Putování s pravěkými zvířaty

(TV seriál)
  • Velká Británie Walking with Beasts
všechny plakáty
Dokumentární
Velká Británie, 2001, 2 h 54 min (Minutáž: 29 min)

Epizody(6)

BBC oživuje neobyčejný svět zvířat, která vystřídala dinosaury a dala vzniknout savcům. Podívejte se na fascinující stvoření, která posledních 65 miliónů let po vyhynutí dinosaurů, obývala Zemi. Když dinosauři vyhynuli, chlupatí mamuti nebyli jedinými zvířaty, kteří obývali planetu. V temném lese číhali obrovští masožraví mravenci, na rozlehlých travnatých pláních žili ti největší savci, velcí jako dům. A pak tu byli lovci - krutí ptáci, zvířata s dlouhou čelistí podobná vlkům a silné šavlozubé kočky. (oficiální text distributora)

Tom_Lachtan

škoda, že pro mnoho lidí co znám, je putování s tuhle zvířenou považováno za parazitování na značce Putování s dinosaury... Blost, říkám já! V mnoha ohledech jsou totiž pravěká zvířata mnohem zajímavější, nejen kvůli tomu, že jejich historie méně známá. A navíc, stejně jako Dinosaury čas ani moc nezahlodal ()

cheyene

Pozoruhodný exkurz do dob, o nichž by mohla vyprávět už jen pouze planeta Země. Putování je skvěle zpracovaný dokument, který nabízí vynikající a zajímavý pohled na vývoj nejrůznějších druhů živočichů, kteří obývali tento svět. Nedostatek: V díle, který se věnuje šavlozubému tygrovi si dobře všímněte, že Zlomenému zubovi se v mnohých záběrech střídá jeho "handicap". Jednou je zlomený špičák vpravo, jindy vlevo. ()

SOLOM.

Tento šestidílný seriál BBC je další velice solidní podívanou, ve které se dozvíme spoustu zajímavých informací. Nebo tedy já určitě ano. Sledovat jak vypadal život na planetě Zemi po zániku většiny dinosaurů, byl naprosto úchvatný. Je sice pravda, že místy digitální zpracování pravěkých zvířat mírně skřípalo, ale i tentokrát kluci od speciálních efektů odvedli pořádný kus práce. Líbilo se mi, že každý díl nám vlastně vypráví nějaký ten „příběh“, který nás provede napříč minulostí...Pochválit si určitě zaslouží i český dabing (průvodce tímto dokumentem ).80% ()

PetrPan

Po famozním "Putování s dinosaury" další úchvatný dokumentárně - fiktivní počin BBC, opět skvělá a drahá počítačová animace, která se zde však přece jen trošku pere s přesvědčivostí. Zatímco bezsrstí a "jednodušeji" se pohybující plazi s předchozího Putování vypadali na jedničku, "složitější" savci v podání téže animace vypadají trošku méně bombasticky, ovšem tato drobná vada na kráse nic neubírá skvělé výpravnosti celé této série ()

JohnnyD

S Walking with Beasts mám dva zásadné problémy: strašné efekty, pre ktoré seriál vyzerá viac ako animovaný ako hraný (bol by som za väčšie použitie "živých" modelov a menej digitálnych efektov) a vyfabulované príbehy plné neoveriteľných blábolov o spôsobe života zvierat, z ktorých nám ostali len skameleniny. Celý ten koncept "jeden deň v živote..." mi liezol na nervy. Radšej by som si pozrel dokument, kde tieto scény budú iba spestrením a kde hlavné slovo majú vedci a nie Kenneth Branagh, všetká česť. PS: Na Putovanie s dinosaurami sa radšej znova pozerať nebudem. Nechcem si pokaziť pekné spomienky. ()

• Součástí seriálu je také vázaná kniha od Tima Hainese. V České republice titul vydalo nakladatelství Slovart v roce 2001 v počtu jen několik málo kusů, které již byly rozprodány. (Pod)