Better Days

• Čína Shao nian de ni (více)

Príbeh nečakanej lásky medzi snaživou študentkou a pouličným grázlom. Po samovražde študentky priamo v areáli školy sa Chei Nai (Dongyu Zhou) stáva hlavným terčom šikany. Jej hlavným cieľom je príprava na záverečné skúšky a vysokým skóre v testoch si vybojovať vstupenku na Pekingskú univerzitu. Nadpriemerné študijné výsledky však ešte viac podnecujú závisť u agresorov. Náhodná situáciu ju spojí s pouličným bitkárom Xiao Beiom (Jackson Yee). On jej ponúkne osobnú ochranu, ak ona na oplátku bude po dokončení univerzity „ochraňovať svet“. Podarí sa im spolu ich cieľ naplniť? (Kwaichi)

Lacike

Ja neviem, či som vadný ja alebo tie nové filmy, ale zase ma to vôbec nebavilo. Téma šikany na škole je zaujímavá, ale v tomto podaní to pôsobilo nudne. Ani tá romantická línia ma nebrala a z prístupu Čínskych úradov k šikane mi je na zvracanie. Proste taký nemastný neslaný film o vážnej téme, ktorý nezachránili ani herci, ktorí sa snažili hrať jak o život. 4/10. ()

Vavča

Téma šikany na školách ve velmi drsném a nevybíravém podání, které přivádí na scénu hrdiny, jimž nelze nefandit, zamrzí pouze to, že systémové řešení spočívá v tom, že se má člověk nechat zabít, zmlátit, aby s tím pak dospělí mohli něco dělat a tvářit se tragicky, nebo sveřepě. Prostě pokrytectví na plný plyn, naštěstí podle čínského scénáře vše dobře dopadne, člověk se musí nechat zavřít do vězení, pak soudruzi nastaví nové zákony a už bude dobře díky aktivním boji proti šikaně. Herectví ok, příběh silný, podvratné idelogické poselství však film posouvá do vod průměru... ()

ScarPoul

Citlivý a po všetkých stránkach skvelo spravený film. Kopec krát má možnosť skĺznuť do prehnanej popisnosti alebo do samoúčelných emócií, ale nestane sa tomu tak. Každá jedna postava tu má svoje miesto, charakter a úlohu. Každá jedna postava sa snaží vysporiadať s problémami a každé zakopnutie a nezdar cítiť. Hoci ten je tu často vecou náhody. Šikana tu graduje a stáva sa zlovestným obrazom spoločnosti aplikovateľný na každú jednu školu. (Aspoň si to myslím). Výhoda je, že film tým nastavuje určite morálne zrkadlo, ktoré nás núti premýšľať o správnosti niektorých konaní postáv a tak nás stavia do ich pozície. Zároveň to má veľmi silnú katarziu, stojacu práve na fakte, že herci aj tvorcovia postavám rozumeli a vďaka tomu ich mohli spraviť viac žijúcimi a viac dýchajúcimi. Za mňa vec o ktorej budem ešte pekne dlho rozmýšľať a rozoberať si rôzne emócie, čo vo mne vyvolala. ()

corpsy

V prvom rade upozornenie. Pokiaľ máte melancholickú náladu a ste dosť smutne naladený, rovno sa v takomto prípade tomuto snímku vyhnite, nemusí to pre vás dopadnúť dobre. Začal som ho sledovať v pomerne pohodovom móde, a na konci som už plakal ako malý chlapec. Takže tak. Emocionálne drásajúca romantická dráma, kde sa ukáže ako to vlastne všetko chodí v láske a porozumeniu a ako stále nieje zažehnaný, a zrejme ani nikdy nebude, problém šikany na školách. A nielen na nich. ()

Thomas_xxxxx

Bolo to celkom dobré, ale strašne uťahané tempo, hlavne v druhej polovici, tomu veľmi na kvalite nepridáva. Navyše na konci to núti pozerať na hodinky, koľko ešte ostáva dokonca, čo nemám veľmi pri filmoch rád. Na ázijské pomery ešte celkom dobré, ale druhá kriminálna polovica mi veľmi nesadla a vadilo mi aj dosť málo dialógov a hluché scény. Keby to bolo kratšie, tak by to asi aj bolo na 4 hviezdy. ()

Nominace na Oscara zveřejněny

Nominace na Oscara zveřejněny