neskutočne vtipné a nápadité! Perla!(13.1.2008)

Spongebob? Spongebob..? SPONGEBOB!!! Ty jo, při prvním pohledu by člověk řekl- animák pro děti. Při bližším ohledání se vám ale něco nezdá.. Ano, spongebob je přijetelnej flák i pro starší publikum (a nemyslím tim jen 10-ti letý děti). Možná mi to přijde poněkud zkreslený, ale svým způsobem mi to v něčem připomíná Shreka. To je taky na první pohled jenom "animák pro děcka" ... Některý vtípky jsou pro děcka moc. Já ale tenhle seriálek fakt sleduju rád a snad to vydrží.(18.9.2009)

Awwwwwwsome! :D(13.4.2010)

Sice je to blbost, která mě pobaví. Je to trochu naivní ale mě se to moc líbí. Hlavně ten Sépiák to je kus.(4.12.2010)

• yaqwsx

Nápad - mluvící houba v kalhotách, která žije podvodou, společně s celým prostředím se mi neskutečně líbí. Jenže pak přijdou dialogy a zápletky, které všechno potápí. Občas´se najde nějaká ta perlička, ale ta se stejně utopí mezi kopu dle mě neuvěřitelně stupidních dialogů...(21.12.2010)

Jeden z nejlepších animovaných současných seriálků. Je to stupidně vtipné, ale na někoho to funguje a já jsem ten šťastlivec. Šťastlivec proto, že se u toho můžu smát na plný pecky a nepříde mi to trapný, jako možná tady někomu ano. Prostě skvělá věc pro děti a infantilní dospěláky. Ujetý blázen SpongeBob řádící originalitou a Patrik s panem Krabákem, prostě pecka. 85%(30.12.2011)

Když to vidíte jednou za čas, tak se pobavíte... ale jakmile je vám Spongebob naložen v pravidelných dávkách (= denně), začne vám přerůstat přes hlavu. (vám = mně určitě)(5.6.2012)

suprovej seriál pro děti(29.7.2012)

• coco.brice

brutální:-)) rád bych pak citoval uživatele Dudek:Absolutně nezajímavá blbost, kterou už několik dlouhých týdnů sleduji na satelitu. :-)))(19.8.2012)

,,Necítíš nic? Ten smrad. Takový ten smradlavý smrad. Smradlavý smrad co smrdí smradlavě!" Spongebob co nosí krátké kalhoty a bydlí v ananasu je nesmírný sympaťák. Příběhy s ním jsou správně trhlé a šílené, což je jen dobře! Český dabing je také více než povedený, např. pan Krabs má výborný pirátský hlas. Zároveň je také poznat, že příběhy nejsou určené jen dětem, některé scény jsou vyhnané až do parodičnosti, takže si na své přijdou i dospělí, pokud tedy dokážou zkousnout, že hlavní hrdina bydlí v ananasu.(12.1.2013)

totální úlet, kterej sleduju jen díky svým dětem a díl od dílu to mám prostě raději ;)(14.8.2013)

• paphaja

Prostě a jednoduše nemusím tehle typ humoru a asi mu nikdy nepřijdu na chuť. Jediné co alespoň dvě hvězdy, které dávám obhajuje, je veverka. Bez ní v seriálu bych už nejspíš byla nucena utopit televizi..(7.10.2013)

Aj keď po nemecky, no mám pocit, že som videl všetky časti a veru, chápal som to aj keď s nemčinou nemám skúsenosti. SpongeBob je felgma ako sa patrí a spoločne s Patrickom vytvárajú tú najvtipnejšiu a najretardovanejšiu dvojicu v dejinách ľudstva.(10.10.2013)

Kdo žije na dně sedmi moří? To je nám snad všem jasné. Kdo by přeci neznal malého roztomilého uličníka, který každého dokáže svým jednoduchým vtipem pobavit. Jmenovitě můžu podotknout, že humor byl zvolen perfektně, protože není mířen pouze na dětskou skupinu, ale i na ostatní. Příběhy jednotlivých kapitol tu hrají druhé housle, ale to neznamená, že jsou odfláknuté. Je v nich tolik dobrých gagů, že by člověk nedokázal ani spočítat. Hudba se mi také hodně líbila a zejména úvodní písnička, kterou si občas sama pro sebe broukám. Možná je to tím, že jsem si tenhle animovaný seriál zamilovala, ale podle mne by měl dostat plný počet.(8.3.2014)

Taky máte někdy ten pocit, že jsou filmy nebo seriály, které vás baví zkrátka jen v telce? Pustit si tohoto epesního žlutýho eMentála na noťasu, hmm, tak nějak to není vončo. Ale jakmile odbije 19.hodina a já nemám nic lepšího na práci, hned spěchám do Zátiší Bikin. "Well, it may be stupid, but it's also dumb!"(2.4.2015)

