Viděl jsem jen pár dílů v zahraničí, ale parádně jsem se bavil. - Ale co mě napadlo u tohoto seriálu: v top 200 je spousta takovejhle supr seriálů, který se k většině lidí vůbec nedostanou. Všechny maj 80%+ a maximálně 400 hodnocení. Ách jo, ale člověk nemůže chtít vše. Edit 11.12.2011: Konečně jsem se dostal k dostatku SpongeBobů a nemůžu se toho nabažit. Je to nejvíc úchylný, ale výborný!(1.9.2008)

Každý by měl čas od času odjet na vlně infantilního humoru do Zátiší Bikin,pryč od zsmušilého, nepřejícího a negativního světa tam venku. No, a přesně s tím vám skvěle pomůže Spongebob! Objevila jsem ho ještě jako dítě, na německém kanále, když jsme byli na dovolené, bylo hnusně, a nic jiného nešlo- a řeknu vám, i když jsem tomu vůbec nerozuměla hrozně mě to bavilo, a kupodivu to bavilo i otce. Když jsme se vrátili domů chtěli jsme to najít i v CZ verzi, bohužel v té době nic takového u nás nebylo. Ale asi za rok nebo dva jsem se jako každé správné dítě mého věku koukla o víkendu od 5:00 ráno v TV na pohádky, když najednou co nezačíná, český Spongebob! Letím do ložnice a budím otce v 6:00 s nadšeným povykováním že "Houba je v TV česky! Houba je česky!!!!!", nuže jsme se šli dívat. A od té doby dalo by se říct když ho chytnu koukám, už ale ne v 6 ráno, asi stárnu, ach jo. Tolik můj příběh jak ke Spongebobovi jsem přišla... Jo ten seriál je boží a nejlepší je Sepiák!(4.7.2016)

Mám komentátorský blok a zároveň dilema, všechny mnou hodnocené filmy opatřuji komentářem, tudíž jsem na vážkách, zda mám vůbec příhody mořské houbičky na mytí hodnotit. Pokusím se tedy alespoň vyjádřit pocity, které mám z téhle hravé animované grotesky, byť mne to stojí velké úsilí : Chachacháá ! Toto citoslovce není v žádném případě myšleno ironicky, nýbrž zcela pregnantně popisuje radostné projevy mé maličkosti při sledování eskapád tohoto tvorečka v modravých vodách pobřežního moře. Závěrem je nutno říci, že přes veškerou snahu překonat až absurdní nechuť k psaní , se mi opět povedlo stvořit něco pro mne naprosto typického, a tím je celkem dlouhý, ovšem zcela bezobsažný komentář, jinými slovy hovno zapsané několika větami. Uklidňuje mne však fakt, že se v tomto svém počínání necítím na ČSFD jedinečným.(19.5.2014)

Trvalo mi pár epizod než jsem tomuto seriálu přišla na chuť. Sledovala jsem ho v holandském dabingu a to byla půlka legrace, protože holandský spongebob se směje tak úchylně, až jsem dostávala záchvaty smíchu. Anglická verze taky vtipná, ale česká nic moc. Škoda, že se to nikdo nesnažil česky dobře nadabovat, mohlo by to být super. Ale každopádně zařazuju do seznamu “pohádek”, které jednou budu pouštět svým dětem.(25.4.2011)

8/10 Nevěřil jsem, jak moc se nasměju u kresleného seriálu pro děti. Dialogy a vizuální stránka jasně napovídají, že jde o večerníčkovou záležitost s klasickým morálním ponaučením na konci. Ale právě úžasně povedená a originální animace spolu s komicky přímočarými rozhovory a příběhy tvoří onu nezaměnitelnou zábavnou atmosféru. Když ještě autoři přidají neodolatelného bezmozka Patrika, tak není co řešit. Tato jednoduchá a svižná zábava v desetiminutových porcích mi vždy dodá optimismu.(4.2.2007)

• - Spongebob se stal zaměstnancem měsíce 374x. Jen jeden měsíc nebyl zvolen on, ale Sépiak (Kajman26)

• - Restaurace Křupavý krab (v originále Krusty Krab) je ve skutečnosti inspirovaná pastí na humry. Dá se tak předpokládat, že se jedná o promyšlený vtípek  tvůrců. (P. J. D.)

• - Pán Krabs žije na 3541 Anchor Way. (Carol Pifková)