• klukluka

Ty vole... Naletěl jsem na nějakej seznam top 200 komedií, kterej si tady nějakej uživatel vylepil na svůj profil. První, na co jsem se z něj podíval, byl Tommy Boy. A tohle už je druhá nebetyčná sračka, ke které mě ten žebříček pro dementy přivedl. Divím se, že ten, kdo něco takovýho sestavoval, umí vůbec psát. Představuju si ho jako embryo vyškráblý ve třetím týdnu těhotenství. A jestli se fakt regulérně narodil, tak snad jedině jako to, co z toho vejškrabku zbylo. Seznam okamžitě mažu, další podobnou srágoru už nepřežiju.(11.10.2015)

Duo Wilder+Pryor patrí medzi moje filmové vášne a možno preto dám o hviezdičku naviac, ako je priemer. Pravda je, že Blázni vo väzení zďaleka nedosahujú kvalitu Strieborného blesku, ktorý je mojím najobľúbenejším kúskom dvojice W+P. Ale aj Blázni vo väzení potešia klasickými a typickými vtípkami tejto dvojky a niektoré gagy sú fakt za všetky drobné.(27.12.2005)

První film s toutou dvojicí co jsem viděl a moc se mi líbil. Začátek se pomalu rozjíždí a docela se mi zdál i trapný, ale jak se hrdinové dostanou do vězení, stává se z toho moc hezký vězeňský film se všemi klišé (neboli se všemi věcmi, které mám v tomto žánru rád). Scény, kdy se správce pokouší Wildera zlomit jsou prostě úžasné. Finální vězeňské rodeo spolejené s útěkem je pak napínavé jak blázen.(25.2.2009)

Gene Wilder mě ještě nikdy nezklamal, a tak i v této přespříliš dlouhé komedii byly jeho bezelstné pohledy prokládané výbuchy zoufalství či agresivity tím nejlepším, co nabídla. S Richardem Priorem se Wilderova komika navíc skvěle doplňuje a řadu jejich společných gagů byla radost sledovat. Škoda proto, že příběh Bláznů ve vězení neměl hlavu ani patu a byl takřka stoprocentně nezajímavý, což v závěru ještě umocnilo to nudné rodeo.(25.12.2018)

Reziser Sidney Poitier /In the Heat of the Night ako herec/ natocil velmi dobru komediu. US styl humoru sa trochu priblizil Europe, humor maju na starosti hlavne Gene Wilder /Bonnie a Clyde, Stribrny Blesk/ a Richard Pryor /Apartma v kalifornii/. Trochu film sa vlecie v strede, a Tiglatpilesarzial tu dostala priestor nuda, ale potom koniec mal vyborne tempo. Dialogy na urovni, take normalne, Poitier ako reziser sa uz oproti prvotine vyrazne zlepsil : 74 %(8.11.2016)