Seriál dobrý jak pro dítě tak pro dospělého. Jednotlivé postavičky a situce, které vytváří jsou tak hloupé, až jsou vtipné. Jedinej animák, na který mi nevadí koukat s pěti letým bráchou v sedm hodin ráno před školou.(22.4.2016)

Človek uhundraný a nenávidiaci život si povie, že Spongebob je tupá záležitosť. Človek pozitívny a srandy chápajúci bude mať tento seriál rád. Ja samozrejme patrím do tej druhej skupiny :) Spongebob je výborným spojením pozitívnej energie, bizarných situácii a bláznivého humoru. Niekedy sa tam stane úplná blbosť a na tom sa viem najlepšie nasmiať. Nie je to seriál iba pre deti, ale aj pre dospelých, ktorý pochopia humor tochto seriálu a nebudú to brať úplne vážne, tí nech si idú sledovať filozofické seriály, ktorým nepochopia a Spongeboba nech nechajú na pokoji :) Obľúbené postavy: Spongebob Squarepants, Patrick Hvězdice, Sépiak Chobotnice (Pozerám 1. sériu, CZ dabing)(5.6.2019)

Výborná hravá groteska (někdy i dost surová).(11.5.2009)

Velmi ulítlý seriál díky kterému se má neteř naučila německy, nicméně původní anglické znění je mnohem lepší.(8.8.2009)

I wish I could marry him!:D....Who lives in the pineapple under the sea....:D(15.9.2010)

Trvalo mi pár epizod než jsem tomuto seriálu přišla na chuť. Sledovala jsem ho v holandském dabingu a to byla půlka legrace, protože holandský spongebob se směje tak úchylně, až jsem dostávala záchvaty smíchu. Anglická verze taky vtipná, ale česká nic moc. Škoda, že se to nikdo nesnažil česky dobře nadabovat, mohlo by to být super. Ale každopádně zařazuju do seznamu “pohádek”, které jednou budu pouštět svým dětem.(25.4.2011)

• Dave_ff

Na tomto seriálu nevidím opravdu NIC zajímavého ani zábavného!(2.8.2011)

• psynoxious

Bol som nútený pozerávať tento seriál v jednom z čínskych podnikov pri obede. NECHÁPEM kam tento svet speje, keď sa niekto dokáže smiať na takých suchopárnych tráááááááááápnych kvázi-vtipoch. Väčšiu kreslenú *****inu som ešte prisamvačku nevidel !!!(31.7.2013)

80%(3.8.2013)

Hranice mezi demencí a genialitou je občas nepostřehnutelná...původní nutkání ke zvracení se mění ve fascinaci bizarním světem a ještě bizarnějšími postavami a situacemi. Oheň na dně oceánu, pavučiny na podmořském hřbitově, šílená veverka ve skafandru, samotný Spongebob...(8.8.2013)

Nemít malou dceru, tak bych to asi minul. A i tak jsem si ze začátku říkal, že tuhle vymaštěnost už do obýváku nepustím. Inu, díl se s dílem sešel, a já si ujetost tohohle seriálu užívám pomalu víc, než mrňavka. A český dabing je jednoduše geniální. P.S. Eminentně by mě zajímalo, kdo dokázal takovýhle trip dotlačit do výroby :)(18.9.2014)

Přijdete v sedm hodin večer z práce, jste utahaní a nemáte na nic jiného chuť, než si pustit televizi a na něco se podívat, kde jenž je pouze ten problém, že tam bohužel nic v tuto dobu nedávají. Možná si řeknete, že za deset minut dávají Spongeboba a možná si ho také pustíte. Zjistíte, že je to opravdu vtipné a nenáročné na animovanou tvorbu. Pusíte si ho druhý den, třetí den v neděli také a už v tom jedete. Spongebob je animovaná závislovka, kterou si všichni zamilujete ať už vtipem a nebo rovnou Spongebobovo smíchem, Patrikovo hlupáctvím, Sépiákovo nabručeností či Krabsovo penězochtěním. Hned po rodince Simpsonových je to moje druhá nejoblíbenější animovaná tvorba a dál už bych asi měl končit a snad jenom užívejte si vtipného Spongeboba !(14.11.2014)

tak tenhle serial je tak ujety, ze mi trvalo hodne dlouho to "pochopit", ale od te doby se uz jen smeju a smeju jaka je to ujetost :D(22.2.2015)

Někteří rodiče ho nenávidí, ale koho to zajímá? Je to přeci pro děti, ale dokáže bavit i ostatní generace. Celé je to správně uhozené. Krásně jsou zde znázorněny, na jednotlivých postavách, lidské slabosti a neduhy, ať už je to Spongebobova naivita, Patrikova hloupost, Sépiákova nevraživost a věčný pesimismus, nebo samotné skrblictví pana Krabse...(23.5.2016)

• MateyWRLD

Občas vtipný moment, väčšinu času nevtipna detská záležitosť. Pozerať to ako dieťa, tak pri prvej možnej príležitosti skoncim na lysohlavkach.(14.8.2017)

místy vážně nechutný a ohyzdný seriál plný hnusu, sajrajtu a bordelu. Ale když se zamyslím, na dně moře bych asi nenašel nic jiného. Bob ze špongie je přesto všechno tak osobitý a tak vtipný, že si na něm ujíždím ještě v pokročilém věku na hony vzdáleném dětství!(9.2.2019)

