Vzhledem k tomu, že jsem během svých snídaní viděl už asi tak sto dílů, si myslím, že jsem oprávněn tento seriál hodnotit. Hlavou mi vrtá, jestli je to skutečně pro děti. A pokud je, tak proč je to svým způsobem tak nevýchovný seriál. Prostě vše je vzhůru nohama, nic nedává smysl a je to celé tak trochu úchylné. Zároveň je to ale z ranního programu to nejsmysluplnější, na co se dá koukat, občas se u toho člověk i zasměje a velmi povedený je i český dabing.(26.9.2017)

Kdo žije na dně sedmi moří? To je nám snad všem jasné. Kdo by přeci neznal malého roztomilého uličníka, který každého dokáže svým jednoduchým vtipem pobavit. Jmenovitě můžu podotknout, že humor byl zvolen perfektně, protože není mířen pouze na dětskou skupinu, ale i na ostatní. Příběhy jednotlivých kapitol tu hrají druhé housle, ale to neznamená, že jsou odfláknuté. Je v nich tolik dobrých gagů, že by člověk nedokázal ani spočítat. Hudba se mi také hodně líbila a zejména úvodní písnička, kterou si občas sama pro sebe broukám. Možná je to tím, že jsem si tenhle animovaný seriál zamilovala, ale podle mne by měl dostat plný počet.(8.3.2014)

8/10 Nevěřil jsem, jak moc se nasměju u kresleného seriálu pro děti. Dialogy a vizuální stránka jasně napovídají, že jde o večerníčkovou záležitost s klasickým morálním ponaučením na konci. Ale právě úžasně povedená a originální animace spolu s komicky přímočarými rozhovory a příběhy tvoří onu nezaměnitelnou zábavnou atmosféru. Když ještě autoři přidají neodolatelného bezmozka Patrika, tak není co řešit. Tato jednoduchá a svižná zábava v desetiminutových porcích mi vždy dodá optimismu.(4.2.2007)

Tohle je jedna velká bezkonkurenční halucinace. Zbožňuju Spongeho a když jsem viděla Twilight s českým dabingem, tak jsem místo Edwarda viděla Spongeho (díky Honzovi Maxiánovi) a celý film jsem se jen smála. Jojo občas si říkám, že ty starosti, které má Houba Robert v ananasu na dně moří, bych také chtěla mít. :D(21.11.2013)

Víte co se říká: "zvědavého šneka zabila sůl." Ze začátku mě Spongebob moc nebral, ale když už jsem si na tuhle houbičku zvyknul, tak mě začala bavit. Je pěkné sledovat bezstarostného žluťáka, který se svým tělem a obličejem dokáže provést neskutečné šílenosti a být přitom vtipnej a lézt na nervy Sépijákovi společně se svým kamarádem Patrikem. Hodně dobrá originální záležitost. Mám před sebou ještě spoustu dílů, na které se těším. :-)(11.2.2013)

• - Planktonova počítačová žena Karen je pojmenována po manželce Stephena Hillenburga, tvůrce Spongeboba. Dabována je pak Jill Talley, manželkou Toma kennyho, Spongebobova dabéra. (cvaky32)

• - Od 9. série je seriál vyráběn v HD. (Pierre)

• - Kdykoli nastane zmatek, je možné kohosi zaslechnout křičet "My Leg". (D.A.)