Kdo by věřil, že přijdu na chuť malé žluté houbě téměř ve věku dospělosti. Čím jsem starší, tím víc mě baví pozorovat Spongebobovo žití ve velkém ananasu na dně moří. Neskutečně se bavím nad jeho zvláštností. Patrik je takový hlupák, čímž si dokáže získat veškerou pozornost. A neméně důležitý Sépiák, který mě baví jeho nabručeností a neustálou znuděností. Některé díly opravdu stojí za to, například když je záběr na Geryho ulitu, či Spongebobovy nohy. Nestalo se mi, že by mě nějaký díl nebavil.(8.6.2013)

Takových 70%. Nikdy jsem se na to nedíval, až nyní občas se synem přítelkyně. Některé díly lepší, i dospělí se zasmějí, některé díly takové spíše trapnější. Ale když se člověk dívá na celý díl, rozhodně je to lepší, než vidět útržky, protože to je děs. Ne, že bych to musel vidět, ale když už se na to dívám, dá se to přežít a když člověk chytne lepší díl, i se pobaví a zasměje. Howgh!(26.1.2016)

Postavičku Spongeboba som si nemohol nejako obľúbiť, keďže som videl len pár častí z tohto animáku, ale aj to málo čo som videl, mi stačí na to, aby som povedal, že to v prvom rade nie je veľmi pre deti a v druhom rade je to vtipné aj pre dospeláka. A dá sa pritom zabaviť. Niečo medzi Simpsonovcami a South Parkom. 60 %(28.12.2015)

Taky máte někdy ten pocit, že jsou filmy nebo seriály, které vás baví zkrátka jen v telce? Pustit si tohoto epesního žlutýho eMentála na noťasu, hmm, tak nějak to není vončo. Ale jakmile odbije 19.hodina a já nemám nic lepšího na práci, hned spěchám do Zátiší Bikin. "Well, it may be stupid, but it's also dumb!"(2.4.2015)

• Flaxik

A s pravdou ven, kdo jste podle obrázku nejdřív mysleli, ze SpongeBob je kus ementálu? Nevěřím, že jsem jediný! Celkem pošahaná, občas až vyhulená úchylačinka, ale stokrát lepší než vykozené Winx nebo vymozkovaní Bakugani. SpongeBob je takové otravné hovado, že mě občas i baví. Ale fakt, vypadá jak kus sýru, že jo?(7.6.2016)

• - Na jedné epizodě vždy pracuje přibližně 50 lidí. (Pierre)

• - Spongebob je oblíbená postava prezidenta USA Baracka Obamy, který to uvedl v TV Guide 2007. (Zbranicus)

• - Podľa vodičských preukazov z 1. série a epizódy "Sleepy Time" sa Pán Krabs narodil 30. novembra 1942 a SpongeBob 14. júna 1986. (Carol Pifková)