Šípková Růženka (TV seriál)

Drama / Rodinný

Česko, 2001, 8 h 20 min (Minutáž: 48–52 min)

• Kri-kri

Velmi slabý seriál o přehnaně sebevědomé feministické krávě, která si mermomocí chce hrát na velkopodnikatelku a je jí fuk, co pro to udělá a komu pro schválení zakázky vleze do postele, ať už je to ředitel banky, ředitel stavebního odboru, advokát, konkurent nebo obyčejný zemědělec. Ve výsledku jediné řemeslo, které se jí dařilo (tzn. to nejstarší) by zvládla každá šlapka z E55 a nedělala by kolem toho takové ciráty. Přitom kdyby kývla na nabídku sňatku toho učitele, co se jí hned v prvním dílu dvořil, nemuselo z toho být tak nechutné dílo. Ale o čem by to zas potom bylo, že? A k tomu v hlavní roli Žilková, která mi byla sympatická snad jenom jako pionýrská vedoucí v My všichni školou povinní. Po letech jsem si tento seriál připomněl, abych měl do komentáře co napsat, protože z prvního vysílání 15 let zpátky mi v paměti utkvěl akorát věčně nalitý Vydra lezoucí za sousedkou, což by asi bylo na konstruktivní komentář trochu málo. 1 * za pár zdařilých a vcelku vtipných scén, např. Vydra s Obermaierovou v posteli "Slávku, pan Šípek přišel na polívku." A pobavil i Brzobohatý coby chlípný nedoceněný muzikant u Vlacha. 20%(15.1.2017)

• Mallinali

Ale jo, vcelku kvalitní herci tu provádějí vcelku naivní a nelogické věci. A je to statické, nudné a televizně laciné. Ale co je opravdu strašlivé, je hudba. Něco tak odporného se nevidí, za tohle postavit autora na pranýř a házet po něm výběrové kolekce soundtracků Muchowa, Lišky a Boka, v rozšířeném vydání.(11.10.2015)

Musím říct,že mě tenhle seriál velmi pobavil a to zejména díky Václavu Vydrovi III.,jehož figurka vyhozeného ředitele banky a následného alkoholika je vskutku k popukání ("Však oni nakonec přilezou po kolenou a až přilezou,tak je pošlu do prd*** !").To,jak ho myslím na konci sedmého dílu tvůrci vyhodili z rozjetého děje,mě neskutečně naštvalo.Poslední tři díly tak absolutně ztratily na atraktivitě.(10.5.2004)

• honajz

Ještě že seriál tu inspiraci pohádkou hned přiznává - i když mate názvem, protože vykrádá pohádku jinou, O rybáři a zlaté rybce. Veletoče, jaké tady předvede hlavní postava (která se v posledním dílu dokonce zachová jako obyčejná kur.va), jsou fakt podivné, a celé to morální vyznění značně pokulhává, protože nedojde k potrestání, prohlédnutí a pořádné nápravě - alespoň ně vzhledem k tomu, že to má roztahaných a utahaných deset dílů.(29.4.2019)

• triatlet

Uspat, aspoň na sto let a spíš asi nereprízovat. O psychologické drama se teda moc nejedná. Míkovy scénáře se sice snaží vycházet z každodenních situací, ale ve finále na mě působí nepřirozeně. A nezachrání to ani herecké obsazení (role Žilkové i Vydry jsou skutečně zapamatovatelné). Za dílčí nápady - název květinářství a názvy jednotlivých kapitol přidávám i tu druhou hvězdičku.(7.10.2009)

• - Natáčení probíhalo v Benešově u Prahy a Novém Kníně. (petr.trep)