Komentáře uživatelů k TV filmu (399)

 • Malarkey
  ***

  Letošní pohádka České televizi opět navrátila tvář. Sice to není kdovíjaký klenot, ale koukalo se na ní hezky. Nápad je poměrně jednoduchý, ale nápaditý. Hodně také dělá Marek Eben svojí galantností, která mě od něj neskutečně baví. Jen na pohádku to na mě působilo málo pohádkově. Kombinace Matouš Ruml a Karel Janák už tak nějak ale jde docela k sobě...(25.12.2019)

 • Tosim
  ***

  Světe, div se, pohádku natočil Janák a není úplně o ničem! Několikrát jsem se zasmál, zajímalo mě, kam se příběh vyvine a i přes klasické taškaření se herci téměř nikdy neuchýlili k pitvoření. Hlavní dvojka byla celkem pohodová, až na "hloupého" Honzu, který nejdřív vypadal, že opravdu hloupý je, až potom se ukázalo, že nebyly peníze na vytvoření draka. Zajímavý výchozí námět ("žili spolu šťastně až do smrti" není zas až tak jednoduché) a Marek Eben trochu prkenný, přece jen, pořádnou hereckou příležitost dostal před více než dvaceti lety. Ale na druhou stranu - pořád je to jen další pohádka z řady, na kterou si, nebýt televizních Vánoc, za pár let už nikdo nevzpomene.(2.1.2020)

 • J*A*S*M
  ***

  Zdaleka ne tak toxické jak bývalo v posledních letech zvykem. Má to vcelku fajn výchozí námět i pár vtipných nápadů, které se nejčastěji motají kolem podivného království krále Egona. Chtělo by to trochu přitlačit na vizuálu a zcivilnit herecké výkony, aby z toho tak nekřičelo, že je to vše "jen jako". Ale i tak, rozhodně vysoko nad realistická očekávání.(24.12.2019)

 • Enšpígl
  ***

  Tahle pohádka na mě působila velmi sympaticky a to i přes to, že díky hudbě docela často lítala mezi příšlišnou veselostí a klasickou pohádkou. Překvapivě kvalitní casting, protože u Evy Josefíkové jsem se bál přehrávání, ale bylo v pohodě, stejně jako zbylé postavy. Dobře si vychutnával svou postavu Jakub Prachař. Sice mě tam chybělo zlý zlo, ale rozhodně je to pohádka, která neurazí.(26.12.2019)

 • Radek99
  **

  Product placement StarDance ... plus špatný scénář a přehrávání...(25.12.2019)

 • Karlos80
  *

  Pohádka měla skoro všechno ale nefungovala. Taková umělá. Bez pohádkové duše, bez šťávy taková mdlá...Po par minutách jsme to vypínali...Omlouváme se všem, ale o štědrovečerní pohádce jsme měli poněkud jinou představu.(25.12.2019)

 • flanker.27
  **

  Nič moč.(24.12.2019)

 • Gilmour93
  **

  Rádoby převeselá pohádka o tom, že seno z bot jde mnohem snadněji odstranit než seno z hlavy. Hudba dost mimo, kult egonismu ani interakce mezi Honzou Thorem a ebenovým Špačkem, který svou roli pojal jak moderování Anežky, nevyužily možný potenciál. Stále platí, že nebýt Stracha, zmítá se současná česká pohádka v egónii..(30.12.2019)

 • SNCIS
  *****

  Obsahuje spoilery: "Porazil jsem draka a teď si tě za ženu vezmu." Vesnický balík Matouš Ruml od sebe svým chováním princeznu odradí. Naštěstí Marek Eben školu etikety mu poskytne. Poté co krále Jakube Prachaře, v čestném souboji připraví o království, tak získá si srdce roztomilé princezny Evy Josefíkové. Připomínalo mi to Pretty Woman. Herecké obsazení je na tom dost dobře - nemám žádný problém, naopak. Oceňují výkon Marka Ebena asi nikdo jiný by to tak přesvědčivě nezahrál. "Kdyby to bylo jen trochu možné, zda byste ráčili přidat, děkuji pěkně." Velmi pěkně natočená pohádka. - 100%.(25.12.2019)

