Šípková Růženka (TV seriál)

Drama / Rodinný

Česko, 2001, 8 h 20 min (Minutáž: 10x49 min)

• topi80

Říkal jsem si, zda si to skutečně zaslouží odpad a tím zařazení ke všem těm Ordinacím a podobně. Popřemýšlel jsem znovu a musím říci, že ano. Něco tak křečovitě slaboduchého, vykonstruovaného a nepravděpodobného se jen tak nevidí. k tomu tradičně příšerná Veronika Žilková. Tento pokus si nehraje na něco, čím není, zřejmě měl být slaboduchou telenovelou už od samého počátku, čímž byl položen základní kámen k seriálům, u kterých nemůžete najít ani to pozitivum, že po několika dílech celé utrpení skončí. Uložit do archivu a už nikdy nevysílat ani pro bizardní pobavení.(25.3.2012)

• donkocicak

Jan Míka, alespoň pro mě, píše nezáživné a poněkud nereálné scénáře. Nejde jen o Šípkovou Růženku, ale třeba i o Cukrárnu a další. Je to zkrátka hrozná nuda a přijde mi, že herci nemají co hrát. Tohle je vlastně opravdu taková pohádka. Kterak chudá žena z antikvariátu ke štěstí přišla, vzala si boháče a začala podnikat v květinách i ve stavebninách.(12.8.2014)

• H34D

Kdysi, jako náruživý hráč počitačových her jsem velmi dobře znal motto: "Ještě jednu misi a jdu spát", při sledování tohoto seriálu jsem ho oprášil a upravil na: "Ještě jeden český seriál a jdu srát". Kdyby to viděla pravá Šípková Růženka, raději by prince kopla do koulí a zase šla spát. Tyto novodobé české telenovely kýčovitě a rádoby věrohodně zobrazující "normální" život mi opravdu lezou na nervy. Naštěstí zde to ještě není dotaženo úplně k "dokonalosti", jak to známe dnes, proto hodnotím jednou velkou rudou hvězdou místo odpadu. Dobře ještě můžu uznat, že Veronika Žilková se poměrně snažila a nepůsobila tak trapně, jak jsme zvyklí z Tele Tele, ale to je tak vše. "Dáš si něco k pití?", "Jó, dám si třeba čaj" ... "A jestli můžu, trošku rumu do něj" ... ... "Nebo víš co, nevař se s vodou." 2/10(1.1.2008)

• MM_Ramone

Lacné televízne seriály, ktoré sa na prelome milénia začali objavovať na obrazovkách tuzemských televízií ma nikdy nedokázali zaujať. I v českej produkcii ich zopár vzniklo. No ani jeden z nich za moc nestál. Desať dielny titul "Šípková Rúženka" mi v pamäti utkvel najmä vďaka tomu, že hlavnú úlohu v ňom stvárnila hnusná liberálna ježibaba Verona Žilková. Nie len že má tá ženská v hlave nasraté a vyzerá ako šialený odfarbený netopier ešte ku tomu všetkému je to aj otrasná herečka. *(22.9.2018)

• rakovnik

Trocha feminismu na našich obrazovkách neuškodí. Václav Vydra jako metař? Super! Seriál jako takový by nebyl úplně špatný, základy příběhů postav jsou i celkem reálné (i když mi přijde, že by se trochu více hodily do devadesátek), ale rozvinutí jejich osudů už snad až příliš šustí papírem a jsou čím dál tím méně uvěřitelné.(17.1.2012)

• - Natáčení probíhalo v Benešově u Prahy a Novém Kníně. (petr.trep)