Mám komentátorský blok a zároveň dilema, všechny mnou hodnocené filmy opatřuji komentářem, tudíž jsem na vážkách, zda mám vůbec příhody mořské houbičky na mytí hodnotit. Pokusím se tedy alespoň vyjádřit pocity, které mám z téhle hravé animované grotesky, byť mne to stojí velké úsilí : Chachacháá ! Toto citoslovce není v žádném případě myšleno ironicky, nýbrž zcela pregnantně popisuje radostné projevy mé maličkosti při sledování eskapád tohoto tvorečka v modravých vodách pobřežního moře. Závěrem je nutno říci, že přes veškerou snahu překonat až absurdní nechuť k psaní , se mi opět povedlo stvořit něco pro mne naprosto typického, a tím je celkem dlouhý, ovšem zcela bezobsažný komentář, jinými slovy hovno zapsané několika větami. Uklidňuje mne však fakt, že se v tomto svém počínání necítím na ČSFD jedinečným.(19.5.2014)

V dobách, kdy NOVA měla ještě dva kanály, vysílali v létě 2009 prvních 100 dílů, celý rok, v kuse. Mě unavovalo, ale pak po závěru začali odvysílat dalších 100 dílů, znovu opakujících se celý rok. A pak když už se to přesunulo do kanálu SMÍCHOV, tak se to už donekonečna opakuje!!! Ale jedna dobrá věc je v tom, že ty úplně nejstarší díly z roku 1999-2001 byli ještě takové uklidněné, s pracnou, velmi pohyblivou animací. Pozdější byli víc ztřeštěnější, ale pomalé - nejlepší byli ty cedule typu "O tři hodiny později" - z toho řvu smíchy. Ty díly od roku 2006 byli už takové umělé, postavy byly něco jako roboti. Humor postavený na tom, aby jsme řvaly smíchy z toho, jak něco min. 4x stahujou z kůže, vydloubnutí očí a podobné brutality. Nudné byli taky speciální díly. Nejnovější díly jsou takové moc uhlazené, infantilní a víc zpívající, ale už ne násilné. Ale za to, ruský dabing Spongboba je takový emoční, jeden dabér dabuje s hlasem Gustava Bubníka, Pavla Trávníčka, Jana Schánilce a dalších. Zato v českém dabingu, dabuje zase jedna žena s hlasem Hany Talpové nebo Heleny Štáchové.(11.9.2014)

Kdo žije na dně sedmi moří? To je nám snad všem jasné. Kdo by přeci neznal malého roztomilého uličníka, který každého dokáže svým jednoduchým vtipem pobavit. Jmenovitě můžu podotknout, že humor byl zvolen perfektně, protože není mířen pouze na dětskou skupinu, ale i na ostatní. Příběhy jednotlivých kapitol tu hrají druhé housle, ale to neznamená, že jsou odfláknuté. Je v nich tolik dobrých gagů, že by člověk nedokázal ani spočítat. Hudba se mi také hodně líbila a zejména úvodní písnička, kterou si občas sama pro sebe broukám. Možná je to tím, že jsem si tenhle animovaný seriál zamilovala, ale podle mne by měl dostat plný počet.(8.3.2014)

Vzhledem k existenci mých potomků jsem nucena se často dívat (nebo aspoň poslouchat) tolik slátanin produkované pro naše nejmenší, že po prvním náhodném shlédnutí Spongeboba, jsem si tohoto žlutého "savce" doslova zamilovala. Precizně vypracované jednotlivé charaktery (obzvlášt povedený je pak Sépiák - jakožto sebestředný, průměrný "rádoby" umělec a intelektuál, flustrovaným prací za pokladnou místního fast foodu a vlezlým sousedem) , nespočet slovních hříček, shazování mnohých filmových klišé a poslouchatelnými dětskými zpívánkami. Navíc výborný dabing, který vše podtrhuje. Nebojím se srovnat tento seriál se Simpsonovými (z mého pohledu i lepší). Radost mi udělalo i vědomí, že v originálním znění epizody o Atlantidě bych slyšela hlas Davida Bowieho (hned jsem začala pátrat po anglické verzi). O věnování pozornosti tvůrců každému detailu svědčí i fakt, že Bowieho postava má různě barevné oči a vlasy Ziggyho Stardusta.(5.6.2012)

Seriál mého dětství... SpongeBoba jsem si jako malá jednoduše zamilovala a dodnes mám tento animák moc ráda, je originální, nápaditý, občas sice trochu šílený, ale vždy plný humoru, který pobaví nejen děti. A SpongeBob sám se svým pozitivním myšlením a nadšením je hrdinou, kterého si musí oblíbit snad každý. (Ale uznávám, nejsem objektivní, už od 6 let jsem skalní fanoušek :D).(3.1.2016)

• - Ukrajinská komise, co má dohled nad veřejnou morálkou, soudí že Spongebob je homosexuál a seriál má záměr poškodit dětskou psychiku. (Pierre)

• - Spongebobova oblíbená barva je béžová a jeho oblíbená příchuť zmrzliny je vanilková. (Karlsberger)

• - Dle zjištění psychologů a dalších specialistů seriál snižuje IQ dětí. (Zbranicus)