 • troufalka
  ****

  Po dlouhé době pohádka, u které jsem se bavila, která nastavovala zrcadlo a měla pointu.(24.12.2019)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Honza hrdina, který se nenutil do tradic v tom, jak spravně po rytířsku porazit draka a jednal v duchu:"Máš problém? Vem si větší kladivo!", narazí, když dojde na jemnější finesy gerojsko-princeznovské, potažmo celkově společenské konfrontace. Zatímco v chalupách byli rádi, když mohli pravidelně společně pojíst z jednoho hrnce nějakou tu kaši či eintopff (čti směs masa a zeleniny/luštěnin/krup), panstvo nejen, že už nevědělo, co do huby strčit, ale ještě si vymýšlelo komplikované způsoby jak. Princezna se z hrůzy o život rychle oklepala, stejně jako všichni okolo, a místo shovívavé pomoci dvora se Honzovi dostalo spíš pohrdání. Nejhorší v tomto punktu byla královna. Král se jeví vlídný a Honzovi nakloněný, leč těžce pod vyšívaným střevíčkem snobské semetriky, kterou pojal za choť. Honzovi je nápomocen učitel etikety, ale nedostane čas a prostor k tomu, aby Honzovi bylo dopřáno důstojné společenské entree. Po zjevení prince Egona Honza vyklidí pozice, aby se následně ukázalo, zač je v Pardubicích perník, přesněji, co o člověku vypovídá, pokud umí používat příbor a nesrká polévku. (Přesně jen to, že nežere jako prase, o charaktrru nic.) Cesta od kladiva k vidličce je poměrně humorná a já se docela bavila. Čtyři hvězdy jsou moc, hodně přestřeluji, ale v rámci letošních Vánoc jednoznačně nejlepší, princeznu tu mají krásnou a nešišlající, Honzu sympatického, mistra etikety kultivovaného a tak velkoryse chrlím hvězdy, i když z ohavných šatů princezny a královny mám mžitky ještě po několika dnech.(2.1.2020)

 • MMR
  *****

  Janák, Hudský, Josefíková. Tato spolupráce by měla být každý rok. Pak bych se na pohádky vždy moc těšil.(26.12.2019)

 • D.Moore
  ***

  Docela sympatická pohádka - hlavně tím, že očividně neměla větší ambice než pobavit přejedené nebo právě se přejídající diváky. Je to takový standard Karla Janáka s některými sympatickými a některými otravnými herci, s několika dobrými vtipy a se stejným počtem vtipů nevtipných, které poněkud otravná a neustále znějící "komická" hudba dobrými neudělá. Eva Josefíková a Matouš Ruml jsou nicméně fajn (ač mám pocit, že jsem je v pohádkách viděl asi stokrát), Jakub Prachař je otřesný... A Marek Eben se při natáčení asi docela dobře bavil. Rád bych ho viděl hrát ve více filmech a ještě raději bych byl, kdyby si někdy svlékl ten slušňácký kabát (sedí mu, ano, ale věřím, že by bez něj dovedl překvapit).(24.12.2019)

 • Hunt
  ****

  70%(25.12.2019)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Výprava 8/10/// PLUS: pohádka, která se kouzelným způsobem nebere vážně a doslova bych napsal, že trolí sama sebe a téměř paroduje žánr pohádek, typické charaktery včetně samozřejmého děje, to vše převrací a uspořádává jinak, až mám dojem, že jsem nic tak nového ještě neviděl, herci jsou ve svých rolích výborní, postavy a scénář si dle mého užívají, Jakub Prachař si svoji zápornou postavu dokonce vychutnává, nikde to neskřípe a hlavně jsem se opravdu dobře nasmál MÍNUS: nedostatky budu hledat trochu dlouze - hudba je krásná a doslova vytváří atmosféru, ve výsledku ale hudba vede za ručičku a jasně říká jaká nálada má z dané scény vylézt, výprava je krásná, to nemám výhrad, jen by se mi v pohádce líbil větší komparz, akce tu je, takže při střetu dvou armád obou království by jsme tu měli něco velkého/// Shrnutí: Můžu říct, že jsem to nečekal, nedoufal, ale je to tak, štědrovečerní pohádka se povedla. Casting pro výběr rolí je znamenitý, Marka Ebena jsem si užíval a není herce - postavy, která by mi tady vadila. Možná kdyby to působilo ještě trochu dospělejším, výpravnějším a dražším dojmem, bylo by to za plný počet, ale i tak z možných prostředků na obrazovce vidíme maximum. Spokojenost./// Celkem 74%///(25.12.2019)

 • salahadin
  **

  Achjo, v případě Království a půl princezny - nebo to bylo naopak? - mě výsledný produkt hodně mrzí. Ruml s Josefíkovou jsou totiž na jedničku, sympatický pár a ta tolik potřebná "chemie" mezi nimi je. Ještě bych pochválil maestro Ebena s manželským párem Malý+Tomicová (doslova a do písmene). Zbytek je výstavka směšnosti, přehrávání a hloupého scénáře. Pokud v Diktátorovi slovní hříčka "Aladeen" působila vtipně, tuzemský Egon ani omylem. Proč nemohl Janák v tomto případě vést příběh trochu vážněji a ponechat jen pár povedených vtípků? Proč musí Prachař přehrávat takovým způsobem, že vám přestává chutnat cukroví a vy se za tvůrce červenáte? Proč? Proč? Proč? A přitom než se Prachař objevil, měla pohádka docela slušný náběh na příjemnou romantickou věc, kdy hrdina se princezně nelíbí a postupně se dopracuje k nejhrdinštějšímu skutku - dobrovolně se jí vzdá, aby nebyla nešťastná. Safra s tímhle příběhem šlo pracovat mnohem líp! Proč to tvůrci zabili (v rámci naší pohádkové tvorby opět!) naprosto hloupými postavami a lekcemi trapnosti? Škoda, fakt škoda, protože tohle mohla být po dlouhé době snesitelná věc. Jenže není. A ani krásné oči Evy Josefíkové výsledný dojem nenapraví.(24.12.2019)