Ačkoliv je seriál určen primárně pro děti tak mi to nezábranilo se skvěle bavit. Neskutečně vtipný a originální počin, který ovšem stojí za shlédnutí pouze s originálním dubingem, s tím českým to ztrácí kouzlo (hlavně hlas Spongeboba).(15.3.2009)

• mamutt

Možná jsem předpojatý, ale vůbec to na mě nezapůsobilo.(11.4.2010)

Pěkná dávka infantilního humoru, ale pokud dokážete brát vše s nadsázkou tak vás to určitě pobaví. Výborná odreagovačka!!! 8/10(16.2.2011)

Jste připraveny děti? To vítě že jo, na pořádnou porci absurdity, optimismu a vody...(25.4.2011)

• Enzo555

Snažím sa analyzovať a obľúbiť si Spongeboba, lebo patrí medzi major gay icons, ale nejako ma tá detinskosť a málo deja zatiaľ nechytili. Oceňujem optimizmus a občasné dada momenty(19.4.2013)

Skvělá zábava.Spongeboba jsem jeden čas neskutečně miloval.(9.6.2013)

Ten seriál je tak krásně zvrácený a peverzně ulítlý, že musím dát 5*!(30.7.2013)

čtyři za megaúlet :D(14.10.2013)

SpongeBoba jsem zaregistroval asi až v 17 letech když na něj koukal můj osmiletý bráška, úžasně vtipná mořská houba se svými kamarády Patrikem a Santiagem a panem Krabsem si mě naprosto získala a jsem opravdu velký fanda tohoto seriálu!(13.7.2014)

Spongebob je prostě legenda, kdo jinej umí grilovat pod mořskou hladinou? A hvězdice PATRIK taky nemá chybu.(17.8.2014)

Nechápu svoje dementní hodnocení (3 hvězdičky), když sem schopná se na to dívat klidně celej večer furt a dokola (což ostatně i teď dělám). A na to, že českej dabing se mi relativně hnusí, je tenhle moc povedenej!(27.4.2015)

Skvělý seriál. Jeden z nejlepších animovaných seriálů, které kdy přišly z USA. Jako malý kluk jsem se na to celkem často díval a moc se mi to líbilo. 90%(21.8.2015)

Postavičku Spongeboba som si nemohol nejako obľúbiť, keďže som videl len pár častí z tohto animáku, ale aj to málo čo som videl, mi stačí na to, aby som povedal, že to v prvom rade nie je veľmi pre deti a v druhom rade je to vtipné aj pre dospeláka. A dá sa pritom zabaviť. Niečo medzi Simpsonovcami a South Parkom. 60 %(28.12.2015)

Každý by měl čas od času odjet na vlně infantilního humoru do Zátiší Bikin,pryč od zsmušilého, nepřejícího a negativního světa tam venku. No, a přesně s tím vám skvěle pomůže Spongebob! Objevila jsem ho ještě jako dítě, na německém kanále, když jsme byli na dovolené, bylo hnusně, a nic jiného nešlo- a řeknu vám, i když jsem tomu vůbec nerozuměla hrozně mě to bavilo, a kupodivu to bavilo i otce. Když jsme se vrátili domů chtěli jsme to najít i v CZ verzi, bohužel v té době nic takového u nás nebylo. Ale asi za rok nebo dva jsem se jako každé správné dítě mého věku koukla o víkendu od 5:00 ráno v TV na pohádky, když najednou co nezačíná, český Spongebob! Letím do ložnice a budím otce v 6:00 s nadšeným povykováním že "Houba je v TV česky! Houba je česky!!!!!", nuže jsme se šli dívat. A od té doby dalo by se říct když ho chytnu koukám, už ale ne v 6 ráno, asi stárnu, ach jo. Tolik můj příběh jak ke Spongebobovi jsem přišla... Jo ten seriál je boží a nejlepší je Sepiák!(4.7.2016)

A mne sa to páči! Je to priblblý humor, ale ja ho žeriem. Ja asi nikdy nezostarnem...(19.12.2017)

Jako malý jsem to měl rád, teď je to perfektní meme...(26.11.2018)

Na nesmyslnost a hloupé fungování světa jsem zvyklí z jiných animáků, nicméně Spongebob nám to ukazuje ve větším měřítku, a celkově to funguje. Je to vtipné a některé epizody jsou originální, nasměji se u nich i když humor může někomu připadat trapný (nýbrž přece jen se jedná o seriál pro děti), nicméně najdou se tu i epizody které jsou nevýrazné a nejsou tak vtipné. Každopádně jako celek se jedná o příjemný animovaný seriál u kterého divák vypne mozek a baví se, zamilujete si všechny postavy (i toho lakomce Krabse). Přece jen v každým navždy zůstane malé dítko které rádo kouká na pohádky. 8/10.(3.1.2019)

Aby bylo jasno - je to totální hovadina. Ale ještě jsem neviděla hovadinu, která by byla tak správně ulítlá, optimistická, vtipná, rozkošná, překvapivá a přátelská. A pokud bych měla hodnotit něco úplně v superlativech, tak je to až neskutečná chuť do práce a naprostá loajalita ke svému zaměstnavateli té žluté houby s obracečkou.(10.2.2019)

Jste připraveni děti? No tak jste připraveni?? Kdo to žije v ananasu na mořském dně? /: Boban v kalhotách :/ Je savý, žlutý a porézní. /: Boban v kalhotách :/ Chceš-li si užít námořních nesmyslů, /: Boban v kalhotách :/ Plácni sebou na gauč jako ryba! /: Boban v kalhotách :/ Boban v kalhotách, Boban v kalhotách, Boban v kalhotách, Bobán... v kal-hotáách.(1.6.2008)

Ja vim, ze to je pro spis pro deti, ale ty neuveritelne necekane scenky, vyborny dabing a totalne ulitle postavicky nemaji v prastenosti snad konkurenci.(13.10.2008)

Seriál, který jsem začala sledovat kvůli dětem, teď ho sledují děti kvůli mně. Odpočinková zábava s úža houbou a nezapomenutelnou hvězdicí. Super :))(18.5.2009)

Zábavné, vtipné, originální i poučné. Prostě doporučuji všem, bez rozdílu věku. Já jsem si původně myslel, že to je další americký ujetý postmoderní komics. Ano je, ale v tom dobrém slova smyslu.(14.2.2010)

• petrastrela

Mořská houba s kravatou, hvězdice ve slipech a mňoukající šnek :-)))(7.8.2011)

Nečekaně geniální :-)(24.8.2011)

Absolútne zábavná show, najlepšie v Angličtine, ale aj nemčina je v pohode. Občas uletené, veľmi zábavne, niekedy doslova humusáčina, ako napríklad Patrikové zuby. V každej časti nájdete niečo odporné, nelogické, ale vždy sranda a to je podstata tohoto seriálu.(11.1.2012)

Super, super, prostě super! Optimista Spongebob, blbec Patrick, bručoun Sépiák, skrblík Krabs, zákeřňák Plankton, silná Sandy-co víc si přát.(14.1.2012)

Pre mňa jeden s top detských seriálov (samozrejme treba pozerať v angličtine inak je to oničom) Spongebob + hlúpy Patrick + večne mrzutý Squidward sú dokonalá trojka :) samozrejme každá s postáv má niečo do seba a keď to teraz občas pozerám keď sa chcem odreagovať cítim nostalgiu a spomínam na časy keď som bol malý a pozerával to s bratrancom :) ani som nemusel vedieť dobre po anglicky a smial som sa jak blázon :) 85 %(20.1.2012)

Dávám si to před spaním na Nickelodeonu a je to naprostý luxus. Výtečné postavy, mnohdy bizarní příběhy, bombastické frky, prostě paráda :-)(9.6.2012)

Místy je to někdy až tak moc dementní (no nebo spíše spongebob je někdy strašnej deb.l) že jsem se opravdu musel smát, no patrika raději ani nebudu rozebírat :D . Některé díly jsou opravdu k popukání, př: díl kde si spongebob myslí že pan Krabs je robot (awesome).(21.11.2012)

Celkom srnada. Povedzme si na rovinu. SpongeBob je čistokrvný tupec, rovnako ako všetci, ktorí na dne oceánu žijú s ním. Ale nevadí, na naivnosti to celé stojí. A ešte teda musím povedať, že často neverím vlastným očiam, aké to vie byť miestami nechutné. Ale inak strašne originálne a pravdepodobne aj nenapodobiteľné.(23.4.2013)

Spongebob je ta nejulítlejší mořská houba v moři. Sice to má být seriál pro děti, ale u nás se baví celá rodina. Pět hvězd si houba zaslouží.(6.7.2013)

Spongebob v kalhotách je můj nejlepší seriál který u mně předběhl i Simpsonovi! Nikdo mě nechápe a já sám sebe taky néé ale tady ta blbůstka si mě po pár dílech získala, ke Spongebovi a jeho kamarádům se vždy vracím a prožívám s nimi skvělé chvíle a díly jako bláznění na písku, vítej v klubu, večírek k pohledání, bubliny na prodej, nový student, není apríl jako apríl, a asi milion dalších patří mezi lahůdku k podívaní. Spongebobe ty jsi naprosto nejlepší a každý večer v TV mě skvěle pobavíš děkuji.(24.4.2014)

První české odvysílání v roce 2009, líbily se mi už tehdy některé úderné vtipy (díly Krabborg, Can you spare dime?, Clams, Camping Episode, ...), i když jsem Spongeboba ještě nemusel. Od roku 2011-2012 jsem ten seriál nesnášel kvůli některým jiným vtipům (viz. níž), v roce 2013 jsem se díval a přál si, aby si to neoblíbil moc. Další rok už ano a je to z dnešních pořadů pro děti nejoblíbenější. Celkově jsou ztřeštěné úderné, výborné. Mám v oblibě hlavně díly se Sépiákem v hlavní roli. Díly 7 a 8 řady jsou strašně nudné infantilní, řídké, některé z nich nerád vidím. Mám velké výhrady k některým scénám, které bych vystřihal pro děti. Hodně se tam stahují z kůže, či rozseknou vejpůl, až jim je vidět červené maso, kosti, vnitřnosti, lítají jím oči z důlků, mozky. Ten pocit, jaký jsem měl při shlednutí, jako bych jako malý viděl realistické násilí v thrillerech, což roky předtím nebylo vůbec. Takže říkat, že dnešní dětské filmy jsou mírné a že i toto je lepší mírnější než Looney Tunes či Tom a Jerry, mě vytáčí. Ale za to, ruský dabing Spongboba je takový emoční, dabéři dabují s hlasy (jeden štěk na díl) Gustava Bubníka, Bohuslava Kalvy, Pavla Trávníčka, Miroslava Saice, Jaroslava Horáka, Jiřího Schwarze, Otakara Brouska ml., Karla Heřmánka, Jana Schánilce a dalších. Zato v českém dabingu, dabuje zase jedna žena s hlasem Hany Talpové nebo Heleny Štáchové.(11.9.2014)

Já jsem nadšen. Některé díly jsou sice slabší a nemám rád kapitána, který zavání trapností, ale většina dílů opravdu pobaví. Dotahování situací do extrému je fakt vtipný. Můj oblíbený díl je Spongebob v autoškole, to nemá chybu.(20.11.2014)

• dogrose

Vůbec to není můj šálek čaje. Nepřijde mi to vtipné, spíš podbízivé, výtvarně kýčovité, s chytlavou znělkou.(18.2.2015)

Animáky, to je moje slabost. SpongeBob, byť pro děti, je prostě boží dospělácký odreagování :)(3.3.2015)

na několik dílů jsem se koukal se svou dcerkou, není to až tak úplně blbý, jak jsem si původně myslel, ale na pravidelné sledování to není ...(27.5.2015)

spongebob je taky jeden zmích oblíbených seriálů ale škoda že si ne vspomenu že ho dávají a tak jsem přišel o hodně dobrých dílů třeba vítej v týmu nebo blecha víc dílů které jsem prošvihl jsi ne pamatuju ale tak ve třích letech jsem si mislel že to je pro dospělé hrozná léta(24.8.2015)

Seriál mého dětství... SpongeBoba jsem si jako malá jednoduše zamilovala a dodnes mám tento animák moc ráda, je originální, nápaditý, občas sice trochu šílený, ale vždy plný humoru, který pobaví nejen děti. A SpongeBob sám se svým pozitivním myšlením a nadšením je hrdinou, kterého si musí oblíbit snad každý. (Ale uznávám, nejsem objektivní, už od 6 let jsem skalní fanoušek :D).(3.1.2016)

Bezkonkurenční seriál s úžasným českým dabingem, výbornými postavami, skvělými vtipy a povedenou animací.(18.5.2016)

• RomanL

Tento styl humoru ani animace mi nesedí...(6.6.2016)

Tento seriál mi příde jako pro děti, ale v tomto seriálu porušují fyzikální zákony :) to mě na něm baví. 10/10(28.12.2016)

Blbárna,na kterou se i tak dá koukat. Spongebob nikdy nezklame a vždycky pobaví nejen děti,ale i dospělé. Tak přiznejme si,že je to borec. Nebo snad ještě někdo umí rozdělat oheň pod vodou? :-D(11.6.2017)

Ulítlé, vtipné, infantilní, roztomilé, náladu elevující. Konečně jsem si uvědomil, že "snad jedině tvrdej chlap má Spongeboba v kalhotách..."(31.12.2017)

Good old Spongebob. Nějaký díly má přeci jenom slabší, ale ve většině případů se jedná o ryzí esenci geniality, na kterou se těžko zapomíná. Taktéž se jedná o jeden z mála seriálů, který má lepší český dabing než původní, hlavně díky Janu Maxiánovi, který umí ztvárnit Spongeboba jako snad nikdo na světě.(18.1.2018)

• Neel

Každé ráno zapínám jistý program se Spongebobem svému synovi. K tomuto hodnocení mě přimělo jedno ráno, kdy běžel díl, kde Patrik hvězdice prosazuje své právo mýt se mu jen tehdy, když se mu chce. Následný výčet toho, co všechno na těle si nemyje a co jak smrdí, doprovázené vizuální ukázkou, byť animovanou, mě málem přimělo vrátit celý obsah snídaně do mísy... Ne, fakt to nechápu, co všichni mají s krabíma hambáčema.(28.4.2019)

