Neúspěšný divadelní autor Skip a stejně neúspěšný černošský herec Harry se rozhodnou opustit New York a vyrazit za štěstím do Hollywoodu. Na cestě jsou však nedopatřením obviněni z vyloupení banky a poté zatčeni na 125 let. Bláznivá komedie o útěku z vězení se šťastným koncem. (NFA)

D.Moore

Gene Wilder mě ještě nikdy nezklamal, a tak i v této přespříliš dlouhé komedii byly jeho bezelstné pohledy prokládané výbuchy zoufalství či agresivity tím nejlepším, co nabídla. S Richardem Priorem se Wilderova komika navíc skvěle doplňuje a řadu jejich společných gagů byla radost sledovat. Škoda proto, že příběh Bláznů ve vězení neměl hlavu ani patu a byl takřka stoprocentně nezajímavý, což v závěru ještě umocnilo to nudné rodeo. ()

Martin741

Reziser Sidney Poitier /In the Heat of the Night ako herec/ natocil velmi dobru komediu. US styl humoru sa trochu priblizil Europe, humor maju na starosti hlavne Gene Wilder /Bonnie a Clyde, Stribrny Blesk/ a Richard Pryor /Apartma v kalifornii/. Trochu film sa vlecie v strede, a Tiglatpilesarzial tu dostala priestor nuda, ale potom koniec mal vyborne tempo. Dialogy na urovni, take normalne, Poitier ako reziser sa uz oproti prvotine vyrazne zlepsil : 74 % ()

otík

Pohodová, místy vskutku vtipná, místy nudnější komedie o dvou kamarádech, kteří se shodou okolností dostanou do vězení, kde si však získají svou osobitostí určité postavení. Toho pak využijí s dalšími přáteli k útěku. Škoda, že místy to opravdu ztrácí tempo, protože některé gagy a scény jsou neskutečně vtipné. ()

Radyo

Na tento film vzpomínám trochu se sentimentální slzou v oku. Proč? Jistě, jde o zcela průměrnou komedii, která sice chvílemi rozesměje až k pláči, ale místy zase docela nudí. Jenže já ten film poprvé viděl zkraje puberty s jednou kamarádkou, k níž mě tehdy něco přitahovalo a náramně jsme si jej užili. Ale už je to dávno, takže slzu zamáčknu a dám aspoň 3 hvězdy. On ten sentiment přece jen úplně potlačit nejde... ()

Rex Mundi

Duo Wilder+Pryor patrí medzi moje filmové vášne a možno preto dám o hviezdičku naviac, ako je priemer. Pravda je, že Blázni vo väzení zďaleka nedosahujú kvalitu Strieborného blesku, ktorý je mojím najobľúbenejším kúskom dvojice W+P. Ale aj Blázni vo väzení potešia klasickými a typickými vtípkami tejto dvojky a niektoré gagy sú fakt za všetky drobné. ()

• Prvý film režírovaný Afroameričanom, ktorý v amerických kinách utŕžil viac ako 100 miliónov dolárov. (m.a.t.o.)