 • 666teen
  ***

  Lexa se žení, je po dlouhé době pohádka, která vás nedonutí poslat natráveného kapra rovnou pod stromeček. Letos se prostě žádná egonie nekoná.(25.12.2019)

 • Beckett51
  ***

  Horší tři. Po několika letech zase pohádka, která aspoň trochu svým technickým zpracováním připomíná profesionální film a né nahrávku několika okostýmovaných herců hrajících podle improvizovanýho scénáře v prostředí hradu/zámku, kde si mnohdy tvůrci nedaj ani práci s tim zakrejt hromosvody, antény a elektrický vedení. Tady s pár scénách sice taky člověk mohl najít nějaké artefakty z budoucnosti, které se tam nejspíše záhadně přenesly z mezidimenzionálního prostoru, ale mimoto jsem na vyloženě žádnej velkej problém nenarazil. Mělo to pěknou kameru, herci povětšinou hráli (i když v mnoha případech bohužel neměli moc co), hudba byla místama otravná a místama fajn, mělo to několik fajn nápadů a vtipnejch chvilek a jakýsi závan originality oproti ostatním novodobým českým pohádkám se taky objevil (je fajn vidět, že se tady inspirovali i v něčem jako je Shrek, což je úspěch, vzhledem k tomu, že většina Vánočních pohádek působí Troškovsky). Pořád je to ale vcelku neni žádnej zázrak a poslední půl hodinu už jsem se přistihl, že chci, aby to skončilo. Za snahu a nastavení laťky o dva malý schůdky vejš ale nadhodnotím.(24.12.2019)

 • kingik
  *****

  Janákův "odborný" výklad postmoderny. A v pohádkovém stylu. Bez čar a kouzel, bez výskytu nadpřirozených bytostí (drak je na úvod zabit jen v literární formě), s důrazem kladeným na absurdnost dění a originalitu postav. Princezně téměř tikají (bio)logické hodiny, Eva Josefíková má na dohled třicetiny, což je pro princezny kritický věk, a kombinace Rum(l) a Prach(ař) je opravdu brilantně odvážně smíchána, čímž se Janákovi coby jednomu z mála režisérů podařilo dostat tyhle dva pány z chvostu žebříčku nejhorších českých herců směrem k nadějným hereckým výkonům, což je záslužný čin. Jiný Kuba, Štáfek, trůní na posledním místě a není mu pomoci. A propíraný Marek Eben svůj kultivovaný projev kultivátora zvládal roztomile. Bizarní je zejména scénka, kdy ve venkovské chalupě učí Honzu dobrým způsobům. Janák dokáže být svěže originální. Přece jen se opravdu nechci dožít Vánoc, kdy desítka neustále reprízovaných pohádek bude okupovat atraktivní vysílací čas. Tahle by v něm měla mít také svoje místo. Začínat tam, kde jiné pohádky končí, je zajímavé pojetí. Zachránce princezny není z nejsličnějších a rázem se ukáže, že je buran a postrádá veškeré urozené způsoby, tudíž nastupuje Marek Eben se svojí etiketou, ke všemu princezna svého statečného Honzu vaginálně ignoruje a dokonce inklinuje, což nebývá u zachráněných princezen tak časté, k bezcitnému a nadutému sobci princi Egonovi ze sousedního království, který stihl přejmenovat vše ve své říši podle svého jména, což zaručuje nejeden vtip a hlášku. Jakub Prachař zdatně konkuruje Kazisvětovi, jeho zábavná slizkost je dokonalá. Tradičnímu pohádkovému pojetí zvoní hrana, Janák s Hudským se vydali svojí tvůrčí cestou. Levně pořízený jejich výlet určitě nebyl, odpustil bych si slabší hudební doprovod Aleše Březiny, v ostatních aspektech jsem byl skvěle pobaven. 10/10(22.1.2020)

 • Sonnery
  ****

  Konečně pohádka a ne píčovina. I když se to snadno splete.(25.12.2019)

 • jarous
  ***

  Ale proč ne, zase je to aspoň normálka pohádka a pěkné tři hvězdy k tomu.(25.12.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20