Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Austrálie

Thriller / Krimi

Francie / Itálie / Velká Británie, 2004, 100 min

• kleopatra

Proč se točí dvojky, když chybí pořádný nápad, jak zastínit jedničku nebo dojem z ní úplně nezprasit?! A to téma, kdy se likviduje podle náboženských manuálů, to už je taky tak omleté a předvídatelné ..... Neprůstřelní mniši, nemožní policajti, vlastně jediné plus vidim v Jean Renovi, i když na druhé straně si řikám "hochu, z Hlubiny do takové povrchnosti, máš to zapotřebí?"(4.5.2005)

Prvá polka filmu bola miestami fakt perfektná, atmosférická, brutálna a záhadná. Scény s mníchmi a naháňačky mali podobnú atmosféru ako v prvom filme a opäť bol pri tom aj frňák Jeana Rena, no niekde v polke Rivières pourpres II začal ten film upadať (rovnaký smerom ako frňák Jeana Rena) a nakoniec mi ani nedával príliš zmysel. No napriek tomu ma to bavilo. 80% - 4*(21.6.2014)

Jednička je skvělá,ale dvojka pokulhává. Skládá se z lehce zapamatujícími částmi,tak to vypadá,že scénař byl hotov někde za víkend. Jedná se o akční zábavičku s nezničetlnými mnichy,kteří skáčí po barácích a střely jim neublíží. No nakonec byly něčím nadopovaní. Jedná se více méně o zbytečné pokračování skvělého hororu,film se pokouší něčím zaujmout,ale zaujme pouze akčními scénamy,které se podařily. Střely za sebou zanechávají dlouhou stopu jako ve sci-fi filmech. Dvojka stejěn jako jednička nás dokáže zaujmout vizuální stránkou jako jednička,která nabízela daleko více,ale to je tak asi vším. Skáčeme od vraždy k vražde,furt cestujeme tam a zase tam. Z jedničky nezůstalo kromě hlavních herců nic.(1.7.2009)

Dvojky bývají horší než jedničky, proto jsem si pro jistotou nejdřív pustil tu dvojku:). Filmu jsem hned na začátku nastavil hranici 4 hvězd, protože na 5. nedosahuje ani z daleka. Stále jsem tomu dával naději kvůli udržovanému napětí, celkové atmosféře a konečné dost mastné přestřelce. Pak ale následovaly tak trapné poslední minuty, že skončíme na 3 hvězdách a myslím budou všichni spokojení. Nějak jsem nepochytil pointu... spoil... prostě nakonec všichni záporáci zemřeli a případ vyřešen? Co bylo v té knize? Čekal jsem nějaké parádní rozuzlení. Tohle mi jen říká, že to prostě nedomysleli. Je tam spousta nereálných blbostí, jako např. zachrání se jen dva týpci, kteří byli ke všemu před chvíli pevně svázaní, šplhat je v tomto případě nemožné. Reno a Magimel hrají dobře a okej, je tam dobrá hudba, ale to nezmění nic na tom, že už si to asi podruhé nepustím. ... Jdeme si pro koledu, letos jsme přišli dřív. ... Dobrý den policie, pánové je 6 hodin a tohle je povolení k prohlídce, hmm:).(12.5.2011)

O proti jedničce je to jen slabý odvar. Dvojka Purpurových řek, postrádá více napětí a atmosféru neznáma, které bylo u jedničky na rozdávání. Chybí tu pořádný nápad, který by se dostal a rovnal aspoň hodnotám jedničky, žel tohle se u pokračování často stává. Mé očekávání byla značně vyšší a nenaplnilo se, možná to bylo tak trochu naivní. Je dobré, že i ve dvojce zůstal a hrál Jean Reno, který to krapet povznesl. Zápletka není poutavá, nápad čudný, takže 3*, což je 50%(7.12.2007)

• - Amfetamin, který ve filmu je popsán jako "necítíš bolest, máš obrovskou sílu a jen slepě posloucháš" a poté ho komisař Niemans (Jean Reno) a kapitán Reda (Benoît Magimel) vypijí, aby se dostali ze zatopené Maginotovi linie, je pravděpodobně (S)-metamfetamin, tedy pervitin, s dalším amfetaminem. Tato látka se používala ve 2. světové válce hlavně u posádek tanků a letadel na obou stranách jako povzbuzující prostředek a k potlačení únavy, nikoliv ke zvýšení schopností a bezmyšlenkovitému poslouchání. (Maulincio)

• - Pamatujete si na číslo 730 730 napsané na tabuli? Objevuje se v několika záběrech a téměř pokaždé vypadá jinak, jakoby bylo napsané i jinou rukou. (necisty)

• - Christopher Lee přijal roli Heinricha von Gartena hlavně proto, že chtěl pracovat s Jeanem Renem. (Terva)