Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Kanada

• Nový Zéland

Thriller / Krimi

Francie / Itálie / Velká Británie, 2004, 100 min

Film na tému konca sveta a možnosti zvratu ak sa podarí zastaviť stúpencov zla. No je to trochu prehnané. Ťažko môžem súhlasiť, že by sa to dalo vidieť zrovna takto. Skôr mi to príde úsmevné, nájsť v budúcnosti Ježiša a 12 apoštolov, po ktorých idú zrejme tí anjeli Apokalypsy. Taktiež výskyt svätých relikvií je dosť zavádzajúce. Ak sa niekomu nezdal film Lovec démonov, potom tu mu to príde oveľa úsmevnejšie. Nezdalo sa mi to možné. Holt, nie všetci sme ovečky božie.(6.1.2015)

Purpurové řeky 2 stojí na dvou aspektech. Na Jeanu Renovi a tajemných mniších v kápích bez tváře. Charismatický Francouz opět v postavě se slušivou bundou a zbraní ruce, která stojí na straně zákona, na honbě za nepolapitelnými "Nazguly," kteří svými akrobatickými dovednostmi možná spoustu z Vás kromě obdivu přivedou k myšlence, že v Purpurových řekách je skryto něco velmi mysteriózního:) Nenechte se však mýlit, vysvětlení je mnohem prostší. Pro ty, co chtějí přijít o jakékoliv iluze o téměř nadpřirozených schopnostech mnichů, nechť čtou dále:) SPOILER Za všechno může vojenský amfetamin, který jim dodal nadlidskou sílu hodnou Hollywoodských akčních hrdinů a neschopnost cítit bolest:) To však nevysvětluje, proč jsme jim nemohli pohlédnout do tváře:) KONEC SPOILERU. Stačilo by trochu zapracovat na scénáři a toto pokračování se klidně mohlo kvalitou vyrovnat prvnímu dílu.(30.1.2012)

Rozpočet €30miliónovTržby USA $152,148Tržby Celosvetovo $40,152,148Jean Reno a Benoit Magimel sa stali novou dvojicou pre voľne pokračovanie Purpurových riek a táto dvojica je fajn, aj keď vyšetrovanie je mierne šablonovo nápodobné, vrátane aj zo spádom filmu svojmu predchodcovi, tak či onak nenudí to a funguje to opäť pre dej a Francúzi opäť natočili v celku stráviteľný thriller, doplnený hi-tech akčnosťou v štýle nového Bonda či Jasona Bourna. Špeciálne triky sú priemer a nekazia dojem s filmu, hlavný vodca záporákov v podaní herca ako Christopher Lee má len malí priestor na to aby viac upútal. /55%/(16.12.2007)

• Tommassi3

"Nebojte, otče, nejsem pověrčivý !!" Ale já ano, byť ve mě předem hrůzu nebudí třináctka, ale spíše dvojka !! U ní to totiž, zvlášť pokud symbolizuje sequel, vždycky smrdí průserem.. Do téže řeky by jeden skutečně neměl lézt dvakrát, protože tady tentokrát selhaly všechny Renomované značky, s Bessonem na čele.. Nutno dodat, že začínající režisér Olivier Dahan, který tenhle brakový hybrid činí alespoň nesmírně atmosférickým, když už nic jiného, rozhodně neplatí za hlavního viníka téhle filmové apokalypsy..(14.3.2016)

• Slarque

Tmavé chodby, temná výzdoba, déšť, přítmí, brutální vraždy... a atmosféra nikde. V pár dramatických scénách střih natolik chaotický, že netuším, co se tam vlastně stalo. A scénář natolik dementní, že bez znalosti předlohy to sotva někomu může dávat smysl. Několikrát jsem se u toho aspoň zasmál (a to nejen mnichům s tréninkem z Matrixu). Adept na titul ptákovina roku.(22.12.2007)

• - Na evropské poměry nákladný snímek (30 milionů euro) vydělal v Itálii během úvodního víkendu (26.-28.3. 2004) 1,5 mil. euro a celkově si z této přímořské krajiny odnesl 4 mil. . (imro)

• - Scenárista Luc Besson se po finančním neúspěchu historického velkofilmu Johanka z Arku (1999), který režíroval, věnuje už jen psaní scénářů a produkování. (imro)

• - Christopher Lee přijal roli Heinricha von Gartena hlavně proto, že chtěl pracovat s Jeanem Renem. (Terva)