Putování s pravěkými zvířaty (TV seriál)

Walking with Beasts

Dokumentární

Velká Británie, 2001, 6x29 min

Nigel Paterson

Ben Bartlett

Andrew Wilks

Chronologicky tento seriál navazuje na slavné Putování s dinosaury, a je jim i nejvíce podobný. Prakticky není co dodat, je zajímavé sledovat jak evoluce formovala zvířata k čím dál větší podobně s dneškem, proto bych vypíchnul zejména poslední dva díly, které mají skvělý vizuál a jsou plná zvířat která všichni známe (šavlozubý tygr, mamut, neandrtálci... )(30.6.2013)

Po famozním "Putování s dinosaury" další úchvatný dokumentárně - fiktivní počin BBC, opět skvělá a drahá počítačová animace, která se zde však přece jen trošku pere s přesvědčivostí. Zatímco bezsrstí a "jednodušeji" se pohybující plazi s předchozího Putování vypadali na jedničku, "složitější" savci v podání téže animace vypadají trošku méně bombasticky, ovšem tato drobná vada na kráse nic neubírá skvělé výpravnosti celé této série(11.3.2005)

Tohle byl asi nejpovedenější dokumentární seriál, který nás na základě počítačové animace uvádí do pravěku mezi dinosaury - ukazující jejich vývoj až po záník a nastolení nové větve, kterou tvořili především savci. Seriál se mi velice líbil. Na základě kosterních pozůstatků nám snímek ukázal, jaké to tu bylo před desítkami, stovkami miliónů let.(14.1.2012)

škoda, že pro mnoho lidí co znám, je putování s tuhle zvířenou považováno za parazitování na značce Putování s dinosaury... Blost, říkám já! V mnoha ohledech jsou totiž pravěká zvířata mnohem zajímavější, nejen kvůli tomu, že jejich historie méně známá. A navíc, stejně jako Dinosaury čas ani moc nezahlodal(18.4.2013)

Pro tuto sérii platí vše, co platí pro sérii o dinosaurech, ale zdá se mi, že je to snad ještě úžasnější. Možná je to tím, že mě hodně zaujalo téma, kdy už se nezabýváme zprofanovanými dinosaury, ale naši savčími příbuznými. Asi to bylo právě tím, že se člověk s každou minutou dozvídal zcela nové informace o tvorech, o kterých před tím ani neslyšel, což se o tyranosaurech říct nedá. Prostě úžasný snímek.(16.6.2007)

• - Součástí seriálu je také vázaná kniha od Tima Hainese. V České republice titul vydalo nakladatelství Slovart v roce 2001 v počtu jen několik málo kusů, které již byly rozprodány. (Pod)