Vzpomeň si na mě

• USA Remember Me (více)

Claude je stárnoucí divadelní kritik, který žije v kalifornském Monterey ve společnosti svého dlouholetého přítele a souseda Shanea. Před pár lety ovdověl a dny si krátí tím, že se snaží starat o dospělou dceru Selmu a malou vnučku Taniu, zvláště poté, co byl jeho zeť, významný politik David (Selmin manžel a Taniin otec), přistižen, jak si z veřejných prostředků platí prostitutky. Jelikož tento skandál poškozuje Claudův rodinný život, snaží se zaměstnat svou bývalou prací. A tak den co den chodí do novinové redakce, kde několik let pracoval. Povídá si tam s redaktorem, že chce přispívat novými nápady. Při poslední návštěvě se Claude náhodou dozvídá hroznou zprávu: slavné divadelní a filmové herečce Lillian Blancheové je diagnostikován Alzheimer a je poslána do klidného a tichého domova pro seniory. Lillian je Claudova první láska, kterou v 60. letech miloval, když byli oba mladí. Život je ale donutil vydat se různými cestami a vzít si jiné partnery. Claude je však do ní stále platonicky zamilován, a tak požádá Shanea o pomoc, aby mohl zrealizovat svůj plán: předstírat Alzheimera a nechat se zavřít do stejného Alzheimer centra jako Lillian v naději, že se mu nějakým způsobem podaří získat zpět její vzpomínky... (TV Nova)

silentname

"Remember Me" ako film nie je ani trošku originálny. Len 2 mesiace dozadu som videl film so skoro totožnou tématikou s názvom "Never Too Late". Aj so zavretím do starobinca a love-story k tomu. Tento film možno funguje o niečo lepšie, ale dokopy nie je moc iný. Povedal by som len, že má ku koncu niekoľko lepších scénok a má niekoľko dobrých postáv, ktoré ma bavili. A takisto mi Claudov zať (David with a D) vysoko pripomínal nášho súčasného pána premiéra Matoviča. Tá podoba. Doslova ma to vedelo miestami pri sledovaní rušiť. Film je srdečný, je milý, no občas mu chýbajú nejaké silnejšie humorné momentky. Po dramatickej a romantickej stránke zvláda svoju prácu celkom dobre. A ako som povedal, je tu niekoľko postáv, ktoré mi prirástli celkom k srdcu. Claude je podľa mňa dobrý hlavný hrdina. Jeho vnučka mi príde sympatická a chytrá. Niektoré menšie postavy v starobinci sú tiež dobré. No Lily pre mňa pôsobí menej ako postava a viac ako nástroj na to, ako posúvať film nejakým smerom. Napriek tomu si, ale vychytí v závere skutočne silné herecké finále. To ma poriadne prekvapilo. Nemyslím si, že film je výnimočný, no na jedno pozretie mi to stačilo. Ak máte radi romantické komédie so seniormi, toto by vás mohlo pobaviť. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

tranquill

"To, co jsme zažili společně my dva, nemůže být vůbec nikdy zapomenuto!" Vypadalo to zajímavě, ale z dramatu to nakonec sklouzlo spíš k takové romantice. ()

zahadum

Dlhšie som rozmýšľal ako to ohodnotiť, je to film vnútrom za štyri ale dal som silnú trojku. Prečo ? Film sa trošku potáca medzi depresívnym filmom o starých, romantickým filmom a do toho miestami pašuje trápne kvázi vtipné scénky. To zmixovanie týchto žánrov mi prišlo zle zrealizované. A potom je tu tá nešťastná forma, kde je obsah ako tak silný tak ho nivočí forma. Je to celé farebné, slniečkovské a všetko na svojom mieste, svet reality nejestvuje a zábery sú ako z reklamy na dôchodkové poistenie. To ruší a zabíja ako tak dejovú príťažlivosť. Bruce Dern je aj vo svojom vysokom veku veľmi kvalitný herec. Trošku ma prekvapil mimoriadne kvalitný herec Brian Cox v úlohe takého malého významu. Každopádne je to dobrý film a medzi nami je to štvorka ale vidíte tam trojku. 60 % ( 70 % ) ()

• Natáčelo se ve Španělsku (Madrid, Pamplona), USA (Los Angeles) a Francii (Paříž). (BMW12)