poster

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

 • Francie

  Les rivières pourpres 2 - Les anges de l'apocalypse

 • Itálie

  I fiumi di porpora 2 - Gli angeli dell'apocalisse

 • Velká Británie

  Crimson Rivers II: Angels of the Apocalypse

 • anglický

  Crimson Rivers 2: Angels of the Apocalypse

 • Slovensko

  Purpurové rieky 2

 • Slovensko

  Purpurové rieky 2: Anjeli apokalypsy

 • Kanada

  Crimson Rivers: Angels of the Apocalypse

 • Nový Zéland

  Crimson Rivers: Angels of the Apocalypse

 • USA

  Crimson Rivers: Angels of the Apocalypse

 • Austrálie

  Crimson Rivers: Angels of the Apocalypse

Thriller / Krimi

Francie / Itálie / Velká Británie, 2004, 100 min

 • JASON_X
  ****

  Ne vůbec špatné pokračování Purpurových řek, vlastně je to tedy pokračování hodně volné, spojené s "jedničkou" jen postavou komisaře Niemanse. Dá se tomu samozřejmě vyčítat za vlasy brutálně přitažená zápletka, ale to už tak u podobných filmů bývá a jednička nebyla výjimkou. Pokud se ale nehodláte rýpat v logice a reálnosti příběhu, ale "jen" se pobavit pokleslým žánrem, nemělo by vás to zklamat. Jean Reno je pořád stejný bourák a jeho kolega Benoit Magimel se pere minimálně stejně dobře jako Vincent Cassel. K tomu proroctví o sedmi pečetích a sedmi andělech Apokalypsy, zdánlivě nesmrtelní mniši v hábitech, kteří vyvádějí lepší kousky než Jackie Chan a rituálně mordují jednu oběť za druhou, tajemný klášter jednoho prastarého řádu, štolami propojený s tunely Maginotovy linie, ve kterých je ukryto jedno velké mystické tajemství... Ryze béčkový scénář s francouzsky tradičně bohatou výpravou a vkusnou estetikou. Bylo to šik a maňifik.(21.1.2014)

 • Malarkey
  ***

  Na obale píšou: "Ještě temnější, ještě záhadnější." Jenže jak se dalo čekat, druhý díl se nedokáže ani v nejmenším případě vyrovnat s jedničkou a objevují se v něm už nesmyslnosti prvního kalibru. Ačkoliv je akčnější a efektivnější, ztrácí to tu svoji originální a působivou atmosféru. Příběh se snaží, co mu síly stačí, ale je to málo. Apokalypsa se tedy nekoná, teda ona by se konala, ale Jean Reno jí zastaví. K tomu mu dopomáhá mladý Benoît Magimel, ze kterého se vyloupl vcelku solidní herec. Jen je škoda, že to muselo dopadnout tak, jak to nakonec dopadlo. Dalo se to víceméně čekat. Syndrom druhých dílů je nezničitelný i když bych řekl, že se s takovýmto tématem dalo docela slušně poprat, autoři to klasicky odflákli. Takhle je to dle mého, krapet podprůměrný thriller, který ztrácí patřičnou originalitu jako jeho první díl.(22.1.2008)

 • kleopatra
  **

  Proč se točí dvojky, když chybí pořádný nápad, jak zastínit jedničku nebo dojem z ní úplně nezprasit?! A to téma, kdy se likviduje podle náboženských manuálů, to už je taky tak omleté a předvídatelné ..... Neprůstřelní mniši, nemožní policajti, vlastně jediné plus vidim v Jean Renovi, i když na druhé straně si řikám "hochu, z Hlubiny do takové povrchnosti, máš to zapotřebí?"(4.5.2005)

 • MartinezZ
  **

  Nemusel to vůbec být špatný thriller, kdyby to dostal do rukou nějaký normální režisér, scénárista a kameraman. Příběh lehce postavený na hlavu, snažící se oslnit morbiditou, pro obraz zvolen naprosto nevhodný filtr, takže všechno je neúměrně tmavé a některé drobnosti nebo části obrazu jsou do toho naopak neskutečně přesvícené. Ne, to není umělecké ztvárnění, to je debilita. Nemluvě o natočení obrazu o několik stupňů. Bohužel do toho ještě český dabing a výsledkem je něco neskutečně blbého, u čeho naprosto zřetelně cítíte, že to mohlo být mnohem a mnohem lepší, ale zpackal to tým packalů. Škoda.(6.11.2011)

 • Fr
  ***

  je tu zaděláno na mysticky ponurý příběh (mniši,biblická znamení), kde hlavním kořením mají být vražedné náboženské rituály. kamera se snaží navodit atmosféru, že konec světa příjde každou chvilku. to je vše, co by mohlo upoutat. standartní výkony protagonistů nás provázejí kriminálkou, jakou v televizi často neuvidíte, ale..... . občasný závan čerstvého scénáristického větříku nepřekročí průměr a strach o hlavní hrdiny nevybočí z vyjetých kolejí, protože J. Reno neprohrává.(6.3.2006)

 • - I když má film 100 minut, ve Francii se promítala jeho o 3 minuty kratší verze. Švýcarští diváci byly dokonce ochuzeni o 13 minut. (imro)

 • - Scenárista Luc Besson se po finančním neúspěchu historického velkofilmu Johanka z Arku (1999), který režíroval, věnuje už jen psaní scénářů a produkování. (imro)

 • - Pamatujete si na číslo 730 730 napsané na tabuli? Objevuje se v několika záběrech a téměř pokaždé vypadá jinak, jakoby bylo napsané i jinou rukou. (necisty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace