Reklama

Reklama

Putování s pravěkými zvířaty

(seriál)
  • Velká Británie Walking with Beasts
Dokumentární
Velká Británie, 2001, 2 h 54 min (Minutáž: 29 min)

Epizody(6)

Obsahy(1)

BBC oživuje neobyčejný svět zvířat, která vystřídala dinosaury a dala vzniknout savcům. Podívejte se na fascinující stvoření, která posledních 65 miliónů let po vyhynutí dinosaurů, obývala Zemi. Když dinosauři vyhynuli, chlupatí mamuti nebyli jedinými zvířaty, kteří obývali planetu. V temném lese číhali obrovští masožraví mravenci, na rozlehlých travnatých pláních žili ti největší savci, velcí jako dům. A pak tu byli lovci - krutí ptáci, zvířata s dlouhou čelistí podobná vlkům a silné šavlozubé kočky. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (61)

pursulus 

všechny recenze uživatele

Evoluce v dokumentech.¬         Rozhodně nejsem příznivcem kreationismu, stejně jako nejsem scientistou nebo jehovistou. Ale pokračování povinné školní docházky líbivým způsobem, pomocí dokumentů popisujících evoluční mechanismy tak samozřejmě jako stavební mechanismy, mi zrychluje oběh krve v těle. Vymývání mozků, započavší mateřskou školkou už v předškolním věku, pokračuje zde nevtíravým zábavným vzděláváním dospělých; celý systém je však natolik propracovaným, že se zastaví až ve chvíli smrti občana, neboť jej završují univerzity třetího věku, kterých se chytá řada starších už lidí, aby jim tato výuka zaplnila prázdno, které je v jejich životech postupně utvářeno procesem stárnutí.¬                 Ukázkovými příklady zmíněného druhu dokumentů jsou televizní seriál britské společnosti BBC "Putování s pravěkými zvířaty" (Walking with Beasts, 2001) a televizní film USA zeměpisného časopisu National Geographic "Nebeská monstra" (Sky Monsters, 2006), po obrazové a stylistické stránce velmi dobře vypracované výtvory, které mohou posloužiti coby zástupné příklady celé řady dalších podobných dokumentů z široké oblasti lidského vzdělávání a vědy.¬                 O alter-nativách, tedy jiných možnostech se v tomto druhu dokumentů nedozvíte; zajímavé tlachání pyšné vědy zastíní celý obzor, abyste až do své smrti zůstali hloupými, důvěřivými a spokojenými občany své země. ()

RajAthen 

všechny recenze uživatele

Povedený pohled do doby, ve kterém se (narozdíl od světa předchozích pánů tvorstva) toliko neorientuji, snad proto mi přišel nejzajímavější hned první díl, kde se savci velmi opatrně ujímají vlády. Snímek má skvělou atmosféru a nápad točit tak, aby to vypadalo jako klasické "safari" se, myslím, nadmíru osvědčil. Každý savec by se měl podívat, kde začínal... ()

Reklama

Petike 

všechny recenze uživatele

Aj keď dávam päťhviezdičkové hodnotenie tak ako u "dinosaurieho" predchodcu, musím podotknúť, že tento seriál sa mi v rámci celej BBCčkárskej paleontologickej série páčil zďaleka najviac. Sám neviem prečo. Možno aj pre ešte väčšiu variabilitu prírodných prostredí a rovnomernejšie pokrytie jednotlivých geologických ér epizódami, než v predchádzajúcom seriáli. Hudba skladateľa Bena Bartletta tu dosiahla plný rozkvet a variabilitu - je rovnako energická a pestrá ako prostredia a živočíchy treťohôr a štvrtohôr, ktoré seriál majstrovsky predstavuje. Tak či onak, doteraz vedie. Obľúbené diely: Nový úsvit, Šabľozubec, Púť mamutov. Zaujímavé komentáre: lisa.ginmi, Tom_Lachtan, sleepy ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

škoda, že pro mnoho lidí co znám, je putování s tuhle zvířenou považováno za parazitování na značce Putování s dinosaury... Blost, říkám já! V mnoha ohledech jsou totiž pravěká zvířata mnohem zajímavější, nejen kvůli tomu, že jejich historie méně známá. A navíc, stejně jako Dinosaury čas ani moc nezahlodal ()

P. J. D. 

všechny recenze uživatele

Pamatuji si, jak jsem na to koukal, když jsem byl malý sotva sedmiletý děcko, které na to s bázní koukalo na Čt 2 a říkalo si, jak je to úžasné, zajímavé, pestrobarevné a jaké skvělé příběhy umí vyprávět jen příroda. Ani jsem nedutal, nepronesl ani hlásku a bavil se od začátku až do konce. A po letech? Dnes? Dnes je můj názor naprosto stejný. Tenhle dokumentární seriál bych doporučil prostě všem. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Součástí seriálu je také vázaná kniha od Tima Hainese. V České republice titul vydalo nakladatelství Slovart v roce 2001 v počtu jen několik málo kusů, které již byly rozprodány. (Pod)

Reklama

Reklama