Putování s pravěkými zvířaty (TV seriál)

Walking with Beasts

Dokumentární

Velká Británie, 2001, 6x29 min

Nigel Paterson

Ben Bartlett

Andrew Wilks
  • daEmoNickY

Takhle to dopadá když někdo dělá něco co neumí. _______ Příklad : Co je Pozdní Eocen? Kdy byl? Proč savci začali růst? Jak to moře Tepis vypadalo na zeměkouli? 18 metru, to je v porovnání s člověkem asi kolik? Jak vypadá "Tetida", kdyz už je zmíněn její severní břeh? ... ________ Je tu příliš pojmů, spousty z nicha ni nejsou řádně vysvětleny. Nakonec není ani jasné k čemu že ty informace slouží . Sice není od věci se procvičit v třídění informací a být samostatnější, ale zde jsem příliš často říkal "A co jako?". Dokument kde se tomu tolik nestává http://www.csfd.cz/film/232818-born-survivor-bear-grylls-ultimate-survival-man-vs-wild/ . __________ Zajímalo by mě kdy uvidím dokument, kde je jasné kdo jsou hráči (zde dinosauři, krtci, počasí, pleocén ... ) a jakou hru hrají? ______ Jestli píšeš sci-fi nebo kreslíš a potřebuješ nápady tak si to pusť - nezapomeň vypnout zvuk.(13.7.2009)

A tak tu máme předchůdce dokumentu Putování s pravěkými lidmi, tady se však místo opic lítajících po pouštích lesích a ostatních přírodou vytvořených krajinách díváme na zvířata v podobě dinosaurů, gigantických mořských patvorů, či paryb, velkých po stromech poskakujících opogoril, mamutů s prašnou srstí, pterodaktylů, aerodaktylů anebo ptakodaktylů, medvědotygrů, nosálů s alergií na prach, pavoukostonožek, no a takto bych mohl jmenovat, dokud by mi z klávesnice všechny klávesy neupadaly... A ono by to vůbec nemuselo být tak špatné, naivní a nudné jako ono pokračování, Putování s pravěkými lidmi, jenže je tu problém v tom, že BBC pracovalo se stejným scénářém, tím pádem je naivita v obou dílech naprosto stejná a hodně, opravdu hodně bych se divil, že v ostatních putovacích dokumentech by se nedělo naprosto stejně, jako zde... Nakonec jsem ale hvězdu přidal za kreativní, méně tupý a propracovaný tým pana Patersona. {60%}(29.1.2015)

Aj keď dávam päťhviezdičkové hodnotenie tak ako u "dinosaurieho" predchodcu, musím podotknúť, že tento seriál sa mi v rámci celej BBCčkárskej paleontologickej série páčil zďaleka najviac. Sám neviem prečo. Možno aj pre ešte väčšiu variabilitu prírodných prostredí a rovnomernejšie pokrytie jednotlivých geologických ér epizódami, než v predchádzajúcom seriáli. Hudba skladateľa Bena Bartletta tu dosiahla plný rozkvet a variabilitu - je rovnako energická a pestrá ako prostredia a živočíchy treťohôr a štvrtohôr, ktoré seriál majstrovsky predstavuje. Tak či onak, doteraz vedie. Obľúbené diely: Nový úsvit, Šabľozubec, Púť mamutov. Zaujímavé komentáre: lisa.ginmi, Tom_Lachtan, sleepy(23.4.2011)

Po famozním "Putování s dinosaury" další úchvatný dokumentárně - fiktivní počin BBC, opět skvělá a drahá počítačová animace, která se zde však přece jen trošku pere s přesvědčivostí. Zatímco bezsrstí a "jednodušeji" se pohybující plazi s předchozího Putování vypadali na jedničku, "složitější" savci v podání téže animace vypadají trošku méně bombasticky, ovšem tato drobná vada na kráse nic neubírá skvělé výpravnosti celé této série(11.3.2005)

Syrový dokument nikdy pořádně nezaujme, musí v něm být něco, co člověka baví. Tento vicedilný seroš to má. Každá epizoda je zajímavá, jen škoda, že je jen šest dílů, klidně bych se podíval i na 15. Vzhledem k zubu času je občas při rychlejších záběrech kamery vidět mírná nedokonalost v záběru, ale to člověk odpustí. Mohu doporučit s klidným srdcem.(29.4.2017)

• - Součástí seriálu je také vázaná kniha od Tima Hainese. V České republice titul vydalo nakladatelství Slovart v roce 2001 v počtu jen několik málo kusů, které již byly rozprodány. (Pod)