Chouchou - miláček Paříže

ŠUŠU - miláčik Paríža

Komedie

Francie, 2003, 105 min

• Rex Mundi

Na 2 hviezdičky sa "Šušu" u mňa vyškriabal za dobre urobený dabing - konkrétne na hlody pochádzajúce z nedokonalej znalosti jazyka v podaní hlavnej postavy, na ktorých som sa schuti zasmiala. Hlavne na "Brian is in the kitchen". Viem, že ani tento typ humoru nie je nový, ale osviežil inak slabú komédiu a urobil z nej prijateľnú oddychovku na jedno pozretie.(19.3.2006)

• pipapa

Nic proti transvestitům, gayům apod., život má být pestrá mozaika, ale banda afro-arabských "děvenek" s velkými žido-arabskými nebo arabsko-židovskými nosy/skobami mě vůbec nepobavila, naopak. Musela jsem se fest nutit, abych to dokoukala. Hlavní představitel, at´ na sebe oblékl cokoli, vypadal stále odpudivě a jeho kámošky jakbysmet. 1-2 vtipné prohozy, jinak velmi přízemní humor. Chaotický děj bez silnějšího momentu. Obstarožní Brasseur mi sem vůbec nepasuje a Alain Chabat, skvělý např. vedle Balasko a Abril v Manželství po francouzsku, je tady totálně nevýrazný a pouze do počtu.(30.5.2018)

• Bláža

Prý nejlepší francouzská komedie roku 2003. neviděl bych to tak růžově (navzdory filmu). Nevadí mi téma, naopak. Nápad natočit příběh o Popelce v gay a trans verzi zní docela odvážně. Chápu všechnu tu snahu v bojích o zlegitimizování a registrované partnerství. Z filmu kouká velké volání po toleranci (když katolický kněz pomáhá transsexuálovi a gayovi v jeho cestě ke svatbě), ale film nefunguje jako takový. Vtipy moc nepobaví, spíš vyznívají trapně. Hlavně chybí nosnější příběh – nejdřív sledujeme Chou Chou po příjezdu do Paříže a netušíme vůbec nic, ani stopa po nějaké zápletce, jen série událostí, které ani pořádně nenavazují. Druhá polovina se zase naopak upne jen na téma milostné zápletky, které je od počátku přáno, takže žádné velké drama, až na tu zbytečnou policejní taškařici na konci. S francouzskými komediemi to jde z kopce, rrrrrr!(5.1.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $22,288,000(27.6.2010)

• POMO

letný, amfiteátrový, dokonale bezvýznamný flirt pre divákov, ktorých teší pohľad na preafektované pohyby homofagotov.(11.3.2004)

• - Herec Gad Elmaleh byl v roce 2004 za roli Chouchou nominován na Césara v kategorii nejlepší herec. (Roman.Ticka)