Putování s pravěkými zvířaty (TV seriál)

Walking with Beasts

Dokumentární

Velká Británie, 2001, 6x29 min

Nigel Paterson

Ben Bartlett

Tento šestidílný seriál BBC je další velice solidní podívanou, ve které se dozvíme spoustu zajímavých informací. Nebo tedy já určitě ano. Sledovat jak vypadal život na planetě Zemi po zániku většiny dinosaurů, byl naprosto úchvatný. Je sice pravda, že místy digitální zpracování pravěkých zvířat mírně skřípalo, ale i tentokrát kluci od speciálních efektů odvedli pořádný kus práce. Líbilo se mi, že každý díl nám vlastně vypráví nějaký ten „příběh“, který nás provede napříč minulostí...Pochválit si určitě zaslouží i český dabing (průvodce tímto dokumentem ).80%(9.8.2016)

Další série z cyklu Putování a opět úžasná, a taky důležitá, protože paleontologické dokumenty se třetihorám do té doby skoro vyhýbaly obloukem. Pravěká zvířata dokazují, že to byla škoda. Stejně jako minule je zde spousta informací podávaných velmi zábavným způsobem a byť je Kenneth Branagh výtečným průvodcem, český dabing se velmi vydařil.(29.3.2015)

Syrový dokument nikdy pořádně nezaujme, musí v něm být něco, co člověka baví. Tento vicedilný seroš to má. Každá epizoda je zajímavá, jen škoda, že je jen šest dílů, klidně bych se podíval i na 15. Vzhledem k zubu času je občas při rychlejších záběrech kamery vidět mírná nedokonalost v záběru, ale to člověk odpustí. Mohu doporučit s klidným srdcem.(29.4.2017)

Pozoruhodný exkurz do dob, o nichž by mohla vyprávět už jen pouze planeta Země. Putování je skvěle zpracovaný dokument, který nabízí vynikající a zajímavý pohled na vývoj nejrůznějších druhů živočichů, kteří obývali tento svět. Nedostatek: V díle, který se věnuje šavlozubému tygrovi si dobře všímněte, že Zlomenému zubovi se v mnohých záběrech střídá jeho "handicap". Jednou je zlomený špičák vpravo, jindy vlevo.(3.2.2011)

A tak tu máme předchůdce dokumentu Putování s pravěkými lidmi, tady se však místo opic lítajících po pouštích lesích a ostatních přírodou vytvořených krajinách díváme na zvířata v podobě dinosaurů, gigantických mořských patvorů, či paryb, velkých po stromech poskakujících opogoril, mamutů s prašnou srstí, pterodaktylů, aerodaktylů anebo ptakodaktylů, medvědotygrů, nosálů s alergií na prach, pavoukostonožek, no a takto bych mohl jmenovat, dokud by mi z klávesnice všechny klávesy neupadaly... A ono by to vůbec nemuselo být tak špatné, naivní a nudné jako ono pokračování, Putování s pravěkými lidmi, jenže je tu problém v tom, že BBC pracovalo se stejným scénářém, tím pádem je naivita v obou dílech naprosto stejná a hodně, opravdu hodně bych se divil, že v ostatních putovacích dokumentech by se nedělo naprosto stejně, jako zde... Nakonec jsem ale hvězdu přidal za kreativní, méně tupý a propracovaný tým pana Patersona. {60%}(29.1.2015)

• - Součástí seriálu je také vázaná kniha od Tima Hainese. V České republice titul vydalo nakladatelství Slovart v roce 2001 v počtu jen několik málo kusů, které již byly rozprodány. (Pod)