2. světová válka - Bitvy o Evropu

• Česko Druhá světová válka - bitva o Evropu (více)
Velká Británie, 2019, 6 h 40 min (Minutáž: 50 min)

Dwight D. Eisenhower (a.z.), Winston Churchill (a.z.)

Epizody(8)

Tento podmanivý osmidílný seriál vás zavede do samého středu slavných okamžiků v historii válčení, do chvíle vylodění spojeneckých vojsk v Den D, do výsadkářské operace v Arnhemu s nešťastným koncem, německého protiútoku při bitvě v Ardenách a snahy obsadit jeden z posledních mostů přes řeku Rýn v Remagenu. Jednotlivé příběhy nám přiblíží vyprávění očitých svědků, mužů, kteří na daných frontách válčili, někteří i v několika bitvách. Jednotlivé díly pak vykreslují realitu rychle probíhajících konfliktů na život a na smrt ve snaze porazit nacistické Německo na západě. Odborně věrohodný seriál je založen na pečlivém výzkumu a přináší realitu válečného konfliktu s tím, jak počasí, terén i nečekané reakce nepřítele mohou zásadně ovlivnit výsledek boje. (Viasat)

Volodimir2

Konečne sa objavil aj dokument z 2. svetovej vojny ale z Európy. Tých dokumentov z Pacifiku a s neznesiteľným americkým patriotizmom vyšlo na stovky a neviem či ešte niekto má záujem o ne. Objavilo sa 8 ústredných operácii zo západnej Európy, ktoré až na malé výnimky (Bitka v ústi Šeldy) už boli mnohokrát v samostatných filmoch. V komentároch k nim sa snažím uviesť aj to množstvo filmov kde je operácia rozobraná dôslednejšie. Všade sa snažím zaoberať udalosťami málo ale vôbec neznámymi. Reálne ide o jeden z najlepších dokumentov zameraný nielen na výsledok na bojisku, ale aj na jednotlivé vedľajšie vplyvy na bojovú činnosť. ()