Maličkosti

• USA Trinkets

Série(2) / Epizody(20)

Truchlící teenagerka na nové střední škole najde nečekané spojení se dvěma spolužačkami poté, co všechny tři skončí ve stejné skupině anonymních kleptomanů. (Netflix)

playboxguest

Jsou seriály, které mají třeba 50 a více dílů a vy si kvůli nim vezmete pomalu dovolenou, protože se od nich nejde odtrhnout a ještě vám připadá, že je těch epizod málo. A pak jsou seriály, které působí hrozně pohodově, ale mají i hluchá místa a člověk si dokáže představit, že osekané na 100 minutový celovečerák by byly kapánek lepší. A zrovna Maličkosti by byly možná lepší jako film. Protože kvůli nulové originalitě a tuctovým hlavním hrdinkám jsou ty čtyři hodiny dějově dost natahované, ikdyž celkem fajn. ()

DeeH

Životy tří dospívajících kleptomanek se protnou na skupinové terapii. Každá z nich si prožívá určité období, ve kterém se musí potýkat s vlastními problémy a především se sebou samými. Nevěrný otec, násilný přítel, nové prostředí, vlastní sexuální orientace, neúplná rodina... to je jen pár z jejich starostí, které se snaží seriál mapovat. Poměrně zajímavé téma, ze kterého se však rozjel spíš další netflix-teenage-seriál. Mrzí mě, že se ta kleptomanie o moc víc než v traileru nerozebírá, podle mě to je nevyužitý potenciál. Pokud však nemáte velká očekávání, může vás tahle oddychovka celkem bavit. ()

fraktal

Typická produkce Netflixu (v tom dobrém smyslu - toto je přesně důvod, proč si ho platím). Druhá série dle mne lepší než ta první, taková reálnější a více o křehkosti vztahů i důvěry. Hodně staví na snaze o práci na sobě, myslím, že celkově nejde o žádný spektákl, ale takové trochu indie psychologické zamyšlení nad dospíváním. Celé je to sice o dost nepříjemných a osobních tématech (násilí ve vztazích, sebedestruktivní závislosti, nefunkční rodiče a zklamaní v lásce - ale na druhou stranu o síle přátelství i odpuštění), přesto velmi pohodové (a veskrze americké) pokoukání. ()

44adamko44

Konečne znovu niečo, čo po neúspešných pokusoch Netflixu v podobe I AM NOT OKAY WITH THIS alebo o čosi lepších, talianskych teenegerských seriáloch SUMMERIME, či BABY nadviazalo na úspechy SEX EDUCATION a THE END OF THE F***ING WORLD. Kvalitovo niečo medzi, oplatí sa pozrieť, má to niečo do seba. Ak si dievča a hľadáš teenegerský seriál zaručene si to užiješ. ()