Anderton

Dosiaľ zrejme najlepšia epizóda a neprekvapivo je to opäť spôsobené veľmi vydareným záverom. V ňom skvele fungujú emócie a aj nerozhodné postavy si vyberajú stranu. I keď tu trochu nerozumiem, prečo princezná po tom, čoho je svedkom, sa rozhodne tak ako sa rozhodne. Ale pre príbeh je to skvelý zvrat. Ak som minule vyčítal neprehľadnosť hlavnej akčnej scény, tak v She knows all the secrets je akcia nakrútená dokonale. Potešili aj živé, roztomilé kolesá. ()

ScarPoul

Stretnutia, ktoré mali prísť, aby sa príbeh konečne rozbehol správnym smerom. Prichádza predstavenie cesty, ktorú naši hrdinovia musia prejsť ak chcú poraziť nepriateľov. A samozrejme prichádza aj zrada zo strán verných. Určité zakopnutie v logike ( Hunter a jeho odchod, finále) trošku zamrzí, ale stále funguje v hraniciach žánru. Oproti predchádzajúcej výbornej epizóde pre mňa trošku krok späť. ()

Trevor

Skeksilovia chcú odviesť Riana do zámku, aby z neho vysali esenciu, avšak Naii sa ho podarí oslobodiť. Aughra pri posvätnom strome zhromaždí Rianovu skupinku, Breu, Deet a Seladon a ďalších členov "odboja" proti nadvláde Skeksiov v snovej dimenzii, avšak musí odtiaľ vylúčiť Seladon, pretože tá napriek radám matky a sestry naďalej slepo verí Skeksiom...Za zmienku stojí snová dimenzia a rozhovor Riana so zástupcom Skeksiov o večnom živote a zmysle života vôbec, ale napríklad výskyt fialovej plesne ako úpadok Aughra mohol dostať viac priestoru a najmä vďaka tomu, že nejde o bežné "druhy" tvorov známych širšej verejnosti (ghúlovia, goblini, elfovia) seriál prišiel o možnosť osloviť širšie spektrum divákov, čo je trochu na škodu veci. ()

Esgalnor

Temnota houstne, zvraty přibývají, tempo se stupňuje. Místy to atmosférou dává vzpomenout na to nejlepší z Pána prstenů a Skyrim. Poslední dvě epizody patří mezi nejlepší televizní počin roku. Vynikající a každým dílem víc a víc ponuré. ()

KukulienkaHO

Napätie sa zvyšuje, zvraty pribúdajú a seriál naberá čím ďalej, tým viac na temnej atmosfére. Ak niekto uvidí plagát alebo trailer pomyslí si: "Toto bude zas nejaká slabá fantasy-hovadina pre malé deti". Opak je ale pravdou. Každá epizóda nám viac a viac dokazuje svojou temnotou a bezproblémovým zabíjaním postáv, že sa nejedná o detský seriál, ale o temné fantasy s dospelým príbehom. ()

Krnac

9/10 na začiatku po pár epizódach neviete čo máte čakať ale myslíte si že vás dej nemá veľmi až tak čím prekvapiť ale po tejto epizóde zistíte že ste sa mýlili, rozprávka sa zmenila na ozajstný boj o prežitie všetkých hlavných postáv. ()