Carnivale - Série 2

(série)
všechny plakáty
Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, 2005, 10 h 9 min (Minutáž: 44–55 min)

Hudba:

Jeff Beal

Michael J. Anderson, Adrienne Barbeau, Clancy Brown, Debra Christofferson, Tim DeKay, Clea DuVall, Cynthia Ettinger, Carla Gallo, Toby Huss, Amy Madigan (více)

Epizody(12)

Renfield

Justin a Ben mají dle očekávání největší prostor, je jim věnováno ještě více času, než tomu bylo v první sérii. Tento čas je na jednu stranu velmi dobře využit, na tu druhou se však zapomíná na spoustu zajímavých vedlejších postav. Když pominu nově příchozí z vypáleného cirkusu, je to třeba Stumpy s rodinou, Ruthie, Lila, ale i Samson. Kdo velkou měrou nezasáhne do dvou zmíněných linií, nemá příliš co říct. Naštěstí jsou obě výborné, Justin prožívá svoji úchylně ďábelskou proměnu a Ben pátrá. Jejich postupné sbližování vrcholící dvěma posledními epizodami potom nabízí ty nejlepší momenty. Benova linie také představí značnou část jeho rodiny, z nichž obzvlášť bratranci musí zaujmout. Až mysticky působící S. je ale po svém zobrazení lehkým zklamáním, pravý opak Managementu, jehož zásadní setkání s Benem je jednou z nejlepších scén série. Což platí i o kukuřičném poli, nejklidnější části uspěchaného závěru. Že by "třetí série nebude, tak ať je toho ve finále co nejvíc"? Minimálně posledních pár minut být nemuselo. 75% ()

warrenur

Znazornenie "cyklu" v zavere bolo za mna trochu tuctove, ale cesta k nemu a zbiehanie linii boli uchadzajuce. Spolu s vyvojom mladeho liecitela. Zial hlavne atmosfera a mysterium sa postupne kazdou epizodou vytraca a prislo mi uz len ako povinna jazda k zamyslanej poslednej epizode. Mierny nadpriemer. ()

Likan7

Závěr si těch 5 zaslouží, ale jen proto, že se jedná o poslední díl. Příběhově jsme se nikam neposunuli a i když finále je zřetelně finále seriálu, úplný závěr, těch posledních několik záběrů ve mě nechává pachuť. Takhle si seriál nezasloužil skončit. A nebo jsem nepochopil celkové poselství, které dává. ()

kissinka

Velmi slibně rozjetý seriál, nejspíš byla plánovaná i třetí série, ke které nakonec nedošlo. To je hrozná škoda, protože otevřený a především unáhlený a odfláknutý konec byl velkým zklamáním. Spousta postav byla napřed slibně "nakousnutá" a nakonec se nehodila do krámu, tak se na ně prostě zapomnělo, přitom by se s nimi dalo nádherně pracovat. Působí to na mě dojmem, jako by na konci docházeli peníze a chtělo se to prostě nějak zakončit.. První polovina série na 5 hvězd, potom postupné klesání.. ()