Cieľom tohto seriálu je pobaviť diváka. Nejde na to však prostredníctvom bežného humoru, vtipov, situačnej komiky či paródii, ale predovšetkým prostredníctvom nezmyselných, šokujúcich, niekedy až absurdných scén (jeden príklad za všetky - oheň či sprchovanie na dne oceánu). Tento zámer však našťastie nie je vybičovaný až do extrémov (ako napríklad moje "obľúbené" Sharknado) a sekunduje mu tu aj tradičnejší humor. Osobne som sa na týchto scénach aj pobavil. Vzhľadom k žánru a spôsobu spracovania sa o nejakom deji či vývoji postáv nedá ani hovoriť, rovnako ani o hlbšom význame celého seriálu. V dnešnej dobe je síce Spongebob už legenda, udržiavaná pri živote najmä množstvom memes, aspoň podľa mňa sa však o nejako zvlášť výnimočné či kvalitné dielo po žiadnej stránke nejedná.(3.7.2019)

Toto je jedna z mojich najoblubenejsich rozpravok, ale ja ich mam vela, ale toto je proste klasika, vsetky tie charaktery, a proste stale je to rovnake, ale predsa ine..:) A SpongeBob, proste ja z neho nepozem, to je taka COOL rozpravka, a tie diely ked chyta meduzy, to je proste the best..:) Ked sa xcel premenit na meduzu..:))(20.11.2005)

Pro tento animovaný seriál jsem si v USA vypěstoval jakousi slabost a proto mě jeho uvedení na české obrazovky celkem nadchlo. První, čeho jsem se obával byl dabing, jelikož jsem byl zvyklý na originál a myslel jsem si, že nemůže být lepší. Obava se bohužel potvrdila, sám SpongeBob není nadabován zrovna nejlépe (spíše naprosto mizerně, s originálem se nedá vůbec srovnávat), což velmi ubírá na celkovém dojmu ze seriálu, protože "praštěný" hlas a smích SpongeBoba jsou jedněmi z pilířů celého seriálu. Dabing ostatních postaviček je celkem obstojný (zejména Mr. Krabs a Squidward). Místy značně pokulhává i (v některých místech až zbytečný) překlad - ikdyž uznávám, že některé slovní hříčky a pojmy jsou do češtiny vpodstatě nepřeložitelné, což je ovšem v celkovém kontextu seriálu veliká škoda a navíc se tím pádem překlad často logicky neshoduje se zobrazovanou scénou a jejím významem. Ale abych nemluvil jen o českém dabingu a překladu (ty samozřejmě nejsou předmětem tvůrců seriálu) - celý seriál je originální svým nápadem (koho by také napadlo udělat hlavní postavou seriálu mořskou houbu, že?), seriál je nenásilný a zejména vyžívání se ve statických obrázcích některých detailů je impozantní a velmi humorné. Nicméně se nemohu ubránit pocitu, že příběhy SpongeBoba se občas opakují (snaha Planktona o ukradení tajného receptu na Krabí hambáč), což místy sklouzává do nudných, předvídatelných částí. Taktéž ovšem musím doporučit některé vyloženě podařené, originální a zejména vtipné díly jako The Idiot Box, Club SpongeBob, Pre-Hibernation Week (zde hudební host - kapela Pantera VELICE potěšil, ač je díl trochu zvláštní. [R.I.P. Dimebag Darrell]) apod. Z celého seriálu jsem získal dojem, že jeho tvůrci (a zejména dabér orginálního SpongeBoba) musí být stejně ujetí (v dobrém slova smyslu) jako samotné postavičky seriálu. Každý, kdo zná tento seriál v originálním znění, ví o čem píši. Originální, velmi vtipné, typicky americké... Seriál zdaleka není jen pro děti a s trochou nadhledu a dobré nálady se bude líbit mnoha lidem. Mé hodnocení: SERIÁL V ORIGINÁLE: 95%, SERIÁL V ČEŠTINĚ: 65%.(13.2.2010)

Kouká celá rodina a skvěle se baví :-)(8.1.2011)

Kdo chce pochopi! Takove bych dal motto tomuto serialu, ktery se pohybuje na hranici mezi detskou fantazii a dospelackym duvtipem. Ano nektere dily jsou uplne mimo. Ale vetsina pojednava o neskutecnem pratelstvi, o dobrote srdce a odobrote ducha a tak by to prece melo byt.(3.3.2011)

Viděl jsem jeden díl, říkám celkem dobrý, viděl jsem druhý, pak třetí, pak už jsem si nenechal ujít žádný, pokud to šlo, je to taková ujetá blbost, ale plná naprosto originálních hlášek a nápady tam srší od první po poslední minutu, že se zasměju ve skoro čtyřiceti letech, klobouk dolů před autory, prostě jsem si tuhle blbůstku zamiloval, právě proto, že je nevšední ...(15.12.2011)

