poster

Zákon touhy

 • španělský

  La ley del deseo

 • anglický

  Law of Desire

Komedie / Drama / Romantický

Španělsko, 1987, 102 min

 • Almásy
  *****

  film z ktoreho srsi bohemizmus a frivolnsot almodovarovi vlastna. absurdna komedia je to co ten film vystihuje, on sa neda brat vazne a ani sa vazne brat nechce. len vam za hodinu a pol prednesie romanticku tragediu, otvorene sexualne sceny (antonio veru prekvapil :) ), zaujimave dialogy, tu a tam nejaka ta strhujuca scena. skratka, pocit po tomto filme sa rovna pocitu po jednorazovom blowjobe.(27.3.2009)

 • kinej
  ****

  Almodóvar je nejspíše člověk natolik vášnivý, že mu zbývá ještě spousty na rozdávání. Dalo by se o něm říci, že točí pořád stejně a stále jinak. Pokaždé se jedná o do různé míry obskurní a komplikovanou lovestory, kterou je v průběhu rozmotávána až k dramatickému vyvrcholení. A pokažé to funguje. Zákon touhy je film nasáklý jižanským temperamentem natolik, že dokáže do děje a emocí vtáhnout každého, kdo se nechá. Místy může film připomínat absurdní telenovelu, někdy sklouzává ke kýči, avšak vždy se jedná o filmové hříčky režiséra, o prostředky, které jsou svěceny romantickým účelem. A romantický náboj je natolik silný, že jej neoslabují někdy snad až příliš intimní scény a je úplně jedno, jeslti se řeší hetero či homosexuální vztah. Klobouk dolů před Banderasem, na takovéhle scény je třeba mít kuráž.(14.9.2009)

 • nunka
  ***

  Pedro to tentokrát so svojou vášnivosťou prehnal. Namixoval príliš homo-psycho-abnormálny kokteil, ktorý jednoducho nie je vyvážený, aby chutil. Tematicky príliš jednostranné, síce vášnivé a osudové a vzťahové, ale tento krát strašne streštené a úchylné. Mladý Antonio Banderas v tragickej, závislej postave rozhodne vyniká, ukázal takú tú správnu mladícku vášeň a nezrelú pobláznenosť. Ak pospomínam na všetky Pedrove fillmy, rozhodne Almodovarovský priemer.(5.1.2011)

 • tomtomtoma
  ****

  Velmi pozoruhodný film o vášni ve vztazích, o neopětovaných láskách, o velké náročnosti na partnery, které se snaží připravit o jejich svobodu, o touhách, které vedou k tragédiím a ke drogám, se kterými se vše lépe snáší. Pablo Quintero (Eusebio Poncela) je uznávaný režisér, je zamilovaný do Juana (Miguel Molina), ale považuje jeho lásku za nedostatečně opětovanou a frustraci si léčí promiskuitou a vztahem s Antoniem. Pablova sestra Tina (dobrá Carmen Maura), byla dříve mužem, ale pod vlivem katolické výchovy v čele s farářem (German Cobos) a svého otce, se změnila v ženu. Je zoufalá ve své samotě, ve svých zklamáních a jedinou útěchu nachází v opatrování malé Ady (Manuela Velasco), dcery její expřítelkyně, A Antonio Benítez (vynikající Antonio Banderas), mladík fascinovaný Pablem tak, že s ním naváže intimní vztah. Tomu propadne tak, že je schopen zavraždit Juana. Začne si osobovat Pabla jen pro sebe, protože této touze propadne ve svém jinak prázdném životě, který byl ovlivněn jeho přísnou matkou (Helga Liné). Z dalších zajímavých postav stojí za zmínku policejní detektivové, otec a syn ve filmu i ve skutčnosti (Fernando Guillén a Fernando Guillén Cuervo). Velmi vášnivý film o trochu egoistických vztazích, měnících se ve velké vášně až závislosti, které mohou vést k tragédiím, ale vše je brané s patřičným nadhledem.(24.2.2010)

 • farmnf
  ***

  Pedro zklamal. Fraška o španělských buznách, kde pochopitelně vede slizký Banderas. Všichni se milují, žužlají si ptáky v ústech, posílají si šifrované dopisy, následně na sebe žárlí a pak se vraždí. Inu buzeranti! Jedinou sympatickou roli tu má krásná stárnoucí sestra hlavního hrdiny, která se protlouká tak nějak sama a touží po lásce v jakékoliv podobě. Když pan režisér ji nechá v Maroku!!! přeoperovat z chlapa na ženskou, aby mohla lépe souložit se svým vlastním otcem, to už je vrchol pitomosti ve filmovém umění. V Maroku jsem byl nedávno, tam nemaj ani silnice, ani zákon o hygieně, natož kliniku na odstranění nadbytečných pohlavních orgánů. Ještě že následující Pedrovi filmy byly o poznání lepší.(27.11.2008)

 • - Postava Tiny Quintero hraje v divadelní hře Lidský hlas podle Jeana Cocteaua. (NinadeL)

 • - Malou roli prodavače v železářství má sám režisér Pedro Almodóvar. (tomma)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace