Dětský film o snech a touhách těch nejmenších, který je přímým pokračováním snímku Nefňukej, Veverko! Zatímco v prvním filmu se Kačenka musela vyrovnat s narozením dvou bratříčků, tentokrát ji čeká zkušenost mnohem smutnější. Její milovaný děda, který měl ze všech dospělých nejvíce pochopení pro její snění a hry, umřel. Pomáhají jí v tom nejen vzpomínky na dědu a hry, které spolu hráli na potoce, jak běhali po louce a zdravili jaro nebo hráli Člověče nezlob se, ale také sny o tom, že žije na břehu moře a má kouzelnou mušli, která jí splní všechna přání, ale nesmí být sobecká, marnivá a zlá, jinak přijde o svou krásu. A tak se Kačenka střídavě ocitá u moře, kde jí kouzelné mušle přičaruje nejen dlouhé vlasy a kamarády, s nimiž si může u moře hrát, ale také oživí v písku nakreslená zvířata, od moře se vrací ke vzpomínkám na chvíle, kdy k nim děda přijel naposledy. Jak šli tenkrát k vodopádům chytat pstruhy, jak našli mládě puštíka, které vypadlo z hnízda a vzali ho domů s tím, že ho vychovají v kleci na půdě. Do těchto radostných okamžiků se sice na krátko, přesto však stále neodbytněji vkrádá smutná skutečnost. (oficiální text distributora)

Karlos80

Režisérka Věra Plívová-Šimková, dětské filmy točit uměla to bez pochyb. Viz. asi její nejlepší díla veleúspěšní Páni kluci nebo Krakonoš a lyžníci. I tento film pokračování neméně úspěšného filmu Nefňukej, Veverko nám tedy těm nejmenším, určitě co nabídnout. Malá Kačka (Helenka Vítovská) tentokráte ve vzpomínkách a ve svých představách na svého dědečka (Lubor Tokoš), který zemřel a s nímž si hrála a prožívala nejedno nádherné i když smýšlené dobrodružství. Ve filmu zazněla tehdy určitě zajímavá hudba od Michala Pavlíčka, kterou z texty Michala Horáčka nahrála tehdy populární skupina Stromboli (Veliké lalúlá, Ó hory atd.), v čele s mojí oblíbenou Bárou Basikovou. O krapek lepší než první díl Nefňukej, Veverko ! Za 3,5/5*. ()

francis

Připadá mi to takový opravdický, dokonce i přesto, že dospělý postavy se dlouho zdají plochý. Postupně se ukazuje, že takový nejsou (ač nemaj moc prostoru k tomu, aby se projevily). A děti jsou skvělý (Monča, Jožan i Kačenka), ty fantazie mi do jejich světa skvěle pasujou. Jo, filmařsky by to šlo natočit i o dost líp, ale i tohle je mezi dětskými filmy výjimečná a hlavně svým pojetím zřídka vídaná záležitost. Líbilo se mi to, a to neznám první díl, nebo si ho spíš z dětství už nepamatuju. ()

Fingon

Slabší než první film, i když i zde se najde jeden či dva silné momenty - ať už jsou to hadi lezoucí po hlavě Kačenky nebo zasypávání hrobu prokládané bouří na břehu moře, která má tvář čarodějnice. Režisérka se tu se smrtí nijak nepáře a co chvíli se nějaká ta mrtvola objeví (myši, racci, mrtvý puštík). ()

blackrain

Divný film. Nikdy jsem ho ráda neměla a nemám ani dnes. Nelíbilo se mi ani prolínání dětské fantazie s realitou. Všechno mi to přišlo jako jedna velká noční můra a nebo blouznění z horečky, i když to je v podstatě to samé. ()

balba

Do reálného příběhu se prolínají sny o životě na mořském pobřeží. Výkony dětí jsou opět bezprostřední a přirozené.Perfektní dětský film. ()

Martin741

Jo, jo, Vera Plivova -Simkova detske filmy tocit vzdy vedela - a vlastne u mna je to najlepsia reziserska detskej cesko-slovenskej kinematografie. Oproiti Nefnukej Veverko tu uz ide o depresivnejsi film - malej Kacenke umrel deda, ktoreho si najviac oblubila - a cely film sa s tym vyrovnava. Slusne, ked uz sa za normalizacie mali tocit filmy oniecom, tak beriem Plivovu -Simkovu, a urcite nie Uhera a povedzme Kosenie Jastrabej Luky : 65 % ()

Zagros

O pokračování můžu napsat to stejné jako o prvním dílu. V dětství to bylo spíš na depresi a ani v dospělosti jsem Veverku na milost nevzal. Tady navíc umře nejsympatičtější postava, malé holce lezou po hlavě hadi a objevuje se spousta zvířecích mrtvol… Tohle rozhodně není idylický dětský film. Se svými dětmi se tomu určitě vyhnu. ()

zdeny99

Veverka a kouzelná mušle je klasický rodinný film určený spíše pro menší děti do deseti let. Má dvě roviny. Tou první je epická část, kdy malá Kačenka žije v reálném světě s rodiči a dědou na chalupě. S ním chodí k řece, hraje si na zahradě a na půdě chová puštíka. Tato část filmu je pěkná, jednoduše lidová, akorát hodná rodinného filmu. Její lidskost je nejvíce ukázána na smrti dědečka a následném pohřbu, což bylo podle mne nejhezčí na celém filmu. Ovšem film v sobě má ještě lyrickou část, a to když si Kačenka představuje, jak žije u moře. Její sny jsou prazvláštní a podle mě absolutně zbytečné. Celý film tím zkazily. [1234. hodnocení, 17. komentář, 45%] ()

Ygnor

Možná přemíra rozervanosti a deprese. Možná přesně něco třeba tak, jak tady padlo o halucinacích či noční můře… Těžký film pro dospělé, natož pro děti. Budu se chtít na něj podívat ještě jednou v klidu. S prostředky, které na film režisérka mohla mít ve své době ...a co nakonec dokázala, tiše smekám. ()

denbrough

Z téhle "pohádky" mě vždycky akorát tak rozbolí hlava :-o Proto už na ní nekoukám, i když je reprízovaná překvapivě opravdu často.. :-D ()

DžejPý

Je to slabší než Nefňukej, veverko, ale taky silnější - slabý film, silné psycho. Čím Kačenku krmili? Opět skvělá hudba, ale tohle se nedá zachránit... ()