Taky máte někdy ten pocit, že jsou filmy nebo seriály, které vás baví zkrátka jen v telce? Pustit si tohoto epesního žlutýho eMentála na noťasu, hmm, tak nějak to není vončo. Ale jakmile odbije 19.hodina a já nemám nic lepšího na práci, hned spěchám do Zátiší Bikin. "Well, it may be stupid, but it's also dumb!"(2.4.2015)

Trvalo mi pár epizod než jsem tomuto seriálu přišla na chuť. Sledovala jsem ho v holandském dabingu a to byla půlka legrace, protože holandský spongebob se směje tak úchylně, až jsem dostávala záchvaty smíchu. Anglická verze taky vtipná, ale česká nic moc. Škoda, že se to nikdo nesnažil česky dobře nadabovat, mohlo by to být super. Ale každopádně zařazuju do seznamu “pohádek”, které jednou budu pouštět svým dětem.(25.4.2011)

• Sochorisko

Jako odpůrce Spongeboba musím zmínit naprostou banalitu nápadu-mluvící houby.. Sice to nepraktikuji často ale na tento seriál koukám/nekoukám v češtině a ten "hlas" mi k tomu vůbec nesedí. No ale celkově příběh, komika a systém prezentace mě nudí a vytáčí. A ta znělka ? To je snad horší než u seriálu Ulice nebo Ordinace !!!(27.4.2015)

Nemít malou dceru, tak bych to asi minul. A i tak jsem si ze začátku říkal, že tuhle vymaštěnost už do obýváku nepustím. Inu, díl se s dílem sešel, a já si ujetost tohohle seriálu užívám pomalu víc, než mrňavka. A český dabing je jednoduše geniální. P.S. Eminentně by mě zajímalo, kdo dokázal takovýhle trip dotlačit do výroby :)(18.9.2014)

Kouzelný kreslený seriál, který si hláškami nezadá se simpsnama, natolik promyšlený, že je nezávadný pro děti a přitom velmi obohacující i pro dospělé... Zkrátka skvělé odlehčení po náročném dni, seriál plný rad do života a vtipných situací.. Morous Tadeáš, ztělesněná inteligence v podobě Patrika a nezapomenutelný Sponge v doprovodu skryté hlavní postavy Garryho... Prostě parádička PS:Konečně ho dávají i u nás :))))(8.9.2008)

• - Kdykoli nastane zmatek, je možné kohosi zaslechnout křičet "My Leg". (D.A.)

• - Jedenáctiminutová epizoda se vyrábí přibližně 5 měsíců. (Pierre)

• - Mořská houba Spongiforma squarepantsii, objevená v roce 2011, byla pojmenovaná právě po hlavní postavičce seriálu - Spongbobovi Squarepantsovi. (P. J. D.)