Michael Jackson Live (koncert)

Michael Jackson: 30th Anniversary Celebration

Hudební / Dokumentární

USA, 2001, 120 min

7. a 10. září 2001 ve večerních hodinách Michael Jackson celému světu opět dokázal, že je a vždy bude králem popu. Poprvé od roku 1984 se na jednom jevišti ukázal v plné síle i se svými bratry a užaslému publiku Madison Square Garden, které si vystoupení evidentně patřičně užívalo, společně předvedli směsici svých největších hitů, a sice Can You Feel It, ABC, The Love You Save, I'll Be There, I Want You Back, Dancing Machine (společně s N'Sync) a Shake Your Body (Down To The Ground). Poté už bylo pódium jen Krále, který s naprostou lehkostí odzpíval písně Billie Jean, Beat It, The Way You Make Me Feel a (v té době novinku) You Rock My World. Úžasný koncert, jehož druhý termín se konal v předvečer strašlivého teroristického útoku na Světové Obchodní Centrum a Pentagon, a možná i proto tento koncert tak trochu upadl v zapomnění - bohužel. Michael Jackson tehdy ukázal, že ještě nepatřií do starého železa a že i ve svém věku bez problému překonává své mladší kolegy a ukazuje jim, jak se dělá správná show. Díky Michaele za tento koncert, který se později (i z takových symbolických důvodu) stal mým nejoblíbenějším koncertem mého idolu..... Love Lives Forever <3(5.8.2018)

Září 2001 - Michael Jackson slaví třicáté výročí začátku své sólové kariéry po prvním hitu "Got to Be There" a zároveň po znovushledání se svými bratry, když se poprvé od roku 1984 spolu postavili na jeviště a společně zapěli hity Billie Jean,Beat it, The Way You Make Me Feel, Black or White a Rock My World. K vidění jsou i Samuel L. Jackson a Elizabeth Taylor v rolích uvaděčů. Kromě Jacksona a Taylor se zde vyskytne ještě jedna mumie, ale o tom raději nebudu mluvit.(6.5.2005)

Jedno z nejlepších živých MJových vystoupení za celou kariéru. Byl ve výborné formě, očividně si to celý užíval, nejde opomenout ani velmi slušný výkony ostatních účinkujících a celkově vysloveně pozitivní atmosféru. Řekla bych, že lze doporučit pro nefanoušky, kteří občas mají chut' na nějaký to "best of"...(14.2.2011)

Proč je hodnocení tak rozporuplné? To je přece jasné, nehodnotí se ten koncert, ale sám protagonista... Michael byl, je a bude vždycky legenda v tom smyslu, že postavení jaké měl už nikdo nikdy nedosáhne (ehm, myslím postavení v popmusic...). Na tom už nikdo nic nezmění, jenom se to někomu líbí a někomu ne, toť vše... Mám teda radši jeho live openair koncerty (v čele s nepřekonatelnou Bukureští) ale tahle show byla mimořádná právě svými hosty, rozhodně pro fanoušky MJ povinnost... ------ Hodnocení: 85%(4.2.2009)

nemám k tomu slov, úžasný, poslední vystoupení v tv, Michael je pan zpěvák a už nikdo na něho nebude mít, byl to a je úžasný člověk, s obrovským srdcem, co na tom, že byl možná podivín? milovala jsem ho už od mala, a navždy zústane v mém srdci, jako nejlepší zpěvák, obrovský talent, dříč, miloval děti, přírodu, a média ho zničila, ale bude navždy žít v nás co ho obdivovali a byl pro ně vším.(1.1.2010)

• - Koncerty byly ve skutečnosti dva a Michael i přes náročnost zdejšího publika pokaždé vyprodal MSG, což se do té doby žádnému jinému umělci nepodařilo. (Roman.Ticka)

• - Koncert se odehrál k výročí dvaceti let Michaela Jacksona v showbyznysu, 10. 11. 2001 v New Yorku v hale Madison Square Garden, tedy pouhých pár hodin před osudným útokem teroristů na Světové obchodní centrum. (korbitch22)