Od Hvězdných válek k Hvězdným válkám (TV film)

From Star Wars to Star Wars: The Story of Industrial Light & Magic

Od Hviezdnych vojen ku Hviezdnym vojnám

Dokumentární

USA, 1999, 45 min

Jon Kroll

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

Tuctové, prakticky nic neříkající klasické televizní PRko. Možná tak dobré k zamáčknutí slzy při vzpomínce na tu památnou chvíli, kdy jsme se koukali na Lindu hamilton skrz hlavu Roberta Patricka.(10.3.2005)

Fandíme ILM? Dobrá otázka...asi bychom měli, protože nebýt jich, spousta filmů by nebyla koukatelná...já vím, to je spousta filmů i tak, ale víte jak to myslím:)) Ale vážně - jako dokument opravdu klasa - žádný důležitý úspěch nebyl opomenut, ukázky z filmů byly patřičně efektní (aby taky ne), Mace Windu splnil svou úlohu, a co je nejdůležitější - ani na chvíli jsem se nenudil.(29.8.2003)

Star wars forever :o)(20.3.2005)

Príjemný dokument o ILM, jeho stručnej histórii, no najmä o nakrúcaní niekoľkých kultových scén, ktoré milujeme.(18.5.2013)

Velmi příjemný a poutavý dokument v podstatě o tom, jak vznikla současná kinematografie, tolik závislá na CGI a dalších vizuálních a speciálních efektech, jenž nás provede veškerými milníky v historii (nejen) ILM.(22.4.2014)

Perfektní dokument shrnující nejrevolučnější díla "Industrial Light and Magic" (ILM). Lucasovi a téhle jeho továrně na sny patří velký dík. Filmovou historii co se týče právě triků tvoří ILM už od roku 1977 (Star Wars Episode IV: A New hope)a až dodnes nás nepřestává překvapovat tím co svede =) a předvádí to nejlepší co předvést jde. Dávám 100%(10.8.2006)