Chodím po Moskvě

Ya shagayu po Moskve

Ja šagaju po Moskve

Я шагаю по Москве

Walking the Streets of Moscow

Chodím po Moskve

Komedie / Romantický

Sovětský svaz, 1963, 78 min

Film, z něhož tryská radost v každé jeho scéně. Čistá a bezstarostná radost z života, přesně taková kterou nejspíš všichni v době „tání“ zažívali. Máme příležitost strávit jeden den s hlavním hrdinou, devatenáctiletým Kolkou, kterého skvěle ztvárnil mladý Nikita Michalkov, a jak velmi brzy zjistíme, jeho život je opravdu velmi pestrý. Během jednoho dne si stihne odbýt práci, poté si najít nového kamaráda, zamilovat se, zúčastnit se soutěže, svatby, ale třeba taky navštívit slavného spisovatele. Slavná scéna v podzemce v samotném závěru je už jenom třešinkou na dortu. Kolkova píseň vám bude ještě poté dlouho znít v uších. Procházka Moskvou ještě nikdy nebyla poetičtější. Zaručený lék na deprese v každém ročním období.(22.3.2011)

Krásný, pohodový film s úžasnou poetickou atmosférou jednoho letního dne. Žádná komunistická propaganda, člověk by vlastně ani neřekl, že se jedná o film ze SSSR. Film mi připomínal trochu staré české Formanoviny. Stejně tak příjemné pokoukání s takovým milým humorem. A mlaďounký Michalkov byl k pomuchlání. :-)(23.4.2015)

Podobný snímek jsem z Ruska prostě nějak nečekal. Je nesmírně civilní, ale přitom je v něm taková mladická poetika, která je spojena s lyrikou města, které je zde prezentováno, tedy Moskva. Herecky je to velmi příjemný a celkově způsob vyprávění působí velice dobře. Jako kdyby bylo všechno nějakým způsobem fajn.(29.7.2017)

Svieža lyrická komédia o náhodnom stretnutí troch mladých robotníkov v Moskve, kde prežijú jeden deň... Ich putovanie, náhodné stretnutia s obyvateľmi, či láskou sú príjemne okorenené láskavým humorom a nebadanou prehliadkou ruskej metropoly počiatku šesťdesiatych rokov. Všetky scény sú neuveriteľne hravé a povabné, skoro by človek neuveril, kde sa film natočil. Za zmienku stojí aj pekná hudba.(13.1.2014)

Lyricka komedie - je myslim naprosto presny termin, ktery tento lehkosti oplyvajici sovetsky film charakterizuje nejlepe. :-) Moc hezky natocena, puvabna dvouhodinovka. Галина Польских a moje oblibena Ирина Мирошниченко se staraji o tu libeznou cast... :-)(15.3.2012)