Tahle věc mě začíná dovádět k šílenství. Žádné nové díly a všem postavičkám bych nejraději vrazil.(15.5.2012)

Tenhle od pohledu protivnej, zdrogovanej antropomorfní "ementál" můžete buď milovat nebo nenávidět. ... Ústřední postavou seriálu je ultrakreténské duo, které dovedlo termín "blbý a blbější" do dosud nepoznaných dimenzí. Spongebob i Patrik jsou chytří asi jako... no... skutečná mořská houba a skutečná mořská hvězdice po mozkové obrně. Dobrodružství těchhle dvou retardů může díky neexistenci pravidel leckdy nabývat až dadaistických kvalit, s lehkým dotekem surreálna a řádnou dávkou demence. A já jednoduše miluju, když se zhovadilost umí dotáhnout za úměrnou mez. Pozdraven buď Spongebob ve své hranatosti!(4.8.2013)

• Teya

Nudná ptákovina s příšernou animací, tupými příběhy a takovou koncentrací nechuťáren a zhovadilostí, až mě to u pořadu pro děti zaráží. Nemůžu se dočkat, až to moji dceru konečně omrzí a přestane mě s tím dennodenně mučit.(29.12.2013)

Optimistický a bezstarostný plážový seriál. Pre deti je tu dobráčisko Spongebob a kopa ponaučení, pre dospelých zasa absurdný humor, z času na čas nejaká paródia a sladký závan nie až tak vzdialeného detstva. A tak to má byť :)(19.11.2010)

Díly, kde se objevuje pirát Očko, jsou naprostý a totální odpad, díly se Supermořcem a Ploutvoklukem jsou, no dejme tomu, nudné, ale vše ostatní je pecka. Spongebob je takový idiot a jeho okolní svět je tak dokonale nelogický a bez pravidel, že vznikají neuvěřitelné situace a člověk si tento seriál po pár dílech musí zamilovat. s5(31.5.2013)

• - Dle zjištění psychologů a dalších specialistů seriál snižuje IQ dětí. (Zbranicus)

• - SpongeBob se původně jmenoval SpongeBoy. Toto pojmenování však již bylo opatřeno ochrannou známkou. (D.A.)

• - Postavy Super-mořec a jeho pomocník Ploutvo-kluk (v originále Mermaid Man a Barnacle Boy) vznikly jako parodie na DC super-hrdinu Aquamana a jeho pomocníka Aqualada. (P. J. D.)