Putování s pravěkými zvířaty (TV seriál)

Walking with Beasts

Dokumentární

Velká Británie, 2001, 6x29 min

Nigel Paterson

Ben Bartlett
  • daEmoNickY

Takhle to dopadá když někdo dělá něco co neumí. _______ Příklad : Co je Pozdní Eocen? Kdy byl? Proč savci začali růst? Jak to moře Tepis vypadalo na zeměkouli? 18 metru, to je v porovnání s člověkem asi kolik? Jak vypadá "Tetida", kdyz už je zmíněn její severní břeh? ... ________ Je tu příliš pojmů, spousty z nicha ni nejsou řádně vysvětleny. Nakonec není ani jasné k čemu že ty informace slouží . Sice není od věci se procvičit v třídění informací a být samostatnější, ale zde jsem příliš často říkal "A co jako?". Dokument kde se tomu tolik nestává http://www.csfd.cz/film/232818-born-survivor-bear-grylls-ultimate-survival-man-vs-wild/ . __________ Zajímalo by mě kdy uvidím dokument, kde je jasné kdo jsou hráči (zde dinosauři, krtci, počasí, pleocén ... ) a jakou hru hrají? ______ Jestli píšeš sci-fi nebo kreslíš a potřebuješ nápady tak si to pusť - nezapomeň vypnout zvuk.(13.7.2009)

Aj keď dávam päťhviezdičkové hodnotenie tak ako u "dinosaurieho" predchodcu, musím podotknúť, že tento seriál sa mi v rámci celej BBCčkárskej paleontologickej série páčil zďaleka najviac. Sám neviem prečo. Možno aj pre ešte väčšiu variabilitu prírodných prostredí a rovnomernejšie pokrytie jednotlivých geologických ér epizódami, než v predchádzajúcom seriáli. Hudba skladateľa Bena Bartletta tu dosiahla plný rozkvet a variabilitu - je rovnako energická a pestrá ako prostredia a živočíchy treťohôr a štvrtohôr, ktoré seriál majstrovsky predstavuje. Tak či onak, doteraz vedie. Obľúbené diely: Nový úsvit, Šabľozubec, Púť mamutov. Zaujímavé komentáre: lisa.ginmi, Tom_Lachtan, sleepy(23.4.2011)

Pamatuji si, jak jsem na to koukal, když jsem byl malý sotva sedmiletý děcko, které na to s bázní koukalo na Čt 2 a říkalo si, jak je to úžasné, zajímavé, pestrobarevné a jaké skvělé příběhy umí vyprávět jen příroda. Ani jsem nedutal, nepronesl ani hlásku a bavil se od začátku až do konce. A po letech? Dnes? Dnes je můj názor naprosto stejný. Tenhle dokumentární seriál bych doporučil prostě všem.(14.11.2014)

škoda, že pro mnoho lidí co znám, je putování s tuhle zvířenou považováno za parazitování na značce Putování s dinosaury... Blost, říkám já! V mnoha ohledech jsou totiž pravěká zvířata mnohem zajímavější, nejen kvůli tomu, že jejich historie méně známá. A navíc, stejně jako Dinosaury čas ani moc nezahlodal(18.4.2013)

Po famozním "Putování s dinosaury" další úchvatný dokumentárně - fiktivní počin BBC, opět skvělá a drahá počítačová animace, která se zde však přece jen trošku pere s přesvědčivostí. Zatímco bezsrstí a "jednodušeji" se pohybující plazi s předchozího Putování vypadali na jedničku, "složitější" savci v podání téže animace vypadají trošku méně bombasticky, ovšem tato drobná vada na kráse nic neubírá skvělé výpravnosti celé této série(11.3.2005)

• - Součástí seriálu je také vázaná kniha od Tima Hainese. V České republice titul vydalo nakladatelství Slovart v roce 2001 v počtu jen několik málo kusů, které již byly rozprodány. (Pod)