Reklama

Reklama

Mé tiché myšlenky

  • Ukrajina Мої думки тихі (více)
Komedie / Drama / Road movie
Ukrajina, 2019, 104 min

Obsahy(1)

Pětadvacetiletý Vadym se živí nahráváním a prodejem nejrůznějších zvuků. Život v Kyjevě by rád vyměnil za vidinu lepší budoucnosti v daleké Kanadě, a když přijde velkoryse honorovaná nabídka, aby zaznamenal zvuky ukrajinských domácích zvířat a také zvuk vzácného ptáka, žijícího na Zakarpatí, dvakrát se nerozmýšlí a vydává se na cestu. Situaci nijak nezjednodušuje skutečnost, že společníkem na této výpravě se mu souhrou okolností stává jeho matka… Za zvuků syntezátorové hudby rozehrává debutující ukrajinský režisér Antonio Lukič před divákem obrazově nápaditou road movie, v níž prokazuje nebývalý cit pro budování tragikomických situací. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (15)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Zaujímavá alektronická hudba tu dodáva atmosféru, takú zvláštnu, relaxačnú. A to bolo na tomto filme najlepšie spolu s pesničkou od Spice Girls - Viva Forever. Užívateľ Mulosz totiž dobre píše, že ide o horkú komédiu, lenže na môj vkus tu bolo málo vtipu na označenie komédia a málo trpkosti, aby šlo o drámu. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Nechce se mi věřit, že má příběh opravdu reálné základy, protože ve výsledku se jedná o dost velký bizár. Nicméně tohle krapet netradiční pojetí k námětu sedne jak prdel na hrnec. Nejvíc jsem se nasmála při scéně, kdy se do centra zájmu dostal balzám na rty, ale těch lehce ujetých situací se tu dá najít povícero. (75%) ()

Reklama

solisoli 

všechny recenze uživatele

Citlivý príbeh s dobre naladeným chladným humorom, so zaujímavou myšlienkou, by sa dal charakterizovať tento príbeh o vyše 2,2 m vysokého Vadima, ktorý zháňa na zákazku zvuky zvierat, pre audio textové hry. Tento útlocitný príbeh ponúka dobre načasované situácie, aj keď nie vždy reálnom svetle, ale príjemnou elektronickou hudbou, kde produkcia vytvorila slušný dej s veľmi impozantným záverom. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Kafkoidnímu snímku škodí občasná utahanost, umolousanost. 1) Ruština má pro to výraz затертый, něco jako zašlý, poničený._____ 2) Nelze však popřít, že by nebyl ze života. Tvůrci dobře vědí, co říkají._____ 3) Některé scény jsou vskutku zajímavé (příjezd do motelu, nahrávání papouška). ()

Mulosz 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně nejzábavnější film MFF KV 2019. Geniální timing nenásilných vtipných situací bez nutnosti používat přehršle slov či pitvoření, občasně proložený věcmi vážnými. Je třeba si vzít příklad, že takto se mají točit tzv. tragikomedie či tzv. hořké komedie. Hýkal jsem během projekce smíchy tak, až se sem tam na mě někdo otočil. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama