Epizody(22)

Tato dramatická série sleduje osudy skupiny problémových mladistvých v alternativní soukromé škole Horizont, kde se učí překonávat své problémy (sexuální zneužívání, drogy, bulímie, dyslexie), učí se necítit vinu, snaží se zapomenout. Horizont je místo kam přicházejí mladí, kteří nemají kam jinam jít, nad kterými už společnost zlomila hůl. Tady dostanou svou druhou šanci dát si do pořádku své životy a začít znovu. Podnikají výpravy do hor a lesů obklopeni divočinou, splavují řeky, lezou po skalách a získávají smysl pro spolupráci v týmu. (Jankee)

freddy

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Poprvé jsem seriál sledoval v roce 2003 ve svých 16 letech. A musím dodat, že to nebylo kvůli Haydenu Christensenovi. Bylo to kvůli zajímavému ději, originálnímu příběhu i pozoruhodným postávám, které se povedlo scénáristům stvořil. Blondýnka Shelby, která má problémy se svou minulostí, afroameričanka Kate, která se těžce vyrovnává se ztrátou sestry, hispánec Auggie, který trpí dyslexií, černovláska Juliette, která má problémy s bulimií, chlapec jménem Ezra, který se velmi dobře vyzná v dorgách a opiátech, blonďák Scott těžce se vyrovnávající se zneužíváním svou nevlastní matkou. A samozřejmě Daisy, která zde není úplně od začátku, ale kterou jsem si zamiloval nejvíce ze všech postav a naprosto nenapodobitelně ji ztvárnila Jewel Staite. Nesmím zapomenout ani na učitele Petera v podání Joe Landa, který v celém seriálu působí velmi sympaticky. To jsou prostě postavy, které jsem si oblíbil, které mi přirostly k srdci, a k jejichž příběhům se budu znovu rád a rád vracet. Jsem celým seriálem naprosto okouzlen a považuju za jeden z nejzajímavějších a nejkvalitnějších seriálů, které jsem měl možnost vidět. Škoda jen, že seriál má pouze jednu řadu, zasloužil by si těch řad určitě více. Za sebe uděluji pět hvězdiček. ()

Lynn

Ačkoli je to občas až moc vypulírovaný, některé myšlenky se vážně trefují do černého (i když jich je jen pár). Herecké obsazení je příjemné, mladým hercům jejich postavy a pohnutky skutečně věříte. A obzvlášť se mi líbil ten díl, kdy do tábora přijeli "herci" a chovali se děsně namyšleně, takže jim "klienti Petera Scarbrowa" museli ukázat, že tábor není žádnej med. To byla fakt sympatická trefa do vlastních řad. Celkově seriál sice učí americké děti, co je správné a co špatné, ale dělá to aspoň vkusně a bez plitkých keců (no, pár by se jich asi našlo :-), takže se na to docela dobře kouká. Teda mě ten seriál zas tak moc nenudil... ()

Jillen

Na seriál jsem začal koukat hlavně kvůli Christensenovi, kterého jsem si oblíbil ve Hvězdných válkách. Po prvním dílu jsem měl jasno...tohle musím vidět až do poslední epizodky a také že jsem viděl a to třikrát. Potěší Joe Lando a plejáda čerstvých hereckých hvězdiček, která se opravdu snaží zaujmout a nenudí. Na scénu se dostává také krásná kanadská příroda, kterou miluju. ()

Faidra

S ohledem na mou profesi mě tenhle seriál docela zaujal a nemůžu říct, že by to bylo přímo zklamání. Neukapávat z toho sladkost jako z cukrového javoru a být zápletky aspoň trochu pravděpodobnější a ne tak vydezinfikované, docela by se mi to i přes skautíkovského Landa líbilo. Christensen tu předvádí o dost lepší výkon než v Epizodě II. ()

Nuala

Podle mého skromného názoru docela příjemný seriál na vážná témata, který poučuje nepříliš vtíravým způsobem, zároveň však problémy "mladých" bere smrtelně vážně, což je jen dobře. Seriál se dotýká všech závažnějších problémů, které mohou člověka nejen během dospívání potkat... ať už se jedná o zneužívání, drogy, problémy s příjmem potravy nebo sebepoškozování... Nenásilnou formou je zde ukázáno, že ten, kdo si dokáže o svém problému otevřeně promluvit a snaží se bojovat, dopadne většinou lépe než ten, co se nechá problémem pohltit a rozcupovat. Velkým přínosem je parta mladých kanadských herců, kteří se do svých postav pěkně vžili, a proto není problém jim jejich emoce věřit. Chovají se přiměřeně svému věku, svým povahám a prostředí, v jakém žijí... Což je snad největším plusem... Našlo by se sice pár much jako například některá klišé a samoúčelné poučné situace, ale to se při tomto žánru musí čekat a respektovat. P.S. Mé první setkání s Haydenem, když tento seriál běžel poprvé na ČT1, a hned osudové :D :D ()