Putování s pravěkými zvířaty (TV seriál)

Walking with Beasts

Dokumentární

Velká Británie, 2001, 6x29 min

Nigel Paterson

Ben Bartlett

Andrew Wilks

Hned po dinosaurech můj nejoblíbenější seriál dtských let, který jsem ohromně žral a koukal na něj pořád do toho kola... Teď ho už dlouho nikde nedávali a tak jen s nostalgií vzpomínám na nádhernou animaci, skvělé příběhy a přehršel zajímavostí. Tomuhle celému prostě vůbec nejde dát méně než pět. Klasika mezi dokumenty. BBC pro mě vždycky znamenalo dokumenty o Putování. Jasných 100%.(31.3.2012)

Opäť dokonalý dokumentárny seriál, ktorý je vzhľadom k menej "okukaným" živočíšnym druhom informatívne zaujímavejší než staré známe dinosaury. Škoda, že nemal viac dielov, respektíve dlhšiu stopáž jednotlivých častí, pretože rozhodne sa bolo na čo pozerať. A ani ten čas tomu po vizuálnej stránke príliš neublížil...(14.7.2017)

Velmi sympatické přiblížení pradávných forem fauny na naší planetě. Nástup a rozvoj savců, jako jedné z nejúspěšnějších a nejadaptabilnějších životních forem na naší Zemi, nemůže nechat nikoho chladným. Dlouhé desítky miliónů let v šesti medailoncích určité doby. I když zanícení vědci budou ohnivě bojovat za pravdivou nevyvratitelnost svých tezí, tak jde především o domněnky, které vycházejí z prastarých nálezů a pozorování života současných živočichů. Ať jsou to sebevíce serióznější postupy, tak stoprocentní spolehlivost není zaručena. A přesto je to velmi sympatický a příjemný počin, u kterého nevadí ani jistá nereálnost pohybů sledovaných živočichů. Na šesti různých místech, na území dnešního Německa, Pákistánu, Mongolska, Etiopie, Paraguaye a Severního moře, se rozehrává šest příběhů s jedním hlavním hrdinou pradávné fauny. Ale není to zaměřeno pouze na jednoho jediného tvora, snaží se poukazovat na danou dobu v daném místě komplexním pohledem. Snaží se a to je sympatické. Velikáni, trpaslíci, divocí, mohutní, žraví, draví, vynalézaví i úskoční. Všechny přiblížené typy jsou sice minulostí, ale formy a struktury těchto procesů jsou stále přítomny i v naší fauně.(11.10.2012)

Tento šestidílný seriál BBC je další velice solidní podívanou, ve které se dozvíme spoustu zajímavých informací. Nebo tedy já určitě ano. Sledovat jak vypadal život na planetě Zemi po zániku většiny dinosaurů, byl naprosto úchvatný. Je sice pravda, že místy digitální zpracování pravěkých zvířat mírně skřípalo, ale i tentokrát kluci od speciálních efektů odvedli pořádný kus práce. Líbilo se mi, že každý díl nám vlastně vypráví nějaký ten „příběh“, který nás provede napříč minulostí...Pochválit si určitě zaslouží i český dabing (průvodce tímto dokumentem ).80%(9.8.2016)

Další seriál ze série Walking with... kompletně shlédnut. Opět pěkné, i když pro mě o stupeň níže než ostatní série. Přesto poučné, zajímavé, takhle by se to mělo dělat. Samozřejmě už je to pár let staré, takže to vždy nevypadá úplně skvěle, ale to se nedá nic dělat. Beasts jsou přece jenom o hodně blíže současným zvířatům, o kterých máme své představy, o to více to občas vypadalo divně, u dinosaurů jsem to snášel lépe. Ať už se jedná o počítačové animace na dálku nebo do blba civící modely při pohledech zblízka. Bylo to občas nepřirozené a někdy jsem spíše přemýšlel nad tím, jak co dělali, než že bych se oddával ději. Obzvlášť souboje, komentované většinou jako "strašlivý souboj skončil" jsou takové nějaké bezdotykové, spíše kolem sebe skáčou, protože animace něčeho složitějšího by byla už moc. Prostě samotný fakt, že námětem jsou například šavlozubí tygři (paralela k současným dokumentům o tygrech, lvech, apod.) nebo mamuti (sloni), zábavu trochu snižuje - protože tohle přece tak nějak známe a animace to spíše zhorší. No to jsem si zakritizoval, nutno však říci, že se mi to líbilo a ze všech sérií (je to už asi osm) mi chybí už jenom poslední - Walking with Monsters.(12.10.2013)

• - Součástí seriálu je také vázaná kniha od Tima Hainese. V České republice titul vydalo nakladatelství Slovart v roce 2001 v počtu jen několik málo kusů, které již byly rozprodány. (Pod)