Mrtvá sezóna

Mŕtva sezóna

Dobrodružný / Drama

Sovětský svaz, 1968, 138 min

Savva Kulish

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = 1970 - na DVD je film rozdelený na dve cca 65 minútové časti. (11.8.2009)(11.8.2009)

Na začátku dvoudílného filmu promluví Sovětský rozvědčík plukovník Rudolf Ivanovič Abel. Chemické a biologické zbraně jsou celosvětovou hrozbou a jejich použití by mohlo vyvolat totální katastrofu. Černobílá špionážní vize, která je svým obsahem stále aktuální. Výroba chemických zbraní je stále velkým nebezpečím. Film je sám o sobě docela nudný, dlouhé dialogy a naprosto " šílený " hudební doprovod mě nutil ke spánku. Co mě dokázalo probudit byla surová a nádherná krajina a krásná stará auta.(23.7.2010)

Mraziva spionazni povalecna nahanecka valecneho zlocince / vedce vyvijejiciho (za pouziti pokusu na lidech) plyn menici lidskou povahu/podstatu... Bla bla, imho v ramci zanru velmi povedena zalezitost klidneho tempa a bububu atmosfery, rusti bratri tyhle veci proste umi, nutno hodnotit v ranci zanru a bez predsudku... ve filmu je i spetka propagandy, ale v kontextu imho ok, bavilo me vypraveni hlavniho hrdiny behem deje, taky hudba, krasne lokace a nadherny stary autaky...(22.6.2012)

Dvojdílný špionážní sovětský snímek o   hledání válečného zločince Hasse agentem   sovětské kontrarozvědky Ladějnikovem.   Černobílý obraz vytváří větší autenticitu   která je podpořena dobovými záběry. Thriller   v sovětském pojetí neoplývá akčností ani   napětím (byť na konci druhého dílu jedna akce   je), ale přesto se tu určitá ponurá   atmosféra nachází. Příběh je docela   rozvinutý a ukázkou práce tajných služeb   dokáže zaujmout. S ohledem na dobu vzniku   nemůžeme ani polemizovat nad hodnověrností všech   předvedených skutků, ale při jejich   sledování mě ani nenapadlo o tom nějak   uvažovat. Není to vyloženě pecka, ale dle   sovětských kriterií se může hodnotit za   vcelku zdařený počin.(28.2.2015)