poster

Michael Jackson Live (koncert)

 • USA

  Michael Jackson: 30th Anniversary Celebration

Hudební / Dokumentární

USA, 2001, 120 min

 • Pohrobek
  *****

  Září 2001 - Michael Jackson slaví třicáté výročí začátku své sólové kariéry po prvním hitu "Got to Be There" a zároveň po znovushledání se svými bratry, když se poprvé od roku 1984 spolu postavili na jeviště a společně zapěli hity Billie Jean,Beat it, The Way You Make Me Feel, Black or White a Rock My World. K vidění jsou i Samuel L. Jackson a Elizabeth Taylor v rolích uvaděčů. Kromě Jacksona a Taylor se zde vyskytne ještě jedna mumie, ale o tom raději nebudu mluvit.(6.5.2005)

 • Ankroth
  *****

  Geniální zpěvák, tanečník a nepřekonatelný král popu. Vždycky když ke konci Billie Jean začne zpívat naživo a publikum začne ječet, vyhrknou mi slzy do očí. Moc mě mrzí, že už není mezi námi, hrozně rád bych zažil jeho koncert. Ale bohužel... každopádně díky Michaele, jsi stále v mém srdci a nikdo lepší v hudbě mi tě nenahradí.(13.11.2019)

 • Trifi
  *****

  Proč je hodnocení tak rozporuplné? To je přece jasné, nehodnotí se ten koncert, ale sám protagonista... Michael byl, je a bude vždycky legenda v tom smyslu, že postavení jaké měl už nikdo nikdy nedosáhne (ehm, myslím postavení v popmusic...). Na tom už nikdo nic nezmění, jenom se to někomu líbí a někomu ne, toť vše... Mám teda radši jeho live openair koncerty (v čele s nepřekonatelnou Bukureští) ale tahle show byla mimořádná právě svými hosty, rozhodně pro fanoušky MJ povinnost... ------ Hodnocení: 85%(4.2.2009)

 • nickrgwrsz
  *****

  Koncert na oslavu 30. let kariéry Michaela Jacksona. Jeho taneční výkon je srovnatelný s posledním světovým turné History. Koncertu by prospělo více písniček s připravované desky. Projekt v období, kdy Michael bojoval proti společnosti Sony Music, která s koncertem nechtěla nic mít, jen aby Michaela finančně zlikvidovala a získala jeho podíl v jejich společném hudebním katalogu. Koncert 30th Anniversary Celebration tedy nikdy oficiálně nevyjde. Ode mě 5 hvězdiček.(12.5.2014)

 • Flurysek
  *****

  7. a 10. září 2001 ve večerních hodinách Michael Jackson celému světu opět dokázal, že je a vždy bude králem popu. Poprvé od roku 1984 se na jednom jevišti ukázal v plné síle i se svými bratry a užaslému publiku Madison Square Garden, které si vystoupení evidentně patřičně užívalo, společně předvedli směsici svých největších hitů, a sice Can You Feel It, ABC, The Love You Save, I'll Be There, I Want You Back, Dancing Machine (společně s N'Sync) a Shake Your Body (Down To The Ground). Poté už bylo pódium jen Krále, který s naprostou lehkostí odzpíval písně Billie Jean, Beat It, The Way You Make Me Feel a (v té době novinku) You Rock My World. Úžasný koncert, jehož druhý termín se konal v předvečer strašlivého teroristického útoku na Světové Obchodní Centrum a Pentagon, a možná i proto tento koncert tak trochu upadl v zapomnění - bohužel. Michael Jackson tehdy ukázal, že ještě nepatřií do starého železa a že i ve svém věku bez problému překonává své mladší kolegy a ukazuje jim, jak se dělá správná show. Díky Michaele za tento koncert, který se později (i z takových symbolických důvodu) stal mým nejoblíbenějším koncertem mého idolu..... Love Lives Forever <3(5.8.2018)

 • - Koncerty byly ve skutečnosti dva a Michael i přes náročnost zdejšího publika pokaždé vyprodal MSG, což se do té doby žádnému jinému umělci nepodařilo. (Roman.Ticka)

 • - Koncert se odehrál k výročí dvaceti let Michaela Jacksona v showbyznysu, 10. 11. 2001 v New Yorku v hale Madison Square Garden, tedy pouhých pár hodin před osudným útokem teroristů na Světové obchodní centrum. (korbitch22)