Květen 1945. Evropa slaví konec strašné války. Tři sovětští vojáci, kteří mají za sebou krev, bolest a ztráty, opakují jako zaklínadlo: „Odteď bude vše jinak.“ A na důkaz nové naděje a svobody odjíždějí svévolně do Paříže. Prostě se nemohou vrátit domů, aniž by viděli Monu Lisu! Odvážný tankista Alexandr Voronin, kapitán Michail Stěržněv a starší poručík Kacha Bakradze vyrazí na cestu v ukořistěném mercedesu a potkávají veselé i děsivé příhody: zaútočí na ně příslušník Volkssturm s kulometem, americký důstojník je pozve na whisky, nadšené prostitutky uspořádají oslavu a kvůli neúprosným příslušníkům kontrarozvědky Směrš je v sázce další osud vítězů. Podaří se našim hrdinům dojet až do Louvru? Splní si své sny, které je vedly po válečné stezce a dávaly jim sílu bojovat? (Nový ruský film)

Daddko odpad!

V žiadnom prípade to nie je Válečný / Dobrodružný / Historický film. Čosi vojenského sa deje tak 5 min. Je to nepodarená komédia o ruských dôstojníkoch ktorí si len tak z frontu po konci vojny vyrazia do Paríža cez americkú zónu a cestou obšťastňujú dievčatá v bordeli...až ich nechytí major SMERŠU. Problém z toho nie je a hlavný hrdina dostane ešte k tomu prúseru metál Hrdina Sovietskeho Zväzu. Ako tých troch čo napísali scenár takýto ПИЗДЕЦ napadol je pre mňa nepochopiteľné. ()