Otec (festivalový název)

Бащата

The Father

Bulharsko / Řecko, 2019, 87 min

• Hoyt

Začátek filmu sice malinko navnadil ale postupně velmi rychle přestává být zajímavý. Humor je také slabší a spousta scén nicneříkajících stejně tak i celkový děj filmu. Po Glory velký sešup dolů. Zatím můj nejslabší film ve Varech. (KVIFF2019)(3.7.2019)

• dubinak

Suché jako sušenka. Člověk na začátku aspoň čeká, že se příjemně pobaví nad zdejším humorem, ale scénář dost rychle debilní a zeje prázdnotou. Ani moc na zamyšlení to není. Otec je spíše takový ničím zajímavý pokus o drama komedii, který neukojí ani po charakterové stránce postav. Podivný výběr do hlavní soutěže. KVIFF 2019(3.7.2019)

Snímek obsahuje spoustu nadějně rozehraných motivů, skvěle napsané postavy, jež mezi sebou mají věrohodnou interakci charakteristickou pro lidi, kteří spolu neumějí správně komunikovat, i několik hezky budovaných absurdně-komických scén, leč příběhově končí pouze u letmého nadhozu, jemuž zásadně chybí důslednější gradace, větší sevřenost a silnější vypointovanost.(6.7.2019)

• Ivan Barnev