poster

Brouci (neoficiální název)

 • USA

  Bug

 • Austrálie

  Bug

 • Kanada

  Bug

 • Velká Británie

  Bug

Sci-Fi / Horor / Mysteriózní

USA, 1975, 99 min

Režie:

Jeannot Szwarc

Předloha:

Thomas Page (kniha)

Kamera:

Michel Hugo

Hudba:

Charles Fox

Producenti:

William Castle

Střih:

Allan Jacobs

Scénografie:

Jack Martin Smith
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • topr harley
  ****

  Ze začátku celkem nezáživný film, který postupem času vygradoval do celkem atmosférické pecky. Konec naprosto sedl ač mohl být tak o 10 minut delší rozšířený o invaze nových brouků do města. potom by to byla opravdu pecka. První polovina filmu tak na 40 procent ale posledních 15 minut stojí určitě za dvojnásobek.(24.12.2012)

 • Campbell
  ****

  Ještě než si Szwarc natočil Čelisti 2, natočil si tuhle levnou nezávislou blbůstku o švábech z podzemí co se umí samy zapalovat. Abych se přiznal do filmu jsem se moc nehrnul, už jen kvůli poměrně dlouhé délce. Ale nakonec film překvapil. Švábi jsou poměrně zajímavě udělaný a samotný nápad má dobru ideu, ale co bohužel film zbytečně sráží na kolena je poměrně poslední nezáivný řtvrthodinka, kde jsou vlastně brouci inteligentní(umí i psát), a celej ten fight mezi profesorem a švábama překypuje nudou. Ale jako celek je film vážně dobrý, gore sice prakticky žádný ale mrtvol je tu celkem dost. A k filmu se přidala i parádní atmosféra 70 let. A poměrně i hypnotizující hudba(která ale není moc dobrá takovýhle typy skladeb se ale poměrně v 70 a 80 letech dost používaly). Film Bug rozhodně nemá brouky, ale kdyby režisér dal těch posledních 15 minut jinam a nahradil jiným koncem(třeba velkou invazí švábů) šel bych možná i výš. Ale tak aspoň jsem dostal zábavnou blbůstku, která pobaví.(5.6.2010)

 • Radko
  ****

  Zižiavka obyčajná (Porcellio scaber), tento kôrovec od útleho detstva patrí k subjektívnym predstaviteľom odpudzujúcej fascinácie. A odrazu tu je horor, ktorý žižiavku obsadí do hlavnej úlohy! Pridá jej zopár fascinujúcich vlastností navyše (schopnosť vybuchovať) a obstojný príbeh (scenár - ostrieľaný hororový tvorca William Castle), a výborný film s apelom na nemiešanie sa do genetickej výbavy živých tvorov a zvláštne apokalyptickou pointou je na svete. Nad výsledným štvorhviezdičkovým hodnotením neváham.(13.9.2020)

 • kaylin
  ****

  „Bug“ je snímek, který se pro mě stal velkým překvapením. Od filmu s tímto názvem jsem toho skutečně mnoho nečekal, o to více jsem byl překvapen, že je to film funkční a že záběry na šváby jsou znepokojivé, spolu s povedeným a kvalitním střihem pak máte pocit, že jsou opravdu nebezpeční a že mohou způsobit vše, co je zde prezentováno. „Bug“ je snímek, který by rozhodně neměl zapadnout.(25.2.2017)

 • Anderton
  ****

  Ďalší malý hororový klenot reznutý sci-fi, ktorý takmer nikto nepozná a je to veľká škoda. Dej je spočiatku trochu rozvláčny, ale má tendenciu diváka poriadne vtiahnuť a pravidelne pripraví lahôdkové hororové scény. Nejde tu ani tak o ľakačky či nejaké veľké napätie, ale skôr o to, že to, čo sa deje, vzbuduje až extrémny odpor. Ten je umocnený parádnym hudobným doprovodom a verte, že sa budete počas filmu a po ňom neustále škrabať, Budete sa cítiť ako ten feťák z úvodu Scanner darkly. Druhá polovica sa zameriava skoro čisto na profesorov výskum a jeho obsesiu chrobákmi a naberie to celkom slušné grády. Myslím, že v tomto prípade sa núkalo aj nejaké to pokračovanie, ale asi vieme, ako by to dopadlo.(25.3.2018)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu Thomase Page "The Hephaestus Plague". (Hans.)