• Radyo
  ***

  Na tento film vzpomínám trochu se sentimentální slzou v oku. Proč? Jistě, jde o zcela průměrnou komedii, která sice chvílemi rozesměje až k pláči, ale místy zase docela nudí. Jenže já ten film poprvé viděl zkraje puberty s jednou kamarádkou, k níž mě tehdy něco přitahovalo a náramně jsme si jej užili. Ale už je to dávno, takže slzu zamáčknu a dám aspoň 3 hvězdy. On ten sentiment přece jen úplně potlačit nejde...(4.3.2005)

 • p.a.douch
  ****

  Tak to jsem se zase zasmál. Wilder a Pryor to slušně rozbalili. Několikrát jsem se smál až mě bolelo břicho. "NECÍTÍM NOHU". Partička okolo (Williamsová, Brown, Suárez, Corbin, Banks, Nelson) taky dobrý. Poitier to zrežírolval perfektně. No a nesmím zapomenout na Erlanda Van Lidtha De Jeude ten sice moc rolí nezahrál (poslední byla role Dynama v Běžícím muži v roce jeho smrti ve věku 34 let), ale v každý byl nezapomenutelný. Tenhle chlápek byl nejen herec, ale taky výborný zpěvák, jak to v tomhle filmu i v Běžícím muži předvedl. Další kdo z tohoto filmu blbě skončil byl Joe Massengale představitel Caesara Geronima, který spáchal sebevraždu v roce 1983 ve věku 36 let. No ale zpátky k filmu. Mě zkrátka pobavil a za to 80 %.(21.5.2016)

 • klukluka
  odpad!

  Ty vole... Naletěl jsem na nějakej seznam top 200 komedií, kterej si tady nějakej uživatel vylepil na svůj profil. První, na co jsem se z něj podíval, byl Tommy Boy. A tohle už je druhá nebetyčná sračka, ke které mě ten žebříček pro dementy přivedl. Divím se, že ten, kdo něco takovýho sestavoval, umí vůbec psát. Představuju si ho jako embryo vyškráblý ve třetím týdnu těhotenství. A jestli se fakt regulérně narodil, tak snad jedině jako to, co z toho vejškrabku zbylo. Seznam okamžitě mažu, další podobnou srágoru už nepřežiju.(11.10.2015)

 • Rex Mundi
  ****

  Duo Wilder+Pryor patrí medzi moje filmové vášne a možno preto dám o hviezdičku naviac, ako je priemer. Pravda je, že Blázni vo väzení zďaleka nedosahujú kvalitu Strieborného blesku, ktorý je mojím najobľúbenejším kúskom dvojice W+P. Ale aj Blázni vo väzení potešia klasickými a typickými vtípkami tejto dvojky a niektoré gagy sú fakt za všetky drobné.(27.12.2005)

 • PavelZava
  **

  Gene Wilder a Richard Pryor dobrý Myslím, že tento film byl jedním z prvních, který byl do 15 let nepřístupný a já ho s čerstvou občankou viděl v kině Sevastopol, nebo jsem jí ještě neměl ? Užíval jsem si ty tanečnice v baru. Je to dost blbost, ale odpočívat se při tom dá. Kromě hlavních postav je jistě zajímavá Meredith (JoBeth Williams) a určitě Grossberger(20.7.2013)