Kouzelný kreslený seriál, který si hláškami nezadá se simpsnama, natolik promyšlený, že je nezávadný pro děti a přitom velmi obohacující i pro dospělé... Zkrátka skvělé odlehčení po náročném dni, seriál plný rad do života a vtipných situací.. Morous Tadeáš, ztělesněná inteligence v podobě Patrika a nezapomenutelný Sponge v doprovodu skryté hlavní postavy Garryho... Prostě parádička PS:Konečně ho dávají i u nás :))))(8.9.2008)

Tohle je jedna velká bezkonkurenční halucinace. Zbožňuju Spongeho a když jsem viděla Twilight s českým dabingem, tak jsem místo Edwarda viděla Spongeho (díky Honzovi Maxiánovi) a celý film jsem se jen smála. Jojo občas si říkám, že ty starosti, které má Houba Robert v ananasu na dně moří, bych také chtěla mít. :D(21.11.2013)

Přijdete v sedm hodin večer z práce, jste utahaní a nemáte na nic jiného chuť, než si pustit televizi a na něco se podívat, kde jenž je pouze ten problém, že tam bohužel nic v tuto dobu nedávají. Možná si řeknete, že za deset minut dávají Spongeboba a možná si ho také pustíte. Zjistíte, že je to opravdu vtipné a nenáročné na animovanou tvorbu. Pusíte si ho druhý den, třetí den v neděli také a už v tom jedete. Spongebob je animovaná závislovka, kterou si všichni zamilujete ať už vtipem a nebo rovnou Spongebobovo smíchem, Patrikovo hlupáctvím, Sépiákovo nabručeností či Krabsovo penězochtěním. Hned po rodince Simpsonových je to moje druhá nejoblíbenější animovaná tvorba a dál už bych asi měl končit a snad jenom užívejte si vtipného Spongeboba !(14.11.2014)

Spongeboba jsem poznal když jsem byl hodně malej, tak si pomatuju jak jsem vždycky čekal na RTL nebo Nickledonu nebo co vlastně bylo.. who cares.. na desatou hodinu abych mohl vidět Spongeboba s německým dabingem. Později už jsem si to stahoval v "dospělosti" a koukal na to a vždy mě to pobavilo. Tahle houba a jeho přátele žijící pod vodou je prostě boží.(13.9.2016)

Vzhledem k tomu, že jsem během svých snídaní viděl už asi tak sto dílů, si myslím, že jsem oprávněn tento seriál hodnotit. Hlavou mi vrtá, jestli je to skutečně pro děti. A pokud je, tak proč je to svým způsobem tak nevýchovný seriál. Prostě vše je vzhůru nohama, nic nedává smysl a je to celé tak trochu úchylné. Zároveň je to ale z ranního programu to nejsmysluplnější, na co se dá koukat, občas se u toho člověk i zasměje a velmi povedený je i český dabing.(26.9.2017)

• - Ukrajinská komise, co má dohled nad veřejnou morálkou, soudí že Spongebob je homosexuál a seriál má záměr poškodit dětskou psychiku. (Pierre)

• - SpongeBob se původně jmenoval SpongeBoy a seriál měl nést název SpongeBoy Ahoy!. Toto pojmenování „SpongeBoy“ však již bylo opatřeno ochrannou známkou. (D.A.)

• - Hlavní postavy seriálu jsou vytvořeny podle 7 hříchů, přičemž každá z postav představuje jeden hřích. Spongebob reprezentuje chtíč, Gary obžerství, Patrick lenost, Sépiják hněv, Sandy pýcha, Pan Krabs chamtivost a Plankton závist. (Jankoo)