Sourozenci Pablo a Tina mají velmi komplikovaný sexuální život. Pablo je úspěšný režisér, vášnivě zamilovaný do mladého Juana, který však jeho lásku dostatečně neopětuje. Tina je transsexuálka, která před lety prodělala změnu pohlaví kvůli svému otci, s nímž žila v incentním vztahu. Otec ji však opustil a Tina je naštvaná na všechny muže. Jejich složité vztahy se točí v kruhu lásky, vášně a především touhy, která je ovládá. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mm13

...je to presne aké to je - Almodóvar bez Almodóvarovej istoty a vyzrelosti. Komplet príbeh (postavy, dej) je dokonalý a keby to pán režisér písali a točili dnes, tak je z toho výkon rovnocenný s Na dno vášne. Vtedy sa toho ešte nevedeli tak pevne chopiť. Čo ale neznamená, že by tento výkon nestál za zoznámenie. ()

Almásy

film z ktoreho srsi bohemizmus a frivolnsot almodovarovi vlastna. absurdna komedia je to co ten film vystihuje, on sa neda brat vazne a ani sa vazne brat nechce. len vam za hodinu a pol prednesie romanticku tragediu, otvorene sexualne sceny (antonio veru prekvapil :) ), zaujimave dialogy, tu a tam nejaka ta strhujuca scena. skratka, pocit po tomto filme sa rovna pocitu po jednorazovom blowjobe. ()

Skip

Ženy na pokraji nervového zhroucení pro mě byly až dosud nejslabším Almodóvarovým filmem. Ovšem Zákon touhy je několikanásobně překonal. Tenhle veskrze nudný film, bez špetky toho almodóvarovského nadhledu a vtipu absolutně nefunguje, herci jsou trapní, slova, která říkají ještě víc... Prostě dost špatný film. ()

farmnf

Pedro zklamal. Fraška o španělských buznách, kde pochopitelně vede slizký Banderas. Všichni se milují, žužlají si ptáky v ústech, posílají si šifrované dopisy, následně na sebe žárlí a pak se vraždí. Inu buzeranti! Jedinou sympatickou roli tu má krásná stárnoucí sestra hlavního hrdiny, která se protlouká tak nějak sama a touží po lásce v jakékoliv podobě. Když pan režisér ji nechá v Maroku!!! přeoperovat z chlapa na ženskou, aby mohla lépe souložit se svým vlastním otcem, to už je vrchol pitomosti ve filmovém umění. V Maroku jsem byl nedávno, tam nemaj ani silnice, ani zákon o hygieně, natož kliniku na odstranění nadbytečných pohlavních orgánů. Ještě že následující Pedrovi filmy byly o poznání lepší. ()

danoo

Morbídna romantická dráma nie nepodobná predchádzajúcemu filmu Matador, ktorej zápletku režisér neskôr využil i v La mala educación. Príbeh promiskuitného režiséra prenasledovaného ohrdnutým milencom by v rukách niekoho iného než Pedra Almodóvara vyznel buď trápne, alebo nudne, čo v tomto prípade absolútne nehrozí. Len hitchcockovský rámec, do ktorého je film uzavretý, je akýsi zväzujúci. ()

• Napriek odmietnutiu služby YouTube sprístupniť filmy s hodnotením NC-17 (len pre dospelých) na vypožičanie alebo kúpu, YouTube film falošne označil ako R (Obmedzený prístup do 17 rokov), aby ho mohol ponúkať. (Arsenal83)
  • Film bol natočený v Madride a Cádize v druhej polovici roku 1986. (Arsenal83)
  • Homosexuálny námet vo filme sťažil hľadanie financií na jeho výrobu. Bratia Almodóvarovci spočiatku nemohli získať podporu z ministerstva kultúry. Až po osobnej intervencii Fernanda Méndez Leite, vládneho splnomocnenca pre filmovú produkciu, dalo ministerstvo kultúry 40 miliónov pesiet na natočenie filmu. (Arsenal83)