Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Kanada

• Austrálie

Thriller / Krimi

Francie / Itálie / Velká Británie, 2004, 100 min

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +technické zpracování, tedy hudba, kamera - děj za moc nestojí, tedy chabý scénář/// Jednička byla pěkná sračka. Dvojka je podprůměrná, ale z těchto vod ji tahá technické zpracování. Takže přežít se do dát, ale bohatě stačí jednou./// Celkem 54%///(10.7.2006)

• Decker

Po povedenem prvnim dilu prichazi sequel, ktery se snazi prekonat sveho predchudce jak po strance obsahove tak i vizualni. Bohuzel po prvnich nekolika minutach, ktere jeste znaci slibny rozjezd nastava obdobi temna, nudy a prazdnoty. Film ztraci veskerou stavu a zacina se pomalu, ale jiste potapet do klise, stereotypu, trapnosti a pribehove uhohosti. Tento film mi trochu evokuje podobny, ale pro me osobne mnohem lepsi Vidocq, ktery se alespon netvari buhvijak nabubrele, scenaristicky dokonale a vazne.(5.2.2006)

• Slarque

Tmavé chodby, temná výzdoba, déšť, přítmí, brutální vraždy... a atmosféra nikde. V pár dramatických scénách střih natolik chaotický, že netuším, co se tam vlastně stalo. A scénář natolik dementní, že bez znalosti předlohy to sotva někomu může dávat smysl. Několikrát jsem se u toho aspoň zasmál (a to nejen mnichům s tréninkem z Matrixu). Adept na titul ptákovina roku.(22.12.2007)

• Tom Hardy

Těžko, velmi těžko hodnotitelný film. Na jedné straně výtečná atmosféra (minimálně v první půlce) a excelentní práce kamery, na té druhé opravdu podivný scénář a Reno zatažený do pozadí. Výsledek pak není ani tak detektivkou ve stylu Sedmičky s občasnou akční vsuvkou, jak tomu bylu u jedničky, ale mysteriózní akční thriller, což je změna celkem podstatná a trošičku obtížně stravitelná. Veliká škoda, že tvůrci uvěřili tomu, že Reno utáhne postavu, která se akorát tváří zamyšlěně a ptá se na důkazní materiál, zatímco hlášek má pomálu. Reno má charizma, ale kde nic není...(3.9.2004)

je tu zaděláno na mysticky ponurý příběh (mniši,biblická znamení), kde hlavním kořením mají být vražedné náboženské rituály. kamera se snaží navodit atmosféru, že konec světa příjde každou chvilku. to je vše, co by mohlo upoutat. standartní výkony protagonistů nás provázejí kriminálkou, jakou v televizi často neuvidíte, ale..... . občasný závan čerstvého scénáristického větříku nepřekročí průměr a strach o hlavní hrdiny nevybočí z vyjetých kolejí, protože J. Reno neprohrává.(6.3.2006)

• - Christopher Lee přijal roli Heinricha von Gartena hlavně proto, že chtěl pracovat s Jeanem Renem. (Terva)

• - I když má film 100 minut, ve Francii se promítala jeho o 3 minuty kratší verze. Švýcarští diváci byly dokonce ochuzeni o 13 minut. (imro)

• - Amfetamin, který ve filmu je popsán jako "necítíš bolest, máš obrovskou sílu a jen slepě posloucháš" a poté ho komisař Niemans (Jean Reno) a kapitán Reda (Benoît Magimel) vypijí, aby se dostali ze zatopené Maginotovi linie, je pravděpodobně (S)-metamfetamin, tedy pervitin, s dalším amfetaminem. Tato látka se používala ve 2. světové válce hlavně u posádek tanků a letadel na obou stranách jako povzbuzující prostředek a k potlačení únavy, nikoliv ke zvýšení schopností a bezmyšlenkovitému poslouchání. (Maulincio)