Brouci (neoficiální název)

William Castle

Allan Jacobs

Scénografie:

Jack Martin Smith

Ze začátku celkem nezáživný film, který postupem času vygradoval do celkem atmosférické pecky. Konec naprosto sedl ač mohl být tak o 10 minut delší rozšířený o invaze nových brouků do města. potom by to byla opravdu pecka. První polovina filmu tak na 40 procent ale posledních 15 minut stojí určitě za dvojnásobek.(24.12.2012)

Ještě než si Szwarc natočil Čelisti 2, natočil si tuhle levnou nezávislou blbůstku o švábech z podzemí co se umí samy zapalovat. Abych se přiznal do filmu jsem se moc nehrnul, už jen kvůli poměrně dlouhé délce. Ale nakonec film překvapil. Švábi jsou poměrně zajímavě udělaný a samotný nápad má dobru ideu, ale co bohužel film zbytečně sráží na kolena je poměrně poslední nezáivný řtvrthodinka, kde jsou vlastně brouci inteligentní(umí i psát), a celej ten fight mezi profesorem a švábama překypuje nudou. Ale jako celek je film vážně dobrý, gore sice prakticky žádný ale mrtvol je tu celkem dost. A k filmu se přidala i parádní atmosféra 70 let. A poměrně i hypnotizující hudba(která ale není moc dobrá takovýhle typy skladeb se ale poměrně v 70 a 80 letech dost používaly). Film Bug rozhodně nemá brouky, ale kdyby režisér dal těch posledních 15 minut jinam a nahradil jiným koncem(třeba velkou invazí švábů) šel bych možná i výš. Ale tak aspoň jsem dostal zábavnou blbůstku, která pobaví.(5.6.2010)

Zižiavka obyčajná (Porcellio scaber), tento kôrovec od útleho detstva patrí k subjektívnym predstaviteľom odpudzujúcej fascinácie. A odrazu tu je horor, ktorý žižiavku obsadí do hlavnej úlohy! Pridá jej zopár fascinujúcich vlastností navyše (schopnosť vybuchovať) a obstojný príbeh (scenár - ostrieľaný hororový tvorca William Castle), a výborný film s apelom na nemiešanie sa do genetickej výbavy živých tvorov a zvláštne apokalyptickou pointou je na svete. Nad výsledným štvorhviezdičkovým hodnotením neváham.(13.9.2020)

„Bug“ je snímek, který se pro mě stal velkým překvapením. Od filmu s tímto názvem jsem toho skutečně mnoho nečekal, o to více jsem byl překvapen, že je to film funkční a že záběry na šváby jsou znepokojivé, spolu s povedeným a kvalitním střihem pak máte pocit, že jsou opravdu nebezpeční a že mohou způsobit vše, co je zde prezentováno. „Bug“ je snímek, který by rozhodně neměl zapadnout.(25.2.2017)

Ďalší malý hororový klenot reznutý sci-fi, ktorý takmer nikto nepozná a je to veľká škoda. Dej je spočiatku trochu rozvláčny, ale má tendenciu diváka poriadne vtiahnuť a pravidelne pripraví lahôdkové hororové scény. Nejde tu ani tak o ľakačky či nejaké veľké napätie, ale skôr o to, že to, čo sa deje, vzbuduje až extrémny odpor. Ten je umocnený parádnym hudobným doprovodom a verte, že sa budete počas filmu a po ňom neustále škrabať, Budete sa cítiť ako ten feťák z úvodu Scanner darkly. Druhá polovica sa zameriava skoro čisto na profesorov výskum a jeho obsesiu chrobákmi a naberie to celkom slušné grády. Myslím, že v tomto prípade sa núkalo aj nejaké to pokračovanie, ale asi vieme, ako by to dopadlo.(25.3.2018)

• - Snímek byl natočen na motivy románu Thomase Page "The Hephaestus Plague". (Hans.)