Blázni ve vězení

• slovenský

Blázni vo väzení

Komedie

USA, 1980, 108 min

Pohodová, místy vskutku vtipná, místy nudnější komedie o dvou kamarádech, kteří se shodou okolností dostanou do vězení, kde si však získají svou osobitostí určité postavení. Toho pak využijí s dalšími přáteli k útěku. Škoda, že místy to opravdu ztrácí tempo, protože některé gagy a scény jsou neskutečně vtipné.(15.5.2015)

• PavelZava

Gene Wilder a Richard Pryor dobrý Myslím, že tento film byl jedním z prvních, který byl do 15 let nepřístupný a já ho s čerstvou občankou viděl v kině Sevastopol, nebo jsem jí ještě neměl ? Užíval jsem si ty tanečnice v baru. Je to dost blbost, ale odpočívat se při tom dá. Kromě hlavních postav je jistě zajímavá Meredith (JoBeth Williams) a určitě Grossberger(20.7.2013)

Reziser Sidney Poitier /In the Heat of the Night ako herec/ natocil velmi dobru komediu. US styl humoru sa trochu priblizil Europe, humor maju na starosti hlavne Gene Wilder /Bonnie a Clyde, Stribrny Blesk/ a Richard Pryor /Apartma v kalifornii/. Trochu film sa vlecie v strede, a Tiglatpilesarzial tu dostala priestor nuda, ale potom koniec mal vyborne tempo. Dialogy na urovni, take normalne, Poitier ako reziser sa uz oproti prvotine vyrazne zlepsil : 74 %(8.11.2016)

Tento film som videl v rannom veku a musím povedať, že vtedy som sa váľal smiechom. Odstupom času sa smiech mierne vytratil, no stále ostali scény, ktorých čaro nikdy nevyprchá. Nezabudnuteľná postava Grossbergera je dodnes pre mňa jednou z najlepších postáv z poza mreží.. Populárna dvojica 80-tych rokov (Wilder, Pryor) patria ku klasike. Tri body si tento film určite zaslúži.(25.12.2010)

První film s toutou dvojicí co jsem viděl a moc se mi líbil. Začátek se pomalu rozjíždí a docela se mi zdál i trapný, ale jak se hrdinové dostanou do vězení, stává se z toho moc hezký vězeňský film se všemi klišé (neboli se všemi věcmi, které mám v tomto žánru rád). Scény, kdy se správce pokouší Wildera zlomit jsou prostě úžasné. Finální vězeňské rodeo spolejené s útěkem je pak napínavé jak blázen.(25.2.2009)