poster

Vazba (festivalový název)

 • Rumunsko

  Arest

 • anglický

  Arrest

Drama

Rumunsko, 2019, 126 min

Režie:

Andrei Cohn

Scénář:

Andrei Cohn

Kamera:

Andrei Butica

Producenti:

Anca Puiu
(další profese)
 • Seabeast
  *

  Děsná zívárna a navíc brutálně natahovaná. Chápu, že má jít o syrové vyobrazení skutečnosti a trýznění totalitním režimem, ale sledovat jednolitý "příběh" dvě hodiny? Být to několika minutový kraťas, fungovalo by vše o dost lépe. Takhle se to opravdu nedá sledovat.(10.7.2019)

 • Dadel
  *

  Věznice v komunistickém Rumunsku. Na cele jsou dva vězni, jeden protřelý kriminálník, který slouží režimu, druhý politický vězeň. Ten první toho druhého celý film psychicky a fyzicky terorizuje, aby z něj vymámil přiznání. Jako že fakt celý film. Celé dvě hodiny. Nic jiného ve filmu není. Průměrná délka jednoho záběru pět minut. Chápu, že jde o nastavování zrcadel zrůdnosti komunismu atd., ale koukat se na to nedá. Jako divadelní hra by to bylo lepší (mimo jiné proto, že do divadla nechodím)(13.7.2019)

 • Zed70
  *

  Z filmu jsme po hodině (v půlce!) odešli. Opravdu opravdu strašný. Sice mě to pak trochu mrzelo, protože po projekci byla diskuse a já tím přišel o možnost se zeptat jak se v Rumunsku vypořádali s minulostí, tedy jak to mají s bývalými konfidenty tamní obdoby naší STB, tedy Securitate a jestli i u nich by bylo možné aby se bývalý agent stal premiérem... bohužel to bylo tak strašný že jsme opravdu odešli. Takže 1* za téma. #kviff2019(8.7.2019)

 • pagacova
  ****

  syrové drama s minimalistickou scénou, které brutálně ukazuje šikanu a zákon padajícího lejna. ukázka fungujícího cukru a biče.(2.7.2019)

 • Filmmaniak
  ***

  Vězeňské drama odehrávající se v jediné cele, v níž na jedné posteli leží otec od rodiny podezřelý z protirežimní činnosti a na druhé protřelý donašeč, hodný i zlý policista v jedné osobě, který má na toho prvního vytvořit drsný nátlak a donutit ho k přiznání. Syrový a surový snímek obsahuje i pár brutálních scén nepříjemného fyzického násilí, ale je jich opravdu jen trocha a hlavní hrdina je po většinu času zpracováván spíš psychicky. Film kritizuje rumunský totalitní režim osmdesátých let zobrazováním nekompromisních a zavrženíhodných manipulativních metod, jež při policejních a vězeňských výsleších sloužily k absolutnímu pokoření i člověka v podstatě bezúhonného, ale dělá to dvě hodiny pořád stejně, takže to po určité (kupodivu relativně krátké) době začne být již poněkud fádní.(4.7.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace