poster

Monzun (festivalový název)

 • Velká Británie

  Monsoon

Drama / Romantický

Velká Británie, 2019, 85 min

Režie:

Hong Khaou

Scénář:

Hong Khaou

Kamera:

Benjamin Kracun

Producenti:

Tracy O'Riordan

Střih:

Mark Towns

Scénografie:

Miren Marañón
(další profese)
 • angloumene
  *

  Na Monzunu bylo nejzajímavější znovu poznávat místa na kterých sem se taky ocitla během mého putování po Vietnamu. Počkat, není to trochu málo? Jo, to teda je. Chladné, nečitelné postavy, spousta nakousnutých témat, které jen vyplynou do prázdna, špatně napsané dialogy. K tomu všemu nuda, která se stihla dostavit i přes krátkou stopáž. Prostě není o co stát...(1.7.2019)

 • terunka003
  ***

  Hledající, vracející se, přemýšlivé, prázdné, rodinné, samotné, rozpolcené. Je pravda, že tohle není film, který by asi někdo dobrovolně hledal a sledoval, typický festivalový film. Přesto je v něm spousta zajímavých věcí, jako návrat do dětství, ke svým kořenům, hledání místa kam patříme, hledání sama sebe. Film ubíhá velice poklidným tempem a vůbec nic se v něm neděje. Autor toho chtěl hodně říci, bohužel je to ve snímku dost neznatelné. Hezké scenérie a obraz klasického Vietnamu. ..být cizincem ve své rodné zemi.. (KVIFF2019)(5.7.2019)

 • Rohy212
  ***

  Režisér Hong Khaou se v Monsoon vrací k tématu, které už načal v Lilting. Vyrovnání se s minulostí a vlastní kulturou ale tentokrát probíhá v první osobě a přímo ve Vietnamu. Jinak je typicky festivalový: plyne pomalu a dává přednost obrazům před slovy. (KVIFF)(30.6.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace