Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Kanada

• Nový Zéland

Thriller / Krimi

Francie / Itálie / Velká Británie, 2004, 100 min

Jednička je skvělá,ale dvojka pokulhává. Skládá se z lehce zapamatujícími částmi,tak to vypadá,že scénař byl hotov někde za víkend. Jedná se o akční zábavičku s nezničetlnými mnichy,kteří skáčí po barácích a střely jim neublíží. No nakonec byly něčím nadopovaní. Jedná se více méně o zbytečné pokračování skvělého hororu,film se pokouší něčím zaujmout,ale zaujme pouze akčními scénamy,které se podařily. Střely za sebou zanechávají dlouhou stopu jako ve sci-fi filmech. Dvojka stejěn jako jednička nás dokáže zaujmout vizuální stránkou jako jednička,která nabízela daleko více,ale to je tak asi vším. Skáčeme od vraždy k vražde,furt cestujeme tam a zase tam. Z jedničky nezůstalo kromě hlavních herců nic.(1.7.2009)

Na obale píšou: "Ještě temnější, ještě záhadnější." Jenže jak se dalo čekat, druhý díl se nedokáže ani v nejmenším případě vyrovnat s jedničkou a objevují se v něm už nesmyslnosti prvního kalibru. Ačkoliv je akčnější a efektivnější, ztrácí to tu svoji originální a působivou atmosféru. Příběh se snaží, co mu síly stačí, ale je to málo. Apokalypsa se tedy nekoná, teda ona by se konala, ale Jean Reno jí zastaví. K tomu mu dopomáhá mladý Benoît Magimel, ze kterého se vyloupl vcelku solidní herec. Jen je škoda, že to muselo dopadnout tak, jak to nakonec dopadlo. Dalo se to víceméně čekat. Syndrom druhých dílů je nezničitelný i když bych řekl, že se s takovýmto tématem dalo docela slušně poprat, autoři to klasicky odflákli. Takhle je to dle mého, krapet podprůměrný thriller, který ztrácí patřičnou originalitu jako jeho první díl.(22.1.2008)

Film na tému konca sveta a možnosti zvratu ak sa podarí zastaviť stúpencov zla. No je to trochu prehnané. Ťažko môžem súhlasiť, že by sa to dalo vidieť zrovna takto. Skôr mi to príde úsmevné, nájsť v budúcnosti Ježiša a 12 apoštolov, po ktorých idú zrejme tí anjeli Apokalypsy. Taktiež výskyt svätých relikvií je dosť zavádzajúce. Ak sa niekomu nezdal film Lovec démonov, potom tu mu to príde oveľa úsmevnejšie. Nezdalo sa mi to možné. Holt, nie všetci sme ovečky božie.(6.1.2015)

• MartinezZ

Nemusel to vůbec být špatný thriller, kdyby to dostal do rukou nějaký normální režisér, scénárista a kameraman. Příběh lehce postavený na hlavu, snažící se oslnit morbiditou, pro obraz zvolen naprosto nevhodný filtr, takže všechno je neúměrně tmavé a některé drobnosti nebo části obrazu jsou do toho naopak neskutečně přesvícené. Ne, to není umělecké ztvárnění, to je debilita. Nemluvě o natočení obrazu o několik stupňů. Bohužel do toho ještě český dabing a výsledkem je něco neskutečně blbého, u čeho naprosto zřetelně cítíte, že to mohlo být mnohem a mnohem lepší, ale zpackal to tým packalů. Škoda.(6.11.2011)

• gudaulin

Už úvodní rvačka s drogovým dealerem, za kterou by se mimochodem nemusel stydět žádný špičkový akční film, naznačí, že film má svižné tempo, dobrou kameru i nasvícení a profesionální režii. Co je to všechno platné, když scénář je blboučký, jako kdyby šlo o společnou práci chovanců ústavu pro slabomyslné v nejhorší možné kondici, navíc povzbuzených alkoholem. Vážně se to brát nedá, na druhou stranu, pokud si odmyslím absentující logiku děje, tak při jednotlivých scénách jsem se díky výše uvedené technické dokonalosti slušně bavil. O čem to je, přesně vypovědět neumím, neb jsem Bessona opravdu nepochopil (aspoň doufám), ale na pozdní večer při unavené mysli docela slušná relaxace, která vás nenutí přemýšlet. Navíc se člověk může v některých momentech i nasmát - to když se z německého vysoce postaveného úředníka vyklube šéf neonacistické organizace nebo když naši hrdinové bojují se zakukleným černým mnichem v samoobsluze. Celkový dojem: 35 %.(7.12.2007)

• - Na evropské poměry nákladný snímek (30 milionů euro) vydělal v Itálii během úvodního víkendu (26.-28.3. 2004) 1,5 mil. euro a celkově si z této přímořské krajiny odnesl 4 mil. . (imro)

• - Na DVD se v bonusech nachází vystřižená scéna z nočního klubu a mimo jiné také zajímavá ukázka, jak se tvořily mrtvoly. (necisty)

• - Scenárista Luc Besson se po finančním neúspěchu historického velkofilmu Johanka z Arku (1999), který režíroval, věnuje už jen psaní scénářů a produkování. (imro)