Vážně super charakterově nažvýknutý jednosezónní seriál. Sice si i přes rok vzniku 2000 bere opravdu hodně ze stylu 90. let a Joe Lando (aka "ten pablb ze seriálu Dr. Quinn") je správný ve své roli až to bolí, ale mne to opravdu baví. Herci jsou atraktivní, mladí, pestří a hlavně se skvěle vyjadřují a když jde do tuhého tak hrají poměrně věrně, zejména Hayden Christensen si své trauma "užívá". Hodně slušná podívaná s atraktivním střihem a perfektním soundtrackem.(19.8.2008)

No je to takové... No předně je to zajímavé, zajímavé zápletky střídají nezajímavé, ale najde se opravdu pár výborných dílů. Předně charaktery jsou dobře napsány a všichni herci jsou víc než dobří, bohužel ne každý charakter je tak zajímavý a některé charaktery dostávají zbytečně moc prostoru, ikdyž jsou vcelku nudné a tak občas se stane velká "nudadíl". Když to vezmu kolem a kolem bavilo mě to a občas mě to i fakt chytlo, ikdyž bych tomu rád dal 4 hvězdy svědomí mi to nedovolí, nebyla to ztráta času, ale žádný mega "úžo" taky ne.(24.1.2015)

• shantim

Cílovkou je v případě tohoto seriálu zřejmě pubertální obecenstvo. Pak ovšem nechápu hodinu, kdy v televizi běží, tedy dlouho po půlnoci. Přestože se zde jedná o sociální tematiku, kterou mám rád, způsob, jakým je tento seriál natočen, mě odrazuje dát více než dvě hvězdičky. Klišovíté, hloupě napsané, učitel/soc. pracovník na rovni hrdiny zachraňujícícho svět atd.(11.8.2009)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Poprvé jsem seriál sledoval v roce 2003 ve svých 16 letech. A musím dodat, že to nebylo kvůli Haydenu Christensenovi. Bylo to kvůli zajímavému ději, originálnímu příběhu i pozoruhodným postávám, které se povedlo scénáristům stvořil. Blondýnka Shelby, která má problémy se svou minulostí, afroameričanka Kate, která se těžce vyrovnává se ztrátou sestry, hispánec Auggie, který trpí dyslexií, černovláska Juliette, která má problémy s bulimií, chlapec jménem Ezra, který se velmi dobře vyzná v dorgách a opiátech, blonďák Scott těžce se vyrovnávající se zneužíváním svou nevlastní matkou. A samozřejmě Daisy, která zde není úplně od začátku, ale kterou jsem si zamiloval nejvíce ze všech postav a naprosto nenapodobitelně ji ztvárnila Jewel Staite. Nesmím zapomenout ani na učitele Petera v podání Joe Landa, který v celém seriálu působí velmi sympaticky. To jsou prostě postavy, které jsem si oblíbil, které mi přirostly k srdci, a k jejichž příběhům se budu znovu rád a rád vracet. Jsem celým seriálem naprosto okouzlen a považuju za jeden z nejzajímavějších a nejkvalitnějších seriálů, které jsem měl možnost vidět. Škoda jen, že seriál má pouze jednu řadu, zasloužil by si těch řad určitě více. Za sebe uděluji pět hvězdiček.(20.7.2008)

Líbí se mi námět a prostředí Horizontu. Joe Lando je sympaťák. Všichni herci jsou až na vyjímky zajímaví a postavy charakterově uspokojivě prokreslené. Nechápu proč vzniklo tak málo dílů, pro mě to byla kdysi naprostá bomba. Každý díl má tempo, spád, emoce, velmi se mi líbil soundtrack. Nemám co vytknout. Snad jen, že kdybych byl objektiví ( ale nebudu) tak má seriál přílišnou snahu moralizovbat.(5.9.2011)