Spongebob + Jan Maxián (dabér) tvoří nezapomenutelnou (pro mě) ikonu dětského střeštěného seriálu. Celá ta atmosféra jakou se seriál nese a popletené epizody + blbeček Patrik a skrblík Krabs. Dostal jsem z toho záchvat a miluju to - hlavně SpongeBoba.(8.1.2012)

Sponegebob je dobře vtipná postava neni to spíš postava je to mořská houba :D Tento seriál mám strašně rád poznal jsem ho vlastně když jsem mněl volno tak sem si jen tak prohlížel kanáli a najednou sem uviděl tohle řikám si : to je první díl a tak jsem ho shlédnul líbilo se mi to, pak jsem začal koukat znovu a znovu až to bylo přesunuto a začli to dávat ráno tak jsem si řek: tak du se koukat na Sponegeboba a nedávali ho místo toho nějakou blbost až jsem zístil že je to až ráno což mi vyhovovalo tak jsem začal být velkým fanouškem a zařdil jsem tento seriál mezi své oblíbene teď už takový fanoušek nejsem ale když Sponegebob hraje tak se kouknu když se mi chce a chce se mi často :D ale dávají ho jenom o víkendu na Nově a tak koukám jen o víkendu(16.1.2012)

Asi tak jeden z pěti příběhů (v jednou dílu jsou zpravidla dva) je výborný a dosáhl by na pět hvězd, asi tak jeden z dvaceti je úplně geniální. Sleduji to s drobotinou, máme vytipované dobré díly a už jdeme najisto. Je to asi trochu kultovní záležitost, hláškami a popěvky ze Spongeboba si prokládáme život, malujeme ho apod. Jenom škoda těch horších dílů, vytváří to dost bariéru k tomuto seriálu, taky se to pak dost špatně souhrnně hodnotí.(30.6.2012)

Výborný kreslený seriál nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Dobrák Spongebob so svojím najlepším kamarátom Patrikom v každej časti vyčaria divákom pri televíznych obrazovkách úsmev :)(9.9.2012)

geniální humor! Vřele doporučuju.(10.10.2012)

Toľko originality a zároveň vtipnej absurdnosti v jednom seriáli človek len tak nenájde.(28.11.2012)

Při jedné příležitosti jsem tento seriál prohlásila za nejujetější (seriálovou) dabingovou roli Jana Maxiána. Hlavní hrdina je neskutečná postavička a já souhlasím se všemi, kdo si myslí, že autoři museli být na houbičkách, když to psali. Tolik šíleností co vymysleli - panoptikum postaviček : stále optimistický Spongebob, neskutečně hloupý Patrik, držgrešle Krabs, ochotná vědkyně Sandy. A do toho třeba nápady, že u Křupavého kraba se nebudou dělat proslavené hamburgery, ale křupavé párky nebo že Spongebobovi dojdou hranaté kalhoty a při nošení kulatých zažije krizi identity ;-)(27.12.2012)

Seriál primárne určený pre deti, ale div sa svete, ani ja sa toho nemôžem nasýtiť. Veľmi humorné a zábavné ale aj tak detské. Keby som bol dieťaťom, tak toto je to pravé orechové :)(27.12.2012)

Naprosto geniální seriál. Přivedli mě k tomu děti, nechápal jsem co furt blbnou s tou sušenkou :-DDD To je tak blbý, až je to geniální. Hudba mě tak dostala, že jsem ji musel stahovat z netu. V sobotu jsem vstával s dětma abych to stihl ráno ke snídani. Totální pohodička a Sandy, veverka co žije ve skafandru na dně moře, ta mě uplně zabila. Zítiší bikin je termín, který se u nás používá pro označení zahrady.(17.7.2013)

Boží animovaný seriál.Nejlepší díly jsou se SpongeBobem a Patrikem ty fakt stojí za to.Naopak díly s Planktonem mě vůbec nebaví.Se SpongeBobovi v kalhotách se prostě vždy zasměju, takže 5 hvězdiček *****(17.10.2013)

Skvělý animovaný seriál.Pro mě osobně číslo 1.Mr.Krabs a Sépiák jsou neskuteční střelci :D(3.11.2013)

SpongeBob is love,SpongeBob is life.(1.2.2014)

Býval jsem zásadně proti drogám, leč tenhle seriál mě donutil přemýšlet nad nimi jinak. Autoři je užívají velmi kreativně.(17.2.2014)

Ten dabbing co ted davaj na TV Smichov je totalne super...(31.3.2014)

Kam se hrabou všichni psychologové a psychiatři se svými ,,léky'', nejlepší lék proti depce je SpongeBob! Žlutá, vysmátá a naivní houba se svým nejlepším a nejnablblejším kámošem a vždy nevrlým sousedem, mě pokaždé dokáží rozesmát. Seriál je plný vtipů a některé záběry mají do dětské podívané hodně daleko.. Tak co, chystáte se také do kina na Sponge out of water? ;)(18.12.2014)

• Entfak1

Rodinný? To jako i pro děti? Při sledování tohoto, ani nevím jak to pojmenovat, člověk úplně cítí jak mu inteligence nabírá gravitační zrychlení a po 25 minutách se ozve jen cink. To jak poslední point dorazil na povrch. Neříkám, že to občas není vtipné... Ale dětem bych to nepouštěl. Vlastně, nikomu bych to nepouštěl! Vysíláno od roku 99 a očividně už to má negativní celosvětové důsledky. Odpad(3.2.2015)

Rozprávka môjho detstva :")(15.2.2015)

Úžasný seriál, mám moc ráda celý tento pomatený podmořský svět a hlavně SpongeBoba. Bavím se u každého dílu, doporučuju všem, kteří se potřebují odreagovat a pobavit.(7.3.2015)

Dlouho jsem neměl tušení, o co jde..každopádně mě vždy vytáčel už jen ten název "Spongebob" a navíc to měl každej tragéd na tričku nebo jako přívěšek v autě, tak jsem si vždy říkal, jak může být nějaká emerická animovaná krávovina s žlutou houbou na nádobí takto oblíbená, a to nejen u dětí? Jelikož to ale přítelkyně miluje, byl jsem nucen zhlédnout několik dílů, a tak nějak jsem pochopil..Animace Spongebobovo obličejových výrazů je zkrátka geniální (hlavně po chlastu, úrazech apod=D) a CZ dabing se opravdu povedl.(24.6.2015)

No, malému se to strašně líbí, mě to přijde hlavně blbý... Blbý je to alespoň "opravdu", na nic si to nehraje a je proto třeba přiznat cenu za upřímnost a tudíž i za jistou míru originality.(8.7.2015)

Vrchol kreslené seriálové kinematografie. Skvost, dokonalost, taková ta ryzí originalita, kdy vás při obrazovce naprosto drží silou, jakou může přerušit pouze to, že už musíte do školy.(16.9.2015)

Bože...:-)(18.10.2015)

Děcka to mají zakázaný, ale já na to koukám. Doporučuji "The Treats" a "The Cent of Money".(11.1.2016)

Brutální hlášky, super scénáře, nádherný postavičky.(14.1.2016)

Jste připraveni dětii???? JEEEEEEEEEEEEE HOOOOOOOOOOOOOO ... Kdo žije v ananasu na dně moří Spongebob Square pants.....(26.2.2016)

To je fakt ujetá záležitost pro zhulence :D(21.6.2016)

• DAJAAAA

Hrozná debilovina(14.4.2017)

Tenhle seriál miluju.Až na díly s trapným pirátem očkem,je to dost "drsná" komedie.Moje nejoblíbenější postava je hvězdice Patrick,ale ostatní jsou také super.U mnoha dílů jsem se málem potrhal smíchy.Možná je to oficiálně pro děti ale nato je až moc fórů mířeno na dospělé publikum.90%.(15.7.2017)

Tento seriál je na každou náladu. Spongeboba jsem si tak oblíbil že je na prvním místě seriálů- pro mně jsou seriály: 1.Spongebob v kalhotách 2. Scooby-Doo(všechny seriály) 3. Simpsonovi ostatní(31.7.2017)

Chytrá Sandy, hlupák Patrick, hamoun Krabs, kamarádský Bob a věčně naštvaný Sépiák.. tahle banda jistě pobaví větší i menší diváky(23.11.2017)

Za me super oddychovka. Hlavne kvuli spickovemu českemu dabingu. Maxijan je týpek!(25.2.2018)

• Evanlyn

Sem asi jedna z mála, ale tenhle seriál mě vlastně vůbec nebaví. Nijak mi nevadí to sledovat, ale nikdy bych si to sama od sebe nepustila.(28.3.2018)

SpongeBob: ,,Sépiaku, stalo sa ti niekedy, že to v práci nebola taká zábava ako pred tým?” Sépiak: ,,ano” SpongeBob: ,,A čo sa stalo?” Sépiak: ,,dostal som prácu”(3.4.2018)

88%(26.5.2018)

Skvelý dabing(23.8.2018)

Mě jako dospělého to místy přijde dost hloupé a trapné. Ale je tam pár chvilek které pobaví. Na nedostatek postav si nelze stěžovat.(2.1.2019)

SpongeBobovi by som jednu prijebal ta by videl(12.1.2019)

Je úplně jedno, kolik je Vám let, SpongeBob je prostě pro všechny. Bláznivý, originální, vtipný a hlavně skvělý nápad! Ten, kdo tohle všechno vymyslel se musel buďto fakt pořádně zhulit, nebo měl sakra dobrou fantazii. Normálně by nikoho asi nenapadlo udělat seriál o mořské houbě v ananasu, kde žije na dně moře i veverka a je tu restaurace Křupavý krab, ze které se skrblíkovi panu Krabsovi snaží mnohokrát a neúspěšně ukrást tajný recept na krabí hambáče malý padouch Plankton. Paráda!(9.4.2019)

Světle zářivý záblesk mezi animovanými seriály pro „celou rodinu“ Novější díly však ne, to je veliká škoda(12.6.2019)