Tohle se mi opravdu líbilo. A vzhledem k naivitě obyvatelstva ze zámoří :) si myslím, že i touha seriálu "pomáhat-nám-v-našem-skutečném-životě" je míněna naprosto upřímně. To se mi na tom líbí. Zvlášť když je tu i můj oblíbený herec Lando a herečka Jewel Staite, na kterou se moc hezky dívá :). Pokud nemáte rádi gothičky, odečtěte si hvězdu. 4*(23.8.2009)

Na tenhle seriál jsme dostali tip na přednášce, abychom byli obeznámeni, že kdesi mimo Českou republiku existuje přístup, kterému se říká dobrodružná terapie. 22 dílů se dalo zkouknout celkem rychle, příjemně utekly, to jo, nakonec mam ale pocit, že se mi dostalo spíš Dawsonova světa v divočině než echt dramatického ražení, americká koprodukce se tu holt zřejmě nezapře :) Kdybych se měl soustředit na průhlednost chování některých postav, na jimi pronášené věty a na psychoterapeutickou stránku jako takovou, která si prostě dělá, co chce (sem tam zabírají některý postupy dost zkratkovitě a jednoduše, pokroky jsou ideální, moralizování, lpění na zásadách), byly by to jasný 3*. Na druhou stranu, postavy jsou sympatické, oblíbil jsem si je (zdravím Shelby), i přes hlavní témata to má celkově pohodovou atmosféru (nepočítám finiše některých epizod), vhodné a inteligentní potitulkové citáty známých osobností, takže coby odpočinková jednohubka na pár večerů ... ? 4*(9.4.2014)

Best seriál #9 - - - Jen 2x v životě mi bylo líto, že seriál skončil, respektive neměl bohužel takovou sledovanost aby byla natočena další série. Cesta vzhůru je jeden z těch dvou případu. V té době nevýznamní herci dali dohromady skvělou sympatickou partu, která se prala s běžnými problémy. Všechny díly si držely konstantní povedenou kvalitu a obzvlášť poslední se hodně povedl. Závěr epizody jak se patří. Hayden si nastartoval kariéru a doufám, že A.J. Cook, Meghan Ory a Jewel Staite budu vídavat v kinech. Zajimavý komentář: Freddy (hodnocení za 1. sérii - konec)(23.7.2009)

Vážně super charakterově nažvýknutý jednosezónní seriál. Sice si i přes rok vzniku 2000 bere opravdu hodně ze stylu 90. let a Joe Lando (aka "ten pablb ze seriálu Dr. Quinn") je správný ve své roli až to bolí, ale mne to opravdu baví. Herci jsou atraktivní, mladí, pestří a hlavně se skvěle vyjadřují a když jde do tuhého tak hrají poměrně věrně, zejména Hayden Christensen si své trauma "užívá". Hodně slušná podívaná s atraktivním střihem a perfektním soundtrackem.(19.8.2008)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Poprvé jsem seriál sledoval v roce 2003 ve svých 16 letech. A musím dodat, že to nebylo kvůli Haydenu Christensenovi. Bylo to kvůli zajímavému ději, originálnímu příběhu i pozoruhodným postávám, které se povedlo scénáristům stvořil. Blondýnka Shelby, která má problémy se svou minulostí, afroameričanka Kate, která se těžce vyrovnává se ztrátou sestry, hispánec Auggie, který trpí dyslexií, černovláska Juliette, která má problémy s bulimií, chlapec jménem Ezra, který se velmi dobře vyzná v dorgách a opiátech, blonďák Scott těžce se vyrovnávající se zneužíváním svou nevlastní matkou. A samozřejmě Daisy, která zde není úplně od začátku, ale kterou jsem si zamiloval nejvíce ze všech postav a naprosto nenapodobitelně ji ztvárnila Jewel Staite. Nesmím zapomenout ani na učitele Petera v podání Joe Landa, který v celém seriálu působí velmi sympaticky. To jsou prostě postavy, které jsem si oblíbil, které mi přirostly k srdci, a k jejichž příběhům se budu znovu rád a rád vracet. Jsem celým seriálem naprosto okouzlen a považuju za jeden z nejzajímavějších a nejkvalitnějších seriálů, které jsem měl možnost vidět. Škoda jen, že seriál má pouze jednu řadu, zasloužil by si těch řad určitě více. Za sebe uděluji pět hvězdiček.(20.